Říjen 2010

Psi v Mexiku

31. října 2010 v 20:20 | Das |  Moje názory
Tento článek sjem se rozhodla napsat, po shlédnutí jednoho z nesčetných dílů Znalec psí duše. Proto napíšu i něco o tomto pořadu. :))

V Mexicu (střední amerika) je nadměrný počet toulavých psů - jen v jednom velkém městě /už si nejsme jistá, ale asi hlavním/ jich je několik desítek tisíc. Pobíhají tam břeží feny, zranění psi a šteňata. Ani jedni z nich nemají dostatek jídla, proto jsou vyhublí a nevypadají zrovna 'jako ze škatulky'.
Bohužel v tomto státě se nenachází moc útulků, kam by se dali psi umístit. Ve velkém městě jsou jen dva útulky! Někdy by i stačilo je nechat vykastrovat, ale o vše se starají jen dobrovolníci. Jena organizace (jmén nwm) se snaží skoro každý víkend co nejvíce psů vykastrovat, za dva dny jsou schopni odoperovat 70 jedinců.
Někteří psi jsou opravdu ve špatném stavu, proto je když je odchytí útulek, nechávají utratit. Dříve (a někde pořád) se zabíjeli elektrickým prodem. Organizace o které mluvím (je mi fakt líto, že jméno nevím :() je však nechává klasicky utratit injekční stříkačkou.
Země však za tuto problematiku, tak ůplně nemůže. 80% občanů jsou chudí a jsou rádi, když seženou peníze pro sebe a svou rodinu. Již nemají čas na své psy, ani s nimi navázat patřičné poutou.
Z této země pochází i Cesar Millan, který je znalcem psí duše a má i stejnojmený pořad. Narodil se na farmě v chudých poměrech, ale na začátku dospělosti emigroval do USA a již má i americké občanství. Rozhovor s ním ZDE . Rozhovor je fakt dobrý, doporučuju přečíst.. :)). Znalec psí duše je můj oblíbený pořad a koukám na všechny díly na National geography chanel.
Že je to tam až tak moc hrozné - březí fenka na silnici-, mě dost zarazilo. A změnilo to můj názor na braní psů z útulku. Tedy, proti tomu jsme nic neměla, ale vždy jsem si říkala, že si nikdy psa z útulku nevezmu, radši od chovatele. Jediných 30 minut dívání na TV můj názor změnily.Procházka :))

30. října 2010 v 17:11 | Das |  Falčí
Dneska jsme vyrazili opět na prochajdu na Semenec. Vzala jsem sebou i foťák, takže budou photos, ale bohužel jsou upe na hovno baterky, takže jsme vyfotila dvě foty, protože se potom začal sám od sebe vypínat :(
Šli jsme upe u plotu aby jsme to cvičili nevšímat si tich psů. Nu, cestou tam se mu to moc nevedlo, protože měl hodně energie. Cestou spátky.. no, taky nic moc, ale celkem to šlo.
Páč je dneska sobota bylo všuhe dost pejskařů. Potkali jsme černýho retvívra, německýho ovčáka, 3 teriéry a bígla. Pokud si pamatuju všechny. No, oproti tim teriérům Falkouš celkem poslouchal. I když se chtěl kamarádíčkovat, což oni taky.. :D
Šli jsme celkem dlouhou trasou než obvykle, ale potom jsme na hřiště nešli, takže to bylo tak nějak vyrovnaný oproti jiným procházkám.
Cvičili jsme i zůstaň a to mu šlo ůplně skvěle. Ani jednou se nezvedl, aby ke mně šel dív, než by měl. :)) Z toho mám vlastně radost.. :D
Ae byla pěkná zima :( a já rukavice nechala doma.. ae což ruce mi neumrzly.. :D
A už na fota.. (bohužel jen dvě, pak se mi zcvoknul foťák..)
01

02

Haloween

30. října 2010 v 13:02 | Das |  Moje názory
Poprvé se tady objevuje téma týdne. No, řekla jsme si, že k tomu mám krapet co říct. Snad to nedopadne nejhůř. :))

Halloween, co si při tom slově vybavím?
Mánii filmů na toto téma, přestrojování za hororové postavičky, haloweenské dessy apod. úchylnosti. Možná se mi vybaví i Amerika, odtamtud přeci tento svátek ohcázi. Děti se přestrojí, chodí od domu k domu a žebrají o sladkosti. No, něco to do sebe má, ale nechápu školy, které pořádají hallloweenské párty pro své žáky. Teď myslím české školy. Podle mě by měla česká škola zastávat české svátky, a ne nějaké americké. Skoro jsme nemohla uvěřit vlastním očím, když moje Affs žádali o nápad na nějaký kostým. Je to americký svátek, není český proboha!
I na blocích se oběvují ohlášení, že u nich vypukne halloweenská párty, ať se stavíme na soutěže za diplomky. Jistě, stavím se, ale jen kvůi admince, nikoli kvůli halloweenu.
Halloweenské dýně, jsou ale pěkné - to přiznávám. Jednou jsem u nás v domě dětí viděla obrovskou (když říkám obravskou, tak OBROVSKOU) dýni. Bylo by zajímavé, ji vykuchat, ale nejspíše by se u toho strávilo mnoho a mnoho hodin. Z dužiny dýně se dělá marmeláda nebo se zavařuje. (myslím). Já bych jí však do pusy nestrčila. I když onen svátek nemám ráda, stejnak se mi při slově dýně vybaví vykuchaná halloweenská dýně se svíčkou vevnitř


39. My diary

29. října 2010 v 22:40 | Das |  My diary
Nevím proč, ale podzim se mi začíná velice zamlovat.
Dopoledne byl na PC bratr (má volno z práce) a pak já /jak jste mohli vidět/. :)) Potom zas on a já jsem vyrazila se psem a mamkou na procházku. :)) Mám ráda procházky se psem.. má to něco do sebe.. hlavně ta příroda.. =__=
Ako.. s mamkou kecáme, Falčí běží po lesní cestě před náma a najednou někdo za náma: "Ten pes nekouše?" :D tve my jsme se lekli! :D Nějakej cyklista :))
Jinak Falča poslouchal a mamka byla vyjevená jak mě poslouchá. :D I koulem plotu s hystericky štěkajícími psemi..ˇˇ nádherka :))
Doma.. no.. :D Jsme koukala s bratrem a jeho přítelkyní na Hory mají oči 1 :DD No, upe nářez! ale já stihla jen konec :(( sjem se dívala na Vyprávěj... ˇˇ
Teďka přišel brácha dom (byl doprovodit přítelkyni) a budeme asi čučet na dvojku.. tak snad se neposeru strachy.. :D :D
No, a eště něco.. bratr s přítelkyní trocu dráždili toho našeho hafana.. :D a tak bratr "Danul, pojď mi ho zklidnit!" :D přišla jsem.. řekla jsme dvě slova a byl klid.. :D Prostě upe paf já z toho.. Jako pes mě poslouchá, ale že až takhle.. :DD
Zítra tu určo budu, ale ais zase půjdu s hafanem.. :D
                                                                                                Vaše Das

Ohodnocení mého blogu :))

29. října 2010 v 17:14 | Das |  Oznamník blogu
Design:Je moc hezký a i zajímavý u nikoho jsem třeba podobný neviděla.I to pozadí se k tomu hodí.

body:10/10 Moc se mi líbí

Aktivita:Aktivita bych řekla že je také dost vysoká často chodíš na svůj blog.Máš ho asi rok ale přesto si na něj uděláš čas.Ale přesto na něj nechodíš pořád v jednom kuse rovnoměrně ale to však nevadí držse na úrovni jáke seš.

body: 9/10

Články: Články jsou také dobré přece jenom někdy moc dlouhé ale máš tam také věci které lidi zajímají.

body: 9/10

Menu: Menu je povedené sice tam tolik věcí nemáš ale líbí se mi to rubriky máš také hezky seřazené.

body:8/10

Hodnocení:36bodů
           

znamka:1 (výborné)

*GRATULUJI*

Hodnotila:
No celkem zajmavý hodnocení pro mě, nemyslíte? :D

Kusovka 9

29. října 2010 v 10:40 | Das
Krásná :)
Taky jsem denska vyrobyla další layout, tak se můžee čučnout. Zatím jsou to jen začátečnické pokusy.. x)) (ten výřez obrázku se mi vůbec nepovedl /chvátala jsem/) www

Moje dnešní tvorba

28. října 2010 v 21:09 | Das |  Já a moje kecy
Dneska na sebe můžu bejt fakt hrdá!
Teda, je fakt, že článek dneska přidávám teprve první, za což bych se měla stydět, ale mám důvod. Jelikož je svátek, tak na PC byl bratr a potom když odešel tak se přiřítil druhej bratr. A po mě sem jde znovu bratr.. :DD
No, ale než se bratři prostřídali, tak jsem tu asi na hoďku byla.. Takže jsem se pokusila vyrobit svůj první layout! :D To koukáte, co? Grafika a já! :DD
No, myslím, že to nedopadlo zas tak špatně. Nějak extra jsem se tomu nevěnovala, jako úprava písma atd.. Takže celkovej vzhled nic převratnýho.. :D No, i když to velký písmo na layoutu taky není pěkný, ale newa..
Jukněte (pls, komenty tam nepište x)) )
                                                                                                   Vaše Das

Aktual info a foto

27. října 2010 v 23:11 | Das |  Falčí
Po dlouhé době opět přidávám něco o mém a mé rodině psovi. Možná si někdo pamatujete, ale od začátku dubna uběhla dlouhá doba, proto přidávám i základní informace. Bohužel nemám kabel k mobilu, takže jsou tu jen fotografie z foťáku.

Jméno: Falco
Přezdívka: Falčí, Falča
Plemeno: Bernský salašnický pes + Leonberger
Věk: skoro 1 rok (narozen: 1.11. 2009)
váha: 47 kg
Co umí?*: sedni
               lehni
               zůstaň
               dej pac
               k noze
               honem (pobídka k větší rychlosti)
               jdeme
               běžíme
               přivolání
               apod. (nwm, jestli jsem si vzpoměla na vše)
Výcvik: na cvičák nechodíme, vše učíme sami - stačí nám základní povely (prej :D)

*neznamená, že poslechne na 100%, pořád je to takovej puberťák, co potřebuje všechno zjistit. :) Ale když na tom trváte, tak to dělá. A musíte trvat. :))

38. My diary

27. října 2010 v 17:29 | Das |  My diary
Byla jsem se psem na prochajdě. Bohužel nemám USB k mobilu takže žádní foto Falčího nebudou :( ...
Nejdřív vůbec neposlouchal, chodil si kam chtěl i na vodítku. Ségra totiž s ním a se svojí kámoškou byla na prochajdě, a vedla ho ta její kámojda, takže je zvyklej, že si může jít kam chce. To jsme mu samozřejmě zakázala.. =_=
Pádili jsme si to jako vždy na semenec. :) U rozhledny jsme si hačli a pak pokračovali dál naší obvyklou trasou. Prošli jsme lesem a musela sjem mu připomenout co to znamena "ke mě". Pak už poslouchal. Vyšli jsme z lesa a po takový malinký silnici jsme se pustili dolu z kopečka. U nohy bez vodítka se mu moc chtít jít nechtělo, ale nakonec jsme ho přemluvila, že to jinak nepůjde. Běhání u nohy bez vodítka mu jde stejnak nejlíp. Když jsem mu řekla "běžíme", tak se semnou rozběhl a za pár vteřin nádherně běžel vedle mě. Pak cesta skončila a my jsme museli připnout vodítko. Kolem staďáku na hřiště, kde jsme cvičili "zůstaň" a moc mu to šlo. x)) Možná to bylo tím, že byl vylítanej, ale byl fakt hodnej. A pak jsme šli bez vodítka, jen potom když jsem uviděla nádherný štěně Berňáka (Bernský salašnický pes), tak jsem ho podržela za řetěz, ae von si ho vůbec nevšímal, i když jsme prošli kolem něho. Věřím, že by si s ním rád hrál..
Před barákem jsem potkala svého nejstaršího bratra, švagrovou a neteř, takže se mohl zbláznit radostí. Bohužel k nám nešli, tak jsme tiy poslední kroky ušly sami.. :D
No, a přijdeme domů a za čtvrt hoďky přijde bratr aspo., že prej jim neteř zdrhla, že chce jít k nám, vykládala švagrová.. :DD Lol.. (neteři není ani 1,5 roku)ˇˇ
Sestra odjela na soustřéďo tak mám volnej komp. Pokud se neukáže můj nejmladší debilní  bratr. =.=
V pondělí Falčímu (psovi) bude 1 rok :) Něco nafotím na foťák a přidám.. :) snad.. :))
info: Je to pes, jméno Falco, fotky jsou nejnovější asi tak z dubna, je křížencem Leonbergra a Bernského salašnického psa.
Zejtra půjdu asi též na prochajdu, vždy mě to baví x)) Hlavně poslední dobou nemohu nic udejchat, takže bych s Flačím (♥) i běhala.. ˇˇ Je to divný, sice nejsem nejrychlejší, ale nikdy jsem neztrácela dech. A to jsme nikdy nekouřilaˇˇ
A co vy? Jak jste si užili první den podzimních prázdnin?              
                                                                                                                Vaše Das
                                                                      

Upíří deníky 2. série - 2

27. října 2010 v 12:51 | Das
návod: Klikněte na obrázek. Začne se vám přehrávat první díl, pod přehrávačem máte všechny ostatní díly, sjeďte až ke 02x02 a klikněte na něj. Zvětšete přehrávač a můžete sledovat :)
(Ani na megavideu ani na zkouknito jsem nenašla funkční, takže jen tenhle díl je takto.. :( )

Upíří deníky 2. série 1

26. října 2010 v 23:03 | Das

První díl druhí série :) Moc se na něj těším.. jdu skouknout.. ;))

Double 5

26. října 2010 v 22:16 | Das
Podzim forever!! :D :D (ae jen picty, ta zima mě štveˇˇ)

Embasy - Anděl

26. října 2010 v 16:07 | Das |  Hudba
Moc nádherná písnička. Zpíváme na HV.. :D Hudba i text od Karla Krila (bo jak se píše..) ...

Damon&Elena [All About Us]

26. října 2010 v 13:21 | Das |  About Vampire diaries


 (zdroj)
→→ nej blogíís.. kopíruju odtamtuď VD online.. x))

The Vampire Diaries

26. října 2010 v 13:12 | Das

Upíří deníky 22

25. října 2010 v 22:43 | Das


Upíří deníky 21

25. října 2010 v 17:35 | Das


Upíří deníky 20

25. října 2010 v 17:34 | Das