Červenec 2013

Cyril Valšík - Váš kluk <3 prostitut?

15. července 2013 v 12:00 | Das |  Recenze knih
Žánr: beletrie faktu
Vydáno: březen 2009
Nakladatel: Mladá fronta
Vazba: vázaná
Počet stran: 224
Anotace: Drsná "beletrie faktu" o osudech nezletilých prostitutů.
Zkušený publicista, scenárista a režisér Cyril Valšík se v letech 1992-2002 pustil do odkrývání tématu prostituce nezletilých chlapců v Česku. Výsledkem je "beletrie faktu", mimořádně silná a čtivá próza postavená na tvrdých faktech. Dramatické, často tragické příběhy dětí nejen ze sociálně slabých vrstev jsou popsány s filmařskou dynamikou, autor při zobrazování tohoto smutného i odpudivého světa hovoří jazykem mladých prostitutů a nekompromisně zobrazuje i samotné sexuální služby.

Závislost na seriálech

9. července 2013 v 12:23 | Das |  Já a moje kecy
Přiznávám se, že posledních pár let neustále sleduji alespoň jeden seriál a jsem schopna bez rozmýšlení koukat na další a další díl. Chodím po bytě, jdu ven se psem nebo s kamarádkou, ale pořád mám někde v koutku hlavy onen seriál. Tričko s nápisem "Sleduju seriály a nehodlám přestat" by mi měl někdo koupit k Vánocům.

Samozřejmě jsem od mala koukala na Simpsonovi a na všechny ostatní seriály, co v televizi neustále opakují. To bylo ale takovéto sledování-nesledování, jelikož jsem se vždy vecpala k bráchům do pokoje a koukala s nimi ať už to bylo cokoliv. Úplně prvním seirálem, kde jsem viděla skoro všechny díly, bylo Dva a půl chlapa. Je to asi tři roky zpátky, když brácha nastahoval do počítače všechny díly. Já se ségrou jsme začaly koukat s ním, zpočátku hlavně kvůli tomu, že počítač byl u nás v pokoji. Občas jsem nějaké díly prošvihla, ale to mi vůbec nevadilo.

Když jsme shlédli všechny díly Dva a půl chlapa, přišlel na řadu seriál Přátelé. To je podle mě klasika mezi seriály, kde už jsem viděla hodně dílů. Okamžitě mi to přišlo lepší než Dva a půl chlapa, ale tak je to skoro vždy - seriál, na který momentálně koukám, mám nejraději.

Black & White

2. července 2013 v 0:03 | Das |  Fotím
Nedávno si sestřenka a ségra koupily pleťové masky a chtěly se spolu vyfotit. Popadla jsem sestřeničin mobil a ujala se role fotograky. Nejdříve vznikaly obyčejné fotky, ale pak nás to začalo bavit a pořádně jsme se rozjely. :) Nedokážete si představit, jak jsme se při focení nasmály! Fotografie jsem upravila a některé sem dávám.
Neskutečně jsem se při focení i upravování vyřádila. Snad brzy ušetřím na nový (funkční) foťák.
Tak trochu si říkám, že jsem nikdy nezveřejnila fotografii jakékoliv osoby... No co, všechno je jednou poprvé. Třeba se tu někdy objeví i fotka mé osoby. ;)
Komentujte, kritizujte!