Březen 2013

Cestou necestou

18. března 2013 v 21:05 | Das |  Fotím
Ráda fotím silnice, lesní a polní cesty, na které se zatoulám. Při pohledu na fotku se mi okamžitě vybaví, kde ta cesta byla a co jsem na ní zažila. Mímo jiné se mi fotky cest líbí celkově.
Zjistila jsem, že podobných fotek mám spoustu, a tak jsem se některé tozhodla postupně zveřejnit. Do této rubriky nepřibylo nic už čtyři měsíce, takže si myslím, že to možná bude i příjemná změna tématu článků.

Cesta do zeleně, k míru, ke zvednutí nálady.. aneb vzhůru na Semenec. Fotka sama o sobě nic moc (přepaly..), ale to místo má pro mě velký význam.

Nickelback - Rockstar

12. března 2013 v 21:32 | Das |  Hudba
Byla jsem docela zděšená, když jsem zjistila, že zde na blogu není nikde ani jedna písnička od Nickelbacků, kteří jsou podle mě páni rocku.
Kdysi měl od nich písničku Photograph táta na vyzvánění, a tak jsem se ke skupině Nickelback - dá se říct - dostala. Pak v rádiu hráli jejich novou písničku pořád dokola a teď.. When we stand together, Lullaby,Hero, This Afternoon, Far away,.. si pouštím čím dál častěji. Zpěvák této skupiny Chad Kroeger má originální hlas, že snad jen kvůli tomu hlasu by byl hřích neznat Nickelback.
Rockstar je jedna z mých oblíbených písniček od nich, ale těžko bych vybrala tu nejlepší ze všech.


Přichází jaro

9. března 2013 v 12:10 | Das |  Falčí
Jakmile po dlouhé zimě vyleze ven sluníčko, člověk má hned ještě větší chuť vyrazit na pořádnou procházku a odpočinout si. Až na tu vrstvu bahna na botech je všechno hned veselejší.
S jarem bohužel příchází i to, že začínají hárat feny. Falkouš vždycky vyvádí, ale minulý týden to s ním bylo opravdu hrozné.. Čumák zabořený do země, doma pořád jen kňučel a nemohl chvíli vydržet na místě a k tomu všemu vůbec nežral. Všichni jsme z něj byli pěkně na nervy. Já si dokonce vzala na procházku stopovačku, aby hned reagoval na přivolání. No, musím říct, že vymotávání vodítka z křovisek, noh psa a zmrzlé ruce z držení mokré stopovačky se mi nelíbilo. Ale je fakt, že přivolání měl pak opravdu pěkné. Všichni jsme si oddechli, když se konečně uklidnil, začal žrát a přestal kňučet.
Když už byl docela v klidu, tak jsem s ním vyrazila na cvičák. Vůbec mě nevnímal, jen chtěl pořád zdrhat za jednou fenkou, která je jen o málo větší než jeho hlava. Při puštění na volno ji pořád pronásleduje, za Falkoušem letí Rex a za všema štěně labradora Corny, takže to dopadá tak, že všechny psy vede ten nejmenší pes, což je docela k smíchu, protože často ani není vidět. :D Povyběhání psů se šlo ještě na chvíli cvičit, ale já jsem se na to vykašlala, jelikož mě Falkouš vážně nevnímal a zkazila bych si všechny povely.. Zůstala jsem tam trochu déle a jakmile mu fenka (Dafyna) zmizela z dohledu, tak zas cvičil pěkně. Chová se jako kdyby Dafyna hárala, i když nehárá. Do žádné jiné fenky takhle zblázněný není, tak nevím co mu to přelítlo přes čumák.
Jelikož mi utíká (= 50kg se nezastavitelně rozběhne jiným směrem), když je na cvičáku Dafyna, tak jsem už opravdu vyrazila pro ten ostnatý obojek, ale zas ho neměli, tak jsem koupila jen sušené kuřecí maso jako pamlsky.


146. My diary

2. března 2013 v 23:23 | Das |  My diary
Cítím jaro.
Už se opravdu těším na to, až vytáhnu jarní bundu a sluníčko začne opravdu hřát...
Mám toho tolik, co říct, ale nevím kde začít. Sedím, s rukama na klávesnici a nějak nenacházím úvodní kecy, možná proto, že jsem nenašla žádný citát, co by mě nakopnul.
O mé aktivitě tady snad ani psát nebudu. Když není co psát, nepiš. Ono je co, ale čas a ta nálada ke psaní chybí. Někdo možná sedne k počítači a hned mu jedou prsty po klávesnici a píše jako zběsilý, ale u mě to tak nefunguje. Musím si článek dopředu promyslet, vědět o čem budu psat (i když to nakonec dopadá úplně jinak) a hlavně mít náladu na psaní. Takže ve finále mám dva články za únor. :D
Právě teď je mi fajn. Dneska bylo krásně a já jsem se s kamarádkou a psem šla projít na soutok. Jako vždy jsme si s kamarádkou bezvadně pokecaly až se nám zdála ta cesta nějak kratší než dříve. Potom jsme si šly sednout ještě do parku a koupit něco dobrýho. Aneb jídlo nade vše.
Tenhle týden jsem si dala trochu pauzu od školy, do čtvrtka jsem byla nemocná. Zkoukla jsem pár dílů Dr. House a po dlouhé době jsem si i trochu četla. Vzpomínky na dobu, kdy jsem jednu knížku četla maximálně týden.. teď minimálně měsíc.. (Ovšem vyjímku tvoří vampýrské série od Richelle Mead.)
Dost času trávím na skypu se sestřenkou, nedávno jsme přišly na to, jak je skvělé si přes webku zahrát kámen nůžky papír. Nebo doučování matiky, poslouchání ťukání do klávesnice té druhé, hraní dobyvatele.. Nedávno, když přijela k nám, jsme byly v čajce na vodnici a bylo to hrozně fajn. Milujeme vodnici, ty malé šálky na čaj a polštářky na sezení. Je to prostě člověk, se kterým mám tolik společného, tolik krásných chvílí a tolik plánů do budoucna... Škoda, že je tak daleko, ale já věřím, že za půl roku tomu tak nebude... :)
Minulý pátek jsem měla dvojzápas. Bohužel mi nebylo dobře, takže jsem si moc nezahrála, ale ty nervy, ta atmosféra druhého zápasu.. vyhrály jsme o tři body! Ale musím říct, že ty dva dvojtakty přes celé hřiště se mi povedly. :D
Ve škole se mi teď daří, ale i nedaří. Nějaké písemky se mi opravdu povedly, za některé bych se zahrabala do země. A to jsem si zas jednou říkala, jak se budu poctivě učit. Zítra naše třída odjíždí na lyžák, kterého se neúčastním, tudíž budu své škole celý týden sloužit jako levná pracovní síla. Bude sranda. :D Navíc nás ředitel bude pouštět domů už ve 12, takže pohoda. Plánuju chodit ven a jít nakupovat.
Další dobrou zprávou je, že brácha našel práci ve městě mé školy, tudíž se ráno o trošku víc vyspím, jelikož budu jezdit s ním autem. :)
Zítra jdu se psem na cvičák, odpoledne na procházku i s kamarádkou a její fenkou. A budu se flákat, flákat, flákat.. aneb žádné učení!
Vaše Das
P.S.: Uvědomila jsem si, jak ráda fotím a že v budoucnu opravdu fotit chci a že nejde jen o to, jak fotka vypadá, ale i o to jaké vzpomínky v člověku vyvolá. Pod perexem je pár fotek, co jsem složitě vyhrabala z mobilu..
P.S.: Jaký program na úpravu fotek byste mi doporučili? Popřípadě kde ho stáhnout..