Říjen 2013

Julské Alpy - Zgorni Martuljkov

29. října 2013 v 21:34 | Das |  Já a moje kecy
Už jsem se tady zmiňovala, že jsem se díky mé milované škole podívala na Slovinsko a do Chorvatska. Také jsem slibovala, že se tu objeví článek a plno fotek, což se teď snažím splnit. V tomto článku se budu věnovat pobytu v Julských alpách. :)

Den první

V ranních hodinách 3.9.2013 náš autobus dorazil do slovinského městečka Kranjska Gora, které je proslaveno Světovým pohárem ve sjezdovém lyžování. Náš autobus byl samozřejmě lepší než ten druhý. Ostatním dvěma třídám jsme se vysmívali, jejich bus rozhodně luxusně nevypadal. :D Měli jsme možnost se ještě trochu prospat, najíst se a protáhnout si nohy než se vyrazilo na první výšlap.

Kranjska Gora

Nejdříve jsme prošli městem, ze kterého jsme pokračovali po cyklostezce, ale brzy se nám civilizace ztratila z očí a my stoupali lesem po úzké pěšině či schodišti. Nacházeli jsme se v Triglavském národním parku. Také jsme přešli pár potůčků, kde proběhlo první focení tříd a skupinek. Potkali jsme několik vodopádů, ale ty byly nic proti našemu cíli - vodopádu Zgornji Martuljkov.

Rychlé tempo našich profesorů v čele nebylo nic neobvyklého.

151. My diary

19. října 2013 v 18:58 | Das |  My diary
Download Wallpaper ID 1336663 - Desktop Nexus Nature"Láska je jako vítr. Nevidíš ji, ale cítíš." - Marcus
Zamilovaná.... (??) ....ale bojím se zklamání... A přiznávám se, nějak nejsme schopná se tady, celému světu, otevřít.
Koukám na podzimní listí a děsím se toho, jak rychle je z pondělí pátek a ze září polovina řijna. Dochází mi, že momentálně kašlu na celý svět internetu a že mi to vůbec ale vůbec nevadí. Kdybych chtěla, tak se čas najde, ale já nechci. Na druhou stranu tohle místo mám fakt ráda, i když je jen virtuální.
Škola je už v plném proudu, ale já mám pocit, že jsem zaspala a mám furt prázdniny. Málokdy se opravdu učím a to se samozřejmě ukazuje na známkách. Nejhorší je, že je mi to prostě jedno. Ale na druhou stranu, některé známky tak špatné nemám a jedna pětka žádná pětka! Škola mě nebaví, ale chodím tam ráda. Hlavně po zaříjové exkurzi, při které jsem poznala desítky nových lidí, a tak si ve škole připadám jako doma. Na chodbě mám koho zdravit a pokecám si i s lidmi z jiných tříd. Navíc nedávno náš gympl oslavil 145. výročí založení školy, takže jsme pořádně slavili a účastili se sposty bezva akcí. Nejdříve jsme celá škola vyrazila na Kleť. Byla parádní zima a zpáteční vlak jel zbytečně pozdě, ale byla jsem tam se všema lidma, co jsem chtěla, takže to bylo opravdu fajn. Další den jsme měli průvod městem, kde jsem si málem vykřičela hlasivky, ale atmosféra byla naprosto božská! Ten večer se ještě konal ples, kde bylo fajn, když do sebe člověk hodil pár panáků. Někteří lidé mi tam chyběli, s nimi (nebo s ním) by to bylo lepšejší, ale i tak musím říct, že to byla dobrá akce a bavila jsem se. Dokonce jsem i tancovala a to jsem v životě žádný společenský tanec nepodstoupila. :D A přežila jsem bez (doufám) ztrapnění, ačkoliv jsem tancovala s klukem, co se společenským tancům několik let věnoval. Poslední výbornou akcí bylo přespávání ve škole v rámci filmové noci. Ne že bych viděla alespoň jeden celý film. :D Samozřejmě se pilo, a pokud člověk narazil na dva učitele ze tří, tak byla flaška zabavena, ale třetí dozor to jako vždy vůbec neřešil. :D Spát jsem šla v šest hodin ráno a vstávala jsem v 7:40. Luxusní akce! :) Školu bych neměnila, vybrala jsem si dobře a nikdy toho nebudu litovat. Miluju tuhle školu!
Basket jsme zachránili tím, že jsme do týmu přibrali ženy, když už tedy hrajeme v soutěži proti ženám. No, mám dojem, že se nám každý tým jen vysměje. Na konci měsíce nás čeká další zápas a jelikož spoluhráčka vytvořila událost na fb a napozvalo se tam XX lidí, tak doufám, že se nás sejde více než 6. Hlavně, když někdo chce přijet. Mimo svých tréninků chodím i na basket ve škole, kde si poslední dobou zamakám víc..
Hrozně se těším na koncert skupiny Nickelback, už 7. listopadu! Hodlám si to tam pořádně užít! :)
Nutně potřebuju brigádu, ale kvůli zápasům nevím, jestli bych to časově zvládala. Ale asi příští měsíc vyrazím do Unicallu se zeptat nebo jim napíšu e-mail. :)
Článek o Slovinsko-chorvatské exkurzi určitě napíšu, ale momentálně mám notebook v opravě, takže až se mi vrátí, budu se nudit a budu mít chuť k psaní. :D
Nic není dokonalé, ale jsem šťastná. Doufám, že i vy!
Vaše Das
zdroj obrázku: weheartit.com