Srpen 2011

Projekt: Co bych udělal/a s milionem?

30. srpna 2011 v 22:29 | Das |  Projekty
Takže tu máme první projekt. Zapojte se, pokud máte zájem. :)

Představte si, že máte milion na účtě, nebo v ruce - na tom nezáleží. Milion v této době není zas tak závratná částka, ale ani malá. Co by jste si s ním počali? Máte nějaké bláznivé přání, kvůli kterému byste utratili část těchto peněz? Nebo naopak realistické plány, darování na charity, darování rodiny apod.?
Napište to do článku. Můžete bláznivě, či úplně realisticky. Fantasii se přece meze nekladou. :)

Napište článek, pod tento článek napište do komentářů odkaz na váš článek a já si ho přečtu. Později vyzdvyhnu nejlepší články na toto téma (a sama jej napíši).

Čas máte do 15. září, potom komentáře uzavřu. :)

Proč vůbec? Napadlo mě toto jako téma na článek, ale vlastně by mě zajímalo, co by napsali ostatní blogeři. Proto jsem to vymyslela takhle, tak pěvně doufám, že se někdo zúčastní.

Byla bych ráda, kdyby jste na konec svého článku vložili ikonku. :)

P.S.: samozřejmě, že jsem měla v hlavě vymyšleno, jak tento článek skvěle napíši, jak to všechno vysvětlím a tak, ale když jsem konečně na to měla čas, všechno se mi z hlavy vykouřilo. :D

Navstevnost za minuly tyden (22.8. 2011 - 28.8. 2011

30. srpna 2011 v 9:50 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 52
Utery: 79
Streda: 37
Ctvrtek: 68
Patek: 76
Sobota: 60
Nedele: 50

Celkem: 422

Moc děkuji. :) Smysluplnější článek přibyde snad večer. :)

103. My Diary

27. srpna 2011 v 22:58 | Das |  My diary
http://2.bp.blogspot.com/--zpluFo8M9Y/TZR8uyoTJiI/AAAAAAAAABY/s9L1nIDSk8U/s400/normal_anime_girl_-_brown_hair.jpg+Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš. I v slzách je síla, tak jdi a žij.+
Za týden již budeme zažívat první víkend v tomto školním roce. Prázdniny se bohužel už schylují ke konci a škola otevře své dveře.. Kupodivu se jako každej rok do školy docela těším. Na spolužáky, na to, jak bude vypadat novej rozvrh, jaké budu mít učitele a tak podobně.. Sakra, vůbec se netěším na to ranní stávání!
Pár lidí mě opravdu s**e. Sestra se vrátila ze soustředění a pěkně mě vytáčí. Sestřenku rozdejchávám a pratetiny nabídky jídla neúnavně odmítám. Nepřijela přece, aby nás vykrmovala!
Strašně mě štve, že se přes noc změnilo počasi. Ze 34 stupňů na 16. Z nočních 20 na 10. Nechápu! Ruší mi to pár plánů.
Nudím se. Nevím, co se sestřenkou dělat.
Strašně mi vadí, když nejdu se psem na procházku sama. Jsem pak možná až nepříjemná. Ale.. já prostě nejraději chodím sama, jsem na to zvyklá, všechno je podle mne, můžu jít kamkoli daleko bez toho, aby mi nějak extrémně vadilo, že leje. Člověka nezměníš.
Chci jít na brusle, chci se věnovat blogu, chci jít se psem ven (sama), ale momentálně nemůžu. Mám příbuzné ráda, ale občas kvůli nim nemůžete dělat to, co chcete.
Už aby byla cyklostezka zas o kus delší. Chci jezdit na bruslích a na kole dálky. A možná nejraději sama.
Chci svůj pokojíček, svůj notebook, svůj vymakanej foťák (zrcadlovku), basketbalové boty, možná vlastního psa, letní prázdniny na horách, lyžovat a koupat se.. Je toho moc a moc toho, co nedostanu. Proto raději mlčím a budu doufat. :)
Napadlo mě, že bych udělala takový projekt 'Co bych udělal/a s jedním milionem'. Šlo by o to, napsat článek na toto téma, rozepsat se, co byste si koupili, kolik komu dali, kolik uspořili. Možno napsat reálně, ale i trochu se zasnít.. Mohlo by se do toho zapojit víc blogerů a já bych si všechny články s chutí přečetla a pak bych vyzdvyhla ty nejlepší. Váš názor? Zúčastnili byste se?
Cítím, že jsem chtěla ještě něco napsat, ale jako obvykle si momentálně nemohu vzpomenout. Jsem na zabití.
Sladký sny a zbylý prázdninový dny,
Vaše Das

3x01 The BrithDay - photos (stills)

27. srpna 2011 v 12:08 | Das |  About Vampire diarieszdroj: vampire-dieries-serial.blog.cz

a zvětšeně ta, nad kterou slitám (:D ♥):
06

The Lazy Song-Bruno Mars (cover) Megan Nicole

26. srpna 2011 v 10:38 | Das |  Hudba

toto je nejlepší!

Rekonstrukce blogu (zrušení affs!)

25. srpna 2011 v 10:07 | Das |  Oznamník blogu
Od včerejška do dneška rána tu probíhala celková vnitřní rekonstrukce blogu. Nejdříve se zaměřím na to, co se všechno změnilo, potom na zrušení spřátelených blogů.

Promazala jsme pár zbytečných rubrik a všechnu 'music' namrskala do jedné rbriky Hudba. Také jsem založila novou rubriku 'Výkřiky myšlenek'. Tam se hodlám vypsat o věcech, které mně napadnou a nebudou se hodit do deníčku.
Hlavně se změnilo celé menu. Není tam už tolik rubrik, snažila jsem se tam dát jen to, kam doopravdy něco přidávám. Nad obrázkama jsem váhala, ale nakonec jsem to tam dala; až bude škola, bude se to hodit. Trochu se mi tam nehodí rubrika 'TVD' (The vampire diaries). Omlouvám se, ale bez deníků by to fakt nešlo. :D
Celkově chci blog zaměřit spíše na autorskou tvorbu. :)

Většinu spřátelených blogů jsem si nechala v Oblíbených stránkách, protože jste mi opravdu přirostli s srdíčku. :) Je tam menší rozdělení podle oblíbenosti, (ne) aktivity, blogu, adminky. U některých jsem opravdu váhala, kam je šoupnout. Nakonec to skončilo tak, jak to je - vždyť na tom ani nezáleží.
A co to pro Vás, které jsem si dala do oblíbených stránek, znamená? Nejsem Vaše affs, můžete si mě smazat ze seznamu, ale na Vaše blogy chodit budu. Nečekejte žádné třikrát týdně se u Vás zastavím!! Někdy tam budu třikrát denně, někdy třeba jen jednou za měsíc. :) A nikoho nebudu informovat, že jsem si ho tam přidala, nebo naopak odebrala. Je to moje věc.

Oblíbené blogy zde.
Vaše DasBooks in my thoughts (8) - Smečka

23. srpna 2011 v 19:37 | Das |  Knihy v mých myšlenkách

Andrea Cremer - Smečka

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
- Na internetu měla velice dobré hodnocení a obal i antonace vypadali lákavě, tak jsem si ji objednala. :)

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
- Pravda.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
- Nemilovat.

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
- Nechtěla bych být Renem.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
-Autorka vypráví strhující a poutavý příběh, který vás prostě donutí knihu ihned přečíst.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
- V knize je celkově málo popisu vzhledu a krajiny, což mi tam opravdu dost chybělo.
http://www.arara.cz/i/imgs/973/388973.jpg

Navstevnost za minuly tyden (15.8. 2011 - 21.8. 2011)

23. srpna 2011 v 19:05 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 56
Utery: 43
Streda: 48
Ctvrtek: 54
Patek: 49
Sobota: 33
Nedele: 35

Celkem: 318

102. My Diary

22. srpna 2011 v 22:57 | Das |  My diary
+Všichni na Zemi vymřou na vedra.+
To si dělá to počasí srandu..?! Chápu je léto, chápu všichni chtěj teplo, nechápu já chci chladnější počasí! chápete?!
Včera jsem byla s rodiči, bráchou, švagrovou a neteří na takový menší grilovačce u známejch na chalupě. Možná bych ten tatarák ochutnala, kdybych se nezeptala, co v něm je. Jaká závist nad (asi) zrcadlovkou toho známého. Slintala jsem! Nějak jsme tam všici byli jen jedním autem, takže jsem cestou dom jela v kufru. Seděla jsem tam, s hlavou a zádami skrčenýma a ťukala jsem do sedačky před sebou, neteř se tomu strašně tlemila a volala na mě. Je to tele jedno.
Dneska po obědě jsem se byla vyfotit na průkazku (licence na hraní) - vypadám tam strašně, ale čekala jsem to, tak jsem v klidu. Až v pět hodin jsem vyrazila vyvenčit psa, protože bylo takové vedro, že se mi ven vůbec ale vůbec nechtělo. Inteligentně jsem šla parkem do leva, páč v pravo je teď lidi jak nasráno, ale na cyklostezce jich bylo taky dost. Hafana jsem polila vodou a slíbila si, že někdy v podvečer musím vytáhnout brusle a projet celou cyklostezku. (konečně vyasfaltovali další část, takže se konečně projedu, pokud se k tomu dokopu.)
Momentálně blízko mne leze na stěně pavouk, kterej mi před hodinou lezl nad počítačem. Leze ke mě! O.o Malý nehejbající mi nevadí, ale takto velký, hnátatý, chlupatý.. brr! .. nehejbe se, hurá!
Večer jsem opět došla s Hafanem, kterej 'zaútočil' na jeden pár u řeky na mole. Ten kluk to bral v klidu, smál se, obdivoval ho, ta holka radši mlčela. :D
Hraju Virtual tennis 3D, čtu Smečka od Andrei Cremerové. Na oboum lehká závislost.
Jinak mimochodem pozítří sem přijede sestřenka. Netuším, co s ní budu dělat. Asi tátovi kývnu na to, aby nám domluvil, že bysme jeli z Tejna na Orlík parníkem. Snad na parníku nezhebnu nudou. Když jste zvyklí na rychlej člun, tak vám cesta parníkem přijde strašně dlouhá a nudná. .. Pokud by foťák nešílel, tak bych třeba i něco vyfotila. :) Ještě uvídm.
K fotce - pohrála jsem si s kontrastem, jasem a barvama. Byla celá tmavá a nebylo nic vidět, avšak teď vidíte Falkouše v celé jeho kráse, bohužel jsem fotku 'zničila' tima hrátka s barvama.
Článek o ničem, nikdo to nedočte. Sladký sny ;),
Vaše Das

Nature

21. srpna 2011 v 22:09 | Das |  Fotím
Nedávno jsme podstoupila 10km procházku kolem řeky Lužnice a dál, ale to už popisovat nebudu.
Přidávám pár fotek přirody. Jemně upravený, focený špatně špatným foťákem.
jsou to opravdu děsné fotky. špatná kvalita a všechno. nesděste se!

Přemýšlím, že zruším affs.

18. srpna 2011 v 23:05 | Das |  Já a moje kecy
Tak jsem přemejšlela..
.. a pak zas trochu víc přemejšela.. až jsem vážně přemejšlela, že zruším affs.
Udělala bych si místo nich jen jakési 'oblíbené stránky' či něco podobného. Prostě seznam blogů (lidí), kam ráda chodím a chodila bych k nim, stejně tak jako teď navštěvuji svá affs.
Vlastně.. Co mi affs dávaj? Ti obyčejné, prachobyčejné mi nedávají nic. Ovšem ty, co znám už delší chvíli, nebo jen krátkou a perfektně si s nimi rozumím, ráda chodím na jejich blogy, ráda jim píšu komentáře, mám se jak vyjádřit k jejich článkům, máme podobné názory, nebo se mi prostě jen líbí, jak píší,........ To jsou Ti, díky nimž mě to tu ve virtuálním blogovým světě baví tolik, jak mě to tu baví.
Proč mít affs? Abych si říkala, že jsem u nich dlouho nebyla, že tamten blog mě nebaví, nechci to číst, ale protože se mnou spřátelili, tak to udělám, i když vlastně je ani nechápu a nemám jim na to, co říct...
Však nezáleží na tom, jestli to budou affs/sbé nebo oblíbené stránky, ale opravdu už nestojím o to, abych četla komentář, ve kterým mi neznámá holka, s neznámím blogem napíše jen jedno slovo 'spratelis?'. Možná tak před dvouma rokama bych z toho byla celá šťastná 'Bože, někdo chce se mnou spřátelit! No, chápete to?!', ale čas mění věci i některé názory a zvyky.
Dříve byl pokrok, když jsem objevila hosting, na kterém jsem se vyznala, potom to bylo pochopení, co jsou affs, v té době známé jen pod sbé, nakonec jsem skončila na hostingu blog.cz. Tak tedy je možná na čase, abych zrušila affs. Bude to krok dál, nebo krok zpět?
Vlastně celkově bych blog zaměřila jen na autorskou tvorbu. Sice takový už je, ale asi bych více psala takové ty články, když mám 'myšlenky na pochodu'.
Jo, asi to udělám.
Ovšem problém je, že do oblíbených stránek poputují skoro všechna má affs. Budu se muset hodně moc snažit, aby tam zůstali opravdu jen ti nejlepší z nejlepších.
Uvidíme. Nejspíše někdy v bližší době budoucnosti. ;)
P.S.: Váš názor?
Vaše Das

3x01 The BrithDay - trailer

18. srpna 2011 v 10:27 | Das |  About Vampire diaries
Klaus: Zabij tuhle rychle!
ČTVRTEK, 15.ZÁŘÍ
Damon: Stefan se znovu krmí, nedokáže to odládnout.
Elena: Hledání Stefana se nevzdám.
PREMIÉROVÁ SÉRIE
Caroline: Musíš si připustit, že si necháváš život uniknout mezi prsty.
Elena: Tohle je to, co po mě všichni chcete? Pohnout se svým životem?
POVZBUDÍ VAŠI CHUŤ K JÍDLU
Damon: Stefan je pryč Eleno. Zapomeň na něj, nevrátí se.
Damon: Zase jsi na dně, bratře.
Stefan: Nech...mě...jít!
překlad by: vampire-diaries-serial.blog.cz
Nemůžu se dočkat! ♥__♥

101. My Diary

16. srpna 2011 v 14:45 | Das |  My diary
http://th08.deviantart.net/fs48/300W/f/2009/180/f/f/ff0f9e223d6dc75b5f5b9f2ff3158fab.jpg+Dějiny světa bohužel nejsou, jak se většinou podávají, jen dějinami lidské odvahy, nýbrž i dějinami lidské zbabělosti.+
... a prázdniny jsou v čudu.
Jaké byly? nic moc.
Do školy se mi enchce, ale docela se těším na naše třídní hlášky. To zas bude. :D
Ani vlastně nevím, co jsme chtěla napsat. Ale jedno vím..
.. Propadla jsem opět mánii TVD! Ségra se na to začala dívat, tudíž s ní sleduju všechny díly od začátku. Damon je tak.. k sežrání! ♥
Vlastně se i koukám na Přátelé, ale to ne tak úplně z vlastní vůle. Ale někdy se u toho tak zaseknu, když 'omylem' kouknu sourozencům přes rameno. :D
Nemůžu se dočkat až dojde ségra se psem dom, chcu už se dívat na tvd. Ach jo. Jsem hrozná. -__-
Pořád čtu 'Hrabě Monte Christo'. Zajímavé, jak to spisovatel dokázal tak krásně napsat, že jakmile to otevřu, tak se okamžitě zahloubám do děje, ačkoliv to je o hodně postavách...
Došla mi Smečka, tešíms e až ju budu číst. :)
No nic, měj te se. :)
Vaše Das

Navstevnost za minuly tyden (8.8. 2011 - 14.8. 2011)

15. srpna 2011 v 18:16 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 43
Utery: 36
Streda: 38
Ctvrtek: 50
Patek: 66
Sobota: 60
Nedele: 53

Celkem: 346

nádherná, děkuji moc. :)

Books in my thoughts (7) - Bílý tesák

14. srpna 2011 v 22:53 | Das |  Knihy v mých myšlenkách

Jack London - Bílý tesák

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
-Miluju psy, tak jsem neměla nic proti si přečíst něco o vlcích.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
-Důvěra.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
-Přežít.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
-Ztotožnila bych se s Weednem, nechtěla ybch zažít životní příběh Bílého tesáka, ale šťastný život Colie byhc klidně žila.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
-Nikdy jsem nečetla tak nádhernou knihu napsánou očima zvířete. Opravdu nádherná práce, ač mi Bílého Tesáka bylo často moc líto.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
-Vadilo mi, že Blý tesák neměl úplně skvělou povahu. To, jak ho ovlivnil jeho sok v táboře. Ale to už k tomu patří..
http://data.bux.cz/book/012/971/0129710/large.jpg

Agility cross

14. srpna 2011 v 10:27 | Das
Agility cross - běh psovoda se psem v přírodním terénu
Tým překonává přírodní i umělé překážky ve vyznačených úsecích (ty jsou zpravidla čtyři se čtyřmi rozhodčími). Přírodním terénem může být park, les aj., pravidla jsou z velké části obdobná pravidlům u agility.
(zdroj: ifauna.cz)


http://www.artvil.estranky.cz/img/mid/511/agility-cross-v..jpgBooks in my thoughts(1-6) - Vampýrská akademie

12. srpna 2011 v 18:38 | Das |  Knihy v mých myšlenkách
Dnes jsme se přihlásila do unikátního projektu 'Knihy v mých myšlenkách' u Abyss.
Jde o to, že zodpovím pár otázek, recenze patří do jiné rubriky. :)

Richelle Mead - Vampýrská akademie (6 dílů)

Antonace (I. díl): Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…

První díl: Vampýrská akademie
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
-Když jsem listovala katalogem Knížního klubu, tak mě velice zaujala. Přečetla jsem si antonaci a už jsem se nemohla dočkat, až ji budu číst.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
-únos.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
-toužit.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
-Ztotožnila byhc se nejraději se samotnou Rose, ale za žádnou cenu bych nechtěla být Natálií.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
-Nenajde se zas až tak knih, které přečtu úplně jedním dechem. A hlavně ne taková, ve které najdete úžasné dialogy. Kniha vás rozesměje, ale i rozpláče.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
-Tady se velmi - aspoň mě - těžko hledá nějaká chyba, proto se zaměřím na charakter postav. Rozhodně se mi v prvním díle nelíbila Mia.

Šumava

11. srpna 2011 v 23:10 | Das |  Fotím
Když jsem byla na basketbalovým soustředěním v Klatovech, tak jsme si na den volna vyrazili projít Šumavu. :)
Fotky jsou z cesty k Čertovu jezeru, kde prý se ukrývá ďábel. :)
pohled z lanovky do -předpokládám- smrků a oblak.