Říjen 2011

Navstevnost za minuly tyden (24.10. 2011 - 30.10. 2011)

31. října 2011 v 21:38 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 38
Utery: 30
Streda: 58
Ctvrtek: 26
Patek: 27
Sobota: 26
Nedele: 54

Celkem: 259

Jsme ráda, že sem hodíte, ač tu nejsem. Btw, při pohledu na dnešní počítadlo omdlévám! čím jsem si to zasloužila? :D

112. My diary

30. října 2011 v 22:10 | Das |  My diary
Tumblr_ltd7ig81k41r4l3roo1_500_largeVšude dobře, doma nejlíp!
Ve středu jsem šla v dešti na procházku se psem a potom mě bohudík děda svez na nádraží. Po dvou a půl hodinovém utrpením v autobuse, jsem konečně vystoupila. Lidí jelo dost, ale všichni seděli. Na nádraží na mne čekala teta se sestřenkou. (Nebudu řešit příbuzenské vztahy, myslím, že to stačí napsat takto.) Mladší sestřenka (stejně stará jako já) také spala u tety, tak jsme zbytek dne strávily koukáním na televizi a pak šly spát. Hrozné, jak v té garsonce slyšíte všechno - od hovoru sousedů po klapnutí dveří výtahu. Druhý den konečně přijela sestřenka starší, ženuška moja! ♥ Kecely jsme do oběda a potom jely na menší nákupy. Pořídila jsem deštník (sice rozkládací, moc toho asi nepřežije, ale aspoň nějaký vlastním :D) a okoukla knihy v Luxoru. Fotili jsme se sestřenkou starší všechny knížky, co se nám líbily. :D Večer jsme se přesunuly k sestřenkám domů, kde mne vrčením uvíal jeden z jejich psů, ale za chvíli si zvykl. :) S těmi zvířaty je opravdu obdivuju, u nás by to neprošlo :D - mají dva psy, želvu, rybičky a dvě morčata. Večer jsem s ženuškou strávila ve víru rpg hry a dlouhatánským nočním kecáním. Před obědem vstávání, po obědě venčení psů (ani se neptejte, jak vypadaly moje boty :D bydlí totiž u pole :D), po venčení psů nákupy v Tescu. Pořídila jsem mikinu z New yorkeru, pro ségru tričku z Gatu, pro psa přetahovací uzel a pamlsky. Večer opět venčení psů, rpg hra do noci a tlachání skoro do rána :D. V sobotu 'ráno' jsme vyvenčily psy a vyrazily k tetě na oběd. Odpoledne bylo plánované kino, ale z něho jsme se naštěstí vyvlékly. Aspoň pro nás dvě, mladší sestřenka tam chtěla.. Místo toho jsme všechny vyjeli na Václavák do Paláce knih, kde jsem s ženuškou obdivovala anglické obálky. Mám na plánu si přečíst nějakou knížku v angličtině - i když je mi jasné, že když Tumblr_ls2yyysl401qm64ffo1_500_largebudu rozumět polovině, tak budu hodně moc ráda. Ovšem chci si nějakou v cizím jazyce přečíst a navíc si tím angličtinu prohloubím. (Němčina nepřichází v úvahu.) Potom jsme se stavily v jedné kavárně na Florenci. Já si dala horkou čokoládu se šlehačkou, která byla sice přeslazená, ale kavárna byla úplně nádherná! Na stěnách kresby starých baráků, prostě útulné a příjemné místečko v centru Prahy. V metru nastalo loučení se sestřenkou starší, která jela domů, kvůli nedělní brigádě. S druhou sestřenkou a tetou jsme jely dál k tetě do bytu.
Mimochodem z MHD mám nejraději autobusy, protože se z nich dá pozorovat okolí. V tramvaji je málo místa a málem jsem se tam přizabila. Metro bych ocenila jako stálý obyvatel Prahy, protože se tam dobře krátí cesta čtením a navíc je nejrychlejší, ovšem za skly metra je tma, tudíž se nelze kochat okolím.
Dnes jsem se díky posunutí času pěkně vyspala a dopoledne vyrazila na bus domů. Měla jsem místenku, řidič byl příjemný a lidí jelo strašně málo. Cestu jsem si zkrátila dočtením knížky. :) Jsem ráda, že už jsem doma. Praha je krásná, ale nechtěla bych tam bydlet. Chybí mi tam příroda, které je tady na jihu dost. :)
Doma jsem shlédla Chcete mě?, Máte mě! a nový dil The Vampire Diaries, který byl úžasný! :) Dohnala jsem blogový svět, úkoly, vysprchla se, umyla boty, uvařila čaj a napsala tento článek o tom, jak bylo. (A bylo dobře, i když jsem nekoupila vše, co bylo v plánu.)
Doufám, že jste si podzimní prázdniny také užily,
Vaše Das
(zdroj obrázků: http://weheartit.com/)

Psí plemena mého srdce

30. října 2011 v 15:24 | Das |  Já a moje kecy
Na konci května jsem již podobný článek psala, s názvem 'Co bych chtěla za psa'. Samozřejmě se za ten čas pár věcí změnilo a já jsem se rozhodla zveřejnit článek o psích čumácích, co jsou prostě úžasní. Jak povahou, tak vzhledem. :)

Bernský salašnický pes
Úžasný rodinný pes, který nezklame ani v hlídání. Strašně přátelský, milý, kdo by mu odolal? Však každá druhá chalupa má za plotem nádherného Berňáka, který štěká, ale nekouše. Sice to není zrovna pes vhodný na výcvik, ale jistě nezklame ty, co ví, co od něj očekávat. :)
http://kockapes.cz/sites/default/files/nemecky_ovcak4.jpgNěmecký ovčák
Vhodný jako hlídač, pracovní či rodinný pes. Celkově všestraný a hodně učenlivý. Výchova snadná. Co dodat? Prostě úžasný pes pro toho, kdo je ochoten ho zapojit do svého života. :)
http://www.psi-plemena.cz/files/2008/08/Border-kolie-Border-Collie4.jpgBorder kolie
Často hyperaktivní, akční, milý pes. Nejinteligentnější plemeno světa, tak vás jistě nepřekvapí, jak rychle se naučí různé povely a triky. Dokonalé plemeno pro toho, kdo se chce věnovat dog dancingu, agility, dog frisbee a dalším tisícům sportům pro psy.


111. My diary

25. října 2011 v 23:05 | Das |  My diary
Tumblr_ltk7p6vdly1r38qmio1_500_largePrázdniny! Podzimní! Podzimní prázdniny! Prostě úžasnost!
Minulý týden byl.. radši na něj nevzpomínat. Ovšem víkend byl úžasný. :) V pátek venku se psem, sobota proležená doma a neděle u babičky. :)
Ale tenhle týden je úžasný! Sice bych se nebránila, kdyby nám dali prázdniny na celý týden, ale jsem ráda za cokoli, co trošku zklidní tempo a přeruší každodenní rituály. Pondělí bylo krásné, z fyziky konečně za jedna a odpadl volejbal, takže jsem byla doma už ve dvě. Jedinou vadou bylo snad to, že jsem zapoměla na biologickýho klokana a na tu hodinu přišla později. Dnešek též nebyl špatný, na basketě pořádný trénink, jen bych to odpolední vyučování vynechala. Aspoň jsem během hodin stihla pokročit ve čtení knížky. :D
Zítra chci stihnout aspoň jednu procházku se psem. Před polednem s ním mám na plánu kolo, po obědě procházku/vyvenčení. Nejen kvůli němu bych si přála ty prázdniny delší. Nemám na něj tolik času, jak bych si přála. Přes týden nestíhám a o víkendu nejsem jediná, kdo s ním chce vyrazit ven. Možná si říkáte, že jsem blázen, že mi nestačí raz, dva,... pět dní volna. Nestačí, protože jedu pryč! Jedu do Prahy k sestřenkám a pratetě. :) Těším se hlavně na nákupy, Prahu mám už víceméně (spíš méně) okouklou. Datum návratu neznámý, nejspíše neděle nebo sobota večer. Potřebuju pořídit pár věcí - basketbalové boty, basketbalový míč, mikinu, bláznivý tričko pro ségru, popřípadě dárek pro kámošku (má narozky), co mě uhodí do nosu a do oka padne. Samozřejmě jsou tu ještě náušnice, či komix VA v angličtině nebo jakákoliv knížka, která je napůl anglicky, napůl česky, které by nebylo špatné vlastnit. Na mé poměry tam jedu za bohatého člověka, do 'končin', kde mě skoro nikdo nezná, tak si mohu vyskakovat. To, že sebou beru úspory na vánoce.. je jen detail. :P
Přemýšlím, že bych připravila zítra nějaký článek/y, které bych zveřejnila pomocí počítačů u příbuzných. Ale radši neslibuju nic ani sama sobě - znáte mě, ne?
Mimochodem několikátá etapa cyklostezky u nás (chápete? u nás je cyklostezka!!) je dokončena. Takže 2,5 km, s cestou nazpátek pět, což už je pro brusle ucházející vzdálenost, ne? Nezapomínejte, že jsem na tom s fyzičkou hodně špatně. ;) Prostě tu novou část musím projít/projet, co nejdřívě, protože se říká, že je to nejkrásnější část cyklostezky.
Užíte si prázdniny na plný pecky a neseďte doma!
Vaše Das
(zdroj obrázku: http://weheartit.com/)

Jak upevnit postavení vůdce smečky?

24. října 2011 v 16:52 | Das |  Výcvik
Pokud pes vycítí, že ve smečce není žádný alfa, místo alfy zaujme, ačkoliv jim být ve skutečnosti nechce. Pes chce být prostě psem a ne vůdcem smečky. 'Alfa' pes se většinou ohrazuje, pokud se mu něco nelíbí. Např.: Na gauči leží váš pes a vy si tam chcete lehnout (vedle něho, nebo ho z jeho místa vystrnadit), ovšem pes na vás začne vrčet, štěkat nebo kousat.

Pár typů, jak získat zpět (upevnit) své postavení vůdce smečky:
  • Zákaz lezení na nábytek. Nemusí to být přímo zákaz, stačí, když si tam pes vleze jen na vaše vyzvání nebo bez problémů odejde, pokud si to budete přát.
  • Určení hranic. Každý pes by měl mít (a hlavně vědět), co si může dovolit, kam smí, kam nesmí.
  • Podávat psovi jídlo jako poslednímu. Pro větší účinnost můžete předstírat, že psovi z misky ujídáte, než mu ji předložíte.
  • Poslušnost. Pes by měl splnit každý váš příkaz. (Samozřejmě ho daný povel musíte nejdříve naučit.)
  • Chvovat se sebejistě. Mluvte jistým, sebevědomým hlasem, nekrčte se a stůjte (choďte) zpříma.
  • Člověk má přednost. Dveřmi by měl vždy jako první procházet člověk.
  • Neptejte se. Psa se neprejte, nakazujte. Půjdeme ven? Jdeme ven.

Rozsáhlejší článek na toto téma: Celý svět
Hodně se dá také odkoukat ze seriálu Znalec psí duše, který dávají na National Geographic channel. (Každý všední den od 1800 a od 1100 každý pátek od 2300.)

Prosila bych o nekopírování tohoto článku!
http://thumbs.dreamstime.com/thumb_132/11743157223rzMay.jpg
(zdroj obrázku: stockphotos.com)

Navstevnost za minuly tyden (17.10. 2011 - 23.10. 2011)

24. října 2011 v 14:45 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 18
Utery: 32
Streda: 33
Ctvrtek: 37
Patek: 37
Sobota: 53
Nedele: 60

Celkem: 270

na víkend si absolutně nemohu stěžovat. :) šedesátka tu hooooodně dlouho nebyla. :)

Procházka 11 - Přes panelku

22. října 2011 v 21:34 | Das |  Falčí
Po dlouhé době přidávám článek do této rubriky. Né že bych se psem nechodila (sice s ním chodím kvůli pramálu času méně), ale nějak to nedokumentuju. Ovšem doufám, že se s ním brzo dostanu zase na kolo. :)

V pátek jsme vyrazili svižnou chůzí na dlouhou procházku, kterou jsem plánovala už na minulý víkend, ale bratr mi plány překazil. Nejdříve jsme šli kolem vody, aby se hafan patřičně vyvenčil. Byl tam nějakej ratlík, nakonec jsem zjistila, že v plotě na nějaký pozemek je díra a ten čokl odtamtud právě přiletěl. Chtěla jsem se za chvíli otočit a vzít to zpátky, ale ten malý pes potom, co jsme ho přešli okamžitě všechno přenačkoval a já jsem neměla chuť slyšet ho vrčet a táhnout od něj Falčího pryč, on je vždycky strašně hrr k ostatním psům, hnedka by si se všema hrál. :) Nakonec jsme se okolo plotu vrátili, ale dotyčného psa nezahlédli.
Následně jsme přešli starý železný most, který je určen jen pro pěší. Vyšli nahoru do kopce a pod lesem zamířili zkrs pozemky do lesa, protože jsem chtěla jít jinou cestou (nezastavovat se u babičky). Tima 'pozemkama' myslím oplocené zahrádky o velikosti 20m2, s karavany a nějakou malinkatou chatrčí pro psa, který je tam zavřený. Tyhlety zahrádky nechápu a lituju ty psy. Navíc jsem byla svědkem možná až přehnaného zmlácení psa za neuposlechnutí. Prošli jsme lesem a po silnici zamířili k hlavní, kterou jsme přešli a po panelce zamířili k jednomu lesu. Tedy myslela jsem si, že nás tam také dovede, ale nedovedla, tak byla procházka trochu kratší. Cestou dolů k fabrikám na kraji města mne Falkouš neposlechl, naprosto mě ignoroval. Nejsem proti výchovnému plácnutí (plácnutí, ne bití!!), tak jsem k němu zamířila, abych mu jemně vysvětlila, že tohle tedy ne. Ovšem on předemnou seběhl dolů, tak jsem ho volala k sobě, ale jen se mi tam vysmíval. Tak jsem se na něj vykašlala a celou cestu z kopce jsem ho naprosto ignorovala. Plížil se za mnou, okázale šel vedle mne a šťouchal do mé ruky čumákem. Tele jedno. :D Avšak vydržela jsem ho ignorovat až k silnici, kde jsem ho pohladila a nařídila mu 'k noze'. Zbytek cesty domů proběhl bez problémů, jen jsem ho musela povzbuzovat, aby šel vedle mne a ne kilometry za mnou. :)) Vybavila jsem se foťákem, ale jelikož Falko není zrovna při procházce fotogenický, tak mám jen pár fotek. ;)

Podzimní kabátek blogu

22. října 2011 v 15:29 | Das |  Oznamník blogu
Už bylo na čase odstranit tu žlutou patlanici. A po delším boji vznikl tento podzimní desing. :)
Nechtěla jsem nic řvavého, jen něco jednoduchého, do bíla sladěného. Sice mělo být původně záhlaví v menu, ale jako vždy to dopadlo úplně jinak. Ale já jsem spokojená. :)
Navíc jsem zprovoznila zápatí blogu a přešoupla tam z menu 'Oblíbené blogy', do kterých mimochodem chystám přidat pár adres. Také jsem smazala rubriku 'TVD'. Né že bych po tom seriálu pořád nešílela a celá napnutá nečekala celý týden na pátek, až bude nový díl.. Ale nic tam nepřidávám, navíc vynikajících blogu s novinkama o The Vampire Diaries je až až. A ještě jsem nedavno znovu zprovoznila rubriku 'Falčí' (o hafanovi), sice tam nic moc přibývat nebude, ale přesto si zaslouží mít tady místečko. A možná mě k tomu také dovedlo to, že má za pár dnů narozky. :D Jinak na dnešek nebo zítřek chystám článek o páteční procházce. :)
No, to jsem se zas rozkecela!
Takže už jen kritizujte a porovnávejte! ;)


V počítači mám uložených několik posledních desingů i s náhledama. :) Je pak krásné si zavzpomínat.
Vaše Das

Rotvajveři trhaj hlavy, čivava je nejlepší (aneb předsudky)

20. října 2011 v 18:39 | Das |  Výkřiky myšlenek
Nejspíše zklamaně zavíráte okno se slovy 'zase mele o psech'. Ovšem mám co psát, tak si stránku škrtněte a vy, co jste ochotní si ty bláboly opět přečíst - prosím, můžete se dát do toho! :)

Velcí psi jsou neoprávněným postarech lidí. koukněte do novin, určitě tam narazité na článek o pokousaném děcku agresivním a nevychovaným psem. (Nehledě na to, že agresivita u psa z pohledu Ceasera Millana neexistuje.) Ovšem nevyprovokovalo dítě psa? A může za to vůbec pes? Samozřejmě, že nemůže! Může za to jedině člověk a zase člověk. Člověk, který si neohlídal dítě a člověk, co nedokázal vychovat psa.
Také vztah ke psům, kteří rodiče přenášejí na své děti, není zrovna ideální. Mám psa velkého plemene a často na reakce matek civím. Pokud se rodiče psů bojí, často si děti zaženou k sobě, berou je za ruku a varují je před nimi. Nemyslím, že potom dítě bude chodit po ulici bez strachu ze psů. Ale ještě horší jsou výhružky. Slyším, jak rodiče dětem vyhrožují 'Okamžitě přestaň, nebo tě ten velkej pes kousne!'. Holčina či klučina pak samozřejmě začne plakat ještě víc, protože se začnou bát. Někteří rodiče by se měli zamyslet nad svým chováním. To, že se oni psů bojí, neznamená, že musí dělat strašpytly i ze svých dětí. Naštěstí se najdou i lidé, kteří velké psy bez strachu obdivují a nadšeně je ukazují svým dětem.
Na druhou stranu se není čemu divit, když pozorujeme články o útocích psů. Ale co malí psi? O nich se nepíše nikde. Já mám však zkušenost, že psi menšího vzrůstu bývají dominantní, velice teritoriální, tudíž nějaké útoky malých psů také musejí být a řekla bych, že jich bude více než od tich krvelačných rotvajverů, vlčáků, labradorů aj. Protože je to jen malé rafnutí, nikdo se o to nestará, a tak to vrhá především na velké psy špatné světlo. Stalo se vám někdy, že jste šli po ulici a velký pes na vás štěkal? Mně tedy ne, ale malých psů na mě takhle vybaflo nespočet.
Uznávám, že jsem trochu rasista vůči malým psům, proto to vezmu i z druhé stránky. Na tváři mi vždy tančí úsměv, když zahlédnu malého psa, který jde poslušně vedle nohy, nebo dokonce bez vodítka u nohy. Sice je těchto případů málo, přesto si jich musíme vážit. Palec nahoru všem majitelům malých plemen, kteří učí poslušnost a věnují pozornost řádné socializaci.
Tímto článkem jsem chtěla poukázat na to, že nejen velcí psi můžou být špatní, na reakce dospělích, když vidí psa a především na to, že na velikosti nezáleží - malý i velký pes musí být vychován.
Vaše Das
P.S.: K článku se bez cenzury vyjadřujte. Jaká plemena (ne)preferujete?

Navstevnost za minuly tyden (10.10. 2011 - 16.10. 2011)

18. října 2011 v 20:31 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 28
Utery: 24
Streda: 41
Ctvrtek: 26
Patek: 24
Sobota: 29
Nedele: 51

Celkem: 223

P.S.: absolutně nestíhám!

110. My diary

16. října 2011 v 14:31 | Das |  My diary
6148455491_e8440a408c_z_largeČím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. (Munthe)
Listí se nám už trochu zabarvilo a počasí je konečně podzimní. Mohu říci, že podzim je moje nejoblíbenější období, avšak za chvíli se budu těšit na kopce sněhu, ač ho stejnak moc nenapadne, a pak zase na rozkvětlé louky jara. Léto je sice krásné (hlavně letní prázdniny), ovšem vadí mi nesnesitelné vedro. Podzim je slovensky jeseň. Strašně se mi líbí slovenština, obvzlášť některá slova. :)
V pátek jsme se školou navštívili Alšovu jihočeskou galerii, díky tomu jsme končili dřív a neučili se. Lidi, ten člověk měl talent, to se musí uznat!
Odpoledne jsem s Falčím vyrazila na krásnou podzimní procházku. Šli jsme nejdříve kolem řeky, kde jsme narazili na milou paní se zlatým retvívrem. Fenka byla už starší, takže si hrát už nechtěle, ale i tak to bylo milé setkání. :) Potom jsme to vzali nazpátek, že půjdeme po cyklostezce. Cestou jeden dělník obdivoval Falčího, tak jsem mu ho nechala pohladit, i když Falkouš na nějakou extra radost nevypadal. Už nám dospěl, konečně nemá chuť zdravit každého kolemdoucího. Ten dělník ho tipoval na Slovenského čuvače (níže). Určitá podobnost tam je, ale zatím se nikdo nestrefil. Nejblíže jsou odhady Leonbergera a Bernského salašnického, ovše nikoho zatím nenapadlo, že jeho rodiče jsou oba dva. Z cyklostezky jsme odbočili a vešli do malého lesíka, potom za lesíkem na louce ztratili tenisák a šli jsme domů. :)
S hnusením musím uznat, že celý víkend válím šunky doma. Chtěla jsem opět jít na procházku se psem, ale včera s ním chtěla jít ségra, tak jsem jí ho nechala a dnes ho má od rána bratr, čímž mi zkazil plánovanou dlouhatánskou procházku. :( Co nadělám, že.
Tudíž místo toho sedím doma u počítače a koukám na videa se psy, či čtu články o nich. Určitě koukněte http://profi-jessie.webnode.cz/, jsou to úžasné stránky úžasné fenky BSP (Bernský salašnický pes) a její paničky. Sice se fenka liší standartem plemene a možná proto jsou tak šikovné. Smekám před nimi! :)
Před chvílí jsem došla aspoň přes ulici pro rohlíky a koupit si časopis Svět psů. Portrét plemene Československého vlčáka a článek o Saarloosovým vlčáku - to si nemohu nechat ujít!
Doufám, že se někdy dříve než v pátek dostanu s Falčím ven. Budu doufat. (:
Věřím, že jste víkend neproseděli doma jako já,
Vaše Das
(zdroj obrázku: weheartit.com/)Slovenský čuvač

15. října 2011 v 13:28 | Das |  Plemena psů
Určitě jste si všimli mé záliby ve velkých chlupatých psech. :) Jsou nádherní a mezi ně patří i překrásný Slovenský čuvač.
Článek je mé tvorby, nekopírovat.

povaha plemene: Slovenský čuvač je samostatný pes, který velice dobře uhlídá svěřený majetek. K cizím lidem je z počátku nedůvěřivý. Výchova musí být důsledná, páníček by měl mít pevnou ruku, protože toto plemeno má snahu, se rozhodovat samo. K dětem a ostatním zvířatům se chová velice dobře. Miluje celou svou rodinu a nerad zůstává sám. Vyžaduje dlouhé procházky, na kerých je velmi živý a temperamentní.
výška: pes - 62 až 70cm fena - 59 až 65cm
váha: pes - 36 až 44kg fena - 31 až 37kg
průměrná délka života: 11-12 let
historie: Byl vyšlechtěn v horských oblastech bývalého Československa, je tedy československým národním plemenem. Jako předka čuvače, jak uvádějí některé prameny, můžeme uvést psa pocházejícího z Kavkazu, Pyrenejí a Alp, který byl velmi podoben stavbou těla i zabarvením srsti. Bílé zabarvení srsti je pro psa důležité, aby si ho nepletli s lovnou zvěří. Mezinárodní kynologickou federací bylo plemeno uznané 18. srpna 1965.
zdroje informací: hafici.cz, slovenskycuvac2007.okamzite.eu, http://www.cuvaci.wbs.cz/

http://www.cuvac.cz/html/images/domba/uva269__tereza_draho328ovsk_400.jpg

2 roky nesmyslných keců

12. října 2011 v 17:50 | Das |  Oznamník blogu
Omlouvám se, že to píši tak pozdě, vždy na to zapomenu.
18.9.2009 jsem založila tento blog.
Ačkoliv se obsah trochu měnil - od soutěží, hodnocení, žvástů a kydů k zrušení soutěží a affs, smyslplnějším kydům a žvástům, z blogu jsem neodešla a nezaložila nový. Nikdy mě nelákalo měnit blogy dle nálady. Ale každý to má jinak. :) Já prostě nehodlám svůj starší trochu nesmyslplnější obsah - než je teď - skrývat.
Aktuální kabát blogu je již osmí. :) Dříve jsme desingy měnila častějí, ale poslední dobou si nerada zvykám na nový a hlavně ho nerada dělám, protože nikdy neobjevím ke stáhnutí takový lay, který si přeji.

Porovnejte

Musíme uznat, že oproti dřívějšku mám hubu plnou keců. Dříve jsem se vypsala na pěti řádcích, teď mi z mého starého psaní naskakuje husí kůže.

Jsem ráda, že jsem to s tímto blogem dotáhla tak daleko a doufám, že ještě dotáhnu. :)
http://chrisabraham.com/wp-content/uploads/2010/12/Das%20Blog-logo.jpg
(http://chrisabraham.com)
Das blog - To blog (německy)
Ovšem Das i jako moje přezdívka. Ale tak můj blogový nick nevznikl.

Navstevnost za minuly tyden (3.10. 2011 - 9.10. 2011)

11. října 2011 v 20:11 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 46
Utery: 28
Streda: 40
Ctvrtek: 24
Patek: 30
Sobota: 33
Nedele: 45

Celkem: 246

jaká nádhera. :)))

P.S.: snad ve čtvrtek splaším čas na normální článek.. ;)

109. My diary

9. října 2011 v 10:57 | Das |  My diary
http://th07.deviantart.net/fs71/300W/f/2010/099/e/b/Run_Run_Run_by_Basistka.jpgNejtěžší je život študáka. Je plný zkoušek. Dolina
V úterý jsme měli první tréník basketu. Tedy netrénovali jsme, spíš jsme kecali o tom, jak to tento rok bude. Doufám, že všechny donutíme, aby chtěli trénínk i v pátek. :) A ta nová podlaha na hale.. pěkná, ale celkem dost svítící do očí. :D
Ve středu jsem byla na volejbale s šesťáíkama a sedmákama. hrát neumí, ale musím uznat, že hrát umí daleko líp než když já chodila do šestky nebo sedmičky. Vždyť jsem vždycky byla na volejbal antitalent, tak co sakra dělám v základní šestce?!
Ve čtvrtek jsem byla na tich čočkách -jak někteří víte z předchozího článku-, a tak jsem se ulila z testu z občanky. Ale protože další čtvrtek jedu na kontrolu, tak se uliju zas, takže doufám, že mi potom ten test nedá. :D A v pondělí mne čeká zubař. :/ Hlavně jsem objednaná těsně po konci volejbalu, tak doufám, že to stihnu, i když zas na řadu přijdeme bůh ví kdy.
V pátek jsem šla s kámoškou s Falčínem ven. Prošli jsme se po cyklostice a já mám pocit, že tam předtím musela projít nějaká háravá fena.. Potom jsme hodily psa domů a šly ke kámošce dát křečkovi novou klec. Cestou na nás všichni čuměli, nechápu, co je na tom nést klec. :D
Včera jsem šla se psem ven. Dokonce jsem sebou potom vzala kolo, a světe div se, hezky vedle něj běhal. :) Ale byla pěkná zima! ani ne osm stupňů. Měla jsem úplně zmrzlé ruce a uši. :/ Ale konečně začíná pravý podzim!!!
Taky jsem včera chtěla mít celý den čočky. Ovšem skončila jsem u nandavání levého oka - jedna čočka mi někam spadla.. Příště si k tomu musím sednout.
Miluju hru Bubble Trouble, písničku od UDG Hvězdář a teď hraju kulečník.
Večer jsem vždy tak síleně unavená, tak chodím spát ve všední dny kolem desáté. Potom se aspoň ráno cítím trochu čile. Tudíž moc nestíhám číst, tak si čtu o zemáku, dějáku, angličtině a matice.
Zatím jsme si stihla pojebat fyziku (o jeden bod a měla bych čtyřku! .. ale trojka byla stejnak nejlepší známka ze třídy.ˇˇ), příroďák a matiku. Z matiky jsme psali zahajovačku a já chyběla na předchozí hodinu, tudíž jsem na to zapoměla a neměla tolik zopakováno. Takže jedničku nečekám. :/ . Zatím mám dobré známky jen v chemii, což je dost řekvapivé, vzhledem k tomu, že jsem měla vždy průměr přes dvě. Teď tam mám tři jedničky a jednu dvojku. Dofám, že mi to vydrží. Pak už jen najít nějakou školu, kde se pokud možno nebudou dělat přijímačky. :D
Užívejte si podzimu,
Vaše Das
(zdroj obrázku: http://adela728.blog.cz/)

Bez brýlí

6. října 2011 v 16:53 | Das |  Výkřiky myšlenek
Jací jsou brejlouni?
Šprti, zapadlé oči, bez brýlí vypadají strašně,.. A pár předsudků o brýlích taky je, že.
Špatný zrak může mít několik příčin. Předčasné narození, zkazení očí počítačem, oční vada, genetická vada a ve stáří špatná akumulace čočky.
Od druhé třídy mám brýle. Zprvu jen na televizi, ale již jsem to dotáhle na šest a čtrt dioptrie. To není zrovna málo, no uznejte. Většina z vás si určitě myslí, že když si brejloun sundá brýle, je úplně slepý. Není tomu tak vůbec! Vidíme neostře, rozmazaně a nejasně. Slepí rozhodně nejsme!
Po pořízení nových brýlí, či samotných brýlí vidím chvilinku obroučky, jinak si připadám, jako by mi žádné brýle na nose neseděly.
Ovšem s brýlemi se nemůžu potápět, při sportu často lítají po podlaze a podobně. A bez nich to je.. na hovno. Na vodních lyží si nemohu užít výhled z prostředka řeky, nevidím, co mi ze člunu ukazují atd.

Ovšem pokud se někdo rozhodne pro čočky - roční, měsíční, týdenní či jednorázové/denní, není to tak jednoduché, pokud vám ještě nebylo patnáct. Musíte podstoupit vyšetření, kde vám podrobně ukáží a naučí, jak čočky nasazovat, vyndavat a starat se o ně. Co by jste s nimi neměli dělat, jak s nimi manipulovat a zacházet. Toto jsem dnes podstoupila a s překvapením zjistila, že nasazování a vyndavání čoček není tak hrozné, jak jsem si myslela.
Vyšetření stojí 700,- a samotné čočky taky není zrovna nejlevnější záležitost. 15 párů (30 čoček) stojí 500-750 Kč (jednorázové - jednodenní čočky). To podle toho, jaký typ vám vyhovuje. Mně naštěstí ten nejlevnější sedí, aspoň se to tak zatím zdá. To se uvidí na kontrole, která je hned za týden.

Nehodlám nosit pořád čočky. Mám je jen na sport, navíc každodenní nošení by se prodražilo.

Vidět s bez brýlí dobře, je zpočáku opravdu divné a nezvyklé. Ale protože čočky na očích necítíte, připadá mi to, jako bych brýle měla. Jen nezvyklý pohled ostatních lidí na mne, mi to připomíná.
http://www.chytrazena.cz/obrazky/admin/clanek/di/divka-nasazuje-do-oka-kontaktni-cocku.jpg

Máte zájem o štěně?

4. října 2011 v 20:59 | Das |  Já a moje kecy
Mamky sestřencie má štěňata a dvě fenky nabízí zadarmo, maxilmálně za 500,- za veterinární poplatky. :)
Rodiče mají vynikajíci povahu. ;)


Navstevnost za minuly tyden (26.9. 2011 - 2.10. 2011)

3. října 2011 v 18:00 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 30
Utery: 35
Streda: 31
Ctvrtek: 27
Patek: 28
Sobota: 27
Nedele: 56

Celkem: 234

Vidíte tu slabotu přes týden a jen neděli silnou? Přesto při této návštěvnosti skoro skáču radostí.
Jakmile totiž napíší článek, tak se mi návštěvnost o dost zvýší. .. tak tady máte, jak na návštěvnost.
A děkuji moc za komentáře k předchozímu článku. :)

Anorektičky na každém kroku.

2. října 2011 v 11:08 | Das |  Výkřiky myšlenek
Když se nudím a oblíbené blogy mám již zkouknuté, okomentovaná a jsem potěšena článkama z tich blogů, tak kliknu na blog.cz. Následně sjedu na 'Nejnovější články'. Jak jistě víte, je těžké najít nějaký článek, kde nebudou fotky Seleny jak šla nakupovat, Miley jak obědvala s rodinu, Vanessy jak si zašla běhat apod. Proto většinou nejnovější články projíždím večer, protože tak je největší šance, že objevím něco smyslplnýho a navíc b té době přibývají deníčkové zapisy.
Proto se s radosí usmívám na každý článek s dnešním datumek a ještě s nezkaženou náladou jej rozklikávám.
Ale co se nestane? Vyjede na mne článek, kde si adminka píše dnešní jídelníček (nula nula nic), vážení (ne o moc více ež jídelníček) a především, jak je (ne)spokojená s dnešním pohybem a jak to nikdy nedotáhne na 40 kg. Se zděšením na tváři koukám na komentáře, kde na mě bohužel čekají samé komentáře typu 'strašně ti závidím, že seš tak silná! já ybch to nedokázala', 'chci mít postavu jako ty', 'jen tak dál, na 40kg to dotáhneš'. A podobné. Dělá se mi z toho zle.
Párkrát jsem se k těm článkům na ty blogy vyjádřila, ale po tom, co mi začali na blog psát fanynky anorexie, jsem s tím urychleně přestala.

Anorexie a bulimie jsou psychické nemoci. Spočívají v tom, že se postižené vydí tluščí, i když vypadají jako kostlivci s kůží. Později když si okolí začne všímat jejich odporné vychrtlosti, na sebe dokonce navlékají dvoje džíny, několik třiček a tlusté svetry, aby ti zakryly. Ovšem přesto potravu nepřijímají a mučí se fyzickými výkony, na které jim už nezbývá žádná energie, protože žádnou nepřijímají. To jsem -promiňte- popsala spíše anorexie. Bulimičky do sebe dokáží celou noc cpát neskutečné porce jídla a k ránu to všechno vyzvracet. A tak se to pořád opakuje. Jezení - zvracení. Anorexie a bulimie spolu těsně souvisejí, protože většinou nemocné přecházejí z jednoho ke druhému.
Ovšem i chlapci mohou trpět těmito psychyckými nemoci, ale dívky značně převyšují, proto se omlouvám, že vše píšu v 'ony'.

Je mi líto, že se objevují blogy s fanynkama anorexie. Osobně bych řekla, že se mi hned po kopíráckýma blogama hnusí nejvíce. Ale zamyslete se. Doma bulimičku (anorektičku) rodina vede k tomu, aby jedla více, snaží se prblém vyřešit, z čehož má pocit, že se všichni spikli proti ni. Ale zapne blog, kde ji všichni obdivují..

Ráda čtu knihy an tuto tématiku, ač moje představa hubnutí je více pohybu a i o trochu více zdravějšího jídla. Ovšem bohužel ne všichni to tak vidí.
.. Ale neodsuzuju je. Je to přece nemoc.