Září 2013

Strašpytel

25. září 2013 v 19:35 | Das |  Falčí
Léto se přehouplo na podzim a já kvůli škole a tréninkům nemám tolik času kolik bych chtěla, ale na druhou stranu je chladněji, takže s Falkoušem můžu vyrazit na delší procházku bez toho, aby měl jazyk až na zemi a táhla jsem ho na konci vodítka. Podzim je také pro procházky jako stvořený. Sice hodně pršelo, takže to zrovna na toulání se v lese nebylo, ale v posledních dnech je nádherně, možná až moc teplo. Procházka je pro mě skvělým odreagováním, ale taky si vždy dobře popřemýšlím.

Před dvěma týdny jsme byli u veterináře na očkování. V ordinaci se teď střídají dva zvěrolékaři, takže je tam někdo každý den, což je skvělé. Falkovi se samozřejmě nelíbila ani nová veterinářka, nejradši by utekl. Ale nedalo se nic dělat, očkování dostat musel. Potom jsem chtěla vyřídit ty jeho špatné uši - rád se koupe, takže se mu do nich dostává voda a nedělá to dobrotu. Veterinářka se mu do nich chtěla kouknout, ale on se skoro nedal udržet, takže nám dala kapky, které by měli být skoro na všechno plus jedny na čištění. Kapky pomohly, v neděli měl uši už dobré, ale teď jak se venku válel v trávě, tak je má trochu červené, tak doufám, že se zánět nevrátil.

Na mé oblíbené louce. Já si fotila kytičky a on se vedle svalil.

Minulou sobotu jsme navštívili kamarádku, která má úžasná štěňata. Za pár dní jim budou už dva měsíce a půjdou do světa. Pokud byste někdo měl zájem, tak pošlu fotku a případně kontakt - mají volnou ještě jednu fenku a pejska. (Jde o křížence, ale opravdu krásné.) Bohužel jsem si nevzala foťák, ačkoliv jsem kvůli tomu nabíjela baterku... Ze štěňat jsem samozřejmě byla unešená, ale Falkouš zas tolik ne - bál se jich a utíkal před nimi. Potom se už trochu oťukal a nebyl tak vyjukaný, ale viděla jsem, že by nejraději šel pryč. Alespoň se ale prolítal s mámou od štěňátek - Amálkou, o které jsem zde už několikrát psala.

1950 metrů nad mořem, 120 metrů pod zemí a v moři

12. září 2013 v 20:14 | Das |  Já a moje kecy
Přesně tak.. byla jsem 1950 m.n.m., 120 metrů pod zemí i přímo na moři. A to vše jen za jeden týden!

V rámci exkurze se školou jsem strávila tři dny na Slovinsku (v Julských alpách) a další tři dny v Umagu (Chorvatsko).
Náplní výletu byly tůry po horách a pak relax u moře. Byla to nejlepší akce všech dob, poznala jsem spoustu super lidí z ostatních tříd, poprvé jsem viděla moře a byla v tak velkých horách. Při cestě ze Slovinska do Chorvatska jsme se zastavili v Postojánských jeskyních, kde jsme se pokochali krápníky a svezli ve vláčku.


Prostě nezapomenutelná akce, na kterou budu vzpomínat hodně dlouho. Nemyslím si, že by se všechno dala popsat v jediném článku, a tak plánuju minimálně dva články plné fotek. Sestřenka mi půjčila foťák, takže jsou fotky kvalitný a musím říct, že některé i povedené. O:)


Doufám, že se tu najde alespoň pár lidiček, co si rádi přečtou o mých zážitcích. :) Momentálně nemám čas, ale snad po víkendu se tu něco objeví.

Vaše Das