Rotvajveři trhaj hlavy, čivava je nejlepší (aneb předsudky)

20. října 2011 v 18:39 | Das |  Výkřiky myšlenek
Nejspíše zklamaně zavíráte okno se slovy 'zase mele o psech'. Ovšem mám co psát, tak si stránku škrtněte a vy, co jste ochotní si ty bláboly opět přečíst - prosím, můžete se dát do toho! :)

Velcí psi jsou neoprávněným postarech lidí. koukněte do novin, určitě tam narazité na článek o pokousaném děcku agresivním a nevychovaným psem. (Nehledě na to, že agresivita u psa z pohledu Ceasera Millana neexistuje.) Ovšem nevyprovokovalo dítě psa? A může za to vůbec pes? Samozřejmě, že nemůže! Může za to jedině člověk a zase člověk. Člověk, který si neohlídal dítě a člověk, co nedokázal vychovat psa.
Také vztah ke psům, kteří rodiče přenášejí na své děti, není zrovna ideální. Mám psa velkého plemene a často na reakce matek civím. Pokud se rodiče psů bojí, často si děti zaženou k sobě, berou je za ruku a varují je před nimi. Nemyslím, že potom dítě bude chodit po ulici bez strachu ze psů. Ale ještě horší jsou výhružky. Slyším, jak rodiče dětem vyhrožují 'Okamžitě přestaň, nebo tě ten velkej pes kousne!'. Holčina či klučina pak samozřejmě začne plakat ještě víc, protože se začnou bát. Někteří rodiče by se měli zamyslet nad svým chováním. To, že se oni psů bojí, neznamená, že musí dělat strašpytly i ze svých dětí. Naštěstí se najdou i lidé, kteří velké psy bez strachu obdivují a nadšeně je ukazují svým dětem.
Na druhou stranu se není čemu divit, když pozorujeme články o útocích psů. Ale co malí psi? O nich se nepíše nikde. Já mám však zkušenost, že psi menšího vzrůstu bývají dominantní, velice teritoriální, tudíž nějaké útoky malých psů také musejí být a řekla bych, že jich bude více než od tich krvelačných rotvajverů, vlčáků, labradorů aj. Protože je to jen malé rafnutí, nikdo se o to nestará, a tak to vrhá především na velké psy špatné světlo. Stalo se vám někdy, že jste šli po ulici a velký pes na vás štěkal? Mně tedy ne, ale malých psů na mě takhle vybaflo nespočet.
Uznávám, že jsem trochu rasista vůči malým psům, proto to vezmu i z druhé stránky. Na tváři mi vždy tančí úsměv, když zahlédnu malého psa, který jde poslušně vedle nohy, nebo dokonce bez vodítka u nohy. Sice je těchto případů málo, přesto si jich musíme vážit. Palec nahoru všem majitelům malých plemen, kteří učí poslušnost a věnují pozornost řádné socializaci.
Tímto článkem jsem chtěla poukázat na to, že nejen velcí psi můžou být špatní, na reakce dospělích, když vidí psa a především na to, že na velikosti nezáleží - malý i velký pes musí být vychován.
Vaše Das
P.S.: K článku se bez cenzury vyjadřujte. Jaká plemena (ne)preferujete?
 


Komentáře

1 Hafí ♥♥ Hafí ♥♥ | Web | 20. října 2011 v 19:06 | Reagovat

tak s tímto s tebou naprosto souhlasím! hold když velkej pes už kousne, tak to je vidět, narozdíl od "malýho" kousance.. tak to prostě víc rozpytvávají.. samozdřejmě že za to můžou lidi.. člověk, který neumí vychovat psa by psa mít prostě neměl.. myslím že každýho psa jde naučit aby nekousal cizí lidi :D ..
velcí psy prostě vypadají hrozivě.. jaks psala žes nikdy neviděla štěkat velkýho psa na ulici- jsem si uvědomila že já vlastně tky ne.. můžu přemýšlet jak chci, ale nemlžu si vzpoměnout :D .. zato malej hajzlík štěká co chvíli.. a na tom vodítku se doslova posrat aby mohl za Laky.. nevím co by dělal kdyby se mu to povedlo.. (ještě že Laky si takových čoklů nevšímá) ..
já od lidí s malíma děckama většinou slýchávám "podívej baf baf" nbo něco takovýho :D .. ono přece jenom Laky vypadá strašně hodně, ale radši si to děcko zavolají k sobě.. já ale Laky nenechám jít k nim, ikdyž je na volno.. ju třeba zavolám k noze.. někdy je totiž stejně velká jak to děcko, a mě by to taky nebylo moc příjemný :D ..
je fakt že velcí psi se učí poslouchat, ale málokdy bydíš na cvičáku něakýho malýho..

jednou mě zjebala jedna ženská.. jsem šla, Laky navolno kousem křede mnou a za plotem byla ta baba a s kýmsi tam kecala.. Laky už tu bránu skoro přešla a ona otevřela tu bránu a prý "ješišmarja pes! A já jsem chtěla vypustit dítě! Koho to je?" a uplně tak hnusně.. Laky prostě na druhý straně ulice a nezájem a ona dělá jako kdyby se k ní řítila s vyceněnýma zubama.. hej tyjo.. tak já tak na ňu že to je můj pes. a taky hnusně když ona tak.. ona totiž vypadala jako kdyby Laky chtěla přerazit nebo co.. hej tyjo.. takový lidi nesnáším..

já jsem se o pssy taky začala hodně zajímat až po příchodu Laky :D .. je fakt že na procházky je podztim fajn.. pokud nepší :)

2 Hafí ♥♥ Hafí ♥♥ | Web | 20. října 2011 v 19:07 | Reagovat

(zachvílu to budou komentáže přez celou obrazocku :D)

3 Qliz Qliz | Web | 20. října 2011 v 19:34 | Reagovat

Tenhle článek mě úplně nadchnul.Je zněj vidět, že máš opravdu moc ráda velké psy.Ale ke článku.
Mojí mámu jako malou pokousal velký vlčák.Měla lízátko a když se kní rozběhl, dala si loket(nebo ruku) před obličej a to byla právě ta chyba.Vlčák byl naučený ze cvičáku, že když nějak si dáš takhle ruce před obličej, tak se ti zakousne do nějaké té rukavice či co :D Od té doby se máma bojí velkých psů.Proto si vždycky musíme pořizovat maalé psy.No a když jsem se narodila, od té doby mě k velkým psům nevodila, takže já se jich taky vlastně bojím.Ale ani nemám proč.Nikdy mi nic neudělaly, ale může zato máma.
Ještě mám sedmiletou sousedku, a ta když vidí jakýhokoliv psa, úplně se zastavý a přestane dýchat.Ale nikdy se nezjistilo proč.Její rodiče nám říkali, že se jí žádná příhoda se psem nastala.To je jen tak pro zajímavost :D

4 Hafí ♥♥ Hafí ♥♥ | Web | 20. října 2011 v 20:05 | Reagovat

hej ale to píšu jenom tobě takový obrovský komentáře :D .. v tomto jsem strašně ukecaná :-D

jo to Laky si dřív taky všímala, ale to bylo tím že si ju chtěli všici hladit a hrnuli se k ní.. když vyrostla tak už není tak roztomilá.. možná měl Falčí taky takovej problém :D .. s tema kočárkama to je blbí noo.. to ju taky rači chytám.. oni to asi nemají mor rádi když mají kočár a k němu se žene velkej pes :D.. ale kdyby to byl nějakej malej hajzlík tak to by jim asi nevadilo :/ .. diskriminace :D

vy máte blbí že nmeáte zahradu :/ .. já s Laky hodně cvičím tam, nebo blbneme.. takto když ty musíš jít ven, to je nahouby..
nj... né každej pes je asi na všechno.. ono přece jenom ten dogdancing dělají hlavně borderky .. retrívry jsem taky moc často neviděla, ale občas.. v nějakým tom videu :D ..oni ale hodně v takových tech soutěžích dělají že je ten pes třeba přeskakuje, a je fakt že na to jsou lehcí psi nejlepší..
ale přitom borderka není o moc menší než retrívr, ale je asi hubenší :D ..

5 ♥Mája ♥Mája | Web | 20. října 2011 v 20:10 | Reagovat

já článek četlá :D =´).. heh o těch strachů ze psů..jako malá jsem sem jich bála hrozně moc,i nějakého malého,protože mě jednou vlčák ošklivě pokousal(a to říkám,že já ho neporovokovala,jen sem prošla) a pak mě jeden prohnal :D bylo mi asi tak 5 let.. ale strach z velkých psů se ze mne sesypal a já zase psi miluju♥ i když z německých ovčáků mám ještě respekt:D
jé taky sleduješ znalec psí duše? :D

Přesně,večinou zato může dítě,když po něm pes vyjede.
Můj bratránek má zlatého retvívra(Ten Harry,jak jsem měla o prázkách fotky na blogu). no ini ho maj tak nějak i na hlídání domu a Tom si převedl kámoše,řek at on počká před brankou..Harry byl normálně puštěny venku na zahradě ..Tom si pro něco šel a ten jeho kámoš přelezl branku,Harry když je i na hlídání domu myslel že je to nějaký zloděj tak po něm samozdřejmě vyjel aby ho zastavl..ten jeho kámoš měl jen poškrábáný krk. nebyl pokousaný jen poškrábaný..všichni hned že harry je krvelačnej agresivní čokl at jde na odstřel,Tomovi každý říkal že má blbého psa atd.. jako tyhle hádky skončili nakonec ,naštěstí.Ale ten "kámoš" si zato mohl sám,není to chudák jak všichni říkali..proč přelezá branku sakra?Harry je slušně vychovanej pes(skoro sedni a lehni udělá odemen jen za piškot :D ) ale nidky nebyl agresivní
jen tak pro zajímavost

Já osobně ty malé potvory v lásce nemám..ty jorkšíri a tak :D

Článek pěkně napsaný,vystihuje vše =)

6 Sinai Sinai | Web | 20. října 2011 v 20:48 | Reagovat

Keď myslíš...tak ďakujem :))

No, škola je boj...a najväčší v období skúšania a písomiek :D Najradšej mám obdobie po uzatvorení známok...najväčšia pohodička vedy a žiadne stresy! Sakra, už aby bol september 2012, som zvedavá na novú školu :-D

7 Sinai Sinai | Web | 20. října 2011 v 20:49 | Reagovat

*vtedy

8 Erin Erin | E-mail | Web | 20. října 2011 v 20:56 | Reagovat

Zajímavá úvaha... já měla tři psy, ale teď už mám jen jednoho. Vlastně dva, ale ten druhý je u babičky. Jednoho si viděla :) a druhý je jen o něco menší. Mám ráda velká plemena a naopak nemám ráda ty malý chlupaý kuličky, co štěkají jako by měli nádor na plíci. Omlouvám se všem pejskařům, co mají malá plemena, ale... je to tak.
Jednou u nás byl policista a teď se zeptal... "Kdo má doma psa?" Zvedla se půlka rukou třídy a k tomu ještě dodal: "Myslím ale skutečného psa, ne bytový doplněk." Nevím, strašně mě to pobavilo a nějakou čivavu bych nechtěla :-D Pro mě je rpostě nejlepší, když jsem celá od bahna od svého ňuníska :-) a ne, abych mu dělala nějaký fontánky :-D To úplně nensnáším :-D
Ale jinak moc hezký článek... skutečně je to tak, ale nikdy jsem si toho moc nevšímala.
Ale mám i dobrou zkušenost... čekala jsem před tělocvičnou, když jsem šla na trénink a tam přišla paní s nádherným retvívrem. A teď se kolem něj sesypaly všechny ty malý děti... bylo to fajn :-)

9 Yetti Yetti | Web | 21. října 2011 v 14:46 | Reagovat

Nesnáším ty malé protivně štěkající čokly.:D...Promiň, ale musím je takto nazvat..:D..Já se psů bojím, všech. Ale mám je ráda. Je tvrzení proti tvrzení. Ráda potkávám ty radostně pobíhající přátelská plemena u nohy páníčka. Cítím tím respekt jak ke psu i k páníčkovi. :-)

10 Chii - chan Chii - chan | Web | 21. října 2011 v 17:09 | Reagovat

Lidi tenhle fakt velice rádi přehlížejí, hm. Mě se sice stalo jen párkrát, že na mě nějaká senilní babka zařvala, ať si toho "čokla" vezmu k sobě, načež jsem jí řekla, ať si dělá starosti radši o sebe a toho ratlíka, co nesla v náručí. Já vím, úcta ke starším má být... ale znám i takové, kteří takové psy obdivují a neskrývaně milují. Mnohdy potkám malý děcka s rodičema. Já Teddyho chytám za obojek, přece jen by je mohl chtít pozdravit, ale i tak, otcové nejsou tak ostýchaví a dají najevo svým dětem, že TENHLE PES jim neublíží ani za nic.
Tady zřejmě platí to debilní pravidlo: "Co je malé, to je hezké." Ale to malé je taky pořádná svině. (To je detail, že.)
Nevím, jestli ti to pomůže, ale máš naprostou pravdu. Víme, čem mluvíme, zkušeností je dost, že. :D
P.S.: Oni jsou ti malí psi hrdinové jen za plotem. :D

11 ♥Mája ♥Mája | Web | 21. října 2011 v 17:36 | Reagovat

já si to taqky myslím..toho jeho kámoše vážně nijak nemuím,protože jeho  rodina ztoho dělala aféru vesnice,a to ho jen poškrábal.. všude vykládala že ho dokousal,že musel okamžitě do nemocnice a že na harryho zavolají polipcajty at ho zastřělí.
A to když sem kolem nich prošla,říkali si o tom schálně nahlas.kdyby semnou nešla mamka tak bych jim teda pořádně vynadala!prtože o byly pomluvy.
Tom by Harryho nikdy nedal =´)
Čivavy jorkšíry a tady takové ty malé smétaky,s kterýma tak jen vytřít podlahu,vskutku nesnáším.potvory malé :D
Znalec psí duše,prostě nejlepší,sledu snad pravidelně každý díl.Některé lidi fakt nechápu jak si toho psa vychovali a pak si stěžují.Ale velmi se mi líbil přívěh kdy jedna paní byla na vozíčku měla úžasně vycvičeného labradora,který jí pomáhl.otvíral jí dveře zhasínal světlo atd.. jen měl chudák starch z autobusů .vážně to byl pěkný díl

12 Monys Noimy ® Monys Noimy ® | Web | 21. října 2011 v 19:52 | Reagovat

Ano, ano souhlasím. Za vším hledej člověka, však my jsem si je před naším letopočtem zdomestikovali a to, že si je někdo neumí vychovat, postarat se o něj za to prostě pes NEMUŽE Všechno je jenom naše vina, že si berem psy , kteřé nedokážeme vychovat a oni pak třebas kvuli nějakému utoku zkončí třeba jako utraceni. Jsou to prostě chudáci, ale nikdo si neuvědomuje, že za to může majitel a né pes! Všude je jenom pes anpadl ditě.. bla bla.. a né Majitel si nedokáže pořádně vycvičit psa! ..
Já nepreferuji buldoky a takovou rasu a preferuji všechny ostatní nejsem moc vybíravá v ohledu psůů..;)

13 Dendomačiatko Dendomačiatko | Web | 21. října 2011 v 20:24 | Reagovat

Články o zvieratách si vždy rada prečítam a k psom mám blízko. Napísala si to úplne presne. Agresívny pes neexistuje, existuje iba človek ktorý ho k tomu vedie. Ako vraví pán Desenský, pes sa nenarodil pre to, aby pohrýzol človeka. Ešte horšie je, keď psa za to utratia!

Ale takto vo všeobecnosti jepravda, že čím menší pes, tým viac sa dá vyprovokovať a je celkovo nervóznejší. To, že na dedinách je kopu veľkých Dunčov, čo štekajú na ľudí cez bránui neznamená, že všetky veľké psy sú takéto. Lenže tieto psy sú tak znudené svojim životom na reťazi... to isté aj s malými psami. Ale to ľudí nezaujíma, veľké psy sú proste veľké psy.

Nie že by som sa hrala na hrdinku, ale odmalička nemám strach z veľkých psov ako iné decká. Mala som ich radšej a aj doteraz mám. Je pravda že veľké psy sú zväčša pokojnejšie. Neviem presný názov toho plemena, ale tým som bola úplne unesená, bolo také veľké, vrásčité no keď sa tie deti naňho vyvalili a on si to nechal, vrtel chvostom, bolo to krásne. Dalo by sa to robiť s malou krehkou čivavičkou, ktorá by sa ešte zlomila? (:D)

My máme írskeho červeného setra a lepšieho psa som si nemohla predstaviť! Keďže býva u našej starkej, lebo v byte by trpel (a naša mačka tiež :D), najprv mali voči nemu predsudky, že aký bude veľký a čo ak niekoho pohryzie... ale nie, je to taký zlatúšik čo privíta aj zlodeja. Štekať ho často nepočujeme, a vôbec ani nešteká na psy za bránou alebo ľudí. S deťmi sa znáša veľmi dobre. Predtým sme mali kokeršpaniela a to bola kategória sama o sebe... Som rada že máme veľkého psa.

Uff, pardon za tak dlhý komentár, ale to keď ja znervózniem tak takto to vyzerá :D Asi tu budem chodiť častejšie. A k tvojmu komentáru - ďakujem, no tonkinské mačky sú stredne veľké, normálne, ale na fotke je ešte mačiatko ;)

14 Monys Noimy ® Monys Noimy ® | Web | 21. října 2011 v 20:57 | Reagovat

Každý ma jiný nazor :D
jn na prd :D když už máš našetřeno tak se to utratí tak je to i u mě.. jsem dneska provalila 500 :D za kraviny :D :D fakt hehj a za kosmetiku pro mamku :D

15 Biela Labka Biela Labka | E-mail | Web | 21. října 2011 v 20:58 | Reagovat

Tiež si myslím že sa správanie psa z veľkej strany môže hlavne pán. Ak si ho jeho pán nevycvičí, čo z toho? Stále len všetko zvaľovať na psa, po prípade ho nedaj bože utratiť! A to všetko len za hlúposť dákeho usopľaného decka ktoré ho ťahá za chvost alebo ho kope,..
Nejdem sa rozčulovať nad ľudskou hlúposťou, tú som dneska zažila dosť ;-)

16 Victoria Victoria | Web | 21. října 2011 v 21:14 | Reagovat

K tvému komentáři... Neřekla bych, že psi a kočky mají primitivnější myšlení, než my lidé... Ba naopak, řekla bych, že některá zvířata jsou mnohem chytřejší než my... :-)
Které rasy psů nemám ráda? :D Záludná otázka. Opravdu se mi nelíbí chrti. Nemůžu říct, že bych je neměla ráda, ale nelíbí se mi vzhledově, vždycky mám dojem, že chrta někdo nakopl do zadku a on už zůstal takhle prohnutý ( Já vím, že to je schválně, že jsou způsobeni k rychlému běhu, ale... :D) Z vlastní zkušenosti vím, že dalmatiny jsou rasa úplně vypatlaná a jsou schopni se rozběhnout prot zdi. Taky nemusím takové ty malé kapesní, bezsrsté psíky... Ale především jsem alergická na to jak si lidé v poslední době pořizují velké psi. Vždyť taková velikánská doga musí v panelákovém bytě trpět, když ji páneček vezme dvakrát denně na patnáct minut ven... A to už nemluvím o tom, že absolutně nezkušený člověk si pořídí nějaké plemeno psa, vůbec tomu nerozumí a prostě děj se vůle boží, koupí si dobrmana a nějak si ho zkusí vychovat a pes je potom postrach celé ulice, protože je nezvladatelný. Ale čí vinou? Ne, svojí, ale vinou majitele, protože on měl za úkol ho vychovat a nedokázal to. Tak jako rodič vychovává dítě, pejskař musí vychovat štěně. Nevěřím, že se psi dělí na hodné a zlé, kteří koušou. Vždy záleží na majiteli a na tom jak je pes vychován ( nebo někdy spíše nevychovám), a rozhodně nevěřím tomu, že pes si jen tak běhá po parku a najednou se rozhodne někoho pokousat. Vždycky je to o nějaké provokaci ze strany člověka, kterou si třeba ani nemusí uvědomit, ale prostě tam je, toho psa to podráždí nebo to bere jako útok na svou stranu a vystartuje. Psi nejsou zlí. K tomu je vede člověk a jeho výchova...
Pf, jsem se rozepsala :D

17 Monys Noimy ® Monys Noimy ® | Web | 21. října 2011 v 22:26 | Reagovat

To chtělo a urgentně :D sice mám tedkom za chvilku narozky, ale i tak jako :D peněz není nikdy dost... :D

18 Monys Noimy ® Monys Noimy ® | Web | 21. října 2011 v 22:49 | Reagovat

Taky bych si mohla už nějakou sehnat :D ale když mě se nechce :D ja chci ať ty penize naskáčou jen tak :D :D

19 Joan Jett Joan Jett | Web | 22. října 2011 v 13:16 | Reagovat

Ahojky dokonalý blog! Spřátelíš prosím?

20 Bee Bee | Web | 22. října 2011 v 13:59 | Reagovat

"Trochu rasista vůči malým psům." To je pěkné.

Já mám doma jezevčíka, a o jezevčících je neznámé - známé, že to jsou agresoři. A agresor to je. Ten hajzlík se nebojí ohnat, ale přesto je to už prostě člen rodiny, takže je těžké být na něj naštvanej.

A naprosto souhlasím s tímto článkem. Podle mě není plemeno, které by bylo od přírody agresivní, spíš plemena, která k tomu mají sklony, protože byli k agresivitě například i šlechtěni, jejich plemena vznikla jako bojová a tak je to už tak nějak v jejich genech, ale správný páníček se s tím správnou výchovou dokáže poprat, věřím tomu.

A tu starost rodičů tak nějak chápu.

21 Joan Jett Joan Jett | Web | 22. října 2011 v 14:44 | Reagovat

:)

22 Joan Jett Joan Jett | Web | 22. října 2011 v 14:46 | Reagovat

škoda

23 Joan Jett Joan Jett | Web | 22. října 2011 v 15:01 | Reagovat

:) ttj

24 M. M. | Web | 22. října 2011 v 15:04 | Reagovat

Achjaj. Dlho som tu nebola =/ Mrzí ma to. Máš úžasný, jesenný♥, design! :) Ja psa nemám a ani sa nevyznám v tejto problematike, ale práve naopak, ja jednostaj počúvam, že malé psy sú útočnejšie ako tie veľké. Jasné, keď idem okolo nejakého domu a za plotom na mňa breše rotvajler, tak mi nie je všetko jedno, ale netvrdím, že sa rovnako nezľaknem aj malých plemien. Avšak všimla som si zvláštnu vec. Pravidelne som chodila behávať na jedno mieste a spoza plota na mňa vždy štekal veľký čierny pes. Asi po týždni prestal, akoby si na mňa zvykol. S malým psom sa mi nič podobné nestalo...nikdy, nech už som okolo neho prešla nespočetne veľakrát. Podľa mňa sú veľké plemená pokojnejšie...a milujem zlatých retrieverov!! :D Len tak mimochodom.
A pekný článok. :)) Nevadí mi obsah, píšeš svoje postrehy a máš plné právo šíriť svoje myšlienky! Akceptujem to. :)

25 M. M. | Web | 22. října 2011 v 15:13 | Reagovat

Vážne?? :O no ja neviem, aspoň u nás v meste ich je tak strašne málo. Takmer nikto nemá také plemeno. Možno preto, že väčšina žije v bytovke a volia skôr malé psy. Škaredé čivavy a podobne! =/
Takže som prišla práve včas :D A naozaj ma mrzí, že som tú nebola taký dlhý čas. =/

26 Lilly Lilly | Web | 22. října 2011 v 18:15 | Reagovat

Ja s tebou súhlasím! Veľký psy sú oveľa mierumilovnejší a pokojnejší a úprimne, aj inteligentnejší! A pritom ja sama mám malého psa - kríženca čivavy a špica. A viem, čo môj pes robí.. do veľkých psov sa púšťa, do detí, do cyklistov tiež.. Veľký psy sa k deťom správajú lepšie..Ale mám svojho psa rada, ibaže on dokáže zniesť iba určitý okruh ľudí, nás doma a ešte pár ľudí, ktorých často stretáva.. A o cudzích psoch ani nehovorím, v tom je strašný, ale zase viem, že za to sčasti môžeme aj my - je príliš rozmaznaný a cez týždeň je vlastne stále doma sám.. žiadne dlhšie prechádzky, potom je nevybúrený a správa sa ako blbec.

27 Werí Werí | Web | 22. října 2011 v 19:19 | Reagovat

S tímhle souhlasím, ono co se týče útoků třeba u nás, tak na prvním místě jsou sice vlčáci, ale na druhém jsou myslím jezevčíci, takže rozhodně malé plemeno.
Nejhorší psi jsou snad čivavy :D nepotkala jsem žádnou, která by neblafala na mě nebo na Abby.
Abby je sice poměrně malý psík, je jen po kolena, ale chodíme s ní na cvičák, protože je poměrně dost dominantní a má svoji hlavu. I když spousta lidí z ní má strach, ačkoliv nikdy nikomu nic neudělala a to je prcek, tak kdo ví, kde to v sobě ty lidi berou...

Ale zas musím říct, že sousedi mají velkého labradora a to je zmetek, skáče, štěká, neposlouchá... je to vážně všechno na majitelích, jak si ty psy vychovají.

A k tvému komentáři, ano, Abbouš je opravdu takový blázínek :D má hrozně rychlé nohy, takže kolem nás venku vždycky krouží, když se pustí třeba na poli na volno. Bude to skvělý pes na agility, uvidíme jestli na jaře začneme trénovat :D

28 Liss Liss | Web | 12. listopadu 2011 v 10:42 | Reagovat

Moc pěkný článek.
Já mám sice hrůzu absolutně ze všech psů a moc nerozlišuju, ale větší důvěru mám k inteligentně vypadajícímu retrívrovi než k jezevčíkovi, ty opravdu nenávidím. Jsem přesně opačnej případ než jsi psala, všichni mi říkají, že jsem divná. Rodiče mají psy rádi, ale jelikož ví, že kdyby si ho pořídili, neměli by čas s ním chodit tolik, kolik by měli, sestru by pes přestal bavit, hned, jak by měla vyjít jindy, než chce, a musela bych s ním chodit ven jen já, tak si ho nepořídili, protože já se psů bojím. Jasně, našeho bych se asi nebála, zvlášť kdybychom ho vychovávali, ale nemám ke psům žádný vztah. Z malých plemen mám hrůzu, přešlechtěným čivavám a jorkšírům nezbývá než se smát a velkých psů se bojím. Takže asi tak. Ale když překonám strach, tak spíš z velkého psa, ti se mi líbí, narozdíl od těch malých "uječených."

29 lovecivava lovecivava | Web | 19. prosince 2011 v 14:33 | Reagovat

myluji čivavy

30 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 19:28 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama