Leden 2012

Kimberly Pauley - Pijou mi krev aneb upírkou na vlastní nebezpečí

31. ledna 2012 v 20:19 | Das |  Recenze knih
Antonace: Mina vyrůstá ve zdánlivě normální rodině. Její rodiče chodí do práce, na nákupy, platí účty a sledují televizní zprávy jako jiní. Ale přece je na nich něco zvláštního - přejí si, aby byla Mina mrtvá, tedy spíš neživá. Rodiče jsou totiž upíři a Mina dostane měsíc na rozmyšlenou, jestli chce opustit kamarádky z nudné střední školy a přejít na upírskou akademii.
Vydáno v listopadu 2010, vázaná vazba, 216 stran, 199,- Kč (První díl série)

123. My diary

29. ledna 2012 v 11:25 | Das |  My diary
0c8d8e65374ba9c66920de0d907fd342_large
Poznej sám sebe, abys mohl poznat nové lidi.
Před vteřinou byl pátek. A teď? Už tu je zase ta hrozná neděle! Aspoň, že v úterý nám odpadá odpoledka a v pátek jsou prázdniny.
Včera měla kámoška narozeniny, tak jsem byla na oslavě. Byla úžasná. S kámoškama.. No, dá se říct, že bylo nebavení mezi náma a dalšími dvěma. Ale to už je pryč. :))) Oslavu jsem si maximálně užila! Na ten úžasný dort myslím ještě teď. :D Při dortu jsme zkoukly film, pak jsme chtěly hrát twistra, ale jelikož jsme ho neměly, tak to bylo trochu složitější. Nu, vyrobily jsme si ho a srandy bylo až až. :D Potom jsme měly vodnici, meloun. Vlastně jsem jí měla poprvé, ale byla dobrá. :) Oslavenkyně má totiž maximálně v pohodě mámu. Po vodnici jsme pokecaly. Celkově si myslím, že nás oslava všechny docela sblížila.
Celý týden byl vlastně fajn. Basket je prostě sport, co mě maximálně chytnul, i když v něm nejsem nejlepší. Ale všichni se lepšíme, troufám si říct, že už naše hra nějak vypadá. Taky nám došli třídní trička! Jen mě mrzí, že jsem tenhle týden byla s Falkoušem na procházce jenom jednou - večerní venčení. Včera jsem byla na oslavě a předevčírem scháněla dárek a nové ryfle, takže čas pravdu nebyl. :( A ve středu měl psa bratr a já hlídala se ségrou neteř. Chtěla jsem s ním jít dneska, ale rodiče přesunuly plány výletu na dnešek, tak mám smůlu. Nejradši chodím se psem sama, takže neděli asi prolenoším doma.
Dočetla jsem Pijou mi krev, takže se můžete těšit na recenzi. Zoufala jsem si, že nemám co čist, ale před chvílí jsem objevila, že jsem úplně zapoměla na knihu Lev jménem Krystián, takže jsem se ihned pustila do čtení a už jen po prologu a úvodu jsem nadšená. :)
Totálně mě štve, že nový díl The Vampire Diaries je až příští týden, ale co nadělám. Pustím si aspoň Poslední pevnost a dnešní díl Máte mě a Chcete mě.
Na FB mám lajknutou stránku OS Berňáci v nouzi. Každej den tam čumím na psiska, co potřebujou pomoc. Sakra, jak já se vždycky málem rozbulím! Ale bylo by krásné mít ještě jednoho huňáče... O:)
Užijte si neděli,
Vaše Das
(zdroj obrázku: http://weheartit.com/)

Navstevnost za minuly tyden (16.1. 2012 - 22.1. 2012)

27. ledna 2012 v 17:02 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 48
Utery: 36
Streda: 52
Ctvrtek: 44
Patek: 40
Sobota: 59
Nedele: 56

Celkem: 335

krásná. :)

Ohlédnutí za dobou, kdy jsem psala povídky

25. ledna 2012 v 19:08 | Das |  Já a moje kecy
Párkrát jsem zmiňovala, že bych ráda něco napsala nebo pokračovala v rozjetých povídkách. Na to pár lidí odvětilo překvapeně, že vůbec netuší, že bych kdy něco psala. A tak jsem prolezla archiv, abych dohledala všechna moje literární 'díla', co jsem tu kdy zveřejnila.

Tumblr_lvb4nmmode1qeik1zo1_500_large

Zabrousila jsem do upířoviny a pročetla si pár dílu. Popravdě jsem se zhrozila - kraťounké kapitoly, hrubky, nesmyslnosti a celkově špatné. Ale dobře jsem si zavzpomínala.
Vlastně k psaní mě to táhlo už jako malou, i když slohovky jsem moc nemusela, ale to se mi do vlastních pocitů spíše vnucovala mámina nechuť. Taky témata typu: Nejlepší prázdninový zážitek, byla opravdu 'nejlepší'. Slohovky jsem začala mít ráda někdy v páté třídě a od druhého stupně exceluju ve slohových pracích. (Neberte to tak, že se chci chlubit.)
Samozřejmě mimo slohovek jsem psala i 'knížku', která byla o jednom klukovi, co dostal psa k narozeninám a potom si našel kamaráda, pak mu přišlo špionážní vybavení od záhadného strýce a nakonec cosi o ostrovu a věži. Následně jsem propadla fantasy, takže další příběh byl o elfce, proroství a tuším - něco s řekou. Bohužel tyhle moje dávné první pokusy o prózu jsou dávno pryč - nejspíš už shnily někde na skládce.
Na delší dobu jsem své amatérské pokusy pohřbila a znovu začala psát až někdy s povídkářskou mánii na blocích - v první polovině roku 2009. Směju se textům, kde jsem psala 'w' místo 'v'. Taky se divím, že třeba Plamen naděje jsem napsala oproti Katy, lovkyně upírů opravdu pěkně. Tedy když to porovnám.

Určitě bych ráda někdy něco napsala, ale asi se budu spíše vyžívat ve článcích. Počkám si na dobu, kdy mne osvítí nějaké spisovatelské světlo a vydám světoznámou knihu. :D Dělám si srandu, ale nevadilo by mi to. Vlastně vydat knihu je mým snem, i když ho sním až na dobu někdy za dvacet let. Kam spěchat, že?
Poslední dobou se mi začíná zamlouvat poezie, takže třeba něco.. zbásním. :)

R Kelly - I believe I can fly

24. ledna 2012 v 16:46 | Das |  Hudba

Úžasná písnička, poslední dobou mi tady dost často vyřvává. :))

Canicross

22. ledna 2012 v 10:41 | Das
Canisross je v podstatě běh se psem. Psovod je ke psovi (nebo více psům) připoután lanem. Pes běží před psovodem a táhne ho, zároveň musí umět reagovat na povely (k zatáčení, zastavení,..). Cílem je, aby dvojice (pes táhnoucí běžce) absolvovala závodní trať co nejrychleji. Většinou se běhá v terénu, ale časté jsou i úseky běhané po tvrdém podkladu (např. asfaltu). Běhá se 2-7km dlouhá trať, nejčastěji o kolo 5km.


zdroj některých informací: bezeckaskola.cz
zdroj fotky: google.cz
122. My Diary

20. ledna 2012 v 21:25 | Das |  My diary
I belive I can fly, I belive I can touch the sky

Příští rok jsem zvědavá sama na sebe - aneb můj první rok na střední (doufejme, že na gymplu). Noví lidé, učitelé, prostředí, způsob výuky,.. Nejvíce mám strach ze seznamování se spolužáky. Neveřím, že najdu nějakého člověka, se kterým si budu rozumět. Ovšem tenhle myšlenkový pochod už je lepší, než které byly dřív. Teď už si věřím, že se na jeden gympl dostanu a dokonce, že zvládnu dojíždění (!).
Tenhle týden byl.. náročný a hrozný. Tedy, když budu pesimistická. S kámoškama nemám moc o ničem mluvit, pár lidí se změnilo, ale na druhou stranu, občas je fajn. Kvůli bratrovi mám náladu často pod bodem mrazu. Je to absolutní kretén, těžko pochopit, proč je takový.. jaký je, když ostatní bratři jsou skvělí. Například ve čtvrtek mně a ségře zaplatil nejmilejší brácha kino (Rozbřesk - moc se jim to nepovedlo, ale některé scény byly dobré) a nabídl mi, že až si bude předělávat smlouvu k tarifu, tak si nějak přes hotentoto díky němu koupím nový mobil daleko levněji. Navíc dneska zapojil 'novou' klávesnici a myš, takže už nevynechávám písmenka a neseká se mi myš. Zítra večer se k němu chystám zajít. :) Když už jsme u těch
299279_112850752155906_100002929441855_93236_1025306675_n_large
pozitivních věcí - na vysvědčení budou dvě dvojky, v plánu mám kadeřnici a basket je prostě úžasný! A zas trocha toho špatného.. Včera nám sice dopoledne sněžilo, ale kolem poledne začalo lejt a lilo furt a furt, takže sníh je pryč. Ve středu jsem byla s Falčím na procházce (účel: odpočinout si, nadýchat se lesního vzduchu a získat lepší náladu), ale objevil se hajný/myslivec/pablb s tím, že tady v lese nemůžu mít puštěného psa na volno. Jděte už všichni do kelu, nebudu lézt na tři louky ve městě, aby se Falkouš nezákonně proběhnul na volno. Jakmile auto zmizelo z dohledu, zas jsem ho pustila na volno.
Přemýšlím nad Autorským klubem. Co myslíte? Dříve bych o něj neměla zájem, ale teďka přemýšlím docela vážně. Ale vyhovuje můj blog? Vlastně nic nekopíruju, jen občas něco ke psím sportům, ale většinou se našprtám různé informace a pak to nějak spatlám dohromady a uvedu zdroje informací.
Je mi líto, že už nepíšu povídky. Tuhle svoji potřebu si vynahrazuju v článcích, ale přesto to není psaní.. příběhu. Vlastně se sestřenkou něco společně občas sesmolíme, ale to není úplně tak vlastní tvorba. Někdy si musím najít čas a něco ze sebe vyklopit. Nebo poezii, přicházím jí na chuť. Možná bych mohla napsat další kapitoly k některým mým rozepsaným zkomolinám (nesnáším začátky a vymýšlení jmen, míst. :D), ale - troufám si napsat - rozdíl v úrovni psaní by byl určitě vidět. Přece jenom jsem za ty necelé tři roky psaní změnila trochu styl a obohatila svou slovní zásobu a zkušenosti. No, uvidíme uvidíme..
S přáním pěkného víkendu,
Vaše Das
(zdroj obrázku: weheartit.com/)

Podzimní krajina

18. ledna 2012 v 17:11 | Das |  Fotím
Máme sice zimu, ale ještě před týdnem nebylo po sněhu ani památky, takže to opravdu vypadá spíše jako podzimní deštivá krajina. Foceno při výletu na Karlův hrádek.


Navstevnost za minuly tyden (9.1. 2012 - 15.1. 2012)

17. ledna 2012 v 16:44 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 42
Utery: 42
Streda: 43
Ctvrtek: 28
Patek: 48
Sobota: 77
Nedele: 83

Celkem: 363

dokonalá! :))

P.S.: nečekaně se s níh i u nás pořád drží, dneska ráno dokonce sněžilo! :)

Život bez pohybu? Ani náhodou!

15. ledna 2012 v 18:28 | Das |  Výkřiky myšlenek
269438_10150269550146489_568471488_7259762_7484171_n_large
Ve sportech nepodávám nejlepší výkony, šedesátku nezaběhnu pod deset sekund, neskočím čtyry metry ani nezaběhnu osmistovku pod tři minuty. Přesto si život bez sportu a pohybu nedokážu představit.
Je jedno jestli se jdu jen projít se psem, projet se na kole nebo na bruslích či jdu na trénink basketbalu. Nevydržím několik dní v kuse nic nedělat a nepochopím lidi, co se dokáží celý víkend válet doma u počítače a nevytáhnout paty z baráku.

To líní lidé necítí potřebu něco dělat, hýbat se nebo se aspoň nadechnout čerstvého vzduchu? Já osobně se vždy těším na víkend až si odpočinu a pořádně se prospím a nebudu nic aspoň jedno odpoledně dělat, přesto bych nedokázala celý víkend ležet u televize, sedět u počítače nebo si jen číst.
Cbrownbball_large

Nemohu se dočkat jara, až budu se psem jezdit na kole a (snad) ob den chodit bruslit na cyklostezku. Taky hodlám začít běhat, abych měla nějakou fyzičku. Po většinu tréninku basketu sotva popadám dech, ale hned druhý den se už nemůžu dočkat dalšího tréninku, kde se pořádně vyběhám a protáhnu. Někdy se mi nechce vyrazit se psem na procházku, ale jakmile jsem venku, užívám si pohyb a čerstvý vzduch. Mnohdy se mi třeba z lesa nechce vracet domů.

Každý člověk je nějaký - sportovní, technický, učenlivý, kreativní, chytrý, hloupý,.. Ale pokud nějakou povahu opravdunesnáším, tak je to lenost se hýbat.
Nezáleží na tom, jestli člověk běhá, dělá nějaký sport, chodí na tůry nebo jen na procházky, bruslí, plave, ale přece jenom by každý měl mít nějakou pohybovou aktivitu. V téhle době už je přece tolik možností, že má každý z čeho vybírat.

316343_183952241681252_100001994325041_405737_1519411464_n_large
Děláte to přece pro sebe - jak pro psychickou stránku, tak pro fyzickou. Pohybem si vypěstujete kondici, ale udržíte si i dobré zdraví, když nic nebudete přehánět. Při procházkách, ale i při sportech si krásně odpočinete, relaxujete a hlavně všechno nesmírně uklidňuje. Vlastně pro mě je pohyb jakýmsi druhem terapie. Navíc vše můžete dělat se svými přátely a některé sporty i se psem.

Takže zvedněte zadky od počítačů a vyražte obhlédnout sportovní kluby ve vašem okolí nebo lesní cesty! :)

Vaše Das
(zdroj obrázků: http://weheartit.com/)

Falčí ve sněhu (fotky)

14. ledna 2012 v 19:50 | Das |  Falčí
Jelikož k nám taky dorazil sníh (nejspíše jen dočasně, ale budeme naivně doufat), tak jsem dneska s sebou na procházku vzala foťák, aby také vznikly právé zimní fotky Falčího. Ze sněhu má samozřejmě radost. :)


121. My Diary

13. ledna 2012 v 23:49 | Das |  My diary
Tumblr_lxjrgdtckp1qa9u31o1_500_large
Hola, holá! Zima volá!
Napadl nám sníh! Sedím si na chemii, chumelí se, ale na zemi samozřejmě nic. Za chvíli obrovská chumelenice a vichr, že z okna nebylo vidět nic než bílo. A to už učitelka od okna hlásí: "Najednou je bílej celej pozemek!". A to napadlo za čtvrt hodiny! Od té doby se občas zachumelí. :) Takže po škole jsem vyrazila s Falčím do lesa na procházku. Zabočila jsem tam, kde se mi to víc jako zasněžená krajina líbilo. :D Chtěla jsem nafotit nejspíše jediné zimní fotky Falčího, ale zapoměla jsem si vzít foťák. :( Však určitě něco vyfotím zítra. :) Ale bylo krásně, vůbec se mi nechtělo domů! Udělala jsem mu dokonce takovou amatérskou stopu s piškotama. Chápal, ale jeho nos pořádně zapracoval až podruhé. Právě se zas dost rozchumelilo! Celkově s Falčím teďka cvičím pár nových tríčků, ale o tom někdy jindy v jiné rubrice. ;) V podvečer jsem měla basket. Krásný trénink, sice dal zabrat, ale mám nový botičky přímo na basket a vlastní míč. :) Když jsem přišla dom, shlédly jsme se ségrou nový díl TVD. Absolutní dokonalost! :) Před půl devátkou jsme společně ještě šly vyvenčit psa, krásně jsme se prošly, pokecaly. A
169034_1838870498123_1431330065_32058176_4170560_n_large
Falkouš má ze sněhu pěknou radost, když je ho už víc! Lítá v něm, válí se a občas si do něj jen tak lehne, trdlo jedno! Celkově byl dnešek a včerejšek opravdu vydařený, konečně bylo skoro stoprocentně fajn, nikdo mě neštval a to, že je sníh.. Asi se zblázním!
Školu - známky a písemky bych nechala stranou, určitě máte dost vlastních myšlenek na téma vysvědčení a písemky.
Ale ve čtvrtek a ve středu jsem byla na Dnech otevřených dveří dvou gymplů. Gympl č.1 vypadá moc dobře, stará budova ale opravdu krásná! I vybavení se zdálo dobré. Program výuky skvělý. Gympl č.2 nám představovali jeho žáci, rodičům jej představil ředitel a učitelé. Bylo to děsně vtipné a doplněné chemickými pokusy, škola působila - a chtěla tak působit - jako dobrý kolektiv a skvělé prostředí. Ale všichni - žáci, ředitel, učitelé - se polovinu času vychloubali jen tím, kde a na jakých olympiádách byli a jak se umístili. Navíc ještě kydali špínu na gympl č.1. Stejnak mám šanci se dostat jen na gympl č.1, protože tam berou více lidí.
Nejspíše budu mít - respektivně i ostatní členové rodiny, i když fotím převážně jenom já - nový foťák. Ne žádný zázrak, ale v kvalitě to bude rozhodně aspoň minimální změna . :) Tak jsem zvědavá, jak to dopadne.
Zítra plánuju procházku s Falčím. Jinak nic moc v plánu nemám.
Rozhodně budou psí i zimní fotky, protože to zatím nevypadá, že sníh roztaje hned zítra. :)
Sněhu zdar!
Vaše Das
(zdroj obrázků: http://weheartit.com/)

Navstevnost za minuly tyden (2.1. 2012 - 8.1. 2012)

11. ledna 2012 v 20:16 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 77
Utery: 53
Streda: 52
Ctvrtek: 37
Patek: 43
Sobota: 60
Nedele: 49

Celkem: 371

úžasná. :)

Richelle Mead - Pokrevní pouta

9. ledna 2012 v 19:33 | Das |  Recenze knih
Antonace: Vampýrské akademie pokračuje! Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí.

Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev…

Book trailer:

Vydáno v listopadu 2011, paperback, 350 stran, 249,- Kč (První díl spin-off série k Vampýrské akademii)

Zřícenina Karlův hrádek

7. ledna 2012 v 21:02 | Das |  Fotím
Jelikož rodiče plánovali navštívit se psem blízkou zříceninu, tak jsem se přidala - lákalo mě něco nafotit. Díky novým baterkám foťák funguje, i když kvalita je a bude stále hrozná. Pršelo a sněžilo, takže na některých fotkách jsou vidět i vločky. Snímky jsou uměle doostřovány a zesvětlovány, protože se už pomalu stmívalo.

Někdy si říkám, proč nezveřejním jen dvě - tři nejlepší fotky, ale já vás přece nemohu připravit ani o jednu ucházející fotku. Hlavně tady vám chci ukázat, jak to tam je všude nádherné a že to stojí za to, podívat se tam taky.

Karlův hrádek je zřícenina u vesnice Purkarec v Jihočeském kraji. Nechal ji postavit ve čtrnáctém století Karel IV. jako lovecké sídlo. Nazýval se Karlshaus. Za husitských válek byl vypálen a opuštěn.


Bylo nebylo [1]

5. ledna 2012 v 20:16 | Das |  Svět písmenek
Knižní meme by Kath.
O co jde? Každý čtvrtek zveřejni první větu z knihy, kterou právě teď čteš.


Pokrevní pouta od Richelle Mead

"Nemohla jsem dýchat."

Rachel Hawkinsová - Čarodějnice z Hex Hall

4. ledna 2012 v 16:38 | Das |  Recenze knih

Antonace: Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall…
Vydáno v prosinci 2011, vázaná vazba, 240 stran, 229,- Kč (První díl série)

Od štěněte k medvědovi

3. ledna 2012 v 18:27 | Das |  Falčí
Připravila jsem si pro vás pár fotek Falčího postupného růstu. :) Předem se omlouvám za jejich kvalitu, ale bohužel jiné z určité doby nemám nebo je to foceno nekvalitním foťákem v mobilu. Povšimněte si, jak se mu mění zbarvení srsti z tmavé na světlou a opět na tmavou. Poslední rom samozřejmě vypadá pořád stejně, ale ten roční rozdíl je hlavně ve psychice psa - dospěl. Už si dokonce občas zavrčí i na nějakého psa.

Narodil se 1.11.2009, máma Leonberger, táta Bernský salašnický pes. Aktuálně váží 47kg a v kohoutku má 70cm - stejně jako před rokem. Povaha velmi přátelská, s dětmi vychází skvěle a se psy také.


120. My diary

2. ledna 2012 v 16:52 | Das |  My diary
402100_2105766102204_1787076722_1306971_1881170425_n_large
Každý, kdo mi lichotí, je mým nepřítelem. Každý, kdo mne kritizuje, je mým učitelem. (čínská přísloví)
Vánočním prázdninám je konec. Tenhle rok vyšly strašně krátké a kvůli tomu, že nebyl sníh, mi ani nepřijde, že nějaký Vánoce byly.
Byly u nás sestřenky, dnes odjely. Takže den spočíval v povalování, venčení psa, psaní povídky, čtení. A jelikož u nás Ženuš tři dny i spala, oči jsem zavřela až někdy po třetí ráno. Nutnost se vykecat. Těch plánů, představ, snů..
A jak jsem slavila Silvestr? Nijak zvláštně. :) Šly jsme ven s flaškou jahodovýho amundsena, dobrou půlku vyžunkla starší sestřenka (Ženuš), takže pak taky trochu vypadala. :D Ale bylo fajn. :) Ohňostrojů a petard bylo možná až moc, ještě že Hafan ty rány moc neřeší. Koukaly jsme na náměstí z druhé strany řeky a z mostu, tudíž jsme měly nádherný výhled na ohňostroje, ale i na kouř, co se pomalu zvedal a skoro pohltil řeku. Navíc tu noc byla i trocha sněhu, který byl ráno už dávno pryč. Ne že bych stávala brzo, vylezla jsem kolem jedenácté.
Tumblr_lhv4oyku8l1qcav63o1_500_162549883_large
Včera večer jsem se s Ženuš byla projít kolem řeky. Na řece ležela hustá mlha, škoda že jsem sebou neměla foťák. Né že by to ten křáp dokázal zachytit. Ale neustále bych fotila lesy, mlhy, temné mraky.
Dnešek je celkem pohodový, rozloučení se sestřenkama a krásná procházka se psem kolem řeky. :) Jen na tu přípravu do školy se neteším.
Novoroční předsevzetí žádné nemám, i když několik plánů mám. Ale objeví se tu aspoň knihovzetí. Celkově mám pár nápadů, které se tu objeví, ačkoliv je veliká pravděpodobnost, že je dřív zapomenu.
Na ten nový layout se mi neskutečně dobře kouká, takže absolutní spokojenost! :)
Přeju, ať zítra nezaspíte.
Vaše Das
(zdroj obrázků: http://weheartit.com/)

Navstevnost za minuly tyden (26.12. 2011 - 1.1. 2012)

2. ledna 2012 v 15:58 | Das |  Návštěvnost
Pondeli: 59
Utery: 51
Streda: 49
Ctvrtek: 40
Patek: 59
Sobota: 27
Nedele: 40

Celkem: 325

o.O *vypatlaně zírá na obrazovku*
Opravdu krásná.. :)