Září 2012

138. My diary

29. září 2012 v 20:09 | Das |  My diary
Ze všech lásek nejupřímnější je láska k jídlu. - G.B.Shaw
Asi neuhádnete, co je s kamarádkou naše nejčastější téma. Jídlo. :D I když se o něm bavit nechceme, většinou u něj nějakou divnou souvislostí skončíme. No, pochopíte to? (Taky jste někdy přemýšleli, jak by chutnal smažák v listovém těstě?)
Určitě jste si všimli, že i o víkendu moje aktivita v blogovém světě upadá. Bohužel. Nemám náladu ani trpělivost na sekající se počítač a taky chuť vůbec u počítače sedět. Často ani čas. Doufám, že až bude nový notebook, tak se tu budu zjevovat častěji. Ale nic neslibuju.
Mám za sebou první měsíc na nové škole. Dojmy jsou dobré, jak z profesorů, tak ze spolužáků. A taky z jídla v jídleně. :D Tenhle týden byl trochu flákací, v pondělí dvouhodinová exkurze ve vědecké knihovně a ve čtvrtek celodenní. Přesto mi dává škola docela dost zabrat. Nehledě na to, že se musím učit, je nejhorší to dojíždění a ranní vstávání. Většinou přijdu domů, hoďku si odpočinu, jdu se učit a spát. A ještě do toho občas vměstnám basket.
Basket je další věc.. Hrozně mě baví, ale naše hra opravdu jako basketbal nevypadá. A nikdy nebude. Za týden máme první zápas, projedem to, jak jinak. Štve mě to, ale na druhou stranu si říkám, že to bude další zkušenost a že nejhlavnější je, že mě to baví. musím učit, jsem mrtvá z toho vstávání a dojíždění. A matiku nenávidím! Zatím ale známky celkově dobrý, uvidí se pak. Nicméně kvůli škole mám hrozně málo času. Někdy přijedu domů, hoďku si odpočinu, jdu se učit a pak spát. Někdy do toho ještě vměstnám basket.
O víkendech pak doháním to, co se přes týden nestíhá. A to je Falkouš. Mrzí mě to, ale zas si myslím, že mu to o víkendech vynahrazuju, navíc procházku ve středu stíhám. :) Teď zas chodíme hodně ven s Amálkou, drobnou kříženkou. Hrozně se spolu vydovádí, ale je vidět, že Falkouš má přece jen tý energie milionkrát méně. Třeba dnes jsme byli venčit (tři hodiny! :D) a taky očíhnout cvičák. Teda hlavně očíhnout, kde vůbec je. Taky by je nezabilo, kdyby tam dali nějaký značení. Jdeme po cestě, kterou jsem nastudovala na mapách.cz a hledáme onu branku, kterou se tam má vcházet. Došli jsme až k nějaký fabrice, věděli jsme, že za plotem, podel kterého jsme šli, ten cvičák je, ale jak se tam skara dostat? Ohlédli jsme se a na cestě nějaká ženská s bíglem, vynořila se od nikud. Šli jsme to prozkoumat, ale pořád jsme netušili. Nakonec tam dojelo nějaký auto, ze kterého vystoupil jeden chlap a zřejmě mířil taky na cvičák, tak jsme sledovali kudy šel. Takže už víme kudy a možná, že se zítra na cvičáku stavíme. :)
Dnes jsem se ségrou taky byla u babičky sbírat jabka. Vykupují je, takže budou prašule. Máme zatím sedm pitlů a minimálně tři ještě zítra sesbíráme. Prachy se hodí.. už šetřím na Vánoce.. A jiný příjem než malý kapesný nemám, tak jsem ráda za těchto pár stovek.
Jediná kladná věc na vstávání v půl šestý - o víkendu jsme v osm už vyspalá, tak mi nedělá problém vstát a jít s Falčím ven.
Ten nádherný pocit, když jsem si včera myslela, že je sobota a přitom byl teprve pátek! Ten boží pocit, když si myslím, že dnes je neděle a přitom je sobota! Tak boží víkend, bez rodičů! :)
Doufám, že si prodlouženého víkendu užíváte stejně jako já.
Vaše Das
(zdroj obrázků: http://weheartit.com/)

Probouzení z letní lenosti

24. září 2012 v 19:37 | Das |  Falčí

Jako většina velkých a chlupatých plemen i Falkouš ztrácí přes léto energii a stává se z něho neskutečný lenoch. Vedra prospí a více energie má jen když je ve vodě. A že je zdatný plavec! Někdy první nebo druhý týden v záři jsem s ním a s bráchou byla plavat a on přeplaval bez přestávky na druhý břeh a zpátky a to zrovna v místě, kde je řeka opravdu široká. Letní naštěstí už skončila a můžu s ním vyrazit na dlouhou procházku bez toho, abych ho domů táhla.
Minulý týden jsme byli na procházce. Sice nebyla mega dlouhá, ale dlouhá byla dost. A poté jsme zašli ještě na hřiště cvičit poslušnost a aportovat klacek, přesto ještě energii měl, i když jsme byli venku dvě hodiny. Možná se vám to zdá málo, ale dvě hodiny rychlé chůze nebo běhání je pro tohohle psa dost. (Když nepočítám letní mrazy, kdy má energie ažaž.)
Nestačila jsem se divit tomu rozdílu. Na téhle trase by se v létě už jen ploužil za mnou, ale v tu středu pobíhal, čmuchal kde se dalo a i ke konci procházky se pustil do zápasení s klackem, čemuž jsem se musela hrozně smát, jelikož ho vyhazoval do vzduchu, kutálel čumákem a nakonec si lehl a kousal ho.

Hračka pro psy - Děravý tenisák

17. září 2012 v 16:37 | Das |  Ostatní o psech
Hledáte originální hračku pro Vašeho psa, která by zároveň Vašeho psa zabavila? Chcete zkusit 'inteligentní hračku', ale nelíbí se Vám její cena? Vyrobte si ji sami doma!

V obchodech jsem pokukovala po hračkách, ze kterých by padaly pamlsky, ale moc jsem jich nikde neviděla a když už jsem nějakou objevila, tak za přemrštěnou cenu. A pak jsem si řekla, proč vlastně neudělám takový pokus z tenisáku.. A ono to vyšlo.

Popis hračky: Tenisák s dírami, ze kterých při kutálení padají pamlsky. Psa donutí k fyzické, ale i k psychické aktivitě. (Donutí ho se hýbat a přemýšlet.) Pes by měl čumákem nebo packami míček rozkutálet, aby se z něho začaly sypat pamlsky.

Co budete potřebovat?
tenisák
nůž, nůžky (něco s ostrou špičkou)
pamlsky

Jak na to?
Něčím špičatým proděravíme díru do tenisáku, kterou pak zvětšíme nožem nebo nůžkama. (Z vlastní zkušenosti doporučuji spíše ten nůž.) Velikost uzpůsobte velikosti pamlsků, já udělala díry cca 2x2cm. Počet děr opět záleží na Vás, ale nedělala bych jich moc, pak by pamlsky padaly až moc. Podle mě stačí tak 3-5 otvorů, já udělala jen tři a bohatě stačí.
Do tenisáku vecpeme pamlsky, ale nesmí jich být moc (třeba 3 rozlámané piškoty jsou akorát). Na druhu pamlsku nezáleží, ale pokud ho dáte psu v bytě, tak Vás určitě drobky po celém obýváku nepotěší. Důležité je, aby nebyly moc velké a nezadrhávaly se, musí z míčku snadno vypadnout.
Když psovi tenisák dáte poprvé, nejlépe jej před ním rozkutálejte, aby snáze pochopil jakým způsobem z míčku dobroty vypadávají. Ale pokud je pes na podobné hračky zvyklý, klidně ho nechte, aby se potrápil. Povzbuzujte ho a chvalte, určitě na ten systém rychle přijde a po druhé bude hned ze začátku do tenisáku nadšeně šťouchat čumákem nebo packou.
Určitě ale nedávejte tuto hračku psovi častěji než jednou za den, párkrát (nebo jednou) do týdne je ideální, aby se pes na hračku těšil a pořád ho bavila.

Díry můžete udělat místo do tenisáku třeba i do petflašky, ale ta se mi moc neosvědčila.

Falkouš si tenhle 'děravý tenisák' docela oblíbil a často do něj šťouchá čumákem, že by si s ním chtěl hrát (mám ho položený na parapetu), takže mohu jen doporučit! :)

(Byla bych ráda, kdyby článek nikdo bez zdroje nekopíroval, jelikož to byl můj nápad a já ho zpracovala.)

137. My Diary

8. září 2012 v 12:01 | Das |  My diary
318422_307723419239513_125214154157108_1327803_1227661142_n_largeVždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném. - Paul - louis Courier
A tak skončili prázdniny. Musím uznat, že tyto byly opravdu dobré. Ne skvělé, ale možná, že ty nejlepší. Možná právě proto, že jsem se pořád stýkala s kamarády, místo toho, abychom přes prázdniny na sebe zapoměli. Samozřejmě byly i horší chvilky, ale celkově mám z prázdnin hodně dobrý pocit.
Z prvního školního týdne jsem sice unavená, ale docela šťastná. Stresovala jsem se dobrý půl rok dopředu (nebo ještě déle), ale nakonec jsem všechno hodila za hlavu, ráno vyskočila z postele a vyrazila na bus. (Mimochodem, vstávat v 5:30 není tak hrozné, horší je, že jsem odpoledne šíleně mrtvá.) Byla jsem domluvená s jednou holkou z našeho města, že pojedeme spolu autobusem, jelikož jsme ve stejné třídě. Nikdy jsem s ní nemluvila, ale je to opravdu fajnová holka. Vystoupily jsme ve městě našeho gymnázia a čekali na další kamarádku, kterou znám už hodně dlouho. Když jsme se jí dočkaly, tak jsme rychle vyrazily ke škole, abychom zabraly nejlepší místo. S kamarádkou č. 2 tedy sedím ve druhé lavici u dvěří. Třetí lavice je sice lepší, ale tohle je také dobré místo. Dojem ze spolužáku.. no, nebyl moc dobrý. Všude barbíny.
Druhý den jsme hned jeli na seznamovací kurz. Na sraz jsme dorazily mezi prvními, dojem ze spolužáků byl hned lepší. Samotný seznamovák byla opravdu moc dobrá akce, mohu jen doporučit, přestože mi některé hry už lezly krkem. Poznala jsem, že až na jednu vyjímku jsou všichni ze třídy moc fajn lidi a navíc si pamatuju všech 29 křestných jmen. Hrozně jsme se nasmáli při různých hrách, na pokojích, na chodbě, při karetní hře Bang!, při divadelních představeních,.. Opravdu seznamovák nemohu vynachválit!
Diky seznamováku jsem v pátek do školy vyrazila i trochu natěšená, i když vyučování podle rozvrhu jsme měli poprvé. Skříňky jsme našli bezproblémů (první den jsme se u skříněk o patrno níž divily, že nám nejdou otevřít. :D), pozdravili se se spolužáky a už tu byla první hodina a rozřazovací test z angličtiny. Podle mého očekávání jsem v horší skupině. V němčině jsem zas v lepší, jelikož jsem měla němčinu 3 roky. Jediný hrozivý dojem mám z matematiky, která byla docela drsná. Třídní je opravdu pohodová ženská a kolektiv zatím vypadá docela nadějně. Dokonce jsme se domluvili na společném objednání dvou učebnic, abychom to měli levnější. Po náročném týdnu jsem včera v autobuse domů pěkně usínala..
A co k rozvrhu? 2x do 16:10 (domů se dostanu až v 17:45, když skončíme dřív tak snad v 17:15), 2x do 13:40 (snad stihnu
bus a budu se domů vracet v 15:05) a jednou do 14:30 (autobus nezjištěn). Je to hrůzna, hlavně s tím dojížděním, ale není to
zas takový děs.. Třeba ségra má v práváku na osmiletém gymplu čtyřikrát do půl čtvrtý, což bych fakt nechtěla.
Celkový dojem ze školy je dobrý. Krásná budova, pěkný bufet, úžasný skříňky, čip ke vstupu do školy a do jídelny,..
Teď o víkendu relaxuju, těším se až se zítra pořádně prospím. Dneska jsem vstávala před osmou, jelikož jsem šla se psem ven. Procházka mi ráno nevadí, ale zítra se opravdu chci prospat.
Jinak teď o víkendu musím přečíst poslední díl Vampýrské akademie (už potřetí!) a chci se projet na bruslích.
Také se těším až budu mít tričko našeho basketbalového klubu, které je inspirované trikem Supermana. A budu si lupovat za peníze k svátku novou bundu.
Co Váš první školní den?A zítra na výstavu psů (jako divák), těším se! :)
Vaše Das
(zdroje obrázků: http://weheartit.com/)

Pavouci kouzlí

2. září 2012 v 18:20 | Das |  Fotím
Ačkoliv pavouky moc nemusím, jejich pavučiny mě fascinují. Hlavně po ránu nebo v zimě, když jsou 'namrzlé'. Sice není moc příjemné se zamotat do pavučiny, ale když mě na začátku prázdnin na ranní procházce překvapily namrzlé pavučiny, které byly snad úplně všude, jen jsem zírala. Ty úžasně namrzlé, které byly na mostě, mi foťák nebral, tak jsem se pak zaměřila na ty v trávě, kterých bylo opravdu požehnaně.

Vím, že ty fotky nejsou zázračné, neměla jsem v plánu je zveřejňovat, ale jde o ty úžasné pavučiny. (A taky o to, že nejsem schopna sepsat něco smysluplného.)