Březen 2012

Knižní výzva 2012 - Knihy od A do Z

29. března 2012 v 21:57 | Das |  Svět písmenek
Výzva Luc.

O tomhle projektě jsem uvažovala už od začátku roku, ale až teď na konci března jsem se rozhodla; zúčastním se.
Cíl?- Přečíst knihy začínající názvem na 26 základních písmen abecedy, lze využít české, slovenské, ale i anglické názvy.

(Článek budu postupem času aktualizovat.)

A - Aréna smrti (trilogie Hunger games, Suzane Collinsová)
B
C - Čarodějnice z Hex Hall (Rachel Hawkinsová)
D
E
F
G - Generál (série Cherub, Robert Muchamore)
H
I
J - Jonas (série Krásní mrtví, Eden Maguire)
K
L - Lev jménem Kristián (Anthony Bourke, John Rendall)
M - Morová rána (Sága Prokletých, Margit Sandemová)
N - Nováček (série Cherub, Robert Muchamore)
O
P - Pokrevní pouta (Richelle Mead)
Q
R
S - Strážkyně brány (Michelle Zinková)
T
U
V - Válečník (série Tajemství nesmrtelného Nikolas Flamela, Michael Scott)
W - Witch hunt (The Legend of the Icepeople, Margit Sandemo) / Hon na čarodějnice (Sága Prokletých, Margit Sandemová)
X
Y - Yearning (The Legend of the Icepeople, Margit Sandemo) / Touha (Sága Prokletých, Margit Sandemová)
Z - Železný polibek (cyklus Mercy Thompson, Patricia Briggs)

W, X, Y a Q budou složitější, pravděpodobně si vypomůžu anglickými názvy. :) Možná časem přihodím i písmenka s háčkama, zatím na háčcích nezáleží.

Poslouchám, posloucháš, posloucháme

27. března 2012 v 20:47 | Das |  Hudba
Někdo bez muziky nemůže žít. Mně z repráků nemusí pořád něco vyřvávat, oblíbím si skoro každou písničku kromě techna a rapu. A úplně krásné je, když videoklip k písničce má příběh. To pak na něj čumím pořád dokola...
Po hodně moc dlouhé době jsem zabrousila k Taylor Swift přes odkaz na fb a přes ni pak odkazem na písničku od Katy Perry, kterou už jsem taky neslyšela milión let. A oba videoklipy mě uchvátily..

Taylor Swift - You belong with me
Úplně dokonalé, jak si píšou přes okno. Možná trochu americký, hrozný, přeslazený a.. ale mně se prostě ten videoklip líbí, ten fotbal je úžasný. Nejsem náročná, jak vidíte, ale je tam příběh, což pro mě má velkou váhu a je to prostě povedený videoklip. Samotná písnička zas tak dobrá není, po pár puštění jí už nemusím slyšet, pokud se nebudu dívat na videoklip. (A ano, přiznávám to. Ten kluk má boží úsměv!)

Katy Perry - Part of me
Uznávám, že tenhle videoklip zas tak závratný není, ale líbí se mi mariňácký prostředí, odvaha a naštvanost. A líbí se mi, že tam Katy Perry nemá nějaký mercedes nebo džíp, ale ojetinu. Oproti předchozí písničce má i samotný song energii, tudíž ho klidně budu poslouchat déle než Switf.

P.S.: V cizojazyčních písničkách se lépe ztrácí. S českýma a slovenskýma si za chvíli prozpěvuju (a všichni zdrhaj) a moc se pak na tu písničku soustředím..

128. My diary

23. března 2012 v 22:35 | Das |  My diary
Leelajang_931455939042718283_largeI hid my feeling behind a smile.
Všechno hrozně letí. Mám pocit, že včera bylo pondělí, ale ona už je zítra sobota. Tento týden byl.. no, občas jsem neměla zrovna nejlepší náladu a.. občas jde všechno do kytek nebo si to tak aspoň myslím. Jsem trochu nespolečenská, velký introvert. Jen doufám, že ta moje nespolečenskost není větší než si myslím. Nebo je to tím, že se s těma lidma nemám o čem bavit. Prostě bych potřebovala vedle sebe mít někoho šíleně ukecanýho, já jsem totiž ve skutečnosti taky ukecaná, ale lidská povaha je složita.. Aspoň ta moje - má tolik protikladů.
Víte, co jsem se v pondělí dozvěděla? Oni mě přijali na gympl! Jsem šťastná, že už to mám za sebou a vešla jsem se mezi úplně prvních devadesát lidí. Jop, kdyby brali více, neměla bych šanci a dopadla bych jako na druhém gymplu, kam jsem se hlásila. Další skvělou zprávou je, že na stejnou školu jde kamarádka, se kterou jsem dříve chodila na tenis a momentálně chodí se ségrou do třídy (na osmiletý gympl). Teď jen doufat, že skončíme ve stejné třídě a všechno bude ok. Do autobusu snad trefím, protože budu pravděpodobně jezdit s jinou kámoškou, která má školu na stejné ulici. V létě si zkusím ke škole dojít od busu na zkoušku, třeba prozkoumám okolí a pak si začnu vtloukat do hlavy časy autobusů jedoucí zpátky domů. Všem letošním deváťákům přeji, aby se dostali taky tam, kam chtějí! ;)
Dneska jsem šla na basketbalový zápas mužů, abych nastvovala skóre. Měly se dostavit tři nové holky, bála jsem se, že to nezvládneme, když ani já jsem si nebyla jistá, kdy se stopuje časomíra. Ale nedostavily se. Na tréninku si to pěkně vypijou, naštěstí byl trenér u časomíry a klaksonu, takže jsme to zvládli.. Jen tlačítko na fauly hostům nefungovalo, museli jsme to nahazovat přes opravy. No, hlavně že vyhráli, i když ten výkon nebyl zas tak moc dobrý.. Ale mlčím. Já s míčem neumím nic, natož vydržet běhat,
Nový díl TVD byl úžasný, Damon nezklamal a Stef je prostě.. Stef. Jen mi přijde, že poslední dobou jde kvalita seriálu dolu.
Čtu první díl série Cherub, přestože všechy ostatní díly mám přečtené. Miluju ten styl psaní, i když si myslím, že některé díly byly o mnoho lepší. Na stole mi leží hromada dalších knih z knihovny, takže budu číst a číst a číst..
Dnes v podvečer se spustila bouřka a ještě teď se blýská a hřmí. Bouřky jsou úžasné! Těším se na letní večery, kdy jich bude plno.
Žijte,
Vaše Das
(zdroj obrázku: weheartit.com)

Moc obživovacího prstenu z The Vampire Diaries

21. března 2012 v 17:58 | Das |  Výkřiky myšlenek
Jsem zvědavý člověk a občas myslím až moc.. A poslední dobou si lámu hlavu nad magickým prstenem, který všichni fanoušci TVD moc dobře znají.

V rodině Gilbertů se dědí dva prsteny z generace na generaci, aby ochránily svého vlastníka před magickými silami, především před upíry.
Už jsme byli svědky toho, jak několikrát díky němu vstal z mrtvých Jeremy, například když mu Damon zlomil vaz. Alarick se probouzí po své smrti pořád. Také jsme zjistili, že prsteny nemají jen kladné vlastnosti. Mezi tu starší informaci patří, že dvojnici neochrání. (Tu novější nechci spoilerovat.)


Pobodání, postřelení, zlomení vazu - to všechno prsten spraví a druhý den se člověk díky němu může opět procházet po ulici.
Ale co kdyby někdo oběť rozsekal na malinký kousky? (Samozřejmě tak, aby prsten zůstal na prstu.)
Šíleně by mě zajímalo, co by s tím prsten provedl. Tak snad si tenle článek přečetli scénáristi a už to píší do scénáře. :D
Možná Vám připadám hrozně praštěná, ale já si nad tím fakt lámu hlavu!

Vaše Das

Makro z lesa

18. března 2012 v 18:22 | Das |  Fotím
Téměr nepoužitelné, ale v porovnání s těmi desítkami smazanými skoro perfektní..
Když už jsem donutila foťák zaostřit, tak mi nezaostřil tam, kde jsem chtěla. Marná práce, co dodat. :D


Jarní vzhled blogu

17. března 2012 v 14:05 | Das |  Oznamník blogu
Konečně venku svítí sluníčko, tak i blog musel přestat strašit se zimou.
Po několika patlanicích vznikl tento výtvor.
Neříkám, že je nejkrásnější, ale jsem na něj pyšná už jen kvůli fotce v záhlaví, kterou jsem vyfotila někdy před rokem a půl.
Děkuji Ženuš za krásný citát v angličtině, který jsem umístila na záhlaví.
Taky jsem pozměnila menu (vlastně vzkřísila). Celkově je to teplý jarní a jednoduchý desing.
Kritizujte!


Mimochodem šíleně mě štvou errory blog.cz. A ty reklamy. Vlastně ani ne ty řeklamy ale spíše to, že k nim narvaly zvukový efekt, jakmile přejedete po reklamě myší. Rozčileně pak hledám, kde jsem na nějakou reklamu ťápla. :/

Suzanne Collinsová: Hunger games - Aréna smrti

15. března 2012 v 19:34 | Das |  Recenze knih
Antonace:
Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají... Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti - a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.
Vydáno roku 2010, paperback, 384 stran, 349,- Kč, první díl série

127. My diary

13. března 2012 v 12:43 | Das |  My diary
Tumblr_m0sz6furkp1qf7ex9o1_500_large
Možná, že jste zaregistrovali, že jsem se tu přes víkend nevyskytovala.
V pátek odpoledne jsme se ségrou sedly na bus a vyrazily do Prahy. Cesta byla dobrá, moc lidí nejelo. Když jsme konečně dojely, byla už tma. Přivítaly jsme se s pratetou. Myslím, že z Roztyl bych už zvládla sama dojet k ní domů. :) V sobotu jsme konečně viděly sestřenky a po obědě zamířily k nim domů. A cestou na autobus jsme ještě rychle vlítly do supermarketu pro pár frisek. :D U nich jsme se zabydlely, vyvenčily psy a pak se pustily do lakování nehtů. Nakonec jsme to všechny zas odlakovaly, nějak.. nám to nevyhovovalo. Ale jen já měla zelený prsty jak vodník. :/ :D Večer jsme tancovaly a popíjely frisko.. A pak si pustily poslední díl TVD, však nás už v pátek čeká nový díl! Chtělo se nám šíleně spát, málem jsme u seriálu usly, tak jsme vydržely do jedné, aby jsme došly se psy, aby se s nimi ráno nemuselo tak brzo. Vlastně jsme v noci šly ven už jen já a Ženuš. :) Druhý den kolem poledne jsme vyrazily na oběd a nákupy. Škoda, že jsem neměla víc prachů, ale něco jsem si přece jen pořídila. Pak zas k sesntřenkám, kde jsme pomohly Ženuš se slohem a pak zas zpátky k pratetě. Včera jsme sedly na bus a jsme zas u nás. MHD a autobusů mám zas pro jednou dost. Večer jsem ještě měla basket.
Sledujete někdo První krok? Na uložtu jsou všechny díly ke stažení, tak se ségrou koukáme. :)
Taky už mám konečně jarní prázdniny, škoda jen, že není hezčejc. Ale snad by mělo být, tak budu doufat. S Falkoušem začínám opět cvičit DD triky (měli jsme menší pauzu)..
Dneska ani nic nehodlám dělat. Vlastně si možná dojdu koupit Svět psů, když už je tam choďák. A.. jo, mám na plánu běhat.
S tím jestli mě přijmou na gympl to vypadá.. hodně bledě. Na ten jeden mě nevezmou stoprocentně, ale s tím jsem počítala. K přijímačkám se dostavím.
Adios.
Vaše Das
(zdroj obrázku: weheartit)

Západ slunce

9. března 2012 v 14:47 | Das |  Fotím
Minulý týden jsem se z procházky s hafanem vracela později, a tak mi bylo konečně dopřáno si vyfotit západ slunce. Sice nebyl úplně nejkrásnější, přesto jsem se rázem vznášela ve výšinách. Fotky také nejsou nejlepší, ale troufám si tvrdit, že k těm příšerným se taky neřadí. (Myšleno v poměru s mými ostatními fotkami.)

Meg Rosoffová: S osudem v zádech

6. března 2012 v 21:06 | Das |  Recenze knih

Antonace:
Co byste dělali, kdyby vás osud začal pronásledovat? Patnáctiletý David Case má od jisté chvíle pocit, že si s ním Osud pohrává jako kočka s myší. Rozhodne se proto pozměnit identitu, aby se mu ukryl. Změní si jméno, image, nakonec i odejde z domova, a zaplétá se do sítě podivných nehod a náhod. Zamiluje se do starší dívky. Má svůj život pod kontrolou? A pokud ne, kdo ho tedy má v rukou? Vynikající příběh o dospívání, přirovnávaný k slavnému románu J. D. Salingera Kdo chytá v žitě.
Vydáno roku 2010, vázaná vazba, 208 stran, 239,- Kč

Procházka 16 - Po Semenci i na útes

4. března 2012 v 22:04 | Das |  Falčí
V sobotu jsem vyrazila na procházku i s vedlejším účelem než jen vyvenčit psa a projít se - chtěla jsem nafotit makro fotky, ale nakonec se stal objektem focení i pes. Stejně jsem skoro všechny makro fotky smazala, vůbec nebyly zaostřené.. Zpátky k procházce... (A těší mě, že jste si nový zbůsob zpracování článku s procházkou oblíbili, takže to tak zpatlám znovu. ;) )

Nejdříve jsme šli opět kolem řeky, ale opačným směrem a po druhém břehu než na poslední zveřejněné procházce. Pak jsme zabočili nahoru do kopce k rozhledně, kolem které jsme pokračovali do lesa. Jestli se ptáte, tak ano, zas do Semence. Chvíli jsme pokecali s jednou paní, která venčila své dva švýcarské honiče a jednoho ratlíka a už jsme si to štrádovali zatáčkou na kraj lesa.

126. My diary

3. března 2012 v 20:43 | Das |  My diary
Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. Elbert Hubard

Tumblr_m0b97q4ncm1roj9ioo1_500_large
Všechno utíká strašně rychle. Je pondělí a najednou už je čtvrtek večer a před náma víkend.
Zima zmizela sakramentsky rychle, že se skoro až divím. Včera jsme tu mělo 16°C, takže jsem cestou ze školy v ruce nesla i mikinu. Dnes bylo o čtyry stupně méně, ale pořád bylo krásně. Přitom mi přijde, že ještě včera byla teplota hluboko pod bodem mrazu a brodila jsem se sněhem. Ale jaro je krásné, konečně má sluníčko pořádnou sílu. :) Příroda mi zatím přijde trochu smutná, ale za chvíli se bude zas tráva pořádně zelenat a růst, že nebudeme stíhat sekat a budeme fotit květy na ovocných stromech a na loukách sedmikrásky..
Minulý víkend jsem vyplnila přihlášky na sš, vlastně vyplňovala máma, jinak by to dopadlo hrozně. V úterý mi je táta poslal. A teď jen čekat. Dostanu se? Z toho zas takové nervy - zatím - nemám, ale spíš se bojím dojíždění, nových lidí, prostředí, .. Na dni otevřených dveřích jakoby se všichni znali, já neznala nikoho.
Včera jsem byla se psem u soutoku. Falčího mi málem zabil bílej ratlík, chudák Falkouš z něho měl úplný nervy. :( Když jsme kolem něj procházeli poprvé, tak jen letěl vedle nás a štěkal, hafan si ho nevšímal, ale cestou nazpátek začal ratlík agresivně na Falčího útočit a ten jeho páníček jen řekl: "Já ho teďka nemám za co chytit, tak projděte, on nic neuděla." Pche! Jak mám se psem projít, když agresivní pes si nás nahání pryč a můj pes se ho šíleně bojí (ačkoliv je minimálně třikrát větší než agresivní ratlík) a snaží se zdrhnout? No, nakonec jsme to přece jen zvládli.
Ze včerejšího tréninku basketu mám docela dobrý pocit, nic moc jsem nesrala a tolik jsme neběhali, takže jsem přežila bez většího utrpení. Ale i tak jsem byla polomrtvá. Od příštího víkendu musím začít běhat!
Dnes jsem byla s Falčím na tříhodinový (!) procházce. Původně jsem chtěla fotit všechno jen ne psa, ale nakonec.. no, objeví se tu další procházkový článek, když už se vám ten nový způsob procházkovacích článků líbí. :)
Za týden mi začínají jarní prázdniny, už se těším! Jen je mi líto, že nejedu do Prahy, ale co nadělám.. I tak se je budu snažit co nejvíc užít! Možná vytáhnu brusle, s Falkoušem si zajezdíme (on zaběhá) na (on vedle :P) kola a mám v plánu i šíleně dlouhou procházku, začnu běhat (snad!) a budu si číst a..
Taky mamka konečně řekla babičce úplně na rovinu jak to všechno je.. že babičin přítel nás poštvává proti sobě a nechce, abychom k ní jezdili. Stejně nevím, jestli to bude krok dopředu nebo jen krok do dalších sraček s tím kreténem. Doufám, že babička už konečně otevře oči a uvidí, jak se sere do naší rodiny!
Můžete se těšit na článek o procházce, recenze na knihy a miliony makro fotek z lesa. ;)
Adios!
Vaše Das
(zdroj citátu: http://citaty.net/
zdroj obrázku: http://weheartit.com/)