122. My Diary

20. ledna 2012 v 21:25 | Das |  My diary
I belive I can fly, I belive I can touch the sky

Příští rok jsem zvědavá sama na sebe - aneb můj první rok na střední (doufejme, že na gymplu). Noví lidé, učitelé, prostředí, způsob výuky,.. Nejvíce mám strach ze seznamování se spolužáky. Neveřím, že najdu nějakého člověka, se kterým si budu rozumět. Ovšem tenhle myšlenkový pochod už je lepší, než které byly dřív. Teď už si věřím, že se na jeden gympl dostanu a dokonce, že zvládnu dojíždění (!).
Tenhle týden byl.. náročný a hrozný. Tedy, když budu pesimistická. S kámoškama nemám moc o ničem mluvit, pár lidí se změnilo, ale na druhou stranu, občas je fajn. Kvůli bratrovi mám náladu často pod bodem mrazu. Je to absolutní kretén, těžko pochopit, proč je takový.. jaký je, když ostatní bratři jsou skvělí. Například ve čtvrtek mně a ségře zaplatil nejmilejší brácha kino (Rozbřesk - moc se jim to nepovedlo, ale některé scény byly dobré) a nabídl mi, že až si bude předělávat smlouvu k tarifu, tak si nějak přes hotentoto díky němu koupím nový mobil daleko levněji. Navíc dneska zapojil 'novou' klávesnici a myš, takže už nevynechávám písmenka a neseká se mi myš. Zítra večer se k němu chystám zajít. :) Když už jsme u těch
299279_112850752155906_100002929441855_93236_1025306675_n_large
pozitivních věcí - na vysvědčení budou dvě dvojky, v plánu mám kadeřnici a basket je prostě úžasný! A zas trocha toho špatného.. Včera nám sice dopoledne sněžilo, ale kolem poledne začalo lejt a lilo furt a furt, takže sníh je pryč. Ve středu jsem byla s Falčím na procházce (účel: odpočinout si, nadýchat se lesního vzduchu a získat lepší náladu), ale objevil se hajný/myslivec/pablb s tím, že tady v lese nemůžu mít puštěného psa na volno. Jděte už všichni do kelu, nebudu lézt na tři louky ve městě, aby se Falkouš nezákonně proběhnul na volno. Jakmile auto zmizelo z dohledu, zas jsem ho pustila na volno.
Přemýšlím nad Autorským klubem. Co myslíte? Dříve bych o něj neměla zájem, ale teďka přemýšlím docela vážně. Ale vyhovuje můj blog? Vlastně nic nekopíruju, jen občas něco ke psím sportům, ale většinou se našprtám různé informace a pak to nějak spatlám dohromady a uvedu zdroje informací.
Je mi líto, že už nepíšu povídky. Tuhle svoji potřebu si vynahrazuju v článcích, ale přesto to není psaní.. příběhu. Vlastně se sestřenkou něco společně občas sesmolíme, ale to není úplně tak vlastní tvorba. Někdy si musím najít čas a něco ze sebe vyklopit. Nebo poezii, přicházím jí na chuť. Možná bych mohla napsat další kapitoly k některým mým rozepsaným zkomolinám (nesnáším začátky a vymýšlení jmen, míst. :D), ale - troufám si napsat - rozdíl v úrovni psaní by byl určitě vidět. Přece jenom jsem za ty necelé tři roky psaní změnila trochu styl a obohatila svou slovní zásobu a zkušenosti. No, uvidíme uvidíme..
S přáním pěkného víkendu,
Vaše Das
(zdroj obrázku: weheartit.com/)
 


Komentáře

1 Chii - chan Chii - chan | Web | 20. ledna 2012 v 22:03 | Reagovat

S těmi bratry jsme na tom stejně. ;)
Dvě dvojky... ty šprte jeden. :D :D Já chci taky. :D (Na gympl tě vezmou, buď v klidu. Tam se o tebe poperou. ;)
Ze seznamování mám taky docela hrůzu. Přece jen to bylo nejjednodušší ve školce: "Čau, budeme kámoši?" A hotovo. :D

2 Peťule Peťule | Web | 20. ledna 2012 v 23:10 | Reagovat

Už jsem si všimla, že máme hodně společného, pokud budeš mít zájem někdy pokecat, klidně napiš (Dám ti třeba icq nebo tak) - občas to pomáhá. =)

Jinak (achjo, vždycky zapomenu, co všechno jsem chtěla do komentáře napsat)...

k tomu Rozbřesku, ten se mi nelíbil. Je to prostě nevím - slátanina.

Na gympl se určitě dostaneš, stačí si věřit a něco pro to udělat. Seznamování s lidmi není zas takový problém, horší se postup seznamování... když zjišťuje, že s těmi lidmi si nemáš co říci! ale vždy se najde nějaká výjimka.

Taky hrozně ráda vyrazím s psíkem ven. =) To miluji. Je to ukliďnující, odreagující...

A můj názor k autorskému klubu? Vlastně je to krok, jak si zvýšit svou navštěvovanost. Ano, byla jsem členem a byla jsem vybraná mezi ty blogy, které mají zůstat (Ve velké čistce). Jenže autorský klub, již není to co bývalo. Je  to... postrádá kvalitu a už jen z toho důvodu, jsem z klubu odešla a už bych se tam ani nevracela. Podle mě je to jen o zvyditelnění, nemohu si pomoci, určitě přibydou komentáře... a najdeš si více čtenářů to ano. Ale jinak je to místo kam chtějí všichni, být tam neznamená mít kvalitní blog - toť můj názor...

3 ♥Mája ♥Mája | Web | 21. ledna 2012 v 10:27 | Reagovat

Přesně takové obavy mám i ze střední já,že se ve škole nevyznám a nenajdu tam nikoho ským si budu rozumět..

2 dvojky?to je krásné =) a z jakých předmětů?¨
U vás nemoužou psi běhat po lese na volno? :O.. ten hajnej musí být vážně blbec.. já vždy když du po lese potkám několik psů na volno s páníčkem..

Autorský klub vůbec není špatná myšlenka.Články píšeš zajímavé a určitě zaujmou i další čtenáře =)

4 Erin Erin | E-mail | Web | 21. ledna 2012 v 11:33 | Reagovat

Hééj, taky půjdu na gympl :-) To dáme! Musíme! A máš skvělé vysvědčení.
S týdnem BLBEC souhlasím... samé písemky a zkoušení. Ale naštěstí už je to za námi a teď zbývají jenom přijímačky.
Chodníky v naší prdelce jsou pokryté dvoucentimetrovou vrstvou ledu a všechno strašně klouže, takže do školy jsme jeli dvacet minut, místo obvyklých deseti... :-)
Když už jsi u psech. Dneska jsem s Ronym byla skoro dvě hodiny venku a kdyby nebylo takové hnusné počasí, vydržela bych ještě dýl, kdybych teď neměla zimou zmrzlé prsty. Rony je ďábel, a to potvrdil, když nám minulý týden utekl... rodiče nechali otevřený vjezd do garáže a on utekl.. V životě mi nebylo tak hrozně. Když jsem si představila, že někde ve sněhu leží a koulí na někoho cizího ty svoje hnědo- zelené oči... měla jsem nakrajíčku. Vybrečela jsem se až ve sprše. Do školy jsem šla jako tělo bez duše, naprostá mrtvola. Naštěstí mi ale druhou hodinu přišla SMSka, že Ronyho poliši odvezli do útulku. Bože, jak já byla ráda...!
A piš! Piš, ať je to, bude to cokoli!! Jasný, piš, dokud žiješ! *její oblíbené motto* :-)

5 Peťule Peťule | Web | 21. ledna 2012 v 11:52 | Reagovat

Já to plně chápu, co píšeš, co tím chceš říci. Mám podobné pocity! Jen bych řekla, že například u mě si to hodně dělám já, protože se hodně přesvědčuji o vědět, které třeba ani tak nejsou. Vidím to moc černě...

Uvidíme, jen je lepší se na dívat také z té druhé stránky, najít ji - vždycky nějaká je. =)

6 Dý_^^ Dý_^^ | Web | 21. ledna 2012 v 12:04 | Reagovat

No s tím gymplem..Já když přecházela s 5-té třídy taky sem se bála, ale naštěstí se mnou šlo 7 lidí ze třídy a to je to potom mnohem lehčí ještě když se všichni dostanete do stejné třídy :) nicméně i tak bála jsem se, ale do měsíce jsem se skoro se všema bavila a to nejsem někdy zrovna člověk co vyhledává společnost. Takže to bude určitě v pořádku. No k vysvědčení to máš teda skvělé. Já budu mít 2 tři, ale i tak z naší třídy budu mít 3-tí nejlepší průměr tak aspoň, že něco. Ale na konci osmičky chci mít 2 jen jednu s to z češtiny(máme přísnou učitelku u ní nikdo ještě nedostal 1)..V tomto pololetí sem si hlavně hodně "zmrvila" matiku tak to chci vytáhnout :). Jinak k té procházce to mě docela mrzí a musí i tebe, že nemůžeš chodit s Falčím na volno a jen někde. u nás je to v pohodě jen během neděl kdy myslivci mají hon tak chodím s Andym na vodítku protože nechci riskovat, že by mi za nějakým zajícem utekl a mohlo by to dopadnout špatně. Jinak si taky užij víkend :)

7 Erin Erin | E-mail | Web | 21. ledna 2012 v 12:44 | Reagovat

O tom mi povídej... :-)
Jo, je, a zlatého retrívra. Je mi jedno, že k tomu má sklony, Prostě utíkat nebude, nebo z něj dostanu infarkt! :-D

To mi ani neříkej... Ne, že bych ti to nepřála, ale do prdele už, proč se musím narodit do kraje, kde se nejspíš, na 98 % budou přijímačky dělat po celém kraji?! To je fakt děsný, když všude říkají, že žádný přijímačky mít nebudou :-D

8 Madalajn Madalajn | Web | 21. ledna 2012 v 14:24 | Reagovat

Děkuju,ten blog je dobrý,dost dobrý!:D :-)

Gympl?Já naštěstí mám ještě rok před takovíma starostma.. Jej,kdyby jsme měly takového myslivce i u nás tak by Sendy asi,no nevím co by udělal ale vím že ho nezavírame - nikdy.Běhá si jak chce a kde chce,nikomu to nevadí vědí, že je to hodný a starý mirumilovný pes a navíc je vykastrovaný :-) Máš se že budeš mít dvě dvojky,já budu mít asi čtyři dvojky a tu trojku mě nejspíš nedá protože jsem v hodině aktivní :D :-) ..Jinak příběh?Myslím že jsem nikdy žádný tvůj příběh nečetla ale vzhledem k tomu že krásně píšeš už jenom  "deníček" tak by to mohlo být fajn :-) Něco nemyslitelného,fiktivního s nadpozemskými silami - třeba něco o upírech,teď jich mám plnou hlavu :-D Dneska jsem dokonce přečetla první díl těch upířích deníků..Abych ti pravdu řekla celkem mě to mrzí,nemá to nic společného s tím seriálem až na název.. Elena je blondýna,Bonnie vyšinutá druidka..?! A ještě se tam vetřela nějaká Meredith a teta Jenna je Judith a navíc má přítele,vlastně snoubence ale toho si nevzpomenu jak se jmenuje..Jo a ještě má Elena sestru..no to je trochu moc.Ten seriál si vzal jenom jméno té série knížek a některé postavi,nejvíc mě dostalo když jsem četla že Elena je královnou školy :-D  :D No,hrůůza .. :-)

9 Madalajn Madalajn | Web | 21. ledna 2012 v 16:28 | Reagovat

Nojo,neni to jedno a to samé jako  Harry Potter nebo Pán prstenů :D Na myslivce se vyser,on si psa určitě pouští taky :-D ..Bobík?:D Sendy když byl mladší tak za mnou chodil na točnu (je t takové místo kde zastavuje autobus,jediné míst kde zastavuje :-D )Schodil z balkonu?:D Ještě že mi Sendyho doma nemáme :D On by z tama spadnul sám při svém štěstí :D Jo,on si chodí kam chce a kdy chce,teda chodil..Teď už má své roky a vždycky se de ráno vyvenčit - doprovádí mě během toho na točnu - a pak jde domů,celý den se fláká a spí a večer se jde vyvenčit a pak zase spí,spí a spí :D Je to takový stařeček náš :-)

10 Lauren Lauren | Web | 21. ledna 2012 v 16:44 | Reagovat

Přeji Ti hodně štěstí ať Ti to s gymplem vyjde. :) I já se bála, že si na gymplu nenajdu žádného člověka, se kterým si budu rozumět. Ale vzhledem k tomu, že jsme na začátku září absolvovali adaptační (seznamovací) kurz, tak to není zas až tak špatné. Rozhodně si teď se spolužáky rozumím víc než na základce. A to je při mé introvertní povaze docela výkon. Držím Ti palce. :)
Mimochodem, když tak koukám na ten Karlův Hrádek, nejsi ty náhodou taky z Jihočeského kraje? Kam se chystáš na gympl? :)

11 Erin Erin | E-mail | Web | 21. ledna 2012 v 17:08 | Reagovat

U nás se dělat budou. Minulý rok je povinně musely dělat všechny školy v Karlovarském kraji. Gympl, na který se chystám otevírá jednu třídu, to je třicet lidí. Hlásilo se tam 72 lidí, ale nakonec ani nenaplnili jednu třídu, ani po několika dalších kolech Už chápeš, proč jsem připosraná? :-D  :-D
Já budu mít samý, ale bylo to jenom o vous. Čeština mi dává zabrat, hlavně mluvnice. Sloh a literatura je v pohodě, ale takový Y/i s/z je pro mě docela záhul :-D

12 Madalajn Madalajn | Web | 21. ledna 2012 v 17:15 | Reagovat

Nauč ho to :-D A pak abi došel domů a šel do boudy :-D  :-D

13 Madalajn Madalajn | Web | 21. ledna 2012 v 17:15 | Reagovat

*aby :-D  :-D

14 Madalajn Madalajn | Web | 21. ledna 2012 v 19:03 | Reagovat

Aha,to ten náš má boudu - aby se měl kde flákat :D My máme opačné psy,můj je malý ale býval to hlídač,tvůj je velký a neni hlídač :D Když byl Sendy o pár let (chtěla sem napsat století.. :-D) mladší hlídal,když někoho slyšel tak štěkal :-) Taťka říkal že když šel v létě z noční (to se vrací z práci myslím v šest) tak ho viděl spát na gauči u zadních dvěří,štěkl na něho a Sendy se lekl a utekl :-D  :-D  :-D

15 Erin Erin | E-mail | Web | 21. ledna 2012 v 19:36 | Reagovat

Mně matika moc nebaví, ale pololetku z ní jsem napsala líp, než z češtiny :-D a Ta mě baví :-D A no nevím, uvidíme. Nedávám si moc naděje, ale ani se neodepisuju :-)

16 Lauren Lauren | Web | 21. ledna 2012 v 20:02 | Reagovat

Jé. Na Jírovcovce jsem já! :D Na Jirsíkárně mám spolužačku. :) Tak to ať se dostaneš, kam chceš. ;)

17 Madalajn Madalajn | Web | 21. ledna 2012 v 20:44 | Reagovat

..Sakra,prokoukla jsi mě!No zatím jsem stále v první sérii,budu koukat na patnáctý díl,zrovna Damon došel na to,že ho Katherin nechce - otevřeli hrobku,ona tam nebyla a bla,bla,bla.. Celý den na to čučím,samozdřejmě s přestávka na jídlo a byla jsem asi tak necelou hodinu u koní jinak furt koukám :D Je to závislost má milá,závislost :-( :-D Jsem za to ráda ale i neráda,teď je mi jasné že jakmile dojdu ze školi budu koukat :D To ani tak nevadí,známky mám uzavřené všechny,až na matiku.Tu mám ale pod palcem a chci se dívat jako ty,čekat na čtvrtek :-D  :-D Dobře,co se stalo v posledním dílě když ses dívala ty? :-)

18 Tů Tůt . Tů Tůt . | Web | 21. ledna 2012 v 22:39 | Reagovat

Střední se vůbec neboj :) já vím o čem mluvím, jsem v prváku a strašně jsem se všeho bála, a ted ? našla jsem dobré kamarády, známky taky ujdou a dojíždění není nejhorší, sice jsi furt ospalá :D ale  mě osobně to baví :D dám si do uší sluchátka, poslouchám hudbu a jedu prostě ve vlaku :D neboj se ničeho :-)

19 Madalajn Madalajn | Web | 21. ledna 2012 v 23:27 | Reagovat

Jo dal mu pěstí!Pořádně!? :-D Jo tak nějak to bylo :)

20 Lauren Lauren | Web | 22. ledna 2012 v 8:57 | Reagovat

No, spokojená jsem. :) I když je to občas docela zabíračka, protože jsem v matematické třídě a matematika není zrovna má silná stránka. Ale vzhledem k našemu třídnímu kolektivu už bych neměnila. Na Jírovcovku jsem šla hlavně proto, že ta škola má takovou přátelskou atmosféru, kde všichni drží pospolu. Narozdíl třeba od Biskupského gymnázia, kam jsem měla jít původně, ale zacouvala jsem. Jirsíkárna taky nemusí být vůbec špatná, přece jen je to skoro naproti. :) Letos je to docela kruté, u nás se otvírá asi jen jedna třída. Ale však, to se zvládne. Kdyžtak se budeme míjet v jídelně. :)

21 Terezz Terezz | Web | 22. ledna 2012 v 10:26 | Reagovat

Krásný layout :))

22 ronnie ronnie | Web | 22. ledna 2012 v 10:33 | Reagovat

Teraz som už druháčka na gymlpi, ale tiež som sa obávala.. V triede mám síce samých .. kreténov, ale ujde to :D Prežívam. Tak držím palce nech aj teba prijmú a nájdeš si kamarátov :)

23 Hafí ♥♥ Hafí ♥♥ | Web | 24. ledna 2012 v 21:23 | Reagovat

počky ty dš až příští rok na steřdní..? já myslela že už seš v prváku..? no seznamování sučitelama jakože v pohodě, protože to se není nc moc seznamovat.. se spolužákama to taky nějak dáš dohromady ;) .. přece jenom na gymplu budou si myslím "slušní" lidi. zjišťuju že podle střední toho člověka aji dobře odhadneš..ale né vždycky to je pravda, najdou se i vyjímky :-D ..
nechápu proč bys v lese nemohla mít puštěnýho psa.. pokud se tam nějak nestřílí či něco podobnýho.. ale popravdě toho se bojím.. že mi Laky někdo zastřelí.. :( když slyším střílení třeba i z dálky tak se začínám děsit a volat Laky k sobě..
no já myslím že tento bog je autorský.. a strašně se mi líbí.. já bych nic neměnila ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama