Květen 2012

Ráno s kolem a večer polem

27. května 2012 v 0:21 | Das |  Falčí
Dnes (vlastně už včera) bylo krásně, ale naštěstí ráno i večer docela chladno, a tak jsem skoro celou sobotu strávila s Falčím. :)

Rozhodla jsem se brzy ráno vstát a místo taťky hafana ráno vyvenčit. Takže před půl osmou už jsme vyráželi z baráku směr les Semenec. Vzala jsem s sebou kolo, aby se maximálně využilo chládku, ale šlapala jsem až v lese - pro psy není zrovna ideální běhat po betoně. Falčí zpočátku (jak je jeho zvykem) běhal pomalu a byl daleko za mnou, ale po chvíli už klusal přede mnou nebo vedle mne. Nejezdím nějak rychle a cestou jsme se párkrát zastavili, třeba u studánky, kam se Falkouš běžel napít. Musím ho pochválit, že neměl problém běžet u kola u nohy, ale většinu času byl na volno. Užívala jsem si krásný vzduch, zvuky přírody a skákání přes kořeny, že se mi, jako obvykle, vůbec nechtělo domů..


Simple Plan - koncert s orchestrem

24. května 2012 v 21:33 | Das |  Hudba

Nevydržím poslouchat několik týdnů pořád stejnou písničku. Ráda poslouchám songy od různých intepretů, českých i anglických. Nepohrdnu skoro žádným hudebním žánrem, jen rap a techno nejsou pro mě. Proto často měním písničky, které mi tady vyřvávají z repráků. Ale nejsem proti pouštění starých hitů - právě naopak.
Jeden týden jsem zblázněná do písniček do skupiny Nickelback, pak přijde na řadu Tomáš Klus a pozadu se nedrží ani Simple plan. Obvzláště s tímto úžasným koncertem, kde dokonce hraje i orchestr. Je to zajímavé, neohrané, pěkné. Se ségrou nám tohle video jede pořád dokonala. :) Taky se mi líbí, že nemusím neustále přepínat na další písničku.
A víte, že tito hoši budou mít v červnu v Praze koncert? Jak lákavé! :D

Exkurze na Šumavu

18. května 2012 v 21:40 | Das |  Já a moje kecy

Včera jsem se školou vyrazila na exkurzi do nádherné Šumavy, kde byl naplánován 10km pochod s GPS, úkoly a to všechno s průvodcem, kterého jsme nabrali ve Vimperku.
Nebyla to akce přímo pro moji třídu, ale se dvěmi kamarádkami jsem se připojila k té třetí z áčka. Když už to bylo zadarmo, proč se nepřidat.

Vyskákali jsme z autobusu a na parkovišti jsme se rozdělili do tří skupinek, které stejně později neměly žádný význam. Do každé skupiny byla přidělena jedna GPS navigace. Chvíli trvalo než se nastavila trasa a než jsme se shodli na směru, ale brzo jsme už pochodovali správným směrem. Byla docela velká zima, takže se člověk ani tolik nedivil, že místama byla i trocha sněhu.


131. My diary

10. května 2012 v 18:22 | Das |  My diary
Vedro. Vedro. Vedro. Vedro. Vedro.

Popravdě, vůbec nevím, kde začít a přitom toho je docela hodně, co bych mohla napsat. Tak třeba začnu minulým pátkem.
Odvážně jsem si vykráčela na basket. Zvládala jsem to úplně v pohodě, ale samozřejmě mi od trenéra nebylo povoleno trénovat na plné pecky. Trochu mě to štvalo, ale co nadělám. :)
Přes víkend tu byly sestřenky. Docela fajnové, ale tenhle víkend bude milionkrát lepší - přijede starší sestřenka a SAMA! Takže jedeme nakupovat a tak.. Prostě to bude skvělý víkend, přijede už zítra odpoledne, nemůžeme se dočkat. :)
A v neděli jsme grilovali. Přišelo, ale to nám nevadí. Jelikož to byla jen menší grilovačka na grilu, co máme na balkoně, tak si ho táta přesunul ke dvěřím na balkon, tudíž vůbec nezmoknul. :D Já bych byla nejradši, kdyby každý víkend byla mega grilovačka, to bychom se mega nažrali a pak přes celý týden nejedli nic a pak zas grilovačka. :D Prostě je miluju. Maso, saláty, chleba, všechny pozvané lidi,.. To jsou vždycky jedny z nejpodařenějších dnů. :)
V úterý sestřenky odjeli a naše rodina strávila den u babičky. Hráli jsme tam 'kenta', tu karetní hru. Já byla s přítelkyní bráchy č. 3, ségra s přítelkyní bráchy č.2 . :D A byla šílená sranda. Ostatní se nám kvůli něčemu tlemili, ale i tak jsme u toho vydrželi docela dlouho. Pak odjel brácha č. 2 s přítelkyní, tak jsme si zahráli i petang. Lidi, já nevím jak vy, ale já bych prostě v malé rodině nemohla fungovat. :)
Včera se mi do školy vůbec nechtělo, ale co člověk nadělá. Pro toho, kdo se ptá, ředitelské volno jsem v ponděli neměla, pěkně jsem cupitala do školy, u nás totiž ředitelská volna moc nehrozí. A cestou do školy se ke mě připojila nějaká třeťačka. Úplně jsem čuměla, to vypadám až tak mile? No, tak jsem s ní šla do školy a nuceně poslouchala její kecy. Ani nevím, jak se jmenuje.
Po škole jsem s holkama vyrazila do knihovny, ale zjistila jsem, že jsem ztratila průkazku. Tudíž jsem tam dnes šla znovu, udělat si novou, tentokráte na dospělácké oddělení, jelikož mi za měsíc stejně bude patnáct. Pak jsem vyvenčila Falkouše, chudák jazyk až na vestě a to jsme byli venku ani ne 40 minut. Svalil se pak na schodech, blbeček. :D
Právě přelouskávám Tolkiena a taky mi přišla rezervace na Jane Eyrovou. Co se to se mnou děje? Ano, chci přečíst trochu klasiky.. A ve volném čase překládám články z angličtiny do češtiny. Aneb pomáhám sestřence s ročníkovou prací, nemůžu jí přece nechat propadnout!
Od soboty se má počasí zhoršit, takže konečně můžu s Falkoušem vyrazit na dlouhou procházku. Plánuju dojít k sousoší Velkému depotu. Už jsme tam jednou šli, ale nedošli, trochu se ztratili a vylezli v nějaké vesnici. :D Není to zas tak daleko, ale když člověk neví, kde to je, tak se docela projde. Teď už ale vím a najdu to!
Takže chladnému počasí zdar! :)
Vaše Das
(zdroj obrázku: weheartit.com)

Ursula Poznanski - Erebos

4. května 2012 v 17:23 | Das |  Recenze knih
Antonace: Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud poslouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?

Vydáno 2011/10, paperback, 320 stran, 299,- Kč, Fragment