152. My diary

20. ledna 2014 v 20:57 | Das |  My diary

"V životě nevěř tomu, kdo tě klame, ale nezklam toho, kdo Ti věří."

Koukám, že poslední deníčkovský článek jsem zpatlala koncem října. A od té doby se toho stalo tolik.. Něco pro mě znamená víc a něco míň, na pár chvil nikdy nechci zapomenout, ale některé bych zas rychle vymazala. "Delete" & "Uložit jako.."

Sedmý listopad byl den, kterého jsem se dlouho nemohla dočkat. V O2 aréně měla koncert skupina Nickelback! Bylo to úžasné, atmosféra jako prase. Se ségrou a sestřenkou jsme si to parádně užily. Dokonce jsem se tam potkala i se svou spolužačkou a jejím přítelem. Večer, který jsem si užila naplno.. Vlastně naplno jsem si užila už i cestu o Prahy vlakem. Předskokanem Nickelbacků byla skupina Skillet. Byli naprosto úžasný, ten zpěvák si to na pódiu umí užít! Samozřejmě od té doby mám v mobilu x písniček od Skilettů a právě teď mi hraje Cumatose. A Chad, zpěvák Nickelbacků, je také naprosto úžasný aneb "Ladyyzzz!". Bylo to nepřekonatelné! Celý víkend jsem měla strávit v Praze, ale kvůli zápasu jsem se musela vrátit hned druhý den. Pro basket vše.


Skillet, 7.11.2013 - O2 arena Praha


Ten víkend se stala ještě jedna důležitá událost mého života. Dala jsem se dohromady s panem F. V tu dobu pro mě úžasným klukem - nekouří, velký sportovec, rodiče doktoři, on sám chce na medinu. Ovšem nic není takové, jak se zpočátku zdá.

Listopad se pomalu řítil ke konci, začal prosinec a já se ho snažila užívat na plné pecky. Páteční čajovna s lidičkama ze školy, o víkendech zápasy nebo procházka se psem. V týdnu snažení se nesrat na školu, zběsilé schánění dárků k Vánocům, tréninky basketu (své i ve škole), odpoledne s ním, kulečník s ním aneb naše dvojité rande a mimo jiné jsem jeden večer strávila na věnečku mé třídy. Já do tanečních nechodila, čehož začínám litovat, ale dojíždět kvůli tanečním se mi nechtělo a kdybych chodila u nás, tak bych se musela vzdát jednoho tréninku a to.. NE.

Tento rok máme laborky z chemie, které máme (narozdíl od Bio a Fy) jen v druháku. Docela sranda - když smícháte všechny roztoky, co jsme měli udělat s jarem, barvivem a zahřejete to, tak se nestane vůbec nic. A nebo se to krásně zbarví..

...protože modrá je dobrá!

Samotným Vánočním svátkům předcházela vánoční besídka s basketem. Jasné, trenéři nás nemohou zvát do hospody a tak jsme vyrazily samy, jen v holčičím podání. Nejdřív jsme ovšem stihly nafotit parádní týmové fotky v santa čepicích. Problém s alkoholem nebyl, půlce týmu je už přes dvacet (a zbylé půlce pod 18...). Trenéři se u nás samozřejmě stavili a když odcházeli, zaplatili za nás účet. A tak jsme o pár hodin později vyrazily do další hospody, kde besídkoval zbytek klubu. Tolik jídla! A zelené co se vypilo! Byl to úžasný večer, mám pocit že jsme Team. I trenéři nás párkrát pozvali na panáka. :D (A že máme ty nejlepší kouče na světě!)

Akademie ve škole byla skvělá, dárky v naší čtveřici jsme si také dali, vánoční turnaj v basketě též odehrán, dárky nakoupeny.. Následně rozdány a věřím, že každý (i když drobný) radost udělal.

Nové laky na nechty.. takže jak klaun. :D

Silvestr.. byl zajímavý. Slavila jsem s partou, s kamarádkama jsme zmixovaly co se dalo (do hnusného vína přilijte frisco, energy dring, třešňového jeltzina a bude to to nejlepší, co jste kdy pili!) a nevypila jsem toho zrovna málo. Na tu noc moc hrdá nejsem. Trochu jsem se sesypala kvůli panu F. Uvědomila jsem si, že být s ním není asi to nejlepší, ale je pro mě těžké někomu ublížit a.. Jo, kluci komplikují život. Parta mě podržela, jsem jim za to vděčná. Ne všechno na tom večeru bylo špatné. S Ženuš (sestřenka) jsme ležely na zemi a čuměly na ohňostroje. (Teď si říkáte, že jsme byly na mol, ale my jsme schopný to udělat i za střízliva.)

Po Vánocích mi přibylo pár knížek. Zatím jsem četla jen Hrej hráčem, což se mi líbilo, ale absolutně mě ohromila kniha Chyť mě. Určitě někdy sesmolím recenzi, abych vás na ni nalákala. Ke čtení mám ještě Hvězdy mi nepřáli a na plánu také Viewegha, Kytice (povinná četba, ale moc se mi líbí) a mnoho dalšího. Ještě ten čas... Z filmů bych doporučila film Vlna, který jsem před nedávnem zkoukla už po druhé.

Delirium - úžasná série. S kamarádkou ve škole, když jsem četla třetí díl a ona druhý.

S partou jsme začali chodit do místní pizzerie, což bývají hrozně fajn akce. Možná máte o mně teď představu jinou, ale většinou nepiju. ;) Slavili jsme tam Ženušky narozeniny, ale párkrát jsme si tam šli prostě sednout.. fajn večery.

Nefiltr nepijte, je to hnus. Moje první a poslední!

Se psem chodím často i ráno - přes prázdniny a o víkendech. Člověk má tolik prostoru k přemýšlení až je to možná špatně, ale stejně se v sobě ne a ne vyznat.Nakonec jsem z toho přemýšlení vyvodila, že nemá cenu se trápit. A udělala jsem něco čeho občas lituju, chybí mi. Ale jsem za to ráda. Pro mě má vztah méně plusů než mínusů, alespoň vztah s ním. A teď mi prosím dejte pokoj, nechci řešit co o mně kdo řekl, že se mu kdoví co..

Jo, hrát si s photofiltrem by mi šlo - mobil photo.

.. A další procházky a další přemýšlení. Špatné nebo dobře? Asi dobře, doufám.
Procházky miluju. Už mám zas pár plánů, kam vyrazit na průzkum, kde jsem ještě nebyla. Se svojí šikovností se ale určitě zas napůl ztratím, jak se znám. No, tak aspoň si zas ze mě budou moct všichni utahovat. :D

Tento víkend jsem měla dva zápasy, velké naděje na výhru. A co se nestane - první zápas prohraný o tři koše, druhý o dva. Člověk může nadávat, vztekat se, řvát po rozhodčích, brečet,.. Ale nic s tím neudělá. Takže hurá trénovat! Protože příště je porazíme a konečně si za tuhle sezónu připíšeme nějakou výhru. Jo a jo a jo!

Už teď se musím zabývat myšlenkama na maturitu a vejšku, jelikož jsem se předběžně zapsala na semináře do třeťáku. A to biologie, chemie a angličtina. Jestli to byl dobrý nápad, se teprve uvidí. Jelikož chci pokračovat studiem v oblasti biologie, tak si myslím, že lépe udělat nemohu.

Biologie

Ta "zima" mě štve. Na jednu stranu chci sníh a mráz ale na druhou chci už teplo. Začít běhat, jezdit na in-lajnech, na kole, chodit si zastřílet na venkovní koš.. Zima hrozně svazuje, hlavně ty svátky plné žrádla a nic nedělání.

Ano, tento článek se docela vymyká z řady mých deníčkovských zápisků.. Ale miluju tyhle moje cvaky mobilem, kdy jen chci zachytit daný okamžik a uchovat si vzpomínku. A palec nahoru tomu, kdo se dostal až na konec!

Takže přeju všem všechno možný a hlavně s chutí do všeho, protože půl je hotovo!
Vaše Das
 


Komentáře

1 Rasty Rasty | Web | 21. ledna 2014 v 11:44 | Reagovat

Wau, tak to byl teda článek. Nejdřív jsem si říkala, že tak dlouhej "Deníček" jsem ještě neviděla. Ale ono se to hrozně dobře četlo, takže jsem za chvíli byla na konci článku :D
Mě zima taky docela šte.Si říkám, že buď ať trochu nasněží a je zima nebo ať už je teplo. ;-)
Ani jednu ze zmíněných knížek jsem nečetla, ale asi si je přečtu. :-)

2 Peťule Peťule | Web | 21. ledna 2014 v 12:28 | Reagovat

Jé, na Nickelbacky bych taky šla. Jsou jedni z mých oblíbených... Jak se říká, všechno špatné je k něčemu dobré.

... a děkuji za jistý projev podpory.

3 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 24. ledna 2014 v 19:17 | Reagovat

Náhodou fotky super, oživují článek a jsou to pěkné momenty. :-D Myslím, že sněhu jsi se nakonec dočkala. Spokojená? :D

4 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 24. ledna 2014 v 22:19 | Reagovat

Tak jako na potvoru je tady sněhu až dost a ten, kdo by ho ocenil, nemá žádný. :-D Murphy byl génius. :D

5 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 24. ledna 2014 v 22:21 | Reagovat

A pardon, že tu spamuji, ale ještě odpověď ke zbytku komentáře (cítím se teď jako naprostý idiot): Tu knížku si někdy musím přečíst, slyším na ní jen samou chválu. A ano, také mě ta podobnost skoro až dojímá...

6 Victoria Victoria | Web | 25. ledna 2014 v 15:06 | Reagovat

Stalo se toho opravdu hodně... Krásné fotky, skvěle doplňovali ten článek :-)Jinak všeobecně říkám to, že člověk sám mnusí vědět, co je pro něj nejlepší - a i když třeba to co se děje není nejlepší, ono k tomu časem jedinec dojde, takže jen pěkně nechat a nekecat do toho všem. Ale oni samozřejmě ostatní vědí, co je pro tebe nejlepší.

7 karolinar-photography karolinar-photography | Web | 26. ledna 2014 v 14:46 | Reagovat

Ráda čtu dlouhý články s mobilovejma výcvakama, protože je to takový příjemný si domejšlet život někoho jinýho..
A když ty fotky k tomu článku tak parádně seděj, třeba ty se sluncem, knížkama a tak:)
Basket je fajna  a věří, že se vám určitě bude dařit, já ho teda sice nějak extra neumím (nemám ráda kontaktní hry) teda, baví mě, ale já se věnuju třeba volejbalu, muj prostor, moji spoluhráči a do nikoho jinýho vrážet nemusím:D u nás ve třídě hraje taky jedna slečna, co se tomu hodně věnuje, takže vím jaký to je mít pro to vášeň:)
A s tím pitím, což, taky piju, i když jsem určitěo dost mladší než ty, ale když je to jen na akcích s přáteli, jde o  náladu a o vzpomínky:)
A co se toho vztahu týče, možná lepší bejt sama než řešit nevyřešitelné, chlapci jsou hold divná stvoření a lidi co kecaj do jinejch taky..
vypadá to, že vánoce i silvestr v tém podání byly docela užité..:)
i u mě, ale na muj vkus až moc rychle pominuly..
no, už popravdě moc nevím co psát, leda jen že s chemií bojuju hooodně a  laky na nehty miluju, takže ti je moc závidím:D
a nejvíc závidím psa a ty procházky, to musí bejt nejlepší:)

8 Fotografka Ká | Foto-Ka.blog.cz Fotografka Ká | Foto-Ka.blog.cz | Web | 26. ledna 2014 v 17:16 | Reagovat

Děkuji za komentář u mě na blogu :-) Mimochodem máš neskutečně krásné záhlaví :-)

9 Karol Dee Karol Dee | E-mail | Web | 27. ledna 2014 v 20:32 | Reagovat

Taky na mě teď připadla volba seminářů, zvolila jsem biologii a angličtinu. Uvažuju o studiu biologie v Praze na UK a pozdější specializaci, nepotkáme se? :P

Jinak musím souhlasit, že procházky jsou to nejlepší místo na přemýšlení. Člověka neruší nic, může v klidu pozorovat okolí a to své psisko, které mu zvedne náladu. Nedovedu si představit, že bych tohle neprožívala.

10 Bety Bety | E-mail | Web | 29. ledna 2014 v 22:00 | Reagovat

Ahoj Das. :-)
Tak jsem zde, na blogu přibyl článek asi po 100 letech. Jak se máš? Psala jsem ti na skype.

Byla jsi na Nickelbacích (ježiši, to časování)? Wow, mám je hrozně ráda, ale na koncerty moc nejsem. :D Tyjo, musela jsi si to pořádně užít! Bych je brala, kdyby mi třeba zahráli na soukromém večírku. :-D

Už jsem měla radost, že jsi s panem F., ale.. že to není ta nejlepší věc? :( Jakto?..achjo, jasně že to tu nechceš rozebírat. Promiň.

Silvestr! Jsme na tom stejně.. Nedopadla jsem zrovna nejlíp a dost se za tu noc stydím. Ale co, stalo se no. Jakože nic jsem neprovedla, neudělala něco.. ale obecně.

Skvělý článek! Fotky super! No ne, jsi prostě ochlasta, to už nezatutláš. :D

Zima je na nic, no :/ Ale zase, docela dobře se mi v ní fotí.

Jinak se zápasem je to škoda. Jinak kluci.. To je věčné téma, ale mě tedy můj první opravdový vztah zatím drží, i když jsem měla několikrát pochybnosti :-?

11 Bety Bety | Web | 30. ledna 2014 v 21:51 | Reagovat

Jé, to jsem ráda, že jsem aspoň někomu udělala radost. :D
Aha, tak to chápu. No my to nemáme také nejjednodušší. My od sebe bydlíme 90 km, ale naštěstí chodíme oba dva na ten samý gympl (já prvák, on třeťák) v „mém“ městě. A on tu má byt. Takže to je jediné štěstí. Ale  každý pátek jezdí domů a vrací se až v neděli aby byl aspoň někdy doma. :( Nejhorší jsou prázdniny, svátky, nebo když je třeba nemocný a my si leda tak můžeme spát. A málo času na sebe? Naprosto znám. Hraje fotbal na vyšší úrovni = každý den od tří do šesti tréninky. Takže jakmile skončí ve škole, jde na trénink. Ale i tak se spolu snažíme být, co to jde a jde to. :-)
Druhák s jednou trojkou je super! Jo, ta změna ze základky na gympl je velká.. Ale jak já už tam byla o dva roky více, tak mi to ani nějak nepřišlo..  Jo to náš matikář je fakt hrozný. Dnes jsem se bavila s lidmi s vedlejší třídy, kteří ho mají na fyziku a říkali, že nebýt jedné trojky od něj mají vyznamenání! Ten samý problém jak já. :D
Limetka děkuje. Že se po mně ožene.. Na obrancáh to neřeším a normálně.. Ani také moc ne. Udělá to třeba když jí dráždím na míček nebo tak a já jí v tom docela podporuji. Nikdy z ní nebude vyloženě nějaký agresivní pes. Nic si na mě nedovolí, jen se prostě brání, nebo dává najevo, že míček opravdu chce  - což má z obran, jako když jí dráždíme na peška. Přivolání je čím dál lepší, ale nikdy to nebude ono. Je to prostě malina a oni takový problém mají no. Dokonce jsem uvažovala o EO. Ze začátku jsem byla proti, ale pokud ho používáš s rozvahou. Jde především o její bezpečí. A každý mi říkal, že když si pořizuji Malinu, bez EO se neobejdu. Víš.. nemohu jí pustit jen tak na volno, jako jsem byla zvyklá u ovčáků. Když třeba zahlédne v dálce auto, běží na něj a jde ho „zabít“. To že jsou tak úžasná sportovci má i své negativní stránky. Ve všem vidějí kořist a malá je k tomu ještě neuvěřitelně samostatná. Zdálí se ode mě třeba na tak daleko, že ani na ni nedohlédnu. Myslí si, že to zvládne. Ale pak potká lesní zvěř, která jí dovede na silnici.. Vše se může stát. :/ Je to s nimi těžké no.
Jinak ale je to miláček. Dnes jsem s ní teprve po třetí zkoušela poslušnost na míček (vždy do té doby na pamlsky) a kočička mě užasně překvapila. Jako kdyby to znala od mala. Začala se podle míčku přiřazovat a začínáme už chůzi. No.. dostává mě. Potom si na mě skočila a odmítala ze mě slézt a nechala se drbat. Mazlouš je to fakt neskutečný. Chtěla bych jí více fotit, ale moc to nejde :D odložení neumí a jakmile se skloním, letí na mě. :D
Ne.. opravdu je pouštět nemohu. Na zahradě ne. Jedině třeba na louce po tréninku, když jsou všechny utahané a nemají tendenci se nějak moc honit, skákat po sobě a tak. To víš že jsem to zkoušela. Pustila jsem jen Limetku s Figgi, od které jsem očekávala klidný přístup. Ani ne za tři minuty malá přiběhla a kulhala.. Řvala na celou zahradu a šla se ke mně schovat a ještě půl hodiny potom řvala v kuse. Málem jsem měla infarkt. Figgi na ní skočila.. Nic vážného jí nakonec nabylo, ale zbytek dne kulhala. Mohlo to opravdu skončit špatně. Kamarádka mi říkala, že její 4měsíční fenu malináka srazil pes NO a spadl na ní, když si hráli. Měla zlomenou nohu.. Přerušilo jim to celé cvičení a obě z toho byly dost špatné.. Jinak od té doby jsem nezkoušela je pouštět spolu, ani zkoušet nebudu. Je to fakt nebezpečné. Malé to nějak neschází, je ráda s námi. A holky si bohatě vystačí spolu. Třeba až trochu zmohutní a bude aspoň trochu moci konkurovat holkám.  Figgi s Fibbi  mezi jemné psy nepatří. :/ Jinak na procházce už puštěné byli. Holky malou prohnaly tak, že jsme jednu chvíli absolutně netušili, kde máme všechny tři psy. Volali jsme jak blbci asi 5 minut, než se všechny objevily. To samotné holky nikdy neudělali. Po xtém zopakování, když už byly utahané, tak se jen tak zlehka honily.. Což bylo fajn. Ale když je doma pustím ze zahrady, jsou tak nabité, že nevidí neslyší a válcují co vidí. :D

Tak a že by nastávaly naše dlouhé komentáře? :D

P.S.: Ježiš.. olympiáda, těm se vyhýbám obloukem. :D Helee... Nemáš náhdou od pondělí prázdniny? :-D

12 Bety Bety | Web | 31. ledna 2014 v 20:14 | Reagovat

Děkuji! :-) Tak to jsme na tom úplně stejně. Také bych měla přesně 6 dvojek a vešla bych se do „limitu pro vyznamenání“ :D
Už jsem fakt byla několikrát definitivně rozhodnuta, že ho koupím (vždy když jsem jí na zahradě chytala nejméně hodinu.. a ona? Měla z toho fakt hroznou srandu). Ale nikdy jsem se nedokopala k tomu ho objednat, není to nejlevnější hračka a přeci jen, ještě není nejhůř. A mezitím se malá opravdu hodně zlepšila. Prostě trochu vyrostla. Ale teď nás zase čeká puberta, to bude.. :D
Jistě, každý pes je jiný a ne každému ho můžeš dát (ať už EO, ostnáč, lanko,..). Já dát Figgi elektriku, dopadlo by to tak, jak ty píšeš s Falkoušem.
No jo cvičák.. Místní výcvikáři si myslí, že jsou nejlepší a vědí vše nejlépe, ale ve skutečnosti ví pěkný prd. Je to dost smutné, že na většině cvičácích jsou fakt případi. Nechci házet všechny do jednoho pytle, ale já už takových poznala.. A hlavně.. většinou ke všem psům přistupují stejně. A super, že jsi odešla a opravdu jsi si nenechala takhle šáhnout do svého psa, to udělá jen málo lidí. Pochvala!! Vycukání je k ničemu i kdyby to pes unesl, protože kdyby to unesl, přejde to. Kdež to slabší pes je z toho špatný – já to znám. Mám takovou Figgi. Při poslušnosti na ní nesmím ani zvýšit slovo. Je to prďola a prostě se snaží vše udělat dobře a je jí strašně, když jen třeba cuknu obojkem – prostě si myslí, že něco provedla a je z toho špatná. Na obranách jí je to zase uplně jedno – protože tam je navázaná na figuranta a je to jejich práce, já tam jsem vedlejší. Kdež to na té poslušnosti, jsme jen my dvě a ona psychicky nezvládá když mám blbou náladu, když na ní zvýším hlas, když jsem nervozní, cokoliv.. Proto i Limetku trochu v tom „zlejším“ chováním podporuji. Cvičit s měkkým psem je občas děs a já už bych nemohla mít Figgi ve druhém provedení.. Teď jen doufat aby mi Limča nepřerostla přes hlavu. :D
Jinak v týmu mám super chlápka – je fajn, se psy to umí, ale.. teď má po dlouhé době fenu, která ej také měkkčí. A on se snaží problémy jako je třeba rychlost vyřešit EO. I když ta fena je z toho špatná. Ne nějak hodně, ale 100% jí to neprospívá. Už jsem mu několikrát říkala, že to není pes, že je to fena a ty prostě jiné jsou. Měl před tím fakt tvrdého psa, na kterého nic jiného než EO nepomohlo a účastnil se MS NO.. Ale on si nedá říct a dělá z té feny, že ho musí mít a tak. Sice je zkušenější než já, dokázal toho víc než já, ale poznám, když fena na poslušnosti dobře cvičí, on jí dá EO a ona jde úplně dolů. Nebo třeba když ho měla na sobě, odmítala běžet na plentu. Pak mu jeden chlápek poradil, ať jí ho sundá. Jakmile EO sundal z jejího krku, ona tu plentu oběhla.. Ale on si nedá říct.. achjo. Naštěstí to není fena, že by z toho byla fakt nějak v prdeli, ale jak říkám, neprospívá jí to.
Jinak Limetka je z míčků hotová.. i z pešků. A doufám, že se to ještě více rozvine. Ty zářivé barvy jsou nejlepší. Figgi má hrozně ráda vyměňování – když jí hodím jeden míček, běží pro něj a vrací se ke mně a už čeká, že jí nastavím druhý a ona ten první pustí hrozně daleko a já ho pak je blbec hledám po celém poli. :D Fakt super. Naštěstí Fibák s Limet to nedělají.
Jojo, já už mám prázdniny od pondělí. :-)

A Das.. chci článek! -_- :D

13 Kája Kája | E-mail | Web | 15. února 2014 v 9:06 | Reagovat

Mám moc ráda koncerty, když je správná atmosféra :). Zrovna včera jsem si vyzvedávala lístky na Sonatu Arcticu, ale mám ráda i malé akce o pět seti lidech.
Já jsem měla celkem vtipný Silvestr, pili jsme džus a čaj a připíjeli jsme si dětským šampaňským a přítelova maminka čistou vodou. :D
Taky jsem si vybrala na dvouletý seminář biologii, ale už jsem nějak změnila názor, asi z ní maturovat nebudu. No co, to nevadí, baví mě to, určitě to není škoda času.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama