Září 2011

Knižní zpověď

28. září 2011 v 17:03 | Das |  Já a moje kecy
Knižní zpověď z blogu Fanty. :) http://fantalight-cd.blog.cz/ (první část)
 1. Jsi knižní tip?
  Samozřejmě. :) Delší dobu bez knihy ani ránu!

 2. A co tvoji rodiče a příbuzní?
  Mamka se ségrou čtou také hodně. Táta něco někdy přečetl, ale moc kladný vztah ke knížkám nemá. Asi tak jako nejstarší a nejmladší bratr. Prostřední brácha překvapivě občas čte. (pokud se počítá číst déle jak rok osmisetstránkovou knížku).

 3. A vrstevníci?
  Moc ne. Tedy kámoška ano, ale když to vemu hromadně tak nic moc.

 4. Vyprávěli ti vaši nebo příbuzní pohádky, když jsi byla malá? Pokud ano, jaké?
  Jistě. :) Mamka když jsem byla malá a potom i když jsem byla starší a byla jsem nemocná. I brácha vlastně jednouo jedinkrát nám se ségrou vypravoval hororovou Krakulku. O perníkové chaloupce, Červená Karkula a další klasiky, na které si nevzpomenu.

 5. Četli ti rodiče nebo příbuzní pohádky, když jsi neuměla číst? Pokud ano, jaké?
  Ano, mnohem více než vyprávěli. Milovala jsme ruské pohádky - O peříšku Finesta jasného sokola, od Boženy němcové snad všechy, Zlatovlásku, Dlouhý, Široký a Bstrozraký.. To se vždy otevřela bichle od B. Němcové a tam kde se otevřela, ta pohádka se četla. :)

108. My diary

26. září 2011 v 18:06 | Das |  My diary

Vystřelil jsem na oblohu
Uvízl jsem na zemi
Takže proč to zkouším, když vím, že spadnu dolů
Myslel jsem, že mohu létat, tak proč jsem se topil
Nikdy nevím proč to jde dolů, dolů, dolů

Vypadá to, že já - takovej antisportovec, nedělá nic jinýho. No, radši vám shrnu dění poslední dnů.. :)

V pátek jsem odjela na Podolák ('camp'), kde bylo krásně. :) Sice jsem měla občas úplně debilní náladu, ale to se spraví. V sobotu kolem poledne se stahovali bojky z lyžařské dráhy a já jsem je táhla u břehu za plot, takže jsem si ušpinila kalhoty od rzi, ale nad moje očekávání se to vypralo. :)
Kolem čtvrt na čtyry jsme konečně dojeli domů. Byla jsem domluvená s kámoškama na brusle, tudíž jsem hnedka běžela pro jednu na jednu akci hasičů, pak jsme zamířily k druhé, která nám nezvedala mobil, ani neodpovídala na smsky. Naštěstí doma byla, jen neměla mobil u sebe, takže jsme letěli k nám pro brusle. Nádherně jsme si projeli novou a jedinou cyklostezku. Bylo skoro až nepříjemné vedro, a M. nám dávala docela zabrat, páč byla opravdu rychlá. Potom už musela, tak jsem s E. šla na tříšť a zmrku a doprovodila ji domů. :) Doma na mě čekala sestra s novým dílem TVD.♥
V neděli u nás byl na obědě nejstarší brácha s rodinou, takže prosmátá půlka odpoledne. :D Potom jsem po celým dnu umlouvání přemluvila sestru na brusle. :)
Dnes jsem skoro s chutí vyskočila z postele, protože jsem včera ulehla již po půl desáté. Ono to asi nebude špatné chodit dřív spát. :D Ve škole to docela šlo, jedna mínus z němčiny, odevzdala jsem laborku z chemie, několik úkolů,.. Po strávení jídla ze školní jídelny, jsem zamířila na volejbal. Řeknu vám, docela zabíračka. Koho by bavilo vybýhat schody, že. :D Ale přesto mě volejbal baví, i když nevím jestli moje nadšení neopadne, když musím chodit i ve středu, protože jsem nějakým omylem skončila v základní šestce školy. :D

Devítka, dvakrát týdně do půl čtvrtý, dvakrát volejbal, přibyde dvakrát basketbal, chci chodit bruslit a jezdit na kole, stíhat číst a být na počítači, venčit psa. Na nějakej ten blog s tím vším ubývá chutí a hlavně času, ovšem nestěžuji si.

Chci už pravý podzim, chladnější sluneční počasí a hlavně barevné listí a nádherné ovzduší v lese..ˇˇ
Vaše Das
2334382%2cx5ekz3zroorjdnab9nqcw8kkhx3vn_tbjcp7ikr8hklrfxevlzlprod9mx5ha3ghntcyybjh04gqpbbksvfyoq%3d%3d_large
Jezdit na tak koni.. (http://weheartit.com/)


Navstevnost za minuly tyden (19.9. 2011 - 25.9. 2011)

26. září 2011 v 16:47 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 40
Utery: 30
Streda: 33
Ctvrtek: 24
Patek: 29
Sobota: 32
Nedele: 29

Celkem: 217

o 14 více, než minule! :D

Kristína - Pri oltári

25. září 2011 v 18:41 | Das |  Hudba
Nádherná, Kristína má prostě úžasný hlas a krásné texty. :)

P.S.: lenost přidat článek.

107. My Diary

22. září 2011 v 17:57 | Das |  My diary
http://fc09.deviantart.net/fs47/i/2009/184/6/c/a_boy_and_his_friends__by_m0thyyku.jpgZáří zas pokročilo a já jsem zdravá vyskočila do školy. :) Škola mi pořád nepřijde tolik otravná, možná že jsem ještě pořádně nezaznamenala, že začala. Ovšem.. nechce se mi tam. :D
Včera jsem šla poprvé do školy a hned zjistila, že jsem tento týden služba. Což je skvělé. Dneska jsem byla ve škole jen čtyry hodiny místo osmi, protože jsem musela k oční. Žádnej zázrak, vidím pořád hůř a hůř, ale zas o tolik se mi to nezhoršilo. Jen mě trochu zarazilo, že mám nějaký pigment a hrubší strukturu n ajednom oku. Navíc jsem si konečně vyřešila čočky na sport, takže za dva tejdny jedu někam na čočky. :)
Na sobotu jsem tak nějak domluvená s holkama na brusle. Ehm, vlastně jsem slíbila, že pučím kámošce ségry, o kterých ani nevím, kde jsou a jestli je ta urvaná přezka u nich (dá se tam nasadit). Ale mám šílenou chuť bruslit! Asi to bruslení nechám na příští týden, protože zítra pravděpodobně jedem na Podolák, jen do soboty odpoledne. Trochu se mi tam nechce, ale čím víc se to blíží, tim víc, chci sedět před karavanem a čumět na řeku, jak tam proplouvají lodě. :) Jela bych s rodičema, sestrou a psem.
S příchodem nejmladšího bratra moje nálada klesá.
Budu muset udělat nějaký vyhodnocení toho projektu o milionu, o víkendu se do toho snad pustím. :)
Koukám s půlkou sourozenectva na Jak jsem poznal vaši matku. Nejdřív mě to moc nebavilo, ale teď jsem do toho zažraná. Právě stahuju druhou sérii, první zkouklá. :) Hraju Heroese V., absolutní závislost. Ale strašně se mi stýská po jedničce, kterou jsem na hodně starým počítači pařila v deseti letech. :D TéVéDáci, zítra nový díl! Těšíte se, tak jako já?
Otevřeli nám městskou knihovnu (/teda část, dospělácká stále v rekonstrukci), takže jsem hodně četla. Proč ale budou mít dospěláci daleko lepší a navíc nový luxusní vybavení?! Zavržený, Cherub a Spiknutí 365 jsou úžasné knihy. :)
Ulice je teďka zajímavá. Nechápu nadšence Tisíce a jedné debilnosti a Růžové vohrady.
(s)Mějte se! :)
Vaše Das

Navstevnost za minuly tyden (12.9. 2011 - 18.9. 2011)

20. září 2011 v 21:57 | Das
Pondeli: 39
Utery: 29
Streda: 30
Ctvrtek: 25
Patek: 22
Sobota: 31
Nedele: 27

Celkem: 203

Kvůli své neaktivnosti si nemohu stěžovat. :)

Asi se z toho uzdravím!

19. září 2011 v 10:02 | Das |  Výkřiky myšlenek
Kdysi dávno jsem na alik.cz vyhrála plyšáka Kukyho. Bylo to pro mě veliké překvapení, že jsem zrovna já vyhrála, ale zas na druhou stranu tich plyšáků bylo rozdáno 100, takže nějaká pravděpodobnost byla.. Ale dnes?!

Po milionu letech otevřu maila a co nevidím. Mail od Abyss, že jsem vyhrála v Letní soutěži o knihy a prosí o zaslání adresy.
Nemohu tomu uvěřit. Zrovna spolu s dvouma dalšíma lidma, vyhraju mezi XYX hromadou lidí.

A co jsem vlastně vyhrála? Dva první díly ze série Upíří deníky. Sice jsem již první díl četla a nelíbil se mi, ale musím dát tomu ještě jednu šanci. (Ostatní knihy ve výběru mě nelákaly, popřípadě ke mě mířily). Tudíž mi nejde o výhru, ale o to, že jsem vyhrála. Já vyhrála, rozumíte?!

Jo, asi se z toho uzdravím. :D
http://i.lidovky.cz/pes/09/103/pnesd/HPE2eb082_upiri_deniky.jpghttp://www.kult.cz/web_kult/images/18779_big.jpg

Vaše Das

106. My diary

17. září 2011 v 10:58 | Das |  My diary
Ve škole ej se třídou strašná sranda. :)

Ale nenávidím výtvarku! Kreslíme.. portrét (ikonu), všichni už to maj skoro dokreslený a já mám sotva začátek, kterej mi nakreslila kámoška. Holt nejsem kreativní člověk. (:

Sestra byla nemocná (a momentálně na tom není zas nejlépe) a já tu chřipku od ní chytla. Takže od čtvrtka večer ležím v posteli. :/

Tudíž nečekejte žádné články.ˇˇ Do školy půjdu asi až v úterý.

Mějte se, a užijte si víkend! ;)

Vaše Das

Co bych udělala s milionem?

14. září 2011 v 17:17 | Das |  Výkřiky myšlenek
Nádherné někde sebrat milion, ovšem na chodníku ho nenajdete.. Přeskočím tedy část, jak bych k němu přišla. Prostě bych ho měla. Třeba... Mně spadnul do postele velký stříbrný kufřík s penězi. (kéž by!)

Jelikož mám velkou rodinu, tak bych rodičům dala 200 tisíc. Ovšem mám také čtyry sourozence. Jim bych na účet zaslala každému 100 tisíc. Přemýšlím, že nejstaršímu bratrovi dvojnásobek, ale asi by to nemělo fér, tak to nechce každému stejně. To bych měla obdarování nejbližší rodině, zbylo 400 tisíc.

Okamžitě bych letěla kopit si pořádnej foťák - zrcadlovku (20 tisíc), mobil, protože mám momentálně asi deset let starou nokii, páč se mi můj rozbyl. ovšem na drahém mobilu netrvám (4 tisíce), slušnej notebook (20 tisíc), oblečení (10 tisíc). Zbylo by mi tedy 346 tisíc.

Možná bych si ještě předělala pokojíček, který máme se ségrou společný. Sice nemáme nějaký překrásný nábytek a zařízení, ale netoužím po tom. Ale asi by na nějaké poličky a nové skříně pár peněz padlo. Třeba takových 20 tisíc (blbý odhad, ale nezapomínejme, že sestra má též své peníze, ale asi bych to nechala udělat jen ze svých). Zbylo cca 326 tisíc.

Objela bych si pár útulků a na ty nejhorší přispěla kolem 10 tisíc (na každý, dejme tomu na pět). Potom byhc něco přispěla do organizace Helpes. Pár korunek by ještě šlo na jednu vybranou charitu. Zbylo by přibližně 256 tisíc.

A ty zbylé peníze bych si uložila na účet, abych až/pokud si budu pořizovat psa s PP, měla dostatečné peníze. A velká část by šla na samostatené budoucí bydlení. Prostě do budoucna - však, co víme, co se stane?

A pokud bych někdy někam cestovala a našla v tom zalíbení, tak bych se určitě chtěla podívat do několika zemí různých kultur. :)

Připoj se!

105. My Diary

12. září 2011 v 17:17 | Das |  My diary
Seneca: Není pravda, že máme málo času, pravdou ale je, že ho hodně promarníme.

Od té doby, co začala škola, trávím víkendy zalezlá v posteli a spím. Krásná aktivita, že? Ovšem tento víkend se lišil! :)
V pátek jsem šla s kámoškou a psem na procházku. Prošli jsme les, ale vylezli jsme úplně jinde, než jsem čekala. V sobotu jsem hezky pořádně vyčesala psa, aby z něho byl frajer, vyčistila mu uči a došla ho vyvenčit (na delší pobyt venku bylo moc velké vedro). Potom se u nás objevila bráchovo úžasná přítelkyně, tak jsme kecaly a dívaly se na první díl TVD. A v neděli naše malé městečko pořádalo krajskou výstavu psů, tak jsem tam trávila většinu času pozorování úžasných psů. Když bych vyškrtla malé psy, tak bych s umístěními byla absolutně spokojená.

Hinata-Girls-VolleyballLove-Hina-wallpaper-800x600.jpg

Dnes nám bohužel začal další školní týden. :/ A rovnou písemkou z fyziky na minulý rok. Tak nějak jsem to napsala, na to že jsem se moc neučila jsem spokojená; vidím to tak na dvojku - snad. Ze zkoušení ze zemáku jsem dostala zadarmo jedničku, test na slovíčka z němčiny mi dopadl dobře. :) Po vyučování jsem šla ještě na volejbal. Měla jsem trému jak hovado, páč se dělaly testy. Sice jsme stihli jen první část, ale mám plnej počet! Docela jsem na sebe zírala, sport se mnou moc nekamarádí.


Plánoval jsem, dojít si koupit mikinu a zajít do knihovny, abych měla co číst, když už se nám otevřela, ale jsem pěkně vyšťavená, tak jsem to přeložila na jindy.

Celkově se omlouvám za svou neaktivitu. Není čas, chuť. Pokud už jsem na počítači delší chvíli, tak si radši zahraju tenis, abych se trochu odreagovala. Sice se to odráží i na návštěvnosti, ale prostě prázdniny skončili a všchno je v pytli. Jsme zvědavá, kdy nápíšu ten článek Co bych udělala s milionem a udělám vyhodnocení projektu. Snad o víkendu.

Zítra mě čeká těžká písemka z chemie, kterou moc neumím. (snad pochopíte, když zmíním vyčíslování.) :/ Navíc se musím kouknout na jeden díl filmu Čapkovy kapsy a udělat z toho referát. Asi také na zejtřek.
Tudíž jsem úplně blbá, že pořád vysedávám u počítače.

Takže Adios, milí. Snad se tu dřív, jak do konce týdne objevím.
Vaše Das

Navstevnost za minuly tyden (5.9. 2011 - 11.9. 2011)

12. září 2011 v 16:18 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 34
Utery: 44
Streda: 40
Ctvrtek: 45
Patek: 32
Sobota: 34
Nedele: 32

Celkem: 261

klesla kvůli mé neaktivnosti. T__T

Houby

10. září 2011 v 19:15 | Das |  Fotím
Někdy v srpnu jsem byla s tátou, sestrou a psem na houbách. Sice jsme toho moc nenasbírali, ale pár fotek jsem vyfotila. :) Bohužel mi foťák odmítal pořádně zaostřit, takže jich zrovna není hromada...


Daniel Landa - Tacho

8. září 2011 v 21:09 | Das |  Hudba
Nejlepší písnička, dobrej film. :)

Bloodlines

5. září 2011 v 20:54 | Das |  Já a moje kecy
Znovu zprovozněna rubrika 'moje kecy' - nutnost.
Článek píši podruhé, vymazal se mi. :/

Určitě někteří z vás ví, že jsem opravdu velký blázen do knížní série Vampýrská akademie. A Rcihelle Mead napsala novou knihu, která navazuje na VA. Nejdříve jsem si řikala, že ji kupovat nebudu, ale po shlédnutí TV spotu, mám jasno - kupuju!
Kniha se jmenuje Bloodlines - Pokrevní pouta. V Americe vyšla koncem srpna, českého vydání se dočkáme 28. listopadu tohoto roku. :)

Antonace: Pokračování Vampýrské akademie. Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou http://2.bp.blogspot.com/-cNbx9HP0Fq4/TbLgo0DF11I/AAAAAAAAALY/43zNYk1lvsw/s1600/bloodlines.jpgnadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí. Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev…

TV spot:
překlad:
Sydney: "Jsem alchymistka, učila jsem se chránit tajný svět upírů. Studuji magii. A myslela jsem, že jsem připravená na vše. Dokud jsem nepotkala jeho.
"POKREVNÍ LINIE - RICHELLE MEAD"
"Krev nelže!"
(přeložila úžasná Kety!)

Jsem absolutně natěšená! Kniha má narozdílu od Sukuby i velice dobré hodnocení. Tudíž Sukubu nekupuji, kupuji Pokrevní pouta a grafický román VA (komix). :D

Navstevnost za minuly tyden (29.8. 2011 - 4.9. 2011)

5. září 2011 v 16:54 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 55
Utery: 54
Streda: 63
Ctvrtek: 45
Patek: 41
Sobota: 54
Nedele: 50

Celkem: 362

pěkná, děkuji. :)

104. My diary

2. září 2011 v 20:28 | Das |  My diary

+Láska a přátelství nikdy nezklame, zklame vždy člověk.+
Povinně všichni lajknout na FB chlápka, co dělá parodie na váleční film Pád třetí říše. Film jsem neviděla, ale to jeho předabování - mazec! zde (další díl bude, až lajknou 960 lidí.)
Všichni jste se jistě rozepsali o tom, jak první den ve škole byl fajn. A jak druhej byl už horší. No,.. Já tam včera nemohla tim 45 minut keců vydržet! Ale dnešek už byl v pohodě. :)
Včera jsem jela se ségrou a kámoškou k ní dom podívat na štěně Bernského salašnického psa. Jak je nádherná! roztomilost! sice nám ujel bus, ale co. :D
Dnes nám dali rozvrh, rozdali učebnice, kreslili jsme cedulky
1396048207_5_ryjy_large
naší třídy (já za pět minut odfláklý :D), nový zasedací pořádek (docela mi vyhovuje, mohla jsme skončit líp. zatím mě ta osoba nenasrala. Normálně mám hrůzu z toho, že bude ve škole. Divný!), třídní nás obeznámil s předmětama a učitelema na ně,.. :) Jinak máme VIP šatnu. :D Úplně v zadu za rohem, ale ne v levo, ale za pravým rohem s dvouma cedulkama názvy třídy! :D Jsme děváťáci! Předbíhání na obědech, yeah! :))
Miluju svoje botky na tělák/přezůvky do školy. Námořnicky proužkatý tenisky. ♥
Dnes po škole s holkama na piknik. Měla jsem se fajn, byla pohoda, docela teplo, žrádla až moc. A pili jsme ice tea rozlitou do kelimcích, takže to vypadalo, že chlastáme. :D Kámoška má dva křečky, absolutní roztomilost! :)
Od roku 2007 jsem si zapisovala všechny knihy, co jsem přečetla. Před dýl jak půl rokem jsem s tím sekla, ale teď znovu začala a dopnila chybějící. Bohužel jsem musela čerpat jen z knih, co jsem četla z mých vlastních, či z mamčiny/rodinné knihovny, tudíž z městské knihovny my tam asi bude pár knížek chybět, ale moc jich nebude.Hodlám to přepsat do kompu, následně zkopírovat na blog, aby jste věděli co čtu. :)
Došel katalog knížního klubu, za měsíc budeme objednávat!
A... Mám rozvrh s TVD! (jo, nadšenci brava budou mít též, ale já si ho nekupuju, kámoška darovala). Ale, co je lepší - mám sešit s TVD! a na přední stránce je Damon.. a Stefan, ale to vůbec nevadí! :D z druhý je Elena. :) Sice za krutých 25 korun, ale nevadí. Hodlám ho použít jako druhý díl mého 'Seznamu přečtených knih', ale až pro další rok. :)
Co vaše první dva dny ve škole?
Vaše Das
(zdroj obrázku:http://weheartit.com/)
P.S.: v c.č. můj rozvrh, koho zajímá.