2. První lov

18. září 2009 v 22:16 | Dahyla alias Das |  Katy, lovkyně upírů
V pátek za mnou do baru přišel takovej chlapík. Nebyl to Luke, měl černý dlouhý vlasy. Řekl mi ať jdu za ním. Pochopila jsem, že je to další lovec. Bylo mu tak asi o rok víc než mě. Pod tričkem se mu rýsovali svaly. Vedl mě do praku. Šla jsem za ním. Za chvíli se zastavil, stáli jsme u velké vrby, po které se dobře lezlo.
,,Takže, v sobotu máš zabít toho Lewise, že?" Tím Lewisem asi myslel toho upíra.
Kývla jsem.
,,Dostal jsem informace, že by se to mohlo zkomplikovat.." pokračoval
,,Je to zlé?" zeptala jsem se
,,Mno, jde o to, že jich tam přijde víc."
,,Kolik?"
,, Asi tak šest." Vytřeštila jsem oči.
,,Takže velkej problém, že?"
,,Ano" kývl
,,Řešení?"
,,Plán je, že v tom baru nás bude víc. Musíš nám reservovat pět stolů."
Kývla jsem. ,, Oukej"
,,Počkáme až odejdou a pak se rozdělíme a budeme je sledovat. Pravděpodobně to vycítí."
Kývla jsem. ,,A co já?"
,,Tys měla zabýt toho slabého, co?"
,,Ano"
,,Půjdeš ve skupině se mnou" usmál se ,,Bude to pro tebe zkušenost..."
Taky jsem se usmála. ,,Taky si myslím..." odmlčela jsem se. ,,A jak se vůbec jmenuješ?"
,,Promiň, zapoměl jsem. Jsem Rob."
Kývla jsem. ,,Moje jméno jistě znáš."
Přiťakal. ,,Tak večer v baru" usmál se
Lovci si objednali jen pití. Jen někteří topinku nebo polívku. Třásly se mi ruce. Rob se na mě povzbudivě podíval a zvedl palec. Upíři tu ještě nebyli. Naštěstí.
Během chvilky se objevili, bylo jich celkem 5. Super. Naštěstí mě Rob vybavil nožema a kříži. Tohle je můj první lov. Vydechl jsem. Těšila jsem se, byla jsem zvědavá, ale nebála jsem se.
Trvalo to pár hodin než se upíři zvedli. Rob na mě mrkl a já rychle odnesla sklenice a talíře. Čapla jsem po bundě a vyšla jsem za ostatními lovci do chladné noci. Rob ke mně přistoupil a řekl mi ať se držím za ním. Tak jsem se držela za ním. Upíři se rozdělily na dvě dvojce a jednoho samotného. Na toho samotáře šli tři lidi. Na každou dvojci šlo 5 lidí. My jsme šli za dvouma upírama v černých hábitech. Šli směrem k hřbitovu. To nám docela vyhovovalo. Když přecházeli louku která byla vedle hřbitova otočili se. Ucítili nás. Zastavili se. Zasyčeli. Všichni vytasili nože. Tak jsem taky vytasila dva, do každý ruky jeden. Rob mi pošeptal ať se držím vzádějc. Tak jsem se držela v zadu. Lovce, oslovovali ho Gregor poranili na rameni. Pak se všichni vrhli na upíry. Ten první byl slabý, proměnil se v hlínu hned. Toho druhýho jsme obklíčili. Bylo vidět, že si z toho nic nedělá. Zasyčel. Někdo po něm vrhl nůž. Snadno se uhnul. Byl silný. Když se pohybovala viděla jsem pouze černou šmouhu. Rob vedle mě zaklel. Upír pořád syčel.Pak najednou promluvil, ale řekl jenom jednu větu. ,,Stejně ovládneme svět, uvidíte!" Potom se vrhl na mě a chytil mě pod krkem. Poznala jsem ho. Byl to ten co zabil rodiče. Lovci se na něj vrhali ze zadu. Oslabili ho. Vytáhla jsem nůž a zabodla jsem mu ho do břicha. Okamžitě se proměnil v hlínu.
,,Dobrá práce!" Pochválil mě Rob.
,,Vítej mezi námi!" zazubil se Luke a pár lovcu se přidalo. Tak to mám za sebou.. první lov...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama