Falčí

Venčení s Amálkou

22. srpna 2012 v 11:50 | Das
Jednou v pátek při venčení Falkouše, když jsme přijeli z dovolené, jsme procházeli kolem holčiny s drobnou černou fenkou. Vypadala, že by si hrozně moc ráda hrála, což Falkouš pochopitelně taky. Málem jsem je přešla, ale na poslední chvíli jsem se zastavila a zeptala se, jestli ji nechce pustit... a tak má Falkouš venčící parťačku.

Falčí kempuje a návštěva veterináře

8. srpna 2012 v 23:28 | Das
Jak jsem psala v deníčku, byli jsme kempovat (bydlíkovat v karavanu a užívat si vody), takže Falkouš jel pochopitelně s námi. Člověk si řekne, že tenhle gaučák, co přespává v posteli konečně na chvíli bude žít životem hlídacího psa. To on ani omylem. Jezdíme tam docela často a zaštěkal jen dvakrát - poprvé (to už je delší dobu), když mu k misce se žrádlem přidupal ježek a on se ho samozřejmě bál, podruhé letos když jsme seděli u ohně a on asi někde strašil kočku, ale to nevím jistě, jelikož zaštěkal, když jsem ho zrovna přivolávala.. Jinak není noci, kdy by alespoň na chvíli nezalehnul do postele v karavanu.

Fotky z ranní procházky

9. července 2012 v 18:10 | Das
Včera ráno jsem s Falkoušem vyrazila na dvouhodinovou procházku. Musí se přece využít ranního hládku, kdy je pes schopen se pořádně pohybovat. :)
Šli jsme kolem řeky a pak nahoru do lesa a přes silnici k babičce, pak od ní domů. Tam u řeky vždycky začne lítat jako magor, nejspíše to tam má rád. Samozřejmě si zaplaval a potom mi sám od sebe přinesl klacek, abych mu ho hodila, což dělá jen když ukradne poleno z hromady u babičky. Vytáhla jsem foťák, že ho pokusím zachytit v pohybu a kupodivu se to podařilo, dokonce i když začal lítat jako blázen.
Nemůžu si pomoct, ale tyhle dvě fotky se mi hrozně líbí! (A kdo ví, jak moc nadávám na můj foťák pochopí, že tohle je pomalu zárak. :D)

Ráno s kolem a večer polem

27. května 2012 v 0:21 | Das
Dnes (vlastně už včera) bylo krásně, ale naštěstí ráno i večer docela chladno, a tak jsem skoro celou sobotu strávila s Falčím. :)

Rozhodla jsem se brzy ráno vstát a místo taťky hafana ráno vyvenčit. Takže před půl osmou už jsme vyráželi z baráku směr les Semenec. Vzala jsem s sebou kolo, aby se maximálně využilo chládku, ale šlapala jsem až v lese - pro psy není zrovna ideální běhat po betoně. Falčí zpočátku (jak je jeho zvykem) běhal pomalu a byl daleko za mnou, ale po chvíli už klusal přede mnou nebo vedle mne. Nejezdím nějak rychle a cestou jsme se párkrát zastavili, třeba u studánky, kam se Falkouš běžel napít. Musím ho pochválit, že neměl problém běžet u kola u nohy, ale většinu času byl na volno. Užívala jsem si krásný vzduch, zvuky přírody a skákání přes kořeny, že se mi, jako obvykle, vůbec nechtělo domů..

Co je nového u Falčího

21. dubna 2012 v 12:02 | Das
Dlouho se tu neobjevilo nic o hafanovi, tak jsem si připravila článek.

Skoro není den, kdy by se nevykoupal v řece alespoň jednou. Vodu prostě miluje, občas se dokonce rozběhne tryskem parkem a šup do vody. A když ve vodě plave pet láhev, neváhá, nepřemluvím ho a okamžitě ji skáče vytáhnout ven. Jakmile je ale venku z řeky, tak už ho předmět nezajímá - je to prostě takový čistič vodních cest. :D
Vedro moc rád nemá, tudíž čím je tepleji, tím méně energie má. V zimě jsme se vydávali na dlouhatánské procházky a sil měl pořád dost. Teď se ale pomalu začíná plahočit a funět.
Asi před měsícem jsem ho šla jen vyvenčit, a protože u nás byla neteř, hned se hnala, že půjde taky. Jsou to skvělí parťáci - dvou a půl letá holčička na něj neustále volá a háže mu klacky. Na ni si nikdy nedovolí skočit, i kdyby tím klackem mávala sebevíce. To moje oblečení je věčně celé od bahna. :D

Občas taky procvičujeme nějaké ty DD tirky, ale přiznávám, že vůbec nijak pravidelně. Ovšem plazení už zvládá, nemusím ho rukou trochu přidržovat u země. :) Měla jsem problém ho naučit sudy - nechtěl se překulit, ale nedávno jsem s ním cvičila venku a tam sudy bez problémů válel. Doma se opět nepřekulil, ale venku zas ano. Takže to vypadá, že má problém s prostorem, přece jenom to není malý pes.
Snažila jsem se triky nafotit, ale nedá se to. Buď budu muset povolat sestru a nebo to natočit.

lehni - nicneříkající fotka, ale vypadá tu krásně, s výrazem štěněte

Procházka 16 - Po Semenci i na útes

4. března 2012 v 22:04 | Das
V sobotu jsem vyrazila na procházku i s vedlejším účelem než jen vyvenčit psa a projít se - chtěla jsem nafotit makro fotky, ale nakonec se stal objektem focení i pes. Stejně jsem skoro všechny makro fotky smazala, vůbec nebyly zaostřené.. Zpátky k procházce... (A těší mě, že jste si nový zbůsob zpracování článku s procházkou oblíbili, takže to tak zpatlám znovu. ;) )

Nejdříve jsme šli opět kolem řeky, ale opačným směrem a po druhém břehu než na poslední zveřejněné procházce. Pak jsme zabočili nahoru do kopce k rozhledně, kolem které jsme pokračovali do lesa. Jestli se ptáte, tak ano, zas do Semence. Chvíli jsme pokecali s jednou paní, která venčila své dva švýcarské honiče a jednoho ratlíka a už jsme si to štrádovali zatáčkou na kraj lesa.

Rozbíječ ledu

29. února 2012 v 20:41 | Das
Video ze sobotní procházky. (článek)
Na potoce byl zbytek ledu a Falkouš se s chutí pustil do jeho ničení. :) Ke konci jeho hopkání jsem si řekla, že bych to mohla natočit. Nad jeho výskoky vždycky nemůžu, pobavte se sami. :D
Mám tam šíleně zmutovaný hlas.. (To když si člověk řekne, že by mohl taky do videa promluvit a dopadne to hrozně.) .. ale nechtěla jsem rušit zvuk, protože tam Falčí i párkrát štěkne, což se moc často nestává. :)

P.S.: Nepovzbuzovala jsem ho, začal takhle magořit sám od sebe, jako vždycky. :D To 'skákej' jsem řekla v rámci 'nemůžu přece držet hubu'. :D

Procházka 15 - Směr les Čihovák

25. února 2012 v 23:48 | Das
Většinou si trasu procházky plánuji dopředu, přestože se plánu ani tak moc nedržím. A na dnešek jsem vymyslela dlouhou. Počasí bylo příjemné - vypadalo to na teplý podzim, ačkoliv je zima. Ale s 10°C na teploměru a sluníčkem nad hlavou se šlo krásně.
Nejdříve jsme šli kolem Vltavy, kde jsem rychle blejskla labutě.

Na druhém břehu šli dva kavkazáni, slintala jsem při pohledu na ně a i Falčí je chvíli pozoroval.
Vždycky mě rozesměje, když Falkouš po značkování zahrabává. Těžko říct, jestli to ještě pořádně neumí nebo mi jen připadá legrační.

Procházka 14 - Sněhové bloudění po Semenci

11. února 2012 v 18:34 | Das
Původně vůbec nebylo v plánu tuhle procházku publikovat, ale co už. :)
Opět jsme zamířili na můj čím dál více milovaný Semenec. Miluju ten les! Poslední dobou chodíme cestama, kudy jsme nikdy nešli a zvědavě číháme za každej roh. A každou chvíli dojdeme na rozcestí třeba i pěti cest, kam se pak jenom vydat? Takže zatočíme směrem, který se nám nejvíce zamlouvá a užíváme si dlouhé procházky. Mám pocit, že právě procházky v zimě jsou nejlepší.
Bloudili jsme tedy lesem, občas trénovali přivolání, dvakrát zůstaň, Falkouš si 'zabruslil' na zmrzlém potoce a brodili jsme se sněhem přes pole.
Když jsme vyšli z lesa ven, narazili jsme dokonce na jezevčíka (nebo nějakého křížence) a zanedlouho jsme prošli kolem jack ruslla a zachvíli jsem byla svědkem toho, jak si ženská bere do náruče jorkšíra. Snažila, abychom se vyhli dalšímu psu, ze kterého mám děs. Nepodařilo se, ale jeho panička si ho aspoň připla, tak jsem netrnula tolik hrůzou, že po nás vyjede. Vlastně ve skutečnosti je mi jasné, že zlý není, ale.. nelíbí se mi, i když je to pěkný pes (je to černý retvívr). V ulici, kde bydlíme jsme ještě potkali rotvajlera, ale Falkouš absolutně v pohodě, ani si ho moc nevšímal. :) Ale stejnak mu nevěřím, že by si i po delší procházce rád s nějakým psem nepohrál. :D Vlastně začal na psy občas vrčet, ale naštěstí jen na ty, kterým se nelíbí a jen, když je na vodítku. Například vrčí na jednoho boxera, který si s ním dříve hrál, ale jak ho Falkouš přerostl, tak po něm vyjel. A potom ještě na toho černého retvívra (a tomu se nedivím, když byl Falčí malý štěně, tak po něm ten retvívr hnusně šel.), holt nám Falkouš dospěl. :)

Zapózoval mi na šutru, ale musím se přiznat, že jsem to vyfotila hrozně.

Procházka 13 - S mrazem a srnkama

4. února 2012 v 0:09 | Das
Většina z Vás šílí z mrazu. Stačí se jen pořádně obléknout a zima vám nebude, veřte mi. ;) Tudíž jsem na sebe naházela co nejvíce vrstev oblečení a pololetní volno využila k neobvykle dlouhé procházce s Falkoušem.
Vyrazili jsme na Semenec (les). U rozhledny jsem se ho snažila vyfotit tak, aby měl přední nohy na 'pařezu'. Po dlouhém boji se mi ho tak podařilo zachytit, jak vidíte vlevo. A že to byl boj!
Potom už jsme zalezli do lesa, opět narazili na hajného, ale naštěstí se neobtěžoval zastavit a znovu mi vysvětlovat, že nemůžu mít psa na volno. Potom přede mnou na cestě venčil psa, tak jsem si Falčího na pár minut připla. Díky bohu hajný/myslivec/debil šel jinudy, tak za chvíli už Falkouš běhal zas na volno. Šli jsme podél zdi Stanice pomoc přírodě, potom po kraji lesa vedle pole. Vyšli jsme na louky a hnedka zase zalezli do lesa, štrádovali jsme si to úzkou pěšinkou, která se brzy rozšířila, podél Lužnice.Dokonce jsme se i zašli podívat, jaký je led na Lužnici. Díky mrazům Vltavu i Lužnici pokrývá led, ale je poměrně slabý. Od řeky jsme se stočili kolmo nahoru, pěkně do kopečka. To trdlo jedno chlupatý se pěkně vyřádilo na ledu v potoce. :D
Cesta se brzy změnila na asfaltku. Pět metrů před Falkoušem proběhly tři srnky. Zrovna si radostně běžel dopředu, když se před ním vynořili. Čekala jsem, že se za nima vrhne, ale zpomalil, já jsem skoro v panice zařvala: "Pojď sem!", ale on si v klidu stál a pozoroval srnky, dokud se mu neztratily z dohledu, potom ke mně radostně přiběhl - ostatně jako posledně, když jsme narazili na srnu. Pochválila jsem ho a odměnila ho dvouma piškotama. :) Miluju tu jeho povahu!
Na rozcestí jsme zabočili doleva, abychom se pořádně prošli. Pak jsme dvakrát zabočili doprava, čímž jsme se vrátili znova na asfaltku, kterou jsme přešli a první cestou doleva se vydali vstříct několikametrové kaluži, kde nám to oběma pekělně klouzalo, že jsem se Falčímu musela skoro smát. Na začátku města jsou stáje, zrovna před náma vyváděli koně a Falčí z nich úplně hotovej. :D
Od tamtuď už to bylo domů nedaleko. Krásně jsme se oba prošli, není nad studené počasí. :) A toho sněhu někde bylo i dost! A podle mapy.cz jsme nachodili nějakých 8km. :)

Falčí ve sněhu (fotky)

14. ledna 2012 v 19:50 | Das
Jelikož k nám taky dorazil sníh (nejspíše jen dočasně, ale budeme naivně doufat), tak jsem dneska s sebou na procházku vzala foťák, aby také vznikly právé zimní fotky Falčího. Ze sněhu má samozřejmě radost. :)

Od štěněte k medvědovi

3. ledna 2012 v 18:27 | Das
Připravila jsem si pro vás pár fotek Falčího postupného růstu. :) Předem se omlouvám za jejich kvalitu, ale bohužel jiné z určité doby nemám nebo je to foceno nekvalitním foťákem v mobilu. Povšimněte si, jak se mu mění zbarvení srsti z tmavé na světlou a opět na tmavou. Poslední rom samozřejmě vypadá pořád stejně, ale ten roční rozdíl je hlavně ve psychice psa - dospěl. Už si dokonce občas zavrčí i na nějakého psa.

Narodil se 1.11.2009, máma Leonberger, táta Bernský salašnický pes. Aktuálně váží 47kg a v kohoutku má 70cm - stejně jako před rokem. Povaha velmi přátelská, s dětmi vychází skvěle a se psy také.

Procházka 12 - K Velkému depotu

4. prosince 2011 v 21:34 | Das
Na sobotu hlásili pěkné počasí, tak jsem naplánovala velkou procházku. Nakonec byla ještě delší, ale o tom později. Chtěla jsem dojít k Velkému depotu, což jsou vlastně tři sochy někde u louky na poli. Nikdy jsem tam nebyla, tak jsem si vyfotila foťákem mapu z internetu, abych věděla kudy.
Když jsme vyšli z města, prošli jsme kolem rybníků a zalezli do lesa. Z lesa jsme se do kopce vyhrabali na pole, kde Falčího chytnul rapl a bláznivě všude lítal. :D Přešli jsme pole, louku a přes pole vešli do dalšího lesa. Na začátku jsme potkali jednu paní se psem (nějaký terirér) a ačkoliv ho Falko viděl a já ne, tak se jen zastavil a stál, neletěl za ním. :) Na konci lesa nás překvapila srnka, prolítla kolem nás. Od Falkouše byla tak tři metry, on se ani nehnul. Řvala jsem na něj 'ke mně', ale on neposlouchal, tak jsem zvolila 'zůstaň'. Naštěstí za ní vůbec neběžel, ale zůstal stát, potom když se ztratila v křoví, ke mně přihopsal.

Druhé narozeniny

1. listopadu 2011 v 20:56 | Das
Dnes, prvního listopadu oslavil Falčí druhé narozeniny.
Pořád je k ostatním psům naprosto nekonfliktní, ačkoliv nám už skoro dospěl. :) Popravdě jsem ho slyšela zavrčet na psa jen jednou a to, když si na něj už zdálky otevíral jeden boxer hubu. I když se začínají trochu projevovat jeho hlídací sklony, přivítal by i zloděje. Neustále musí být v největším chumlu lidí a všechny si hlídat. Venku poslouchá, jen zřídka kdy ohluchne. (Aspoň u mě se mu to nestává :D). Trochu nám přes léto zlenivěl, ale dokáže být i hodně aktivní. Kradení polínek z babičiny hromady je jeho oblíbená činnost, stejně tak otravovat všechny, aby mu jej házeli. Na gauč a moji postel nedopustí, hlavně když si může položit hlavičku na polštářek a zchrupnout si. Za ty dva roky se toho naučil hodně - základní poslušnost, běhání vedle kola, klid při jízdě ve člunu, nezabít mě při plavání, okamžitě zničit všechny hračky, perfektně olízat ucho, že máte pocit, že vám vystrnadil ven i mozek,.. :D
Po všech stránkách se z něj stal perfektní rodinný pes - s neteří jsou největší kámoši. :)
Doufáme, že jeho život se - jako dosud - obejde bez zdravotních komplikací. :)

Procházka 11 - Přes panelku

22. října 2011 v 21:34 | Das
Po dlouhé době přidávám článek do této rubriky. Né že bych se psem nechodila (sice s ním chodím kvůli pramálu času méně), ale nějak to nedokumentuju. Ovšem doufám, že se s ním brzo dostanu zase na kolo. :)

V pátek jsme vyrazili svižnou chůzí na dlouhou procházku, kterou jsem plánovala už na minulý víkend, ale bratr mi plány překazil. Nejdříve jsme šli kolem vody, aby se hafan patřičně vyvenčil. Byl tam nějakej ratlík, nakonec jsem zjistila, že v plotě na nějaký pozemek je díra a ten čokl odtamtud právě přiletěl. Chtěla jsem se za chvíli otočit a vzít to zpátky, ale ten malý pes potom, co jsme ho přešli okamžitě všechno přenačkoval a já jsem neměla chuť slyšet ho vrčet a táhnout od něj Falčího pryč, on je vždycky strašně hrr k ostatním psům, hnedka by si se všema hrál. :) Nakonec jsme se okolo plotu vrátili, ale dotyčného psa nezahlédli.
Následně jsme přešli starý železný most, který je určen jen pro pěší. Vyšli nahoru do kopce a pod lesem zamířili zkrs pozemky do lesa, protože jsem chtěla jít jinou cestou (nezastavovat se u babičky). Tima 'pozemkama' myslím oplocené zahrádky o velikosti 20m2, s karavany a nějakou malinkatou chatrčí pro psa, který je tam zavřený. Tyhlety zahrádky nechápu a lituju ty psy. Navíc jsem byla svědkem možná až přehnaného zmlácení psa za neuposlechnutí. Prošli jsme lesem a po silnici zamířili k hlavní, kterou jsme přešli a po panelce zamířili k jednomu lesu. Tedy myslela jsem si, že nás tam také dovede, ale nedovedla, tak byla procházka trochu kratší. Cestou dolů k fabrikám na kraji města mne Falkouš neposlechl, naprosto mě ignoroval. Nejsem proti výchovnému plácnutí (plácnutí, ne bití!!), tak jsem k němu zamířila, abych mu jemně vysvětlila, že tohle tedy ne. Ovšem on předemnou seběhl dolů, tak jsem ho volala k sobě, ale jen se mi tam vysmíval. Tak jsem se na něj vykašlala a celou cestu z kopce jsem ho naprosto ignorovala. Plížil se za mnou, okázale šel vedle mne a šťouchal do mé ruky čumákem. Tele jedno. :D Avšak vydržela jsem ho ignorovat až k silnici, kde jsem ho pohladila a nařídila mu 'k noze'. Zbytek cesty domů proběhl bez problémů, jen jsem ho musela povzbuzovat, aby šel vedle mne a ne kilometry za mnou. :)) Vybavila jsem se foťákem, ale jelikož Falko není zrovna při procházce fotogenický, tak mám jen pár fotek. ;)

Procházka 10 - Naučná stezka Semenec

10. dubna 2011 v 20:45 | Das
Naučná stezka Semenec - 6km
Dneska jsem vyrazila se psem a sestrou po naučné stezce na semenci, aby jsme prozkoumali všechny naučné tabule. :) Ja jich celkem deset, ale bohužel jsme na jednu nenarazili, protože jsme nevěděli, kde zabočit, proto jsme trošku bloudili. Naštěstí jsme se vynořili u šesté tabule, takže šťasní, že přibližně víme, kde jsme. Na obrázku vidíte tu stezku. :)
Nádherně, že jsme se se sestrou nepohádaly, dokonce i Falčí poslouchal na slovo. :) Sice jsme trénovali jen přivolání a skok a přechod lavičky.
Půlkou cesty jsme ještě nikdy nešli, tak jsme se vyzbrojili mapou, ale nakonec jsme to kromě pátého bodu zvládli. :))
I počasí nám přálo.
Nejsme ani tolik vyčerpaní, jen Falčí po příchodu ulehnul. :D Dostalo mě, když jsme potkali holky z basketu a jedná se ptá, co je za rasu. Druhá, že prý velký pes. :D :D
Na rajčeti jsem začala zveřejňovat fotky z našich procházek. Z dnešní najdete ZDE . Já jsem ta v černé mikině, ta dlouhovláska je moje dvojče. ;)
mapa

Fotky 3.4. 2011

4. dubna 2011 v 16:07 | Das
Měsíc o našem Hafanovi nic nepřibylo, takže to právě napravuju.
Přidávm ale pouze fotky ze včerejška, kdy jsme byli u babičky. :))
Miluje vodu, proto se nedivte, kolik jich je ve vodě. :D

Procházka 9 - Semenec

5. března 2011 v 18:01 | Das

Dneska jsme vyrazili opět ven.
Čekala jsem nával pejskařů, protože bylo opravdu hezky, ale pět psů na jednom místě, jsem opravdu nečekala. Falča by ihned rád k nim, ale pokud si ostatní majitelé nepřejí, aby si s jejich psema hrál, tak ho k ním nepouštím. Po větším úsilím jsme je zvládli přejít.
dá se řící, že poslouchal, potom šel hezky pomalu.
Před Semencem jsme potkali dva psy, jeden šel potom za náma, takže jsem Falču nakonec připla na vodítko. Potom šla za náma nějaká holka se psem, takže na vodítku ještě chvíli zůstal. Potom byl vypuštěn. :D
Posléze jsme potkali labradora (jmenoval se stejně - Falco), měla jsme Falču na vodítku, protože jsme něco trénovali. Pes k nám přiběhl, očuchali se, ale potom po Falkoušovi vyjel a začal štěkat. Nic mu neudělal a myslím, že by se dokázali i skamarádit. Usuzuju tak, protože se k nám několikrát vrátil a nejdřív chtěl očmuchat.
Byla to krátká, ale hezká procházka. Celkem jsme potkali 11 psů. :D
Trénovali jsme: ke mně, lehni, sedni, zůstaň + lezli přes studnu a jednou skočili přes lavičku. :D
Foťák sjme si nebrala, ale pár fotek jak spí na gauči sjme vyfotila dopoledne. Najdete je v celém článku. :)

'Procházka' 8 - Park

19. února 2011 v 23:05 | Das
Dneska s hafanem nikdo ven nešel, tak jsem s ním měla v plánu dojít jen do parku. A samozřejmě, že jen do parku to nebylo. :D Byl obvzláště hodný, proto to sem píšu. A možná i z nutnosti něco přidat. :D
Neměla jsem sebou žádné pamlsky. (stejnak je poslední dobou moc nechce)
Šli jsme do parku (což je skoro přes ulici). samozřejmě okamžitě všude čmuchá, snažíms e to ignorovat, protože mi to jde děnsě na nervy. Potkali jsme chlapa s malým uňafaným psem, ale Falkouš nereagoval, což bylo jen a jen dobře. :)
Nakonci parku jsem ho pustila nechtěla sjem jít dál kolem vody) a vytáhla míček. :) Takže jsme házeli, i když na aport moc není, možná protože Leonek ani Berňák nebyli vyšlechtěny k aportování, jak k síty, zvěřiny apod.
Samozřejmě, že se za chvíli objvevil elkej a malej pes. :D Díky míčku celkem ignorace, opět sjem byla ráda. :) On si chce s nimi totiž dycky hrát. :D K těm dvou psům přiel pak další (všichni s páníčkem), nebyli jsme extra daleko od nich, ale moc se o ně nezajímal.
Potom jsme ještě zaskočili na hřiště (malé fotbalové), tam sjme opět aportovali. Před hozením si samozřejmě musí sednou, ale já místo toho později dala lehni, což mu šlo bezvadně. Docela mě to překvapilo, radši si vždy sedá. Později jsme trénovali lehni, pojď sem (to je na krátkou vzdálenost, neřeště mě :D), sedni, pojď sem, a tak pořád dokola. :D Posléze jsme přešli k zůstaň' a já utikala pryč, potom jsmemu řekla, že už může ale zdrhala sjem dál tou nejvěší rychlostí. Za pár sekund byl vždy u mě. :D
U jednoho 'zůstaň' jsme zpozorovali psa, ale nevěnoval mu pozornost, jen se na něj podíval. :)
Pak jsme razili domů :) (Fotka není z deška, je z léta)

Procházka 7

7. února 2011 v 18:38 | Das
Jelikož dnes bylo opravdu teplo, vyrazili jsme na ještě delší prochajdu než obvykle. :)
Bylo mi řečeno, že dneska Falkouš opravdu zlobí a neposlouchá, tak sjem se sama divila, že byl opravdu hodně poslušnej. Když nepočítám setkání s beaglem, kterej byl přivázaný hned před barákem a štěkal jak debil.
U plotů jsme měli potíž s prvníma dvouma psama, ale potom už asi pochopil, že nechci aby se na ně ani díval. Bylo srandovní pozorovat, jak jde hezky a nevšímá si jich, ale občas má tendenci se na ně otočit. :D Ale zvládal to skvěle. :)
'Sedni' vykonával na 120%, chůzi u nohy na 75% (mohlo by být lepší), lehni na 90% (nechce se mu lehat a kort ne, když je na zemi bláto apod. :D), přivolání na 85% (vždy přiběhne, ale mohl by dřív než si dočmuchá), zůstaň 100% (mám pocit, že se nezvedl dřív, proto stvoka :D).
Docela mě naštvalo, že jsem šla snad tou nejdelší cestou, lezla přes pole, že si musím umýt boty, pes byl utahaný, že domů se stova vlekl, ale stejnak hodiny ukazovaly, že jsem byli venku jen hodinu a půl :/ To je děnsý, jak chodím rychle, ale to sjem musela jít rychleji v lese, páč na vodítku sjem si ho kontrolovala, aby jsme šli hezky pomalu. :D
U střelnice jsme potkali jednu ženu s fenkou, ale ta bohužel na nás vrčela a štěkala, takže žádné kamarádíčkování nebylo. Docela mě to mrzelo, páč paní říkala, že si chce taky většinout hrát - asi se jí nelíbylo, že Falča je větší než ona. :D
Vyfotila jsem čtyry fotky, ale mobilem, tak se omlouvám za kvalitu. :D
http://dahyla-alias-das.blog.cz/
 
 

Reklama