Falčí

Procházka 6 - Prozkoumávání dalších cest na Semenci

17. ledna 2011 v 17:44 | Das
Dneska bylo ůplně nádherně, tak jsem s Falkoušem vyrazila na procházku. :) Bylo tak hezky, že jsem šla v lehký bundě. (:
Už jsme neěděla kam jít, protože stejnou cestou se mi procházek po semenci nechtělo. Takže jsem na modřínovce zatočili doleva a kome zdi 'Stanice pomoc přírodě' jsem šli dál a dál až sjem došli na jednu louku. Tam jsme zabočili do lesa, kde bylo nějaký bílý peří a on ho samozřejmě musel strčit do huby. :D Šli jsme po stráni vodorovně s Lužnicí a tam jsme fakt už byla ztracená, tudy jsme nikdy nešla, ani jako malá. :D Tak sjem šli pořád dál a pak zatočili do prava, vyšlapali kopeček a vyšli jsme u laviček se stolem, informační tabulí a takový studně. Tak sjem nabrala do hrnečku (oni jsou tam tři pověšení.. :D) vodu a dala hafanovi napít. :)To už jsme byli opět na modřínovce. Chíli sjme běželi a to už jsme byli u rozhledny a z kopečka jsme si to štrádovali do města směr dom. :)
Nádherná procházka! I když bylo venku dost psů.
Footila jsme celkem dost, i krajinu. :))

Procházka 5 - Semenec

27. listopadu 2010 v 22:02 | Das

Kolem druhý jsme vyrazili na prochajdu. Opět jsme šli na semenec, ale trošku jinýma cestičkama. V lese jsme za 'houpačkama' (kopečková cesta) zatočili nahoru, místo bay jsme šli rovně. No a asi po pěti minutách Falčí vystřelil dopředu. Byli tam nějaký asi tři ženský nejspíše se třemi psy. Takže si spolu hrály, jenže jedna ta ženská pořád ať na tu fenu F. neskočí, že prej tohle jeden pes udělal jejich druhýmu psovi a ruplo mu koleno. Nakonec falčín na ní opravdu v zápalu hry omylem skočil, ale nic se jí naštěstí nestalo. Takže jsem to střihli doleva a procházku jsme si ještě zdelšili nebo zkrátili, už nwm kam bych došla, kdybych šla pořád rovně.. :D
Docela poslouchal, na písknutí přiběhnul. Procházka byla nádherná, napadlo trochu sněhu, i když většina už roztála v lese ho pořád trocha byla. Měl z něho radost, ale bylo ho málo aby byl opravdu šťastný. Minulý rok sníh upe miloval. :)
Když jsme se pomalu už vraceli, tak se vyválel ve sněhu.. A pak vystřelil obrovskou rychlostí a oběh kolem mě velký kolečko.. :D to ho takhle občas chytne rapl. Několikrát jsme si skočili přes lavičku, pak u rozhledny cvičili zústaň a hurá z kopce domů. :))
K baráku jsme si to střihli přes dokončující stavbu parkoviště. jsem omylem šla jak normálně a už se m nechtělo vracet. Přeškočili jsme prkna a přeběhli. Teda přešli, nikdo tam nebyl.. :D
Fotila sjme mobilem, páč sjem zjistila kam si bratr ukryl USB kabel. :D Nic moc kvalita, ale aspoň jsem je nemusela zmenšovat.. xP
Jsem pěkně utahaná, něco na mě asi leze, možná se půjdu vysprchnout a do půl jedenáctý možná i spát. Falča asi taky někde v obejváku chrní.. ;))
*v c.č. více fotek*

Procházka 4 - Semenec

3. listopadu 2010 v 21:50 | Das
Začala sjem procházky číslovat z praktických důvodů. Nedávám sem všechny naše procházky jich nesčetno! ;))

Opět na semenci. Celkem poslouchal.. :) Šli jsme stejnou cestou jako minule, tou delší. Akorát jsme vyrazili až v půl čtvrtý, tak jsme se vraceli s červánkama.
Potkali jsme dospělího německýho ovčáka a štěně téhož plemene (nebo s něčím skříženýho) a jednoho teriéra )nejspíše voříšek), kterého jsme potkali i minule, takže mě za ní (je to fenka) táhnul jak splašenej. No, když se s nějakým psem už někdy vidí, tak si s ním strašně potřebuje hrát. Ale musím pochváli paničku té fenky (Ajdi?), dneksa ji více poslouchala.
Procházení u plotu dneksa bylo ok, ale to spíše proto, že skoro všici psi byli zalezlý. Ale stejnak byl v tomhle v klidu :)) ..
Cvičili jsme asi dvakrát zústaň, už to umí snad na 100%, teda, když mu to řeknu já.. :D Nechá mě odejít již tak daleko, když jsme to začínali cvičit, tak jen pár metrů. Teď klidně cca třicet.. :) /víc jsem myslím ani nezkoušela :D)
Potom jsme skákali i přes lavičku. Šlo mu to. Ale cvičím jen na piškot (u zůstaň dostane piškot až když přiběhne, ani mu ho dřív neukážu).
Bylo celkem teplo, ale občas se zvedl víter.
Vzala jsem foťák, takže máme asi pět vyvedených fotenek. Upravila jsme jim kontrast, a promiňte za jednu rozmazanou, nějak jsem to blbě blejskla ;)) ale i tak se mi strašně líbí /ty stromy/ :D

1 rok!

1. listopadu 2010 v 18:38 | Das
Dneska slaví ten náš hafan jeden rok :))
dostal/dostane: new větší misku na vodu, 2 kosti a jiný pochoutky, házeč na míčky + tenisák, 3 hračky
 Myslím, že může bát rád =))
Je to fakt rozdíl, když mu byly ty dva měsíce a teďka rok. Nedá se tomu uvěřit..ˇˇ
V celým článku fotos, když byl ještě to malý roztomilý.. :D

Procházka :))

30. října 2010 v 17:11 | Das
Dneska jsme vyrazili opět na prochajdu na Semenec. Vzala jsem sebou i foťák, takže budou photos, ale bohužel jsou upe na hovno baterky, takže jsme vyfotila dvě foty, protože se potom začal sám od sebe vypínat :(
Šli jsme upe u plotu aby jsme to cvičili nevšímat si tich psů. Nu, cestou tam se mu to moc nevedlo, protože měl hodně energie. Cestou spátky.. no, taky nic moc, ale celkem to šlo.
Páč je dneska sobota bylo všuhe dost pejskařů. Potkali jsme černýho retvívra, německýho ovčáka, 3 teriéry a bígla. Pokud si pamatuju všechny. No, oproti tim teriérům Falkouš celkem poslouchal. I když se chtěl kamarádíčkovat, což oni taky.. :D
Šli jsme celkem dlouhou trasou než obvykle, ale potom jsme na hřiště nešli, takže to bylo tak nějak vyrovnaný oproti jiným procházkám.
Cvičili jsme i zůstaň a to mu šlo ůplně skvěle. Ani jednou se nezvedl, aby ke mně šel dív, než by měl. :)) Z toho mám vlastně radost.. :D
Ae byla pěkná zima :( a já rukavice nechala doma.. ae což ruce mi neumrzly.. :D
A už na fota.. (bohužel jen dvě, pak se mi zcvoknul foťák..)
01

02

Aktual info a foto

27. října 2010 v 23:11 | Das
Po dlouhé době opět přidávám něco o mém a mé rodině psovi. Možná si někdo pamatujete, ale od začátku dubna uběhla dlouhá doba, proto přidávám i základní informace. Bohužel nemám kabel k mobilu, takže jsou tu jen fotografie z foťáku.

Jméno: Falco
Přezdívka: Falčí, Falča
Plemeno: Bernský salašnický pes + Leonberger
Věk: skoro 1 rok (narozen: 1.11. 2009)
váha: 47 kg
Co umí?*: sedni
               lehni
               zůstaň
               dej pac
               k noze
               honem (pobídka k větší rychlosti)
               jdeme
               běžíme
               přivolání
               apod. (nwm, jestli jsem si vzpoměla na vše)
Výcvik: na cvičák nechodíme, vše učíme sami - stačí nám základní povely (prej :D)

*neznamená, že poslechne na 100%, pořád je to takovej puberťák, co potřebuje všechno zjistit. :) Ale když na tom trváte, tak to dělá. A musíte trvat. :))

už klídek.. dneska, prosíím!! xD + fota..

10. dubna 2010 v 21:05 | Das
Dneska byl s náma na baráku, kde lítal se a tam xD
otom tam trávli čas na balkoně.. xD
Jelikož pánička i páníček odjeli s kamarády do hospody, tak ho mám na starosti doma. Překvapivě vzhledem k tomu, že jsme tak velká rodinka není krmě nás dvou doma nikoho.. Brácha myslím zapíjí syna kamaráda bo có, druhej bratr jel s přítelkyní za Pajanem a za jeho francouzkou (a čch a francouzka xD mluví spolu německy xD)..
Doufám, že už nebude kňučet.. To známe.. rád by ven a dělal blbosti.. na to se mu můžu vykašlat.. honit ho pozahradě x/
Tak když jsem s ním přišla z venku abych měla klid, že OPRAVDU ven nechce, tak jsem vyfotila pár photos..

Vycházka

3. dubna 2010 v 17:14 | Das
Tak jsme opět vyrazili :)  .. Předtím jsem si konečně udělala ten vtupní úkol na biologii.. :D
Falčín už se těšil, tak jsme šli a vzali jsme to rychleji než včera.. Pže jsme se, my blbí než jsme vyrazili se nenapili.. xD a taky jsme byli unavený.. Šli jsme stejně jako včera.. a jako vždy na semenec... ;)
Fotky jsou žádaný, tak jsem zase fotila.. ;)
Fota i komentuju.. bay jste pochopili.. C_C
klik c.č.

Dneska jsme na procházce i cvičili x)

2. dubna 2010 v 19:42 | Das
xD dneska opět na prochajdě.. a zejtra půjdem asi taky xD jenom já sestra a pes x))
Zase jsme šli na semenec ae prošli jsme nad les a pak neznámíma cestama (jen jsem odhadovala kde jsme xP) skrz les ke stanici pomoc přírodě x)) Tam v lese na cestě ke stanici byla lavička tak jsem ji zkusmo přeskočila, jestli přeskočí taky.. Přeskočil!! Tohle jsme se ho pokoušeli naučit v zimě, ae byl chytrej a dycky tu hordu sněhu obešel.. xD jsme si skočili hodněkrát, i ségra a pak sem ho zkusila nalákat bay tu lavičku přešel.. na piškot se povedlo, ae to zas tak nejde ;).. ae nevadí..
Když se opozdil nebo zaběh moc daleko tak stačilo zavolat nebo písknout a hned se prudce otočil a uháněl k nám x) to bylo úžasný.. a vypadal ta zvláštně.. trdlovsky.. nwm jak popsat.. škoda, že jsem nefotila... Částečně proto, že bratr nedopatřením viděl můj web (nwm proč čuměl ke mě k počítači) a uviděl fotografie a buzeroval proč je tam dávám, že nám ten foťák sebera a blablabla.. Prostě debil!! takovej buzík oproti ostatním dvoum bratrům.. xI
Mno nííc xD tak já jdu na ten projekt..

Dnešní vycházka + fotáá xD

1. dubna 2010 v 19:21 | Das
Po druhý jsem byla jenom se ségrou a psem na procházce bez rodičů.. xD dokonce nás i poslouchal.. Ae kdybych s ním šla jenom já, tak by asi tak neposlouchal xD by si ze mě dělal prdel.. jako vždycky xD
šli jsme na semen k rozhledně.. nebudu říkat jak kudy kam, pže stejně neznáte xD Tich fotek je hodně,  ae blbá kvalita, pže jsem fotila mobilem..

Kulička na stomě :)

1. dubna 2010 v 14:04 | Das
Falčí se byl s mojím dvošátkem vyvenčit na zahradu, která patří všem pronajatým bytům.. :D  Vzali sebou kuličku.. takovou tu na provázku.. jestli máte páru o co go.. Ségra házela našemu psovi milovanému kuličku a chtěla přehodit strom. A jaksi uvízla v tom stromu až nahoře.. :D ae nemohla tak vysoko vylézt, pže by větev udělala křup křup a dvojšátko výdech.. :D
Tak po obědě si musela vzít násadu na čištění oken a schodit tu kuličku... Preoáč byla omotaná kolem dokola okolo větve tak nešlo jednoducho se stromem zatřást.. xD
Ale povedo se a Falčí má kuličku zpět..
Za půl hoďky nejdýl jdu se ségřincem a s ním na prochajdu.. možná nějaká fota.. čehokoliv přibydou.. ae jenom z mobu xD
tak pháá.. ozvu se až přijdem.. snad.. doufáám.. x)

Falko fota 1

9. března 2010 v 18:25 | Das
Konečně sem dávám fotky toho našeho psiska.. x)) Je to kříženec leonbergra a Bernského salašnického psa..
Tak co..?

příhoda s Falčím 1

27. února 2010 v 20:57 | Das
Falčí je náš pes. Bernský salašnický pes skřížený s leonbergrem. jsou mu čtyři měsíce, ale je velkej po kolena xD

Sem šla s falčínem ho vyvenčit a pak jsem přišla dom.. Zlobil parchant jeden xD Ae naštěstí byl ešťon rozespalej, tak to nebylo zastak hrozný xP
Tatka mu dal vytamínek (prášek s vápníkem, aby mu dobře rostly kosti) a já sem mu ho dala taky, protože jsem ho měla v kapse.. Pak taťka šel kouřit a von si vedle něj sednul Falčíno..
On si Falčí myslel že něco dostane a tatka mu řek, že mu teda cigarety neda ae pak je mu dal a von vypadl tak spokojeně xD A měl je jenom zlechka v hubě.. ani je nezačal lízat.. prostě nic.. A šel s nima do pelechu.. xD Já jsem byla mrtvá.. xD
Foto "jak řediteluje" dodám příší tejden xD
 
 

Reklama