Já a moje kecy

Kniha o psech versus film

12. listopadu 2011 v 18:04 | Das
V poslední době jsem četla tři knihy o psech, které jsem později viděla i sfilmované. :) Takže hodlám porovnávat, popsat.. rozsoudit.

Je lepší kniha nebo film? Většinou to bývá knížka, mimo jiné tam bývají situace lépe popsány, než ve filmu natočeny.

http://2.bp.blogspot.com/_o_BQRkMmmTA/TLx87buR7sI/AAAAAAAAAGs/7ILC4dVHd1U/s1600/marley.jpgMarley a jáhttp://www.bux.cz/public/4c/3b/f9/3971_12852__3D_marley_a_ja.jpg
kniha: Napsáno Johnem Groganem, velice vtipná kniha, která vás jen tak nepustí. Stituace jsou krásně popsány, navíc vše podle pravdy. Na konci se neubráníte pláči.
film: Při mnohých scénách se zasmějete a budete se dívat dál, abyste zjistili jestli na konec Marleye zvládli nebo ne. Ovšem pár scén si scénáristi přikrášlili nebo vymysleli.
srovnání: Dle filmu byl Marley první pes manželů. Ovšem v knize je jasně napsáno, že oba měli psa, který je dokonale poslouchal a s kterým vyrůstali. Film je na konci dojímavější než kniha a to možná kvůli přikrášlené scéně, ale celkově podle mne byla lepší kniha - i když ne o moc. Ovšem film je oproti knize už na první pohled americká kravina.

Putovní čtenářský deník (pro rok 2012

6. listopadu 2011 v 18:04 | Das
Abyss přišla s úžasným nápadem, kterým určitě nepohrdne žádný velký čtenář. :)

Ve zkratce: Po ČR (pro SR je zvláštní kategorie) by poštou putoval deník, do kterého byste napsali své myšlenky o knihách, které jste právě přečetli a dodali, co hodláte číst do budoucna nebo nějaké poznatky z osobního života. :)
Myslím, že je to úžasný nápad a jelikož dle komentářů to zatím rodiče zakazují, tak tady dělám na to menší reklamu a doufám, že se zapojíte. No, nebylo by zajímavé si počíst v myšlenkách druhých o knihách, které jste četli a zároveň získat typy na dobré knihy?

Já se rozhodně se ségrou do akce zapojím. :)

Vaše Das

Mé knižní bohatství

2. listopadu 2011 v 21:17 | Das
V pondělí jsem si kvůli novým knížkám musela předělat polici s knížkama. :) Rozložila jsem si je na koberec, abych mohla utřít prach a docela jsem čuměla, kolik tich knížek mám. :) V osobním vlastnictvím jich mám 32, některé jsem četla od ségry, některé z mamčiny obrovské knihovny. Ovšem nejčastěji si je pučuju z knihovny, jinak bych se nedoplatila. :D
zhora z leva:
Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela (4 vyšlé díly), Proroctví sester, Dračí brána, Atika, Encyklopedie plemen koní, Vampýrská akademie (všech 6 dílů), Škola noci (7 dílů, ale jeden z nich má půjčený kamarádka), Upíří deníky (2 díly, nepřečteno), Pijou mi krev (nepřečteno), Smečka (2 díly), Ukradené prázdniny, Pricezna Mia (2 poslední díly), Jarmark, Marley a já, Lev jménem Kristián (nepřečteno)

Doufám, že mi budou knihy dál přibávat, jen doufám, že do té doby budu mít nějakou malou knihovničku či další poličku, protože už se mi tam horkotěžko vejdou. :D

Jak jste na tom vy se čtením?
Vaše Das

Psí plemena mého srdce

30. října 2011 v 15:24 | Das
Na konci května jsem již podobný článek psala, s názvem 'Co bych chtěla za psa'. Samozřejmě se za ten čas pár věcí změnilo a já jsem se rozhodla zveřejnit článek o psích čumácích, co jsou prostě úžasní. Jak povahou, tak vzhledem. :)

Bernský salašnický pes
Úžasný rodinný pes, který nezklame ani v hlídání. Strašně přátelský, milý, kdo by mu odolal? Však každá druhá chalupa má za plotem nádherného Berňáka, který štěká, ale nekouše. Sice to není zrovna pes vhodný na výcvik, ale jistě nezklame ty, co ví, co od něj očekávat. :)
http://kockapes.cz/sites/default/files/nemecky_ovcak4.jpgNěmecký ovčák
Vhodný jako hlídač, pracovní či rodinný pes. Celkově všestraný a hodně učenlivý. Výchova snadná. Co dodat? Prostě úžasný pes pro toho, kdo je ochoten ho zapojit do svého života. :)
http://www.psi-plemena.cz/files/2008/08/Border-kolie-Border-Collie4.jpgBorder kolie
Často hyperaktivní, akční, milý pes. Nejinteligentnější plemeno světa, tak vás jistě nepřekvapí, jak rychle se naučí různé povely a triky. Dokonalé plemeno pro toho, kdo se chce věnovat dog dancingu, agility, dog frisbee a dalším tisícům sportům pro psy.

Máte zájem o štěně?

4. října 2011 v 20:59 | Das
Mamky sestřencie má štěňata a dvě fenky nabízí zadarmo, maxilmálně za 500,- za veterinární poplatky. :)
Rodiče mají vynikajíci povahu. ;)

Knižní zpověď

28. září 2011 v 17:03 | Das
Knižní zpověď z blogu Fanty. :) http://fantalight-cd.blog.cz/ (první část)
 1. Jsi knižní tip?
  Samozřejmě. :) Delší dobu bez knihy ani ránu!

 2. A co tvoji rodiče a příbuzní?
  Mamka se ségrou čtou také hodně. Táta něco někdy přečetl, ale moc kladný vztah ke knížkám nemá. Asi tak jako nejstarší a nejmladší bratr. Prostřední brácha překvapivě občas čte. (pokud se počítá číst déle jak rok osmisetstránkovou knížku).

 3. A vrstevníci?
  Moc ne. Tedy kámoška ano, ale když to vemu hromadně tak nic moc.

 4. Vyprávěli ti vaši nebo příbuzní pohádky, když jsi byla malá? Pokud ano, jaké?
  Jistě. :) Mamka když jsem byla malá a potom i když jsem byla starší a byla jsem nemocná. I brácha vlastně jednouo jedinkrát nám se ségrou vypravoval hororovou Krakulku. O perníkové chaloupce, Červená Karkula a další klasiky, na které si nevzpomenu.

 5. Četli ti rodiče nebo příbuzní pohádky, když jsi neuměla číst? Pokud ano, jaké?
  Ano, mnohem více než vyprávěli. Milovala jsme ruské pohádky - O peříšku Finesta jasného sokola, od Boženy němcové snad všechy, Zlatovlásku, Dlouhý, Široký a Bstrozraký.. To se vždy otevřela bichle od B. Němcové a tam kde se otevřela, ta pohádka se četla. :)

Bloodlines

5. září 2011 v 20:54 | Das
Znovu zprovozněna rubrika 'moje kecy' - nutnost.
Článek píši podruhé, vymazal se mi. :/

Určitě někteří z vás ví, že jsem opravdu velký blázen do knížní série Vampýrská akademie. A Rcihelle Mead napsala novou knihu, která navazuje na VA. Nejdříve jsem si řikala, že ji kupovat nebudu, ale po shlédnutí TV spotu, mám jasno - kupuju!
Kniha se jmenuje Bloodlines - Pokrevní pouta. V Americe vyšla koncem srpna, českého vydání se dočkáme 28. listopadu tohoto roku. :)

Antonace: Pokračování Vampýrské akademie. Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou http://2.bp.blogspot.com/-cNbx9HP0Fq4/TbLgo0DF11I/AAAAAAAAALY/43zNYk1lvsw/s1600/bloodlines.jpgnadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí. Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev…

TV spot:
překlad:
Sydney: "Jsem alchymistka, učila jsem se chránit tajný svět upírů. Studuji magii. A myslela jsem, že jsem připravená na vše. Dokud jsem nepotkala jeho.
"POKREVNÍ LINIE - RICHELLE MEAD"
"Krev nelže!"
(přeložila úžasná Kety!)

Jsem absolutně natěšená! Kniha má narozdílu od Sukuby i velice dobré hodnocení. Tudíž Sukubu nekupuji, kupuji Pokrevní pouta a grafický román VA (komix). :D

Přemýšlím, že zruším affs.

18. srpna 2011 v 23:05 | Das
Tak jsem přemejšlela..
.. a pak zas trochu víc přemejšela.. až jsem vážně přemejšlela, že zruším affs.
Udělala bych si místo nich jen jakési 'oblíbené stránky' či něco podobného. Prostě seznam blogů (lidí), kam ráda chodím a chodila bych k nim, stejně tak jako teď navštěvuji svá affs.
Vlastně.. Co mi affs dávaj? Ti obyčejné, prachobyčejné mi nedávají nic. Ovšem ty, co znám už delší chvíli, nebo jen krátkou a perfektně si s nimi rozumím, ráda chodím na jejich blogy, ráda jim píšu komentáře, mám se jak vyjádřit k jejich článkům, máme podobné názory, nebo se mi prostě jen líbí, jak píší,........ To jsou Ti, díky nimž mě to tu ve virtuálním blogovým světě baví tolik, jak mě to tu baví.
Proč mít affs? Abych si říkala, že jsem u nich dlouho nebyla, že tamten blog mě nebaví, nechci to číst, ale protože se mnou spřátelili, tak to udělám, i když vlastně je ani nechápu a nemám jim na to, co říct...
Však nezáleží na tom, jestli to budou affs/sbé nebo oblíbené stránky, ale opravdu už nestojím o to, abych četla komentář, ve kterým mi neznámá holka, s neznámím blogem napíše jen jedno slovo 'spratelis?'. Možná tak před dvouma rokama bych z toho byla celá šťastná 'Bože, někdo chce se mnou spřátelit! No, chápete to?!', ale čas mění věci i některé názory a zvyky.
Dříve byl pokrok, když jsem objevila hosting, na kterém jsem se vyznala, potom to bylo pochopení, co jsou affs, v té době známé jen pod sbé, nakonec jsem skončila na hostingu blog.cz. Tak tedy je možná na čase, abych zrušila affs. Bude to krok dál, nebo krok zpět?
Vlastně celkově bych blog zaměřila jen na autorskou tvorbu. Sice takový už je, ale asi bych více psala takové ty články, když mám 'myšlenky na pochodu'.
Jo, asi to udělám.
Ovšem problém je, že do oblíbených stránek poputují skoro všechna má affs. Budu se muset hodně moc snažit, aby tam zůstali opravdu jen ti nejlepší z nejlepších.
Uvidíme. Nejspíše někdy v bližší době budoucnosti. ;)
P.S.: Váš názor?
Vaše Das

Little complicated stories

1. srpna 2011 v 21:24 | Das
Je tu pár lidí, kteří by uvítali, abyhc opět začala psát..
.. ano, začala jsem zas psát.. Ale vraťmě se k začátku. :)

Od dneška tumám týden na návštěvě sestřenky a s Adush jsme založily společný povídkový blog. :)
Dneska jsme na něm hnedka zamakaly, takže snad vypadá nějak k světu.

A teďka jsme sesmolily první část povídky 'Bitva' - fantasy o elfech a lidech.

Snad blog navštívíte, přečtěte a zanecháte kritický komentář. :)Na blogu píšu jako Light Qeen, sestřenka jako Dark Qeen.

Sestřenka vás pozdravuje. ;)

(odkaz na blog = ikonka)

Pouť!

14. června 2011 v 17:14 | Das

Matějská pouť 2010 - PrahaU nás je pouť! :D
zatím jsem byla jen na kleci. :D Makačka, ji roztočit.. :D Vás zavřou do klece a musíte jí rozhoupat jako když stojíte na houpačce.. a když to dáte hodně, tak se to bude točit i dokola.. ale já s kámí bez šance. :D
.. V neděli se chystáme, prej pudou i kluci. :))
Dneska opět na puti, nejlepší koukat.. :D
Snad budu mít víc prachů.. mám 600,- , ale budu kupovat napůl žehličku, takže mi zbyde 400-450,- .. doufám, že ještě vyfásnu kapesný nebo prachy od dědy. :D
Na naší pouti vždy prší a mám na ní narozky. :D (detajl)
.. A co tu všechno máme?
malej skákací hrad, velkej skákací hrad, twister, velkej a malinkej řetízkář (kolotoč), vláček, nindža želvy, autodrom 2x, simulátor 4D / 3D, výbušný klece, lavice, horská dráha, trampolíny, extreme, střílna (nevím, jaks e tomu říká. :DD).. a to je asi všechno. :))
Co jezdí k vám?
Chodíte po atrakcích nebo po stánkách?

RPG

8. června 2011 v 16:00 | Das
Když jsem byla mladší (10-12 let), tak jsem věčně vysedávala na alíkovi u stolu fantasy hra aj.
Teď jsem RPG hře znovu propadla, hraju na rpg-dream.blog.cz :)
Pokusím se vám o rpg něco povědět.

RPG je hodně forem, ale já budu mluvit o té, kterou hrajete v chatech, návštěvních knihách apod.


RPG = Role Playing Game = 'Hra na hrdiny'
Hráči si vymyslí vlastní postavu, za kterou hrají - tedy mluví, pohybují se apod.
Na alíkovi toto nalezneta na stole fantasy hra, TVD game, rodinka game aj.
Zapojit se může každý, ale musí dodržovat určitá pravdila. Nejzákladnější je, že nikdo nemůže hrát za jiné postavy. Tím je myšleno, že nemůžete do chatu napsat: *Udělala jsem pár kroků k Jackovi.* Ahoj *usmála jsem se, vzala ho za ruku. Taky se usmál a políbil mě.* Červenou část textu napsat nemůžete. Napsali by jste černou část ukázky a čekali na odpověď.
Další pravidla nejsou vždy stejná, ale jsou si dost podobná. Záleží i na druhu hry.
Taky si musíme umět přiznat, že i naše postava musí mít chyby, jako my sami v reálném světě.
Určitě jste si všimli, že jsem ukázku napsala v takzvaných hvězdičkách (= *text*). Do hvězdiček se dává, co postava dělá, řeč zůstává bez hvězdiček. (např.: Už musím jít *zvedla jsem prdel ze židle a odešla.*) Ve hvězdičkách všichni hráči nehrají, někdo používá místo hvězdiček závorky, pomlčky, lomítka apod.

Už nevím, co o tom napsat. :D Kdo nepochopil, tak si může otevřít pár rubrik a podívat se jak hrajeme nebo něco o tom přečíst na rpg-dream.blog.cz a jiných stránkách. Dá se říct, že je to onlinovka.

Je to opravdu skvělá věc, je těžké se od toho odtrhnout. Pozor!! - je to návykové! ;D

>Hraje tu někdo taky?<

Co bych chtěla za psa?

31. května 2011 v 18:01 | Das
Možná vám teď budu připadat jako malé dítě. Budiž.
Jak jistě víte, mám psa, ale má ho celá rodina. Chtěla bych vlastního, ale je to přání, u kterého si přeju, aby se mi vyplnilo do dvaceti let. Se špetkem realismu do pětadvaceti.

Chci psa, který bude učenlivý a většího vzrůstu. Ale teď najít toho pravýho.. Je mi jasné, že nakonec možná bude vše jinak, ale představím vám tady nějaké své favority.

http://www.plemenapsu.eu/imgplemena/belgicky-ovcak-malinois.jpg
Belgický ovčák Malinois info
Je velice podobný NO, snadno se učí, pracovitý, bývá dominantní a hodí se do rodiny. Zatím MOŽNÁ největší favorit.

Z youtube nejdou vkládat videa??

25. května 2011 v 14:59 | Das
Chtela jsem sem přidat song, kterej strašně ráda poslouchám.. ALE YT už nejsou přidávat videa!!
jakto? O.o
jsem totál nasraná! a samozřejmě, že z jiných servrů s videama to přidat nejde. /
.. snad vás dneska oběhnu, což jsem měla v plánu, ale neteř se jde dívat na Fíka. ;DD

Animace od Calisty

30. dubna 2011 v 20:06 | Das
anigif1
Moc se jí povedla, že? A kdo si to nemyslí, tak ať se jde někam zahrabat! :P :D

Už čítám, čítám! :D

27. dubna 2011 v 18:09 | Das
http://www.beletrie.eu/data/products/th_65250.jpgTrochu.. zhulená nálada? :D
Od včerejška konečně mám Vampýrskou akademii - Poslední oběť (6. díl).
Skoro jen čtu.. - ne,. to už přeháním.. v některých hodinách ve škole ty oči z podlavice zvednout musím. :D
Jsem skoro v polovině a za chvíli jdu zas číst. :))
Jak bych to zatím hodnotila? Nejlepší díl ze všech. Mrzí mě, že ž poslední..ˇˇ
Kdo četl, tak pokecáme! :)) .. Ale prosím moc neprozrazovat, co se stane v druhé polovině knížky. :D
Dimko, Rose, Lissa, Adrian, Christian, Abe,......

Neobíhám ani když jsem tu knížku neměla.. Ale pokusím se to někdy v budoucnosti napravit. :)

RPG, druhý blog.

31. března 2011 v 20:21 | Das
tento článek bude opět takový 'reklamový'.

Chtěla bych Tazidře udělat reklamu na její RPG hru, aby se konečně trochu víc rozjela. :)
Má to dobře vymyšlené! Určitě pročtěte a registrujte zde.

Za druhé bych chtěla oznámit, že sjem se stala spoluadminkou knihového blogu. :) Zatím není pořádně rozjetý, ale určitě se do toho s Rozou brzo pustíme. :))Záhlaví se nelekejte - dělala jsem ho totiž já! :P :D
Udělali by jste mi radost, kdyby jste tam občas zaskočili. zde

Pár reklam / tipů

18. března 2011 v 19:35 | Das
 • Nejdříve bych chtěla zmínit Mon Parádu. Jde vlastně o hitparádu. :) Myslím, že je to úžasný nápad. Zrovna nemám náladu, takže si podrobnosti přečtěte ZDE. (Tam do komentů nominujte songy!)
její ikonku si můžete dát na blog. ;)
 • Jedna úžasná holčina chce u sebe na blogu uspořádat nějakou soutěž. Vlastně máte možnost hlasovat, jako by jste chtěli, ale vyhrává povídková a úvahová. :) Takže jí už podstače zbývá získat další zájemce, aby si byla jista, že soutěž opravdu má uspořádat. :) ZDE

Jaké čtu časopisy?

9. března 2011 v 18:01 | Das

kontrola affs

Téma článku? nic moc.. ale chci to sem napsat. Dát typ - možná. :))

Někteří z vás budou jistě čekat bravíčko, bravo girl, top dívky apod. Tak to fakt odemě nečekejte! :D Občas si tento styl časáků přečtu, ale že bych měla potřebu si jej pořád kupovat, tak to ne. Vlastně časáky, co čtu teď taky nečtu moc dlouho, mám od každého zatím dvě čísla, ale spokojenost je. :)

Když se ohlídnu za rameno.. Jako malá jsem četla Kačera donalda (mánie rodiny, u babičky se najde pár čísel starých 8-14 let), Čtyřlístek (když neměli kačera :D) a Meteřídoušku (když mě Donald omrzel).

Teď se zajímám o psy, jak většina vás pocituje, a některé z vás to pravděpodobně pěkně štve. Číst to moje 'a jakýho máš psa? kdy ho budeš mít? ty děláš agility? a dáš na blog fotky' vám nejspíše příjemné nejni. Momentáně mám dvě čísla Světa psů a dvě čísla Psích kusů.
Titulní strana
aktuální vydání časopisu Psí kusy
Svět psů je vynikající svou odborností a zajímavostmi (7nej apod.). Stojí 47,- Kč.
Psí kusy jsou vlastně v podstatě to samé. Mírně odborné, provází výchovou psa apod., ale taé se najdou roztomilé články, které dokážou pobavit. Koupíte za 35,- Kč.
Co čtete vy?

Barbar Mamut

7. března 2011 v 22:20 | Das
Jistě většina z vás ví, že se Barbar oběvil v druhé československé superstár a velmi zaujal svým vystupováním..
Já doteď nemohu z toho jeho 'Já byl tentokrát řada sám' .. :DD
Komu s ellíbí, tak je i fanclub.. :D
(Klikněte a přihlašte se!) :D


Omlouvám se!

1. března 2011 v 20:18 | Das
http://enreal.files.wordpress.com/2008/08/angel-sad.jpgJo, je to holá pravda, že v poslední době na obíhání celkem kašlu. Ne, že bych na něj chtěla kašlat, ale.. V rodině mít jeden počítač je prostě vražedný a není možné, abych tu byla tolik, jak bych chtěla.
Občas, když už obíhám, tak mě od PC někdo vykopne, takže skončím v polovině nebo na začátku. Proto se snažím obíhat zezhora ze seznamu.. a pka zas někdy sezdola. Protože kdybych obíhala pořád jenom zeshora, tak ty dole v seznamu by měli prostě smůlu - a to já nechci.
Taky občas nemám náladu na blog. Celkově nemám náladu na nic. To mě někdo musíte rzveselit nejdříve. Ale když tady někdy nejsem, tak je to těžký, že? :D
Ale nebojte se, s blogem neseknu nikdy!
Taky jsem měla hodně práce s tou spisovatelskou soutěží (a pořád budu). Je mi líto, že ještě nikdo povídku neposlal, ale to je vedlejší.
Také jsme začala číst pár knížek, takže chápete, že tu zas tak furt nakvaltýrovaná nejsem. Snad se tady ještě stavím po desátý hodině.
Prostě sjem se vám chtěla jen omluvit, že už tak často neobíhám.. A říct vám, že je mi to líto a že vás mám všechny strašně mooc ráda. A to i za to, že sem chodí tolik lidiček, i když tu celej den nejsem! :)
Zítra určitě oběhnu! (mám krátkou školu). Panebože, teď sjem si vzpoměla, že jsem si chtěla prolítnou pár věcí na biologickou olympiádu..ˇˇ Snad to všechno zvládnu.
Rozepsala jsem se víc než sjem chtěla. Tudíž poslední věta: příští týden mám KONEČNĚ jarní prázniny (fakt už si potřebuju dát oraz!), tudíž budu obíhat více. :)

Vaše Das
 
 

Reklama