12. Skok do propasti

26. září 2009 v 13:38 | Dahyla alias Das |  Katy, lovkyně upírů
Schovala jsem ruce za záda a znakovou řečí jsem Robovi sdělila zprávu. Nemá o sobě dát vědět upírům a pak odvést tu dívku do bezpečí.
Luke povytáhl obočí. Musela jsem honě přimhouřit oči abyc ten pohyb zaznamenala, byla úplná tma. Koutkem oka jsem koukla ke kostelíku. Nikoho jsem nespatřila, zaplať pánbůh, už jsou v bezpečí.
Po pár minutech ticha poslal Luke ostatní upíry pryč.
,,Jak zvláštní…" promluvila jsem tiše do tmy. Nebylo třeba mluvit hlasitěji, vždyť on, upír, má sluch vynikající.
Neodpověděl, jen se pomalu přibližoval ke mně. Krok po kroku, hezky pomalounku. Jakoby nespěchal, taky proč by? Je přece nesmrtelný, vyjímaje kůl v jeho srdci a podobně.
Byl už blíží asi pět metrů ode mě.
,,Katy.." zašeptal tiše, ale zlověstně.
Pohlédla jsem na něj. Najednou jsem vše viděla jako ve dne. Zamrkala jsem, asi schopnost lovce, ale teď nebyl čas se tím zabývat.
,,Čas vypršel! Už nadešel náš čas!"
,,Ne jen tvůj, né náš! Ještě né!" vzpomínka na sen, jak hrozivá! Ale jak to vypadá, nebyl to sen, ale vzkaz. Vzkaz pomocí snu, divné. vím, že nemám šanci. Pro tuto chvíli se vzdávám.
Odvedl mě k černé limuzíně, i když jsou upíři staří, mají smysl pro modernost. Strčil mě dovnitř na zadní sedadlo a sedl si vedle mě. Za volantem seděl řidič, zřejmě upír a jistě věděl kde je konečná (,,Vystupovat…dveře se zavírají!!").
Celou cestu na mě (bohužel) můj snoubenec (NEDOBROVOLNĚ jsem jeho snoubenka) funěl a byla z něho cítit lidská krev. Udivuje mě, že jsem si toho dřív nevšimla. Teda myslím když vystupoval ještě jako lovec, než se nám z něho vyklubal upírek. To jsou zřejmě záhady, které mně zůstanou zatím zahalené v roušce tmy.
Za necelou půl hodinu jsme dojeli na místo, na místo svatby. Rozhlídla jsem se, nacházeli jsme se na louce mezi jehličnatými lesy. A přede mnou se tyčila skála porostlá mechem. Nadechla jsem se čerstvého vzduchu. Bylo by tu krásně, kdybych se právě neměla stát družkou upíra. Nebylo před tím úniku.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama