Prosinec 2012

Kouzelná knihovnička 2

30. prosince 2012 v 11:24 | Das |  Já a moje kecy
Rok se s rokem sešel a je na čase porovnat změny v mé knihovničce. Tento projekt pořádá Abyss a jde o to, abychom představili svoji knihovnu a za nějakou dobu napsali článek znovu, abychom porovnali změny. Kouzelná knihovnička poprvé.

Za rok mi přibylo hodně knížek a mimo jiné i nová polička. Bohužel nemám vlastní knihovnu, ale jen poličky nad stolem. No, zatím se tam knížky vejdou, ale do budoucna by to určitě chtělo malou knihovnu pořídit. Celkově máme doma opravdu hodně knih, jelikož má mamka velkou knihovnu v obýváku, ve které se najde skoro všechno přes historické romány a encyklopedie až k pohádkám. Pak má ještě ségra svojí poličku s knížkami, kde má svoje místo například oblíbená série Cherub a Hunger games. Jako minule se ale zaměřím jen na svoji knihovničku, kterou jsem tento týden předělala, aby se mi sem vešly i nové knihy.


143. My diary

25. prosince 2012 v 19:51 | Das |  My diary
3114926831_1_4_6zwfibnf_largeTak úspěšně hlásím, že se mi kost z kapra v krku nezasekla a pořád žiju. :)
Vánoce u nás neprobíhají nějak přemrštěně, vlastně už ani dárky tolik neřešíme, hlavně aby měly pěkné Vánoce neteře.
Kvůli těm Vánocům jsem dokonce uklidila. Už taky bylo na čase, byl tu bordel jak v tanku. (A už tu je zas.) Na Štědrý den jsem odpoledne zdrhla ven se psem, abych náhodou nemusela ještě někde něco dělat a vrátila se až před večeří. Nesnáším ryby, protože nemám ráda kosti, ale chuťově mi chutnají. Po večeři jsme si rozbalili těch pár dárečků. Mámě jsem koupila hlavolam, od kterého jí hned táta sebral návod a rozložil ho. No, složit ho úplně se nepovedlo nikomu (ani s návodem) a to jsem se bála, že je moc jednoduchej. Ségra měla radost z knížky "Lékárnička Dr. House" a kruté sudoku se mámě vyluštit nepodařilo anijedno. A co jsem dostala já? Notebook, společně se ségrou. Pak knížky - nový díl Cherub, Zlatá lilie, Čarodějnice z Hex hall 3. Pak drobnosti jako sprchové gely, gumičky, propisky,..A pak peníze. Brácha mě překvapil tisícovkou! Hned v pátek plánuji na nákupech část utratit, hlavně za tašku na basket. :) Největší radost z dárků měl ale Falkouš, ale o tom jindy a v jiné rubrice.
Dnes jsme se u nás sešli celá rodina - babička, děda, sourozenci s přítelkyněmi a dětmi, strejda s dědou a bratranec se sestřenicí. Ano, jsme velká rodina, takže nás tu bylo jak smetí. :) Bylo fajn se takhle sejít, ale jelikož jsem bohužel trochu víc nachcípaná, tak jsem toho měla chvilkama plné zuby. Pak jsem šla se psem ven - stavila jsem se pro bráchovu přítelkyni a šli jsme k babičce, kde si brácha opravoval auto. Vzali jsme to oklikou přes louku a pak lesem...
Je úžasné, když mě ráno nebudí budík, nemusím strávit většinu dne školou a hlavně mám spoustu času a můžu se věnovat Falkoušovi. Pak samozřejmě potěšil nový notebook, jelikož starý počítač funguje jen když se mu chce. Prázdnin však ještě není konec.. Chci číst, napsat pár článků, procházkovat, jít ven s partou,.. Také ve čtvrtek přijedou skoro na týden sestřenky, z čehož mám radost, ale jen kvůli Niff, mé duši nejmilejší a nejbližší. V též den mám také v plánu jít na Depot (sousoší), místo, které máme s kámoškou rády a rády se tam vracíme. V létě jsme tam byly hodněkrát, i když to je kus cesty. V pátek jedu nakupovat, v pondělí slavíme s partou silvestra. Takže plánů mám dost, jen aby všechno vyšlo tak, jak chci.
Mimochodem už delší dobou přemýšlím o pořízení foťáku - starý digitál se mi pomalu rozpadá a navíc vůbec nefotí tak, jak bych si představovala. Nepotřebuji zrcadlovku, výkonější kompakt mi postačí. Chtělo by to sehnat si na léto brigádu, abych na něj sehnala peníze. Ale jde o to, jestli brigádu seženu. Nechci nic plánovat, abych pak nebyla zklamaná.
Doufám, že si svátků uživáte a přeji šťastný Nový rok!
Vaše Das
(obrázek ukraden z weheartit.com)

Odčervování a psí (ne)kamarádi

20. prosince 2012 v 19:20 | Das
Přiznávám, že tento článek jsem se chystala napsat už od pondělí.. ale čas a počítač vůbec nespolupracují.

Minule jsme na cvičák v daném čase dorazili jen my, takže nebyl, ale tuto neděli jsme byli dokonce dva! Přišel starší vlčák - pes, což moc nedělalo dobrotu, jelikož si na psy rád zavrčí a vycení zuby, ale Falko vůči němu bývá v klidu, pokud po něm přímo nejde. Nepodporuji agresivitu, ale pokud se pes před druhým psem vůbec nebrání, tak to také není dobře a přesně to dříve Falčí dělal. Začali jsme cvičit a po chvíli dorazil ještě jeden člověk se psem Buddym. Už jsem o něm možná psala, že po něm Falkouš vyjíždí a vrčí na něho. Vůbec nechápu proč. Jediným důvodem by mohlo být to, že je černý a Falčí byl k černým psům vždy rezervovanější, jelikož po něm, když byl štěně, vyjel černý pes. Ale opravdu nevím. Doufám, že se mi ho co nejdříve podaří tohle odnaučit a snad dosáhnu i toho, aby Buddyho úplně ignoroval. Buddy je nádherný pejsek, roční kříženec plemen bull, kterého si jeho majitelé vzali z útulku a z jeho reakcí usuzuji, že on Falkouše neprovokuje. Často procházíme kolem jejich baráku a stalo se mi, že na něj byl Falkouš agresivní i přes plot. Na cvičáku si ho nevšímal, jen jednou kolem něj proběhl a vyjel po něm, ale přímo po něm nejde. No, budu věřit, že se to zlepší. Poprvé když se viděli, tak byli oba na volno mezi ostatními psy a bylo to úplně v pohodě. Jinak byl cvičák povedený, klasicky jsme cvičili chůzi u nohy s očním kontaktem, lehni, sedni, vstaň, odložení a přivolání. Na závěr jako vždy překážky. Áčko bylo v pohodě, ale kladina byla pěkně namrzlá a Falkouš moc hrrr.


142. My diary

15. prosince 2012 v 20:54 | Das |  My diary
Vzpomínám si, jak jsem první školní den zakopla na schodech ve škole a jak jsme se spolužačkama nemohly najít, kde jsou naše skříňky. A teď je za týden Štědrý den.. Čas hrozně letí, v pondělí je ještě pondělí, ve čtvrtek je už čtvrtek.
Ve čtvrtek jsem byla naštvaná kvůli testu z biologie - dvojka mi utekla o jeden jediný bod! A to jsem tam udělala dvě úplně zbytečné chyby.. Opravdu jsem byla vytočená. Ale pak, cestou na autobus, jsem potkala kluka v kabátě, který vypadal jako holčičí. No, zas tak vtipné to nebylo (možná vůbec), ale já se tlemila ještě před nástupem do autobusu. Mimochodem, náš autobusák je nejlepší. A ten debil, který jezdí ve čtyři a v půl třetí je na zabití. Ještě, že ho občas vystřídá nějaký jiný.
Páteční škola byla docela odpočinková - první tři hodiny jsme psali scio testy, kde jsem totálně pokazila hned ten první a na třetí se už všem odvařil mozek. Následoval zeměpis, na který jsem měla referát, který měl být místo zkoušení, ale uznal mi to jen jako referát. Ach jo. Poslední dvě hodiny byly stejně nejlepší! Máme dvouhodinovku počítačů, na které jsme rozděleni na dvě skupiny. Druhá skupina má profesorku, od které všichni chytají trojky a hůř. My máme profesora, se kterým jsme si udělali vánoční hodinu a koukali na Simpsonovi.
Jen tak mimochodem, prohlížela jsem si maturitní videa našich bývalých maturantů a umírala jsem smíchy. A abych ukončila téma o škole, tak nemám ráda praktika a testy z fyziky, ale hodiny jsou boží. Umírám tam smíchy. Za profesora máme mladšího punkera s dredama do půli zad. Látku vysvětlit dokáže a navíc je s ním sranda..
V úterý jsem byla nakupovat dárky. Pro ségru jsem koupila fakt boží, pro sestřenky taky krásné, pro neteř omalovánky a karty a pro mámu sudoku a hlavolam. Přiznávám, že ten hlavolam bude primitivnější než jsem si původně myslela, ale co nadělám.. :D A neodolala jsem a v Levných knihách jsem si pořídila knihu, kterou jsem už četla a moc se mi líbila - Holky na vodítku - Jmenuju se Alice od Ivony Březinové. Pro tátu jsem dnes koupila fusekle a taky dárek pro sestřenku k narozkám. A taky pro sebe zinek a odtentovač na bradavice.
V pátek jsme hrály poslední turnajový zápasy. (basket) Jeden jsme prohrály, druhý vyhrály. Za tu první čtvrtinu prvního zápasu bych si fakt nafackovala.. Kdyby jsme nebyly tak rozjukaný, tak bychom měly nějakou šanci. Ale můj osobní výkon nebyl špatný, nekazila jsem to tolik jako vždy. Jen nám chyběla kapitánka, což bylo znát a také to znamenalo, že jsem ji zastupovala já. Vždycky nevím, co mám pořádně dělat. :D Teda, teď už jo.. Po zápasech jsem se šla najíst na vánoční basketbalovou besídku. Od trenérů jsme každá dostala potítko a my hlavnímu trenérovy daly flašku něčeho silnějšího a jeho synovy (který nás trénuje momentálně více, což je dobře, protože pak není trénink prožvaněný) víno. Měli radost. Mladší trenér při rozbalování dárku: "Jsem vám holky zapoměl říct, že po Vánocích vás už nebudu trénovat, protože nastupuju na protialkoholickou léčbu." po rozbalení: "Tak já to asi ještě odložím.." Opravdu byla sranda, jako vždycky. :)
Je bezvýznamné sem vypisovat všechno, co se stalo a ani to všechno, co má nějaký význam se sem nevešlo, tak už jen pár věcí ve zkratce.
Zítra jdu na cvičák a snad ještě dnes zabalím nějaké dárky. Máme nové dveře, sice jsou namontované jen vchodové, ale jsou krásné. Sekající počítač mě jen a jen vytáčí, už aby byl Štědrý den a funkční notebook. Sněhu jsme měli moc a moc, ale dneska všechno pokazil déšť. Po měsíci a půl jsem konečně dočetla knížku Železný král a vrhla se na Cherub - Motorkáři. Ujíždím na Dr. Housovi a The Vampire diaries. Chtělo by to nový vzhled. Preferuji Ježíška, nemám ráda Santu v Čechách.
Přeji všem krásné pohodové svátky a bohatého Ježíška,
Vaše Das

P.S.: Miluji balení a nakupování dárků, když vím, co dotyčnému koupit. A sestřenka si založila blog, živoří tam pod přezdívkou Niff. Určitě se koukněte, přidává pěkné fotky, povídky a články.


Zimní Kožich

9. prosince 2012 v 23:03 | Das |  Falčí
Myslím, že už můžeme prohlásit, že zima přišla. Za oknem se momentálně pěkně chumelí, řeka trochu zamrzla a ráno bylo na teploměru -13°C. Je to úžasné jít venku, sníh křupe pod nohama, mráz lehce štípe do tváří, sluníčko svítí, pes se válí ve sněhu,..

Nejdříve se vrátím k minulému víkendu, přesněji řečeno k minulému cvičáku. Moc skvělý nebyl, jelikož tam byla fenka, která má doma kamarádku fenku, která hárá a přestože ji majitelka vykoupala, tak to z ní Falkouš cítil, tudíž o nějaké poslušnosti se mi mohlo jen zdát. Jako by nestačilo, že háraly další čuby v okolí. (Ty nejspíše teď dohárali, jelikož se Falko včera po dlouhé době pořádně nažral.) Ale stejně to bylo srandovní, jak za tou malou fenkou pořád běhal, když jsme psiska vypustili a ona se mu akorát tak proplétala mezi nohama. :D

Přiznám se, že jsem celou sobotu proležela, ale alespoň večer jsem se zvedla a došla vyvenčit psa. Na krajích řeky se udělaly docela silné ledy, z čehož byl Falčí mírně mimo, jelikož skoro pořád z řeky pije a najednou měl smůlu. Tak si hezky machrovsky na led zaštěkal a pustil se do jeho probořování. To samé dělal dneska ráno, když jsme šli na cvičák, tak jsem to vyfotila, ale jen mobilem.


Blogové letadlo

2. prosince 2012 v 22:56 | Das |  Já a moje kecy
Do této hry mě přizvala Gauri.

Tento dotazník spočívá v tom, že:
A. Na sebe prásknu 11 věcí
B. Odpovím na 11 otázek, které mi dal bloger, který mě přizval
C. Napíšu 11 otázek pro další blogery, které přizvu

Tak sama jsem zvědavá, co na sebe prozradím, co vymyslím za odpovědi a které blogery nominuji, aby odpověděli na moje otázky a pokračovali dál. Samozřejmě je to nepovinné.
Já sama oběžníky tohoto typu ráda nemám, ale tenhle mě zaujal svou originalitou. Navíc skvěle řeší to, že poslední dobou nejsem schopna vymyslet vlastní téma na článek a také se o mě zas dozvíte něco více. (Což nevím, jestli je dobře nebo ne.)

A. 11. věcí o mně
 1. Nemám žádný hudební sluch. A výtvarku většinou nesnáším.
 2. Můj orientační smysl je na nule. Dokážu se ztratit i na polích za městem.
 3. Dokážu všechny buzerovat a zkritizovat. (Hlavně rodinu.)
 4. Někdy, když mám rýpavou náladu, tak se mnou nechtějte mluvit.
 5. Jsem náladová, ale občas se rozveselím kvůli maličkosti - skvělé písničce, vzpomínce,..
 6. Bojím se hororů. Knížky klidně, ale filmy ne!
 7. Jsem hodně nerozhodná.
 8. Nesnáším bordel, ale nemohu říct, že jsem pořádná a uklízím. Ten svůj bordel asi přehlížím.
 9. Miluji svou rodinu. Mám tři strarší bratry a sestru.
 10. Se ségrou jsme si hodně podobné, alespoň někteří lidé to tvrdí. Často nás od sebe nerozeznají. Asi to bude tím, že jsme dvojčata.
 11. Nevadí mi, že mám v posteli bahno a jehličí od psa.