Červenec 2012

Status Quo -In The Army Now

29. července 2012 v 0:00 | Das |  Hudba

Dokonalá písnička a dokonalý nový (2010) videoklip. Musím přiznat, že jsem si videoklip pouštěla pořád dokola. :D Ten konec je úžasný, ti vojáci jsou úžasní.

Lávka a pes

25. července 2012 v 0:00 | Das |  Fotím
V jednom lese, který je jedním z nejhezčích, co znám. Abych se dostala do jeho větší části, musím slézt dolů do velikánské strouhy a když se mi to povede, tak vylezu přesně u kamenné lávky přes úplně ledový potok. O les se zřejmě nikdo moc nestará, všude se válí popadané ztrouchnivělé kmeny stromů, většina pokrytých mechem, proto putování tímto lesem je i o přeskakování stromů. Hlavně tady u potoka, dál to moc neznám, ale snad prozkoumám.. :)


Joy Adamsonová - Příběh lvice Elsy

21. července 2012 v 10:00 | Das |  Recenze knih
nakladatel: Knižní klub
vazba: pevná
žánr: skutečné příběhy, zvířata, Afrika
vydáno: 2009
počet sran: 272
cena: 229,- Kč

Anotace: Nesmrtelné vyprávění o neobyčejném přátelství ženy a lvice zachycuje životní osudy roztomilé, hravé Elsy - jak byla odchována lidmi a jak se postupně dokázala vrátit do náruče rodné divočiny, najít si druha a stát se matkou tří mláďat.

Když si leonbergeři myslí, že jsou motýli

18. července 2012 v 20:11 | Das |  Ostatní o psech

Tohle video jsem si dnes pustila po dlouhé době znovu. A nemůžu se přestat culit.
Leonbergeři jsou prostě psi s tím nejlepším úmyslem a největším srdcem.
A tohle.. jen tak k pobavení.. :)

Bernský salašnický pes

12. července 2012 v 17:44 | Das |  Plemena psů
Po velmi dlouhé době přispívám do této rubriky novým článkem, opět plemenem, které se mi velmi líbí. :)

Povaha plemene: Bernský salašnický pes je ideálním zvířetem do rodiny, jelikož splňuje všechna očekávání rodinného psa. Je velmi přátelský a svoji smečku miluje nadevše. K dětem je bezproblémový. Dům ohlídá, ale není to pes vhodný na střežení objektů. Pro svoji rodinu se snaží udělat cokoliv, co jim na očích vidí, proto je velmi snadno cvičitelný. Pokud ovšem budete cvičit rákoskou a řvaním, pes se stane plachým. Rád sleduje dění kolem sebe, proto chce být v největším chumlu lidí. Vyžaduje dlouhé procházky, ale v letních vedrech určitě rád půlku dne prospí. Je vhodný pro člověka, který chce se svým psem trávit spoustu času (jen být s ním ho udělá šťastného) a nezalekne se častého vyčesávání v období línání. Potřebuje hodně prostoru, tudíž je vhodný k domu, ale z vlastní zkušenosti vím, že pokud máte čas na několikadenní venčení, není problém chovat psa v bytě. Díky svým skvělým povahovým vlastnostem je v součastnosti velmi oblíbeným plemenem.


Fotky z ranní procházky

9. července 2012 v 18:10 | Das |  Falčí
Včera ráno jsem s Falkoušem vyrazila na dvouhodinovou procházku. Musí se přece využít ranního hládku, kdy je pes schopen se pořádně pohybovat. :)
Šli jsme kolem řeky a pak nahoru do lesa a přes silnici k babičce, pak od ní domů. Tam u řeky vždycky začne lítat jako magor, nejspíše to tam má rád. Samozřejmě si zaplaval a potom mi sám od sebe přinesl klacek, abych mu ho hodila, což dělá jen když ukradne poleno z hromady u babičky. Vytáhla jsem foťák, že ho pokusím zachytit v pohybu a kupodivu se to podařilo, dokonce i když začal lítat jako blázen.
Nemůžu si pomoct, ale tyhle dvě fotky se mi hrozně líbí! (A kdo ví, jak moc nadávám na můj foťák pochopí, že tohle je pomalu zárak. :D)


134. My diary

7. července 2012 v 13:07 | Das

Beautiful-cute-girl-hair-nature-favim.com-455919_large
Tak jsem vylezla ze základky. Už nikdy se s těma lidma neuvidím v jedné třídě. Mrzí mě to, ale neprožívám to. Vysvědčení nám předali na radnici, což se mi líbilo - několik proslovů, holky šaty, kluci kvádro. Potom naše parta zamířila na oběd do číny. Tam bylo veselo a slíbili jsme si, že příští rok jdeme zase, ačkoliv budeme každý na jiný škole. Odpoledne následoval rozlučák. Bohužel jsme nesehnali ničí chatu, tak jsme šli za město do lesa. A.. nedopadlo to úplně skvěle, jeden kluk měl nejspíše otravu krve, tak jsme málem volali záchranku a druhý chtěl skočit do řeky a zabít se. Tohle nikomu nepřeju zažít, fakt! Ale nakonec zůstali všichni živí..
Jen tak mimochodem, začala jsem hrát hru Shakes and Fidget, dobrá kravina. :D V cechu máme jen lidi, které osobně známe, takže o to lepší. :)
V sobotu (myslím tu minulou) jsme jeli (já, ségra a pes) člunem do Purkarce na dračí lodě. Pěkná každoroční akce, Falkouš se choval poměrně slušně, psy docela ignoroval, jen jednou se mi vytrhnul, když jsem na něj nedávala pozor, jelikož tam jedné labradorce házeli klacek do vody a on byl rychlejší. :D Jinak musím říct, že Falkouš na člunu = no problemo.
Prázdniny si snažím užít, ale taky si odpočinout. Chodím s Falkoušem plavat, na nic jiného se v tomhle vedru bohužel nevzmůže. :(
Ve středu jsem odjela se ségrou a tátou do Plzně, kde se ve čtvrtek konaly plavecké závody, které jsme pomáhali pořádat. Takže jsem půlku dne seděla v člunu a pařila se v tom vedru a sem tam koukala jestli se někdo netopí. Alespoň už nemám neopálené tílko. :D Ale bylo to tam fajn, skvělí lidi, večer prase a nikdo neměl problém s tím, že jsem pila Frisco. :)
Dnes mi při pohledu na hodiny došlo, že je voříškiáda. Tak jsem donutila ségru rychle sežrat snídani, abych tam nešla sama. Nebyly jsme tam celou dobu, ale byla to dobrá akce. Ráda bych tam někdy Falkouše přihlásila, ale nechce se mi potvrzovat doměnka, že by si chtěl hrát se všema psiskama najednou. :D Možná až bude starší. *marně doufá, že se trochu zklidní v reakcích na jiné /především velké/ psy*
Teď bych se rozepsala o tom, jaký bude můj vlastní pes někdy v daleké budoucnosti, ale to by zabralo celý článek, takže.. mlčím.
Žádné velké akce o prázdninách neplánuju, jen soustředění, takové kempování aneb podolsko, možná týden u sestřenek na chatě a jednu oslavu tří narozenin. :) Jinak se chci věnovat Falkoušovi... A vlastně chci ještě běhat. Zatím jsem byla jednou, 4 km.
Užívejte si volna a ať je menší vedro! :) Vlastně teď poprchává..
Vaše Das
(zdroj obrázku: http://weheartit.com/)