I. Kapitola

19. září 2009 v 11:53 | Dahyla alias Das |  Plamen naděje
Saragen zamžourala do raního sluníčka a vzdychla. Pak se z vedla z postele aby na sebe něco hodila. Rychle seběhla dolu do přízemí a zamířila do špajzky - prázdno. Znovu vzdychla, bude muset něco nakoupit, ale to snad počká. Smutně se usmála a zamířila ven. Cestou zvedla ze země noviny, kráčela k jezeru lapota ( v překladu úsvit). Rukou si prohrábla svoje světle zelené, elfské vlasy a lehla si pod starý dub. Elfka se začetla do článku z novin:
Král již už tři vesnice přepadl. Mám elfský lid šanci na přežití? S králem, ketý má ledové srdce to nejspíš možně není, ale pořád máme proroctví starého elfa. Proroctví najdete na straně 6.
Saragen znovu projela očimá celý článek a přemýšlěla proč je král, tak zlý a jak je vůbec možně že nastoupil na trůn. Přelistovala na stranu šest.
K temnotám upadne
elfský lid,
nebožský nastane klid.
Král do měst vpdane
a všechny je zničí
co jeho srdce ráčí.
Plamen naděje svitne
až chlapec meč do rukou chytne
a dívka se po jeho boku postaví,
oba se rychle proslaví.
Ale jejich cesty se rozejít můžou
a elfskýmu lidu nepomůžou.
Dívka zavřela oči a zasnila se, co kdyby ona byla ta dívka co se po chlapcovu boku postaví?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Když se probudila, tak měla jasno. Z vesnice odejde. Odvážně pohlédla na vlnky ladně plující po jezeře. Kdesi ve stromě, nad Sargeninou hlavou zavřeštěl pták, nevzlétl jen tak, vylekal ho muž, který se zastavil a křičel: ,,Král je 5 mil odtut! Kdo si chce zachránit svoji kůži, at radši uteče!"
Dívka toho muže znala, byl to obchodník, který prodával na trhu zeleninu. Byl to čestný mž, proto mu věřila. Newáhala ani vteřinu a rozeběhla se seč jí síla a dech stačily ke sevému domku. Sotva vlétla do dveří , byla na hoře a do koženého vaku přes rameno si narychlo házela svoje saky paky. Než opustila dům, tak se zastavila v kuchyni a z poduvolněného prkna vytáhla 2000 Martinů. Nebylo to sie moc peněz, ale snad si něco někde vydělá.
Právě ted zalitovala, že nemá koně. Jak by se jí právě v této chvíli hodil! Rychle kráčela k lesu, les je hustý a rozlehlý. Saragen má v plánu projít jej až nakonec, k jížní časti elfské země, než tam dojde bude možné, že jí to bude trvát 4-5 dní. Rychle se stratila mezi porostem na začátku lesa. Přemýšlela, jestli je tu náký potok nebo říčka, protože ji dost vyschlo v puse. Na vodu vůbec nepomyslela. Šla rychle, ale cesta jí vůbec neubíhala, cestovat sama jí nudilo a přes strašidelný les se jí vubec nechtělo.
Saragen měla šílený hlad a ještě větší žízen. Už hodiny propátravala krajinu před sebou, jestli neuvidí řeku, říčku či potok nebo jen malou studánku. Strašně jí pálilo v krku. Nevěděla jestli je den nebo noc, přes husté koruny stromů sem neprosvítaly žádné paprsky slunce.
Za chvíli spatřila něco červeného v keřích. Maliny! A hned za nimi studánku! Pořádně se napila a najedla malin, potom se rozhodla, že se tu prospí. Lehla si na měkký mech a usnula.
Saragen nevěděla, jak dlouho spala, podle slunce to nepoznala. Vydala se ke studánce, aby si opláchla obličej. Rozhodla se, že si nasbírá maliny, aby neumřela hladem a potom nabere zásoby vody a vydá se na cestu.

Hardesen se potají vyplížil ze stanu krále. Bylo ráno. Opatrně se rozhlédl a zmizel v lese.Elfka šla již dlouhou dobu. Najednou uslšela hlasity hukot. Co to může být? Saragen nevěděla z čeho zvuk pochází, proto se rozhodla, že to zjistí. Šla po zvuku.
Zčista jasna se před ní, ze zeleného porostu, vynořil velký modrý vodopád, který spadal do nevelkého jezera. Na kameni u jezera však někdo již odpočíval. Lépe řečeno spal. Nebo tak si to aspoň Saragen myslela. Přešla na druhou stranu jezera a skočila z malé skalky do jezera šipku. Oblečením se ani nezabývala, vždyť ji za chvíli uschne na sluníčku. Uplavala několik temp, ale pak jí začalo být špatně od žaludku, a tak se vrátila na břeh. Natáhla se na skále a zavřela oči. Snad ji za chvíli bude dobře. Chtěla si ještě zaplavat, než půjde dál. Koupání, plavání či potápění milovala.

Na kameni se probudila osoba, kterou viděla Saragen. Byl to mladý muž. Zamyšleně se díval na Saragen. Elfka vypadala strašně krásně. Posadil se a pozoroval Saragen při spánku.
Byl to Hardesen, tajemný uprchlík z králova stanu. Měl by už pokračovat v cestě. V cestě někam dál - do neznáma, hlavně pryč. Ale něco ho nutilo tu ještě třeba hodinu vyčkat. Nevěděl co, ho právě nutí takhle nerozumě myslet. Toužil znát dívčino jméno a pak...pak odejde.

Saragen se slastně protáhla. Spáče na kameni úplně vypustila z hlavy, teď hlavně toužila konečně se schladit ve vodě, protože se jí už udělalo lépe a nastalo šílené vedro. To nevěstilo nic dobrého, neboť už nastávalo šero a kolem slunce se objevili tmavě červené, rudé červánky, jako krev vypadaly. Když odtrhla od nebe oči usmála se. Nebude přece pověrčivá, tím povídačkám přece věří jenom starý báby! Saragen rozhodně pověrčivá nebyla. Zvedla se a skočila do jezera.
Dívka udělala dvě velké chyby. Zaprvé nevěřila zbarvení červánků, že se stane něco špatného a zadruhé, skočila do jezera.

Když Saragen skočila do jezera, Hardesena popadlo mravenčení v rukou a nepříjemný a to velmi nepříjemný pocit. Nedokázal to popsat. Ale najednou věděl, že když se rozhodl tu zůstat a vyčkat, rozhodl se správně...

Sarageniny ruce proťaly hladinu jezera a za chvíli byla pod vodou celá a sotva udělala pár temp ke dnu jezeru, na dno neviděla, ačkoliv jezero bylo krásně čisté a bylo jasně vidět až pět metrů před sebe, jezero bylo velmi, velmi hluboké. Něco slizké ho se jí omotalo kolem kotníků a stahovalo ji a pořád dolů. Ztrácela dech, už neměla kyslík. Snažila se kolem sebe kopat, ve snaze zbavit se toho neznámého kolem kotníků, ale bylo to pevně omotané a Saragen se snažila marně...úplně marně, neměla šanci. Kopala a kopala... Ale už jí došly síly, bez nádechu nebylo možně bojovat dál. Proto se přestala prát a volně se nechala táhnout ke dnu. Za chvíli ztratila vědomí, což se dalo očekávat.
 


Komentáře

1 _MoN(n.y)Qa_ _MoN(n.y)Qa_ | Web | 1. května 2010 v 13:30 | Reagovat

užasně popsany ..o elfce SUPER mam rada fantazy.D jinak sem zvedava jestli to prezije hnedka si jdu precis 2.dil:D

2 Lady Leana Lady Leana | Web | 4. února 2011 v 16:06 | Reagovat

Je to pěkný. Šikovná. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama