Fotím

Black & White

2. července 2013 v 0:03 | Das
Nedávno si sestřenka a ségra koupily pleťové masky a chtěly se spolu vyfotit. Popadla jsem sestřeničin mobil a ujala se role fotograky. Nejdříve vznikaly obyčejné fotky, ale pak nás to začalo bavit a pořádně jsme se rozjely. :) Nedokážete si představit, jak jsme se při focení nasmály! Fotografie jsem upravila a některé sem dávám.
Neskutečně jsem se při focení i upravování vyřádila. Snad brzy ušetřím na nový (funkční) foťák.
Tak trochu si říkám, že jsem nikdy nezveřejnila fotografii jakékoliv osoby... No co, všechno je jednou poprvé. Třeba se tu někdy objeví i fotka mé osoby. ;)
Komentujte, kritizujte!

Cestou necestou 2

3. května 2013 v 11:46 | Das
Přidávám další sérii fotek na téma "cestou necestou". Foťák mi stávkuju, takže bohužel fotek jara moc nemám a asi ani mít nebudu. Ale jsem pevně rozhodnutá, že nějaký ten kompakt si pořídím. :)
Každá z fotek byla pořízena někde jinde a někdy jindy.

Tato fotka je z loňského jara nebo léta. To jsem se psem a kamarádkou hledala cestu na Velký depot. Moc ráda se na tuhle cestu, která se pak mění v pěšinku, vracím.

Cestou necestou

18. března 2013 v 21:05 | Das
Ráda fotím silnice, lesní a polní cesty, na které se zatoulám. Při pohledu na fotku se mi okamžitě vybaví, kde ta cesta byla a co jsem na ní zažila. Mímo jiné se mi fotky cest líbí celkově.
Zjistila jsem, že podobných fotek mám spoustu, a tak jsem se některé tozhodla postupně zveřejnit. Do této rubriky nepřibylo nic už čtyři měsíce, takže si myslím, že to možná bude i příjemná změna tématu článků.

Cesta do zeleně, k míru, ke zvednutí nálady.. aneb vzhůru na Semenec. Fotka sama o sobě nic moc (přepaly..), ale to místo má pro mě velký význam.

Podzimní sníh

4. listopadu 2012 v 18:11 | Das
..aneb nasněžilo (a následně roztálo), takže místo fotek podzimních, jsem fotila zimní. Překvapivě foťák docela pěkně fotil, ale nevšimla jsem si, že mám zaprasený objektiv. :D Takže jen detaily, další zimní fotky jsou v předchozím článku, ale jen ty psí.
Na těchto dvou fotkách je takové spojení zimy a podzimu.

Pavouci kouzlí

2. září 2012 v 18:20 | Das
Ačkoliv pavouky moc nemusím, jejich pavučiny mě fascinují. Hlavně po ránu nebo v zimě, když jsou 'namrzlé'. Sice není moc příjemné se zamotat do pavučiny, ale když mě na začátku prázdnin na ranní procházce překvapily namrzlé pavučiny, které byly snad úplně všude, jen jsem zírala. Ty úžasně namrzlé, které byly na mostě, mi foťák nebral, tak jsem se pak zaměřila na ty v trávě, kterých bylo opravdu požehnaně.

Vím, že ty fotky nejsou zázračné, neměla jsem v plánu je zveřejňovat, ale jde o ty úžasné pavučiny. (A taky o to, že nejsem schopna sepsat něco smysluplného.)

Bez domečku nikam!

11. srpna 2012 v 20:18 | Das
Šneci mě fascinovali už jako malou, hlavně ty jejich 'tykadla'. Jednou jsme se ségrou objevili místo v lese, kde bylo šneků několik desítek a hned jsme k nim nanosili všechny ostatní šneky z okolí. Ségra pak mluvila ze spání o Šnekově. Mohlo nám být tak 9. Usměvavé časy. :)
Vlastně je to můj první vyfocený šnek, vůbec nechápu, proč jsem na něj namířila objektivem teprve teď.
Taky máte strach, že v trávě nějakého přehlédnete?

Lávka a pes

25. července 2012 v 0:00 | Das
V jednom lese, který je jedním z nejhezčích, co znám. Abych se dostala do jeho větší části, musím slézt dolů do velikánské strouhy a když se mi to povede, tak vylezu přesně u kamenné lávky přes úplně ledový potok. O les se zřejmě nikdo moc nestará, všude se válí popadané ztrouchnivělé kmeny stromů, většina pokrytých mechem, proto putování tímto lesem je i o přeskakování stromů. Hlavně tady u potoka, dál to moc neznám, ale snad prozkoumám.. :)

Kopretiny

13. června 2012 v 21:41 | Das
Foťák se mi dokonce už i párkrát totálně seknul. :( No, nic s tím nenadělám. Ale občas vyfotí pěknou kvalitní fotku, ale někdy mám po shlédnutí fotek chuť brečet. Taky dobře vím, že špatné focení je i mnou. Takže to nevzdávám.
Mimochodem, dneska jsem slintala nad zrcadlovkama a jinými vymakanými fotoaparáty v letáku. Zřejmě hodně vzdálený sen.

Teď k fotkám. Vyfotila jsem je, když jsem na procházce se psem a kamarádkou dorazila k cíli - sousoší Velký Depot. (zdokumentováno)
V květinách se moc nevyznám, ale kopretina je jedna z mých nejoblíbenějších. :) (Možná proto, že ji tak snadno poznám. :D)

Pavouček

30. dubna 2012 v 19:22 | Das
Pavouky nemám ráda. Ale nevadí mi, když nejsou velcí a když mi nelezou v pokoji. :D
Foceno někdy se začátkem jara, když jsem se neúspěšně snažila vyfotit břečťan.

Stodola

10. dubna 2012 v 12:43 | Das
U babičky máme dvě stodoly a tu zadní jsem zachytila na fotkách, vlastně spíše jen její zdivo.
Nyní slouží už jen jako taková garáž pro kluzák, čluny a přívěsy.
Bohužel můj foťák nemá schopnost zaostřit tam, kam chci.

Makro z lesa

18. března 2012 v 18:22 | Das
Téměr nepoužitelné, ale v porovnání s těmi desítkami smazanými skoro perfektní..
Když už jsem donutila foťák zaostřit, tak mi nezaostřil tam, kde jsem chtěla. Marná práce, co dodat. :D

Západ slunce

9. března 2012 v 14:47 | Das
Minulý týden jsem se z procházky s hafanem vracela později, a tak mi bylo konečně dopřáno si vyfotit západ slunce. Sice nebyl úplně nejkrásnější, přesto jsem se rázem vznášela ve výšinách. Fotky také nejsou nejlepší, ale troufám si tvrdit, že k těm příšerným se taky neřadí. (Myšleno v poměru s mými ostatními fotkami.)

Vzpomínky na mrazivou zimu se sněhem

22. února 2012 v 19:04 | Das
Nevím, jak u vás, ale u nás už skoro všechen sníh roztál. Jen u lesů a na loukách se sem tam něco drží. Něco poloroztátého a tak malého, že to vlastně není nic.
Vyhrabala jsem pár fotek zimní přírody. Zimu mám moc ráda - hlavně když mrzne a je hodně sněhu, ale už volám jaro! :)

Zamrzlá řeka

7. února 2012 v 16:58 | Das
Na páteční procházce se psem jsem stačila blejsknout i zamrzlou Lužnici. Dnes je určitě i pokrytá sněhem. :)

Podzimní krajina

18. ledna 2012 v 17:11 | Das
Máme sice zimu, ale ještě před týdnem nebylo po sněhu ani památky, takže to opravdu vypadá spíše jako podzimní deštivá krajina. Foceno při výletu na Karlův hrádek.

Zřícenina Karlův hrádek

7. ledna 2012 v 21:02 | Das
Jelikož rodiče plánovali navštívit se psem blízkou zříceninu, tak jsem se přidala - lákalo mě něco nafotit. Díky novým baterkám foťák funguje, i když kvalita je a bude stále hrozná. Pršelo a sněžilo, takže na některých fotkách jsou vidět i vločky. Snímky jsou uměle doostřovány a zesvětlovány, protože se už pomalu stmívalo.

Někdy si říkám, proč nezveřejním jen dvě - tři nejlepší fotky, ale já vás přece nemohu připravit ani o jednu ucházející fotku. Hlavně tady vám chci ukázat, jak to tam je všude nádherné a že to stojí za to, podívat se tam taky.

Karlův hrádek je zřícenina u vesnice Purkarec v Jihočeském kraji. Nechal ji postavit ve čtrnáctém století Karel IV. jako lovecké sídlo. Nazýval se Karlshaus. Za husitských válek byl vypálen a opuštěn.

Podzimní fotky

5. listopadu 2011 v 21:57 | Das
V pátek než mi klekl foťák, jsem pořidila pár fotek podzimní přírody. Nejsou kvalitní, jsou neostré, ale některé pro mne mají zvláštní kouzlo, protože ty místa znám a mám je ráda. :)

Houby

10. září 2011 v 19:15 | Das
Někdy v srpnu jsem byla s tátou, sestrou a psem na houbách. Sice jsme toho moc nenasbírali, ale pár fotek jsem vyfotila. :) Bohužel mi foťák odmítal pořádně zaostřit, takže jich zrovna není hromada...

Nature

21. srpna 2011 v 22:09 | Das
Nedávno jsme podstoupila 10km procházku kolem řeky Lužnice a dál, ale to už popisovat nebudu.
Přidávám pár fotek přirody. Jemně upravený, focený špatně špatným foťákem.
jsou to opravdu děsné fotky. špatná kvalita a všechno. nesděste se!

Šumava

11. srpna 2011 v 23:10 | Das
Když jsem byla na basketbalovým soustředěním v Klatovech, tak jsme si na den volna vyrazili projít Šumavu. :)
Fotky jsou z cesty k Čertovu jezeru, kde prý se ukrývá ďábel. :)
pohled z lanovky do -předpokládám- smrků a oblak.
 
 

Reklama