Květen 2013

Vorařská padesátka

20. května 2013 v 22:08 | Das |  Já a moje kecy
S kamarádkou jsme dlouho dopředu plánovaly, jak se zúčastíme každoroční akce "Vorařská padesátka", kde člověk ujde vybranou cestu v okolí města. Trasy jsou různě dlouhé a my jsme myšlenkama hrdě mířili k rovných 50km. No, když z nás nadšení trochu opadlo a přišel rozum, tak jsme si řekly, že něco kolem 20km bude stačit. A taky, že stačilo.
Cestou na místo, kde byl start, jsem se divila, že je všude tolik lidí. Cyklistů, lidí s kočárky a všichni měli batoh na zádech. Aneb naše malé městečko na chvíli ožilo.
Zaplatili jsme malé vstupné (20kč za osobu) a dostali letáček s informacemi a mohli si vzít i mapy, takže jsem hned po jedné chňapla. My orientační smysl neznáme. Trasy pro pěší byly: 11km, 23km a 33km, padesátka se zřejmě letos vůbec nekonala. Cyklistům ale dali zabrat více - 23km, 60km a 97km.
Trochu jsem znervózněla, když jsem spatřila instrukce k trase o 23km. Byly velmi stručné: Od stratu jdeme stejně jako trasa 11km po červené značce přes kontroly č.1, 2, 3 a 4. Po červené značce pokračujeme i dále od Vesnického mostu přes osadu ,,A" až k hájovně č. 1... Naštěstí jsem první dvě stanoviště velmi dobře znala, takže jsem se hned trochu uklidnila a vydaly jsme se na cestu - obě s malou sváčou, pitím a hlavně odhodláním, energií a úsměvem.
Po chvíli jsme uviděli první značku, která nás pronásledovala i dalších pár kilometrů a my jsme se jí, s hromadou dalších lidí, drželi. (Často bývali vzhůru nohama - někdo je nakreslil jen jendním směrem. :D)


Jaro dorazilo i na blog

15. května 2013 v 19:23 | Das |  Oznamník blogu
Jaro už je dávno v plném proudu, jen tady u mě pořád strašil zimní vzhled. S novým desingem jsem se nijak moc nepiplala, jelikož není čas a ani zručnost a nálada. Jen mě už nehorázně štvalo, že když už konečně zima zmizela, tak já ji mám na blogu pořád. Fotku v záhlaví mám moc ráda, mám s ní pěkné vzpomínky.. :)
Tak co říkáte na nový vzhled? Chtěla jsem jen něco jednoduchého a s Falkoušem, což se mi podařilo.

Ohledně článků - mám naplánováno, že někdy sepíšu, jak jsem s kamarádkou šla 23km na akci "Vorařská padesátka" a v deníčku zmínila všechny ty úžasné akce, co poslední dobou jsou.

Takže jen doufat, aby se našel čas a chuť. Hlavně ten čas...

Vaše DasCestou necestou 2

3. května 2013 v 11:46 | Das |  Fotím
Přidávám další sérii fotek na téma "cestou necestou". Foťák mi stávkuju, takže bohužel fotek jara moc nemám a asi ani mít nebudu. Ale jsem pevně rozhodnutá, že nějaký ten kompakt si pořídím. :)
Každá z fotek byla pořízena někde jinde a někdy jindy.

Tato fotka je z loňského jara nebo léta. To jsem se psem a kamarádkou hledala cestu na Velký depot. Moc ráda se na tuhle cestu, která se pak mění v pěšinku, vracím.