Listopad 2011

Závislácká hra!

30. listopadu 2011 v 17:55 | Das |  Já a moje kecy
Zjevuju se tu. Není inspirace, nálada, chuť.. Proto mi promiňte tento přihlouplý článek..

Křečkův úlet 2

Poslední dobou se i na počítači šíleně nudím. Tak jsem zabrousila na superhry a porozhlédla se po hrách, které mne dřívě bavily. A momentálně jsem šíleně závislá na Křečkovo úletě 2. >ZDE<
Jde o to, doletět vypáleným křečkem, co nejdále. Můj rekord na jednoho křečka je 365. O:) Hra se ovládá poze myší - levým tlačítkem. Začínáte klikem, čímž se vám křeček vypálí do vzduchu. Následně kliknete, když se křeček ocitne u křečka s polštářem. Let řídíte jen pohybem nahoru - v pravo nahoře vidíte 'zásobu' možnosti toho pohybu, který se zvyšuje při samotném letu -, který ovládáte přidržením levého tlačítka myši.
Při letu můžete sebrat nějaké užitečné věcičky, tak vám popíšu, na co jsou.
Raketa - zrychlí let vpřed
Vrtule - Popožene křeka nahoru
Růžová bublina - při dopadu dolů vymršťuje nevysoko kolo nahoru
Zelená bublina - při dopadu na zem vymršťuje dál a výš než růžová
Skate - pokud dopadnete na bříško, trochu vás popoveze
Dřevo s pružinou - nachází se na zemi, vymrští nahoru

Tak doufám, že jsem na nic nezapoměla. :) Na tý hře jsem absolutně závislá, tak doufám, že mne to brzo pustí. :D
Ještě obrázek s momentkama ze hry.

Navstevnost za minuly tyden (21.11. 2011 - 27.11. 2011)

28. listopadu 2011 v 17:28 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 41
Utery: 33
Streda: 32
Ctvrtek: 40
Patek: 31
Sobota: 57
Nedele: 41

Celkem: 275

dobrá. :)

116. My diary

26. listopadu 2011 v 23:28 | Das |  My diary
Tumblr_luq4jjob431qfhbc2o1_500_large
+Vegetarián je člověk, který nepojídá živočichy, které je možné pozorovat bez mikroskopu.+
V pondělí hned z rána netekla voda. Radovala jsem se, že nás domů ze školy propustí dřív.. Ale na tom za*raným sídlišti samozřejmě téct mohla, že.
Minulý týden jsem víceméně strávila v posteli - nemocná. V pondělí vlezu do školy a v úterý se probudím s rýmou, jak skvělé.
Ve čtvrtek jsem dopoledne se školou mrzla na výstavišti škol a řemesla v ČB. Promrzla jsem tam, parta holek, se kterou jsem tam popocházela z poutě k jednomu pavilonu, zrovna neměla na plánu koukat po školách. Takže jsem si jich okoukla jen pár, ale stejnak jsem pak zjistila, že gymply tam jsou jindy. Nasrat. Mimochodem, jak jste si vybrali střední školu a dostali jste se na ni v pohodě? Na jaké škole jste / chcete jít?
Naučila jsme Falčího poklonu! Lidi, já pak byla takovou hodinku nesmírně šťastná, jako kdybych si něco vzala. :D
V pátek nás bylo ve škole čtrnáct, skoro nic jsme nedělali a na těláku jsem necvičila, takže absolutní pohoda. Rodiče jeli se psem do Židovky, tak jsem ho potom musela osprchnout, páč strašně smrděl z bahnitý vody. Ale jen nohy a břicho, takže pohoda, ale dostat ho do sprcháče je vždycky potíž.
Fog_174486214_large
Dnes odpoledne jsem vyrazila s rodičovstvem na Podolák, táta si tam pořeboval změřit molo. Nejdřív jsme měla chuť vyskočit z auta než vyjedeme z města, ale přetrpěla jsem to. (Však v téhle rodině žiju už 14 let, tak bych měla být zvyklá, ne?) S autem jsme zajeli na pláž, Falčí se proběhal za klacíkem a i si zaplaval. Když jsme přijeli domů, táta mě vyslal koupit sejra, tak jsem si vybrala dvě obrovský koblihy (jednu pro mě, druhou pro ségru), motáčky (ten sýr) a tribitku. :D Celej den jsem se těšila na Slavíka, ale nakonec jsem byla zklamaná z výstupu Nightwork, ocenění Bílý, Farná vypadala zas na třicet,.. No, nic mě nenadchlo. Jen Klus nezklamal! Při jeho písničce vylétla nálada nahoru, tak jsem radši po něm vzala psa a obstarala večerní venčení. Taková noční procházka je nádherná. Jen já, pes, tma a mlha. Je krásné, mít Falčího celou dobu na volno, skoro nikoho nepotkat a pozorovat jak
mlha houstne. Ani jsem moc nemrzla, i když nemůžu dočkat, až vytáhnu z krabice svoje kozačky. O:) A ta jinovatka třpytící se na lavičkách..
Tumblr_lv26ovkfc81qdpkl5o1_500_largeUž se blíží Vánoce. Vždy mě strašně štve, když se na náměstí objeví stromeček, v ulici a namostě ozdoby a přitom není sníh. K Vánocům přece patří sníh. Kdyby bylo po mém, tak se ozdoby vytahujou pár dní před Štědrým večerem.
Popravdě jsem se docela příjemně zděsila při pohledu na dnešní návštěvnost. Včera ani ne 30 lidí, dnes 50. Ano, na návštěvnosti nezáleží, jde o komentáře. Jenže komentáře tak nějak nejsou, když je nulová návštěvnost, že. Čím větší návštěvnost, tím více komentářů.
Víkendy jsou zatraceně krátký a týden zkurveně dlouhej.
Miluju mlhu!
Vaše Das
(zdroj obrázků: weheartit)

Psí hračky

24. listopadu 2011 v 20:03 | Das |  Ostatní o psech
Pro inspiraci vánočního dárku pro vaše mazlíka zhodnotím pár hraček, popřípadě poukážu na ty, co mne zaujali. :)
Ve zverimexu určitě najdete nějakou pěknou hračku, ale na internetu jich naleznete daleko více. :)

Provazy, bavlněné činky, přetahovadla
Tenhle styl hraček mám hodně ráda, dá se s nimi se psem dobře přetahovat, házet a náš pes je má poměrně rád. Je z nich totiž největší binec - jen po samotným zatřepáním se k zemi snesou nitky. Když už je potom hračka ve stádiu použití (rozkládání), tak už většinou vypadá jako chumel nití. Výborná hračka, když přehlédnete to, že se tak rychle nechá 'rozebrat'. Pro psy co sežerou, co vidí asi moc vhodná nebude. Je jich velké množstvý, od obyčejného provazu, provazu s uzly, provazu s míčkem, provazu s uzlem na přetahování.. Samozřejmě také různé velikosti. :)
http://www.zarizeni-bytu.cz/bmz_cache/7/7d0c3d258b376e34e3303eb1fa1ce2be.image.350x350.jpghttp://www.chovatelske-potreby.com/fotky18352/fotos/_vyrn_11006-boostapack.jpghttp://www.virtualni-svetzvirat.estranky.cz/img/picture/20/3280_g.jpghttp://www.akva-exo.cz/obrazky/5375-1-res.jpg

Nulový výtvarný talent

21. listopadu 2011 v 21:51 | Das |  Já a moje kecy
Všichni už snad dobře víte, že nenávidím výtvarku. Nejde mi, nebaví mne.
A samozřejmě náš úžasnej učitel vymyslel, že budeme kreslit portrét podle plakátu. Plakát jsme si měli donést z domova, tak jsem vytáhla jediný použitelný - s Paulem Wesleyem. Litujte ho! Plakátu mám sice mrtě, ale to ještě z éry, kdy jsem milovala koně, takže je vám jasné, co na nich je.
Za velký spolupráce spolužaček a hlavně nadaného pana učitele to nějak vypadá.
..ale k hodnocení až později. Porovnejte s originálem.
http://houseofvampires.files.wordpress.com/2011/09/paul-3.jpg

Navstevnost za minuly tyden (14.11. 2011 - 20.11. 2011)

21. listopadu 2011 v 17:36 | Das
Pondeli: 34
Utery: 37
Streda: 49
Ctvrtek: 49
Patek: 32
Sobota: 42
Nedele: 36

Celkem: 279

pěkné. (:

P.S.: za chvíli už budu přidávat jen návštěvnost. O.o

115. My Diary

18. listopadu 2011 v 22:27 | Das |  My diary

Tumblr_lt8p812gqy1r2fejjo1_500_large
Hloupost je nejzvláštnější za všech nemocí. Netrpí jí nemocný, ale ti okolo něj.
Skolila mne.... nemoc. Teda, původně mě pondělí bolela nesnesitelně hlava, tak jsem zůstala doma, protože následující den jsme měli se školou exkurzi, kvůli které bych musela stvávat v nekřesťanským čase a vrátila se bůhvíkdy. Navíc se mi tam nechtělo, takže jedinou smůlou zůstalo, že jsem tímpádem sabotovala basket, ale i tak bych ho stejnak nestihla celej.. Takže v úterý jsem si vyvalovala špeky doma, ve středu jsem to hákla taky. No, ale k večeru mě postihlo nesnesitelný bolení v krku, což jsem nikdy snad nezažila. Takže zrovna, když máme čtvrtek a dnešek volno, mi musí být špatně. Naštěstí je mi už líp a doufám, že bude ještě víc. :)
Alespoň, že doháním čtecí mánii a hromádka nepřečtených knih z knihovny se zmenšuje. Čtete někdo knihy CHERUB od Roberta Muchamora? Taky jsem zjistila, že Dr. House je neskutečně dobře krutej seriál. :D
Často se mnou leží na gauči nebo v posteli pes, to když se zvednu, tak následně ležím pod malinkatým kousíčkem peřiny, páč se pes rozvalil. No, ale vyhodit tak výkonný topení.. ani náhodou! I když mi to nedá a musím mu pořád vyškubávat chuchvalce línající srsti. Kéž bych byla zdravá a mohla ho jít vyčesat! Nevím proč, ale mám tu činnost ráda. Dá se říct, že je uklidňující, i když v tomhle počasí na dvoře vždycky strašně promrznu.
Už skoro bezchybně zvládám psát na klávesnici bez dívání. Sakra, jde to semnou z kopce.
Filmy v angličtině s českýma titulkama miluju. Angličtinu celkově mám ráda. Ale jsem hrdá na to, že jsem češka a hlavně na naší úžasnou řeč, díky níž můžeme všechno vyjádřit různýma slovama.. :) Nechápu lidi, co se za čechy (ČR) stydí. Jasně, nejsme zrovna slušnej národ, jsme sto let za opicema,.. ale co?!
Táta by chtěl, abych šla do rakouska na školu, kde jsou od 'druhýho ročníku' všechny předměty v němčině. S mámou jsem naopak dneska vedla rozhovor, že na střední pošlu němčinu do hajzlu a začátečnický jazyk si zvolím jiný. Zvláštní. :D
Doufám v mrznoucí zimu a hlavně, plnou sněhu!
Vaše Das
(zdroj obrázku: http://weheartit.com/)

Kvalita článků

16. listopadu 2011 v 12:10 | Das |  Výkřiky myšlenek
Někdy se rozplývám nad nápadostí článků a nad jejich vysokou úrovní, ale někdy mi dost dlouho trvá, než pochopím podstatu článku a přes hrubky vyluštím jednotlivá slova.
Tudíž se v tomto článku chci zaměřit na to, jak by měl stravitelný článek vypadat, nebo spíše jakých chyb se vyvarovat.

Téma
Rozhodně by měl být článek o něčem a ne jen plný nesmyslných keců o věci, která ani nebyla jmenována.
Různí blogaři píší různě a na různá témata. Nejčastější bývá deníček. Tady by si člověk měl uvědomit, jestli vůbec má, co do deníčku napsat a hlavně nezapomenou na vlastní pocity z toho. Do deníčku víc kecat nebudu, protože je to podle mne dost specifické téma.
Názory. Ať už píšeme názor na cokoliv, měli bychom o dané věci něco vědět nebo si aspoň o tom něco zjistit. Nikdy by to neměl být ukvapený názor či neujasněná reakce. Určitě nezaškodí dát prostor ostatním, aby se v komentářích bez cenzury vyjádřili.
Recenze. Recenzovat můžeme cokoli; knihu, film, koncert,.. Záleží na tom, jestli chceme jen poukázat na dobrou/špatnou věc (knihu, film,..) nebo ji důkladně zrecenzovat se všemi klady i zápory. Tady by člověk měl vyhledat plusy i mínusy a hlavně nezapomenou na vlastní dojmy a pocity z dané věci. Nakonec je dobré napsat, komu/jestli byste recenzovanou věc doporučili.
Více zásadních témat na články mne nenapadá. (Záměrně vynechávám celebrity, soutěže a povídky.)

Navstevnost za minuly tyden (7.11. 2011 - 13.11. 2011)

14. listopadu 2011 v 18:13 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 37
Utery: 42
Streda: 45
Ctvrtek: 26
Patek: 43
Sobota: 65
Nedele: 50

Celkem: 308

Nemám slov!

Kniha o psech versus film

12. listopadu 2011 v 18:04 | Das |  Já a moje kecy
V poslední době jsem četla tři knihy o psech, které jsem později viděla i sfilmované. :) Takže hodlám porovnávat, popsat.. rozsoudit.

Je lepší kniha nebo film? Většinou to bývá knížka, mimo jiné tam bývají situace lépe popsány, než ve filmu natočeny.

http://2.bp.blogspot.com/_o_BQRkMmmTA/TLx87buR7sI/AAAAAAAAAGs/7ILC4dVHd1U/s1600/marley.jpgMarley a jáhttp://www.bux.cz/public/4c/3b/f9/3971_12852__3D_marley_a_ja.jpg
kniha: Napsáno Johnem Groganem, velice vtipná kniha, která vás jen tak nepustí. Stituace jsou krásně popsány, navíc vše podle pravdy. Na konci se neubráníte pláči.
film: Při mnohých scénách se zasmějete a budete se dívat dál, abyste zjistili jestli na konec Marleye zvládli nebo ne. Ovšem pár scén si scénáristi přikrášlili nebo vymysleli.
srovnání: Dle filmu byl Marley první pes manželů. Ovšem v knize je jasně napsáno, že oba měli psa, který je dokonale poslouchal a s kterým vyrůstali. Film je na konci dojímavější než kniha a to možná kvůli přikrášlené scéně, ale celkově podle mne byla lepší kniha - i když ne o moc. Ovšem film je oproti knize už na první pohled americká kravina.

114. My diary

10. listopadu 2011 v 17:05 | Das |  My diary

X_65215711_large
Pro fanoušky The Vampire diaries - Zítra poslední díl v tomto roce! No, přežijete to?!
V úterý u nás na škole proběhly rodičovské schůzky, ale ještě předtím naši školu navštívili zástupci SŠ. Byly tam především učňáky, obchodka a dvě stavárny, tudíž nic pro mne, ale aspoň jsme se s mámou zasmály. Potom šla mamka na rodičák a když zjistila, že tam je tolik lidí, tak s prohlášení, že tak dlouho čekat nebude, se šlo domů. :D Ale známky mám dobré, čtyry dvojky, pár jediček a několik 1/2.
Táta přišel s návrhem, že byhc měla jít do Gmundu, na rakouskou školu i pro české studenty. Se zbláznil!
Tenhle týden jsme ještě dělali testování scio. Včera češtinu, která byla celkem v pohodě, dnes ájinu, všeobecný přehled a matiku. Všude jsem se svými výsledky spokojená, ale v matice ne. Jeden nejmenovanej (ale kreténskej) učitel samozřejmě nemůže počkat 10 minut po zvonění, než nám skončí čas testu, ale museli jsme to ukončit okamžitě, tudíž výsledky neůžeme brát už vůbec vážně (když neberu v úvahu tu kolektivní práci). Sere mne to a hodně. U pěti otázek jsem si kvůli ani nepřečetla otázku, jen nesmyslně tipovala. :/
Mimochodem našemu třídnímu začali chodit lidi na doučování. Minulý týden to byl jeden člověk, tuhle středu tam byli dva. Ale samozřejmě nás všechny absolutně zprdnul, proč tam nechodíme. Nejdřív ty, kteří by to potřebovali. Potom se zeptal, kdo chce jít na prestižnější školu a seřval si nás teda pořádně. Hlavně mne. Takže tam asi příští týden místo volejbalu s kámoškou potáhnu. :/ Tedy ne na doučování, ale na přípravu na SŠ, která je skoro ve stejném čase. Opravdu skvělé. Vím, že mi to pomůže, ale.. sama bych tam nikdy nešla!
Zjistila jsem, že v poznávačce ras psů jsem opravdu.. pěkně blbá. :D Asi to bude tím, že se zajímám jen o plemena, která se mi líbí a ostatní mi splývají do jednoho. Nutnost napravit!
A zítra vysněný pátek. Škola do půl druhé, vstávání v sobotu žádné = pohoda.
(s)Mějte se,
Vaše Das
(zdroj obrázku: weheartit)
P.S.: pořád jen škola, škola, škola! Ovšem je jasné, že.. pro budoucnost je nesmírně důležitá...

Tomáš Klus - Pánubohudooken

9. listopadu 2011 v 15:16 | Das |  Hudba

Od něho zrovna písničky neposlouchám, ale tuhle.. si zamilujete už při druhém puštění.. :) "Zaco panebože, zaco, zas čtyry roky v prdeli.." ♫

Claudia Gray - Akademie Evernight 3: Přesýpací hodiny

7. listopadu 2011 v 20:22 | Das |  Recenze knih
Antonace:
Bianca obětuje vše, jen aby mohla být s Lucasem. Po útěku z akademie Evernight, internátní školy pro upíry, najdou Bianca a Lucas útočiště u Černého kříže, sdružení fanatických lovců upírů. Bianca musí skrývat své nadpřirozené schopnosti, aby nepřišla o život. Ale když Černý kříž zajme jejího přítele upíra Baltazara, ztratí hra na schovávanou smysl. Bianca a Lucas musejí znovu prchat, a to nejen před Černým křížem, ale také před mocnými vůdci z Evernightu. Ale i kdyby utekli až na konec světa, Bianca nemůže uniknout svému osudu. Bianca celý život věřila, že jejich láska přežije vše… ale přečká i to, co musí nevyhnutelně přijít?

typ: upíři, láska, sci-fi
pro: 12+
mé hodnocení: 93%, Ačkoliv je to pěkná knížka (série), nikdy pro mne nebyla stoprocentní a asi nikdy nebude. Biancu mají samozřejmě všichni rádi, všechno se motá kolem ní a Lucase.. Je to možná takové jednoduché, ačkoliv Černý kříž a ředitelka Evernightu - Bethanyová - knihu vylepšují. Přesto mi přijde trochu strojená, občas je škoda, že spisovatelka nevěnovala více pozornosti nějakým částem a další věci, které nechci uvádět, abych nespoilerovala. :) Ale je to nádherná knížka, rychle se čte a celkově má velmi poutavý děj i se zajímavý prostředím. Rozhodně stojí za přečtení, zvláště pokud hledáte nějakou oddechovku. :)

P.S.: Trochu jsem změnila styl recenzování knih, hlavně jsem vynechala 'stručný děj', protože mne osobně vadí, když se o dobré knížce (zvláště i dalším dílu nějaké ságy) dozvím kousíčky děje, protože už se mi to nečte tak dobře..

Navstevnost za minuly tyden (31.10. 2011 - 6.11. 2011)

7. listopadu 2011 v 16:23 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 61
Utery: 31
Streda: 42
Ctvrtek: 43
Patek: 59
Sobota: 60
Nedele: 68

Celkem: 364

Zírám, zírám, zíram! O.o kde se tu vzalo tolik lidí, proboha?! :D

Putovní čtenářský deník (pro rok 2012

6. listopadu 2011 v 18:04 | Das |  Já a moje kecy
Abyss přišla s úžasným nápadem, kterým určitě nepohrdne žádný velký čtenář. :)

Ve zkratce: Po ČR (pro SR je zvláštní kategorie) by poštou putoval deník, do kterého byste napsali své myšlenky o knihách, které jste právě přečetli a dodali, co hodláte číst do budoucna nebo nějaké poznatky z osobního života. :)
Myslím, že je to úžasný nápad a jelikož dle komentářů to zatím rodiče zakazují, tak tady dělám na to menší reklamu a doufám, že se zapojíte. No, nebylo by zajímavé si počíst v myšlenkách druhých o knihách, které jste četli a zároveň získat typy na dobré knihy?

Já se rozhodně se ségrou do akce zapojím. :)

Vaše Das

Podzimní fotky

5. listopadu 2011 v 21:57 | Das |  Fotím
V pátek než mi klekl foťák, jsem pořidila pár fotek podzimní přírody. Nejsou kvalitní, jsou neostré, ale některé pro mne mají zvláštní kouzlo, protože ty místa znám a mám je ráda. :)

113. My diary

5. listopadu 2011 v 0:09 | Das |  My diary

photo
Víkendy jsou dny, které bychom chtěli zažívat pořád, ale neuvědomujeme si, že kdyby tomu tak bylo, tak bychom si jich nevážili tolik jako teď.
Aneb rozhovor s kámoškou:
Já: "Bylo by lepší, kdyby byl víkend už v pátek."
E: "Ne, čtvrtek, pátek, sobota, neděle,..
Já: "Středa, čtvrtek, pátek, sobota..."
(myslím, že si konec domyslíte)

Tenhle týden byl.. vydařený. :)
Tak to vezmem od začátku. V pondělí mi opět začalo jít podání na volejbale, z čehož jsem nesmírně šťastná! A pozor, asi pojedu poprvé v životě na nějakou sportovní soutěž se školou - nějaký volejbalový turnaj či co. Vyhovovalo by, protože se mi moc nechce dělat na škole čerty (kryje se to s nimi), ale kdo ví, jestli nám vůbec třídní čerty povolí.
Na úterním basketu jsme si na začátku daly samy od sebe pěkně do těla - na rozběhání pět koleček. Ale co, potřebujeme to. Už se zas těším na další tréník. A navíc se mi ten den podařilo nandat i vyndat čočky za pár sekund!
Středa byla ve znamení volejbalu. O těláku volejbal, potom volejbal - kroužek. S nateklým prstem z basketu z minulého dne se mi ani špatně nehrálo. :)
Čtvrek byl odpočinkový. Tedy aspoň co se školy a sportu týče. Jen písemka z němčiny na slovíčka, na kterou jsem se připravovala a mírně jí pokazila, přesto pořád doufám aspoň v jedna mínus. (Kdo jde příští rok na střední, pochopí.) Jednu hodinu na kompech, odpoledne jen občanka, na kterou nám změnili učitele, takže konečně probírámě něco užitečného, i když u toho napůl spíme. Odpoledne jsem byla s Falčím na kole, běhal krásně! V těchto chladných dnech z něho už konečně vymizela lenost. :)
Pátek (dnešek/včerejšek) daroval jedničku z dějáku a angličtiny. A v matice konečně neberem geometrii! Miluju matiku, ale geometrie.. brr! Mimochodem, ájinu mám moc ráda, jde mi, ale s tím jak u nás vypadá hodina.. na střední propadnu. Cestou ze školy koupit s kámoškou kozačky, kde jsem se musela trochu uklidňovat, že kozačky přece nepotřebuju, že mám sice hnusnější, ale stačí.. :D Potom na procházku s Falčím. Zamířila jsem po dlouhé době na Semenec, který mne nádhernou podzimní přírodou nezklamal. Dokonce jsem fotila (les, listí), ale v třetině procházky mi zkolaboval foťák, že jsem měla chuť ho tam rozdupat. Zapnu - vypne se. Celej zbytek procházky jsem ho zkoušela zapnout znovu, ale pořád stejná reakce. Zato doma vše v pořádku, že..ˇˇ A psovi se taky pomalu člověk nezavděčí! Po dvou dnech nová hračka vypadá úplně jinak, nové pamlsky nechutnaj. A žrát žrádlo s odčervovacíma tabletama se taky prý nebude, takže nám trochu zhubl, ale dnes už dostal normální granule, takže o jeho váhu se bát asi nemusíme. ;) V půl osmí s kámoškou na basktebalový zápas mužů nastavovat skóre. Zkopaly jsme to asi jen dvakrát nebo třikrát, takže pohoda - ještě, že to byl jasně vyhraný zápas. :) Cestou domů krásný pokec.
Na sobotu plánuju uklidit si ve skříni, se psem kolo, zkouknout TVD, číst a věnovat se blogu. a neděle? Uvidíme, co ta nám přinese. Takové brusle by nebyly špatné...
Využijte víkend k tomu, abyste udělali to, co přes týden nestíháte ;),
Vaše Das
(zdroj obrázku: Flickr.com)
P.S.: Danbo mi přijde opět strašně roztomilej! Prosím, zakažte mi ho! :D

Mé knižní bohatství

2. listopadu 2011 v 21:17 | Das |  Já a moje kecy
V pondělí jsem si kvůli novým knížkám musela předělat polici s knížkama. :) Rozložila jsem si je na koberec, abych mohla utřít prach a docela jsem čuměla, kolik tich knížek mám. :) V osobním vlastnictvím jich mám 32, některé jsem četla od ségry, některé z mamčiny obrovské knihovny. Ovšem nejčastěji si je pučuju z knihovny, jinak bych se nedoplatila. :D
zhora z leva:
Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela (4 vyšlé díly), Proroctví sester, Dračí brána, Atika, Encyklopedie plemen koní, Vampýrská akademie (všech 6 dílů), Škola noci (7 dílů, ale jeden z nich má půjčený kamarádka), Upíří deníky (2 díly, nepřečteno), Pijou mi krev (nepřečteno), Smečka (2 díly), Ukradené prázdniny, Pricezna Mia (2 poslední díly), Jarmark, Marley a já, Lev jménem Kristián (nepřečteno)

Doufám, že mi budou knihy dál přibávat, jen doufám, že do té doby budu mít nějakou malou knihovničku či další poličku, protože už se mi tam horkotěžko vejdou. :D

Jak jste na tom vy se čtením?
Vaše Das

Druhé narozeniny

1. listopadu 2011 v 20:56 | Das |  Falčí
Dnes, prvního listopadu oslavil Falčí druhé narozeniny.
Pořád je k ostatním psům naprosto nekonfliktní, ačkoliv nám už skoro dospěl. :) Popravdě jsem ho slyšela zavrčet na psa jen jednou a to, když si na něj už zdálky otevíral jeden boxer hubu. I když se začínají trochu projevovat jeho hlídací sklony, přivítal by i zloděje. Neustále musí být v největším chumlu lidí a všechny si hlídat. Venku poslouchá, jen zřídka kdy ohluchne. (Aspoň u mě se mu to nestává :D). Trochu nám přes léto zlenivěl, ale dokáže být i hodně aktivní. Kradení polínek z babičiny hromady je jeho oblíbená činnost, stejně tak otravovat všechny, aby mu jej házeli. Na gauč a moji postel nedopustí, hlavně když si může položit hlavičku na polštářek a zchrupnout si. Za ty dva roky se toho naučil hodně - základní poslušnost, běhání vedle kola, klid při jízdě ve člunu, nezabít mě při plavání, okamžitě zničit všechny hračky, perfektně olízat ucho, že máte pocit, že vám vystrnadil ven i mozek,.. :D
Po všech stránkách se z něj stal perfektní rodinný pes - s neteří jsou největší kámoši. :)
Doufáme, že jeho život se - jako dosud - obejde bez zdravotních komplikací. :)