My diary

114. My diary

10. listopadu 2011 v 17:05 | Das

X_65215711_large
Pro fanoušky The Vampire diaries - Zítra poslední díl v tomto roce! No, přežijete to?!
V úterý u nás na škole proběhly rodičovské schůzky, ale ještě předtím naši školu navštívili zástupci SŠ. Byly tam především učňáky, obchodka a dvě stavárny, tudíž nic pro mne, ale aspoň jsme se s mámou zasmály. Potom šla mamka na rodičák a když zjistila, že tam je tolik lidí, tak s prohlášení, že tak dlouho čekat nebude, se šlo domů. :D Ale známky mám dobré, čtyry dvojky, pár jediček a několik 1/2.
Táta přišel s návrhem, že byhc měla jít do Gmundu, na rakouskou školu i pro české studenty. Se zbláznil!
Tenhle týden jsme ještě dělali testování scio. Včera češtinu, která byla celkem v pohodě, dnes ájinu, všeobecný přehled a matiku. Všude jsem se svými výsledky spokojená, ale v matice ne. Jeden nejmenovanej (ale kreténskej) učitel samozřejmě nemůže počkat 10 minut po zvonění, než nám skončí čas testu, ale museli jsme to ukončit okamžitě, tudíž výsledky neůžeme brát už vůbec vážně (když neberu v úvahu tu kolektivní práci). Sere mne to a hodně. U pěti otázek jsem si kvůli ani nepřečetla otázku, jen nesmyslně tipovala. :/
Mimochodem našemu třídnímu začali chodit lidi na doučování. Minulý týden to byl jeden člověk, tuhle středu tam byli dva. Ale samozřejmě nás všechny absolutně zprdnul, proč tam nechodíme. Nejdřív ty, kteří by to potřebovali. Potom se zeptal, kdo chce jít na prestižnější školu a seřval si nás teda pořádně. Hlavně mne. Takže tam asi příští týden místo volejbalu s kámoškou potáhnu. :/ Tedy ne na doučování, ale na přípravu na SŠ, která je skoro ve stejném čase. Opravdu skvělé. Vím, že mi to pomůže, ale.. sama bych tam nikdy nešla!
Zjistila jsem, že v poznávačce ras psů jsem opravdu.. pěkně blbá. :D Asi to bude tím, že se zajímám jen o plemena, která se mi líbí a ostatní mi splývají do jednoho. Nutnost napravit!
A zítra vysněný pátek. Škola do půl druhé, vstávání v sobotu žádné = pohoda.
(s)Mějte se,
Vaše Das
(zdroj obrázku: weheartit)
P.S.: pořád jen škola, škola, škola! Ovšem je jasné, že.. pro budoucnost je nesmírně důležitá...

113. My diary

5. listopadu 2011 v 0:09 | Das

photo
Víkendy jsou dny, které bychom chtěli zažívat pořád, ale neuvědomujeme si, že kdyby tomu tak bylo, tak bychom si jich nevážili tolik jako teď.
Aneb rozhovor s kámoškou:
Já: "Bylo by lepší, kdyby byl víkend už v pátek."
E: "Ne, čtvrtek, pátek, sobota, neděle,..
Já: "Středa, čtvrtek, pátek, sobota..."
(myslím, že si konec domyslíte)

Tenhle týden byl.. vydařený. :)
Tak to vezmem od začátku. V pondělí mi opět začalo jít podání na volejbale, z čehož jsem nesmírně šťastná! A pozor, asi pojedu poprvé v životě na nějakou sportovní soutěž se školou - nějaký volejbalový turnaj či co. Vyhovovalo by, protože se mi moc nechce dělat na škole čerty (kryje se to s nimi), ale kdo ví, jestli nám vůbec třídní čerty povolí.
Na úterním basketu jsme si na začátku daly samy od sebe pěkně do těla - na rozběhání pět koleček. Ale co, potřebujeme to. Už se zas těším na další tréník. A navíc se mi ten den podařilo nandat i vyndat čočky za pár sekund!
Středa byla ve znamení volejbalu. O těláku volejbal, potom volejbal - kroužek. S nateklým prstem z basketu z minulého dne se mi ani špatně nehrálo. :)
Čtvrek byl odpočinkový. Tedy aspoň co se školy a sportu týče. Jen písemka z němčiny na slovíčka, na kterou jsem se připravovala a mírně jí pokazila, přesto pořád doufám aspoň v jedna mínus. (Kdo jde příští rok na střední, pochopí.) Jednu hodinu na kompech, odpoledne jen občanka, na kterou nám změnili učitele, takže konečně probírámě něco užitečného, i když u toho napůl spíme. Odpoledne jsem byla s Falčím na kole, běhal krásně! V těchto chladných dnech z něho už konečně vymizela lenost. :)
Pátek (dnešek/včerejšek) daroval jedničku z dějáku a angličtiny. A v matice konečně neberem geometrii! Miluju matiku, ale geometrie.. brr! Mimochodem, ájinu mám moc ráda, jde mi, ale s tím jak u nás vypadá hodina.. na střední propadnu. Cestou ze školy koupit s kámoškou kozačky, kde jsem se musela trochu uklidňovat, že kozačky přece nepotřebuju, že mám sice hnusnější, ale stačí.. :D Potom na procházku s Falčím. Zamířila jsem po dlouhé době na Semenec, který mne nádhernou podzimní přírodou nezklamal. Dokonce jsem fotila (les, listí), ale v třetině procházky mi zkolaboval foťák, že jsem měla chuť ho tam rozdupat. Zapnu - vypne se. Celej zbytek procházky jsem ho zkoušela zapnout znovu, ale pořád stejná reakce. Zato doma vše v pořádku, že..ˇˇ A psovi se taky pomalu člověk nezavděčí! Po dvou dnech nová hračka vypadá úplně jinak, nové pamlsky nechutnaj. A žrát žrádlo s odčervovacíma tabletama se taky prý nebude, takže nám trochu zhubl, ale dnes už dostal normální granule, takže o jeho váhu se bát asi nemusíme. ;) V půl osmí s kámoškou na basktebalový zápas mužů nastavovat skóre. Zkopaly jsme to asi jen dvakrát nebo třikrát, takže pohoda - ještě, že to byl jasně vyhraný zápas. :) Cestou domů krásný pokec.
Na sobotu plánuju uklidit si ve skříni, se psem kolo, zkouknout TVD, číst a věnovat se blogu. a neděle? Uvidíme, co ta nám přinese. Takové brusle by nebyly špatné...
Využijte víkend k tomu, abyste udělali to, co přes týden nestíháte ;),
Vaše Das
(zdroj obrázku: Flickr.com)
P.S.: Danbo mi přijde opět strašně roztomilej! Prosím, zakažte mi ho! :D

112. My diary

30. října 2011 v 22:10 | Das
Tumblr_ltd7ig81k41r4l3roo1_500_largeVšude dobře, doma nejlíp!
Ve středu jsem šla v dešti na procházku se psem a potom mě bohudík děda svez na nádraží. Po dvou a půl hodinovém utrpením v autobuse, jsem konečně vystoupila. Lidí jelo dost, ale všichni seděli. Na nádraží na mne čekala teta se sestřenkou. (Nebudu řešit příbuzenské vztahy, myslím, že to stačí napsat takto.) Mladší sestřenka (stejně stará jako já) také spala u tety, tak jsme zbytek dne strávily koukáním na televizi a pak šly spát. Hrozné, jak v té garsonce slyšíte všechno - od hovoru sousedů po klapnutí dveří výtahu. Druhý den konečně přijela sestřenka starší, ženuška moja! ♥ Kecely jsme do oběda a potom jely na menší nákupy. Pořídila jsem deštník (sice rozkládací, moc toho asi nepřežije, ale aspoň nějaký vlastním :D) a okoukla knihy v Luxoru. Fotili jsme se sestřenkou starší všechny knížky, co se nám líbily. :D Večer jsme se přesunuly k sestřenkám domů, kde mne vrčením uvíal jeden z jejich psů, ale za chvíli si zvykl. :) S těmi zvířaty je opravdu obdivuju, u nás by to neprošlo :D - mají dva psy, želvu, rybičky a dvě morčata. Večer jsem s ženuškou strávila ve víru rpg hry a dlouhatánským nočním kecáním. Před obědem vstávání, po obědě venčení psů (ani se neptejte, jak vypadaly moje boty :D bydlí totiž u pole :D), po venčení psů nákupy v Tescu. Pořídila jsem mikinu z New yorkeru, pro ségru tričku z Gatu, pro psa přetahovací uzel a pamlsky. Večer opět venčení psů, rpg hra do noci a tlachání skoro do rána :D. V sobotu 'ráno' jsme vyvenčily psy a vyrazily k tetě na oběd. Odpoledne bylo plánované kino, ale z něho jsme se naštěstí vyvlékly. Aspoň pro nás dvě, mladší sestřenka tam chtěla.. Místo toho jsme všechny vyjeli na Václavák do Paláce knih, kde jsem s ženuškou obdivovala anglické obálky. Mám na plánu si přečíst nějakou knížku v angličtině - i když je mi jasné, že když Tumblr_ls2yyysl401qm64ffo1_500_largebudu rozumět polovině, tak budu hodně moc ráda. Ovšem chci si nějakou v cizím jazyce přečíst a navíc si tím angličtinu prohloubím. (Němčina nepřichází v úvahu.) Potom jsme se stavily v jedné kavárně na Florenci. Já si dala horkou čokoládu se šlehačkou, která byla sice přeslazená, ale kavárna byla úplně nádherná! Na stěnách kresby starých baráků, prostě útulné a příjemné místečko v centru Prahy. V metru nastalo loučení se sestřenkou starší, která jela domů, kvůli nedělní brigádě. S druhou sestřenkou a tetou jsme jely dál k tetě do bytu.
Mimochodem z MHD mám nejraději autobusy, protože se z nich dá pozorovat okolí. V tramvaji je málo místa a málem jsem se tam přizabila. Metro bych ocenila jako stálý obyvatel Prahy, protože se tam dobře krátí cesta čtením a navíc je nejrychlejší, ovšem za skly metra je tma, tudíž se nelze kochat okolím.
Dnes jsem se díky posunutí času pěkně vyspala a dopoledne vyrazila na bus domů. Měla jsem místenku, řidič byl příjemný a lidí jelo strašně málo. Cestu jsem si zkrátila dočtením knížky. :) Jsem ráda, že už jsem doma. Praha je krásná, ale nechtěla bych tam bydlet. Chybí mi tam příroda, které je tady na jihu dost. :)
Doma jsem shlédla Chcete mě?, Máte mě! a nový dil The Vampire Diaries, který byl úžasný! :) Dohnala jsem blogový svět, úkoly, vysprchla se, umyla boty, uvařila čaj a napsala tento článek o tom, jak bylo. (A bylo dobře, i když jsem nekoupila vše, co bylo v plánu.)
Doufám, že jste si podzimní prázdniny také užily,
Vaše Das
(zdroj obrázků: http://weheartit.com/)

111. My diary

25. října 2011 v 23:05 | Das
Tumblr_ltk7p6vdly1r38qmio1_500_largePrázdniny! Podzimní! Podzimní prázdniny! Prostě úžasnost!
Minulý týden byl.. radši na něj nevzpomínat. Ovšem víkend byl úžasný. :) V pátek venku se psem, sobota proležená doma a neděle u babičky. :)
Ale tenhle týden je úžasný! Sice bych se nebránila, kdyby nám dali prázdniny na celý týden, ale jsem ráda za cokoli, co trošku zklidní tempo a přeruší každodenní rituály. Pondělí bylo krásné, z fyziky konečně za jedna a odpadl volejbal, takže jsem byla doma už ve dvě. Jedinou vadou bylo snad to, že jsem zapoměla na biologickýho klokana a na tu hodinu přišla později. Dnešek též nebyl špatný, na basketě pořádný trénink, jen bych to odpolední vyučování vynechala. Aspoň jsem během hodin stihla pokročit ve čtení knížky. :D
Zítra chci stihnout aspoň jednu procházku se psem. Před polednem s ním mám na plánu kolo, po obědě procházku/vyvenčení. Nejen kvůli němu bych si přála ty prázdniny delší. Nemám na něj tolik času, jak bych si přála. Přes týden nestíhám a o víkendu nejsem jediná, kdo s ním chce vyrazit ven. Možná si říkáte, že jsem blázen, že mi nestačí raz, dva,... pět dní volna. Nestačí, protože jedu pryč! Jedu do Prahy k sestřenkám a pratetě. :) Těším se hlavně na nákupy, Prahu mám už víceméně (spíš méně) okouklou. Datum návratu neznámý, nejspíše neděle nebo sobota večer. Potřebuju pořídit pár věcí - basketbalové boty, basketbalový míč, mikinu, bláznivý tričko pro ségru, popřípadě dárek pro kámošku (má narozky), co mě uhodí do nosu a do oka padne. Samozřejmě jsou tu ještě náušnice, či komix VA v angličtině nebo jakákoliv knížka, která je napůl anglicky, napůl česky, které by nebylo špatné vlastnit. Na mé poměry tam jedu za bohatého člověka, do 'končin', kde mě skoro nikdo nezná, tak si mohu vyskakovat. To, že sebou beru úspory na vánoce.. je jen detail. :P
Přemýšlím, že bych připravila zítra nějaký článek/y, které bych zveřejnila pomocí počítačů u příbuzných. Ale radši neslibuju nic ani sama sobě - znáte mě, ne?
Mimochodem několikátá etapa cyklostezky u nás (chápete? u nás je cyklostezka!!) je dokončena. Takže 2,5 km, s cestou nazpátek pět, což už je pro brusle ucházející vzdálenost, ne? Nezapomínejte, že jsem na tom s fyzičkou hodně špatně. ;) Prostě tu novou část musím projít/projet, co nejdřívě, protože se říká, že je to nejkrásnější část cyklostezky.
Užíte si prázdniny na plný pecky a neseďte doma!
Vaše Das
(zdroj obrázku: http://weheartit.com/)

110. My diary

16. října 2011 v 14:31 | Das
6148455491_e8440a408c_z_largeČím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. (Munthe)
Listí se nám už trochu zabarvilo a počasí je konečně podzimní. Mohu říci, že podzim je moje nejoblíbenější období, avšak za chvíli se budu těšit na kopce sněhu, ač ho stejnak moc nenapadne, a pak zase na rozkvětlé louky jara. Léto je sice krásné (hlavně letní prázdniny), ovšem vadí mi nesnesitelné vedro. Podzim je slovensky jeseň. Strašně se mi líbí slovenština, obvzlášť některá slova. :)
V pátek jsme se školou navštívili Alšovu jihočeskou galerii, díky tomu jsme končili dřív a neučili se. Lidi, ten člověk měl talent, to se musí uznat!
Odpoledne jsem s Falčím vyrazila na krásnou podzimní procházku. Šli jsme nejdříve kolem řeky, kde jsme narazili na milou paní se zlatým retvívrem. Fenka byla už starší, takže si hrát už nechtěle, ale i tak to bylo milé setkání. :) Potom jsme to vzali nazpátek, že půjdeme po cyklostezce. Cestou jeden dělník obdivoval Falčího, tak jsem mu ho nechala pohladit, i když Falkouš na nějakou extra radost nevypadal. Už nám dospěl, konečně nemá chuť zdravit každého kolemdoucího. Ten dělník ho tipoval na Slovenského čuvače (níže). Určitá podobnost tam je, ale zatím se nikdo nestrefil. Nejblíže jsou odhady Leonbergera a Bernského salašnického, ovše nikoho zatím nenapadlo, že jeho rodiče jsou oba dva. Z cyklostezky jsme odbočili a vešli do malého lesíka, potom za lesíkem na louce ztratili tenisák a šli jsme domů. :)
S hnusením musím uznat, že celý víkend válím šunky doma. Chtěla jsem opět jít na procházku se psem, ale včera s ním chtěla jít ségra, tak jsem jí ho nechala a dnes ho má od rána bratr, čímž mi zkazil plánovanou dlouhatánskou procházku. :( Co nadělám, že.
Tudíž místo toho sedím doma u počítače a koukám na videa se psy, či čtu články o nich. Určitě koukněte http://profi-jessie.webnode.cz/, jsou to úžasné stránky úžasné fenky BSP (Bernský salašnický pes) a její paničky. Sice se fenka liší standartem plemene a možná proto jsou tak šikovné. Smekám před nimi! :)
Před chvílí jsem došla aspoň přes ulici pro rohlíky a koupit si časopis Svět psů. Portrét plemene Československého vlčáka a článek o Saarloosovým vlčáku - to si nemohu nechat ujít!
Doufám, že se někdy dříve než v pátek dostanu s Falčím ven. Budu doufat. (:
Věřím, že jste víkend neproseděli doma jako já,
Vaše Das
(zdroj obrázku: weheartit.com/)


109. My diary

9. října 2011 v 10:57 | Das
http://th07.deviantart.net/fs71/300W/f/2010/099/e/b/Run_Run_Run_by_Basistka.jpgNejtěžší je život študáka. Je plný zkoušek. Dolina
V úterý jsme měli první tréník basketu. Tedy netrénovali jsme, spíš jsme kecali o tom, jak to tento rok bude. Doufám, že všechny donutíme, aby chtěli trénínk i v pátek. :) A ta nová podlaha na hale.. pěkná, ale celkem dost svítící do očí. :D
Ve středu jsem byla na volejbale s šesťáíkama a sedmákama. hrát neumí, ale musím uznat, že hrát umí daleko líp než když já chodila do šestky nebo sedmičky. Vždyť jsem vždycky byla na volejbal antitalent, tak co sakra dělám v základní šestce?!
Ve čtvrtek jsem byla na tich čočkách -jak někteří víte z předchozího článku-, a tak jsem se ulila z testu z občanky. Ale protože další čtvrtek jedu na kontrolu, tak se uliju zas, takže doufám, že mi potom ten test nedá. :D A v pondělí mne čeká zubař. :/ Hlavně jsem objednaná těsně po konci volejbalu, tak doufám, že to stihnu, i když zas na řadu přijdeme bůh ví kdy.
V pátek jsem šla s kámoškou s Falčínem ven. Prošli jsme se po cyklostice a já mám pocit, že tam předtím musela projít nějaká háravá fena.. Potom jsme hodily psa domů a šly ke kámošce dát křečkovi novou klec. Cestou na nás všichni čuměli, nechápu, co je na tom nést klec. :D
Včera jsem šla se psem ven. Dokonce jsem sebou potom vzala kolo, a světe div se, hezky vedle něj běhal. :) Ale byla pěkná zima! ani ne osm stupňů. Měla jsem úplně zmrzlé ruce a uši. :/ Ale konečně začíná pravý podzim!!!
Taky jsem včera chtěla mít celý den čočky. Ovšem skončila jsem u nandavání levého oka - jedna čočka mi někam spadla.. Příště si k tomu musím sednout.
Miluju hru Bubble Trouble, písničku od UDG Hvězdář a teď hraju kulečník.
Večer jsem vždy tak síleně unavená, tak chodím spát ve všední dny kolem desáté. Potom se aspoň ráno cítím trochu čile. Tudíž moc nestíhám číst, tak si čtu o zemáku, dějáku, angličtině a matice.
Zatím jsme si stihla pojebat fyziku (o jeden bod a měla bych čtyřku! .. ale trojka byla stejnak nejlepší známka ze třídy.ˇˇ), příroďák a matiku. Z matiky jsme psali zahajovačku a já chyběla na předchozí hodinu, tudíž jsem na to zapoměla a neměla tolik zopakováno. Takže jedničku nečekám. :/ . Zatím mám dobré známky jen v chemii, což je dost řekvapivé, vzhledem k tomu, že jsem měla vždy průměr přes dvě. Teď tam mám tři jedničky a jednu dvojku. Dofám, že mi to vydrží. Pak už jen najít nějakou školu, kde se pokud možno nebudou dělat přijímačky. :D
Užívejte si podzimu,
Vaše Das
(zdroj obrázku: http://adela728.blog.cz/)

108. My diary

26. září 2011 v 18:06 | Das

Vystřelil jsem na oblohu
Uvízl jsem na zemi
Takže proč to zkouším, když vím, že spadnu dolů
Myslel jsem, že mohu létat, tak proč jsem se topil
Nikdy nevím proč to jde dolů, dolů, dolů

Vypadá to, že já - takovej antisportovec, nedělá nic jinýho. No, radši vám shrnu dění poslední dnů.. :)

V pátek jsem odjela na Podolák ('camp'), kde bylo krásně. :) Sice jsem měla občas úplně debilní náladu, ale to se spraví. V sobotu kolem poledne se stahovali bojky z lyžařské dráhy a já jsem je táhla u břehu za plot, takže jsem si ušpinila kalhoty od rzi, ale nad moje očekávání se to vypralo. :)
Kolem čtvrt na čtyry jsme konečně dojeli domů. Byla jsem domluvená s kámoškama na brusle, tudíž jsem hnedka běžela pro jednu na jednu akci hasičů, pak jsme zamířily k druhé, která nám nezvedala mobil, ani neodpovídala na smsky. Naštěstí doma byla, jen neměla mobil u sebe, takže jsme letěli k nám pro brusle. Nádherně jsme si projeli novou a jedinou cyklostezku. Bylo skoro až nepříjemné vedro, a M. nám dávala docela zabrat, páč byla opravdu rychlá. Potom už musela, tak jsem s E. šla na tříšť a zmrku a doprovodila ji domů. :) Doma na mě čekala sestra s novým dílem TVD.♥
V neděli u nás byl na obědě nejstarší brácha s rodinou, takže prosmátá půlka odpoledne. :D Potom jsem po celým dnu umlouvání přemluvila sestru na brusle. :)
Dnes jsem skoro s chutí vyskočila z postele, protože jsem včera ulehla již po půl desáté. Ono to asi nebude špatné chodit dřív spát. :D Ve škole to docela šlo, jedna mínus z němčiny, odevzdala jsem laborku z chemie, několik úkolů,.. Po strávení jídla ze školní jídelny, jsem zamířila na volejbal. Řeknu vám, docela zabíračka. Koho by bavilo vybýhat schody, že. :D Ale přesto mě volejbal baví, i když nevím jestli moje nadšení neopadne, když musím chodit i ve středu, protože jsem nějakým omylem skončila v základní šestce školy. :D

Devítka, dvakrát týdně do půl čtvrtý, dvakrát volejbal, přibyde dvakrát basketbal, chci chodit bruslit a jezdit na kole, stíhat číst a být na počítači, venčit psa. Na nějakej ten blog s tím vším ubývá chutí a hlavně času, ovšem nestěžuji si.

Chci už pravý podzim, chladnější sluneční počasí a hlavně barevné listí a nádherné ovzduší v lese..ˇˇ
Vaše Das
2334382%2cx5ekz3zroorjdnab9nqcw8kkhx3vn_tbjcp7ikr8hklrfxevlzlprod9mx5ha3ghntcyybjh04gqpbbksvfyoq%3d%3d_large
Jezdit na tak koni.. (http://weheartit.com/)

107. My Diary

22. září 2011 v 17:57 | Das
http://fc09.deviantart.net/fs47/i/2009/184/6/c/a_boy_and_his_friends__by_m0thyyku.jpgZáří zas pokročilo a já jsem zdravá vyskočila do školy. :) Škola mi pořád nepřijde tolik otravná, možná že jsem ještě pořádně nezaznamenala, že začala. Ovšem.. nechce se mi tam. :D
Včera jsem šla poprvé do školy a hned zjistila, že jsem tento týden služba. Což je skvělé. Dneska jsem byla ve škole jen čtyry hodiny místo osmi, protože jsem musela k oční. Žádnej zázrak, vidím pořád hůř a hůř, ale zas o tolik se mi to nezhoršilo. Jen mě trochu zarazilo, že mám nějaký pigment a hrubší strukturu n ajednom oku. Navíc jsem si konečně vyřešila čočky na sport, takže za dva tejdny jedu někam na čočky. :)
Na sobotu jsem tak nějak domluvená s holkama na brusle. Ehm, vlastně jsem slíbila, že pučím kámošce ségry, o kterých ani nevím, kde jsou a jestli je ta urvaná přezka u nich (dá se tam nasadit). Ale mám šílenou chuť bruslit! Asi to bruslení nechám na příští týden, protože zítra pravděpodobně jedem na Podolák, jen do soboty odpoledne. Trochu se mi tam nechce, ale čím víc se to blíží, tim víc, chci sedět před karavanem a čumět na řeku, jak tam proplouvají lodě. :) Jela bych s rodičema, sestrou a psem.
S příchodem nejmladšího bratra moje nálada klesá.
Budu muset udělat nějaký vyhodnocení toho projektu o milionu, o víkendu se do toho snad pustím. :)
Koukám s půlkou sourozenectva na Jak jsem poznal vaši matku. Nejdřív mě to moc nebavilo, ale teď jsem do toho zažraná. Právě stahuju druhou sérii, první zkouklá. :) Hraju Heroese V., absolutní závislost. Ale strašně se mi stýská po jedničce, kterou jsem na hodně starým počítači pařila v deseti letech. :D TéVéDáci, zítra nový díl! Těšíte se, tak jako já?
Otevřeli nám městskou knihovnu (/teda část, dospělácká stále v rekonstrukci), takže jsem hodně četla. Proč ale budou mít dospěláci daleko lepší a navíc nový luxusní vybavení?! Zavržený, Cherub a Spiknutí 365 jsou úžasné knihy. :)
Ulice je teďka zajímavá. Nechápu nadšence Tisíce a jedné debilnosti a Růžové vohrady.
(s)Mějte se! :)
Vaše Das

106. My diary

17. září 2011 v 10:58 | Das
Ve škole ej se třídou strašná sranda. :)

Ale nenávidím výtvarku! Kreslíme.. portrét (ikonu), všichni už to maj skoro dokreslený a já mám sotva začátek, kterej mi nakreslila kámoška. Holt nejsem kreativní člověk. (:

Sestra byla nemocná (a momentálně na tom není zas nejlépe) a já tu chřipku od ní chytla. Takže od čtvrtka večer ležím v posteli. :/

Tudíž nečekejte žádné články.ˇˇ Do školy půjdu asi až v úterý.

Mějte se, a užijte si víkend! ;)

Vaše Das

105. My Diary

12. září 2011 v 17:17 | Das
Seneca: Není pravda, že máme málo času, pravdou ale je, že ho hodně promarníme.

Od té doby, co začala škola, trávím víkendy zalezlá v posteli a spím. Krásná aktivita, že? Ovšem tento víkend se lišil! :)
V pátek jsem šla s kámoškou a psem na procházku. Prošli jsme les, ale vylezli jsme úplně jinde, než jsem čekala. V sobotu jsem hezky pořádně vyčesala psa, aby z něho byl frajer, vyčistila mu uči a došla ho vyvenčit (na delší pobyt venku bylo moc velké vedro). Potom se u nás objevila bráchovo úžasná přítelkyně, tak jsme kecaly a dívaly se na první díl TVD. A v neděli naše malé městečko pořádalo krajskou výstavu psů, tak jsem tam trávila většinu času pozorování úžasných psů. Když bych vyškrtla malé psy, tak bych s umístěními byla absolutně spokojená.

Hinata-Girls-VolleyballLove-Hina-wallpaper-800x600.jpg

Dnes nám bohužel začal další školní týden. :/ A rovnou písemkou z fyziky na minulý rok. Tak nějak jsem to napsala, na to že jsem se moc neučila jsem spokojená; vidím to tak na dvojku - snad. Ze zkoušení ze zemáku jsem dostala zadarmo jedničku, test na slovíčka z němčiny mi dopadl dobře. :) Po vyučování jsem šla ještě na volejbal. Měla jsem trému jak hovado, páč se dělaly testy. Sice jsme stihli jen první část, ale mám plnej počet! Docela jsem na sebe zírala, sport se mnou moc nekamarádí.


Plánoval jsem, dojít si koupit mikinu a zajít do knihovny, abych měla co číst, když už se nám otevřela, ale jsem pěkně vyšťavená, tak jsem to přeložila na jindy.

Celkově se omlouvám za svou neaktivitu. Není čas, chuť. Pokud už jsem na počítači delší chvíli, tak si radši zahraju tenis, abych se trochu odreagovala. Sice se to odráží i na návštěvnosti, ale prostě prázdniny skončili a všchno je v pytli. Jsme zvědavá, kdy nápíšu ten článek Co bych udělala s milionem a udělám vyhodnocení projektu. Snad o víkendu.

Zítra mě čeká těžká písemka z chemie, kterou moc neumím. (snad pochopíte, když zmíním vyčíslování.) :/ Navíc se musím kouknout na jeden díl filmu Čapkovy kapsy a udělat z toho referát. Asi také na zejtřek.
Tudíž jsem úplně blbá, že pořád vysedávám u počítače.

Takže Adios, milí. Snad se tu dřív, jak do konce týdne objevím.
Vaše Das

104. My diary

2. září 2011 v 20:28 | Das

+Láska a přátelství nikdy nezklame, zklame vždy člověk.+
Povinně všichni lajknout na FB chlápka, co dělá parodie na váleční film Pád třetí říše. Film jsem neviděla, ale to jeho předabování - mazec! zde (další díl bude, až lajknou 960 lidí.)
Všichni jste se jistě rozepsali o tom, jak první den ve škole byl fajn. A jak druhej byl už horší. No,.. Já tam včera nemohla tim 45 minut keců vydržet! Ale dnešek už byl v pohodě. :)
Včera jsem jela se ségrou a kámoškou k ní dom podívat na štěně Bernského salašnického psa. Jak je nádherná! roztomilost! sice nám ujel bus, ale co. :D
Dnes nám dali rozvrh, rozdali učebnice, kreslili jsme cedulky
1396048207_5_ryjy_large
naší třídy (já za pět minut odfláklý :D), nový zasedací pořádek (docela mi vyhovuje, mohla jsme skončit líp. zatím mě ta osoba nenasrala. Normálně mám hrůzu z toho, že bude ve škole. Divný!), třídní nás obeznámil s předmětama a učitelema na ně,.. :) Jinak máme VIP šatnu. :D Úplně v zadu za rohem, ale ne v levo, ale za pravým rohem s dvouma cedulkama názvy třídy! :D Jsme děváťáci! Předbíhání na obědech, yeah! :))
Miluju svoje botky na tělák/přezůvky do školy. Námořnicky proužkatý tenisky. ♥
Dnes po škole s holkama na piknik. Měla jsem se fajn, byla pohoda, docela teplo, žrádla až moc. A pili jsme ice tea rozlitou do kelimcích, takže to vypadalo, že chlastáme. :D Kámoška má dva křečky, absolutní roztomilost! :)
Od roku 2007 jsem si zapisovala všechny knihy, co jsem přečetla. Před dýl jak půl rokem jsem s tím sekla, ale teď znovu začala a dopnila chybějící. Bohužel jsem musela čerpat jen z knih, co jsem četla z mých vlastních, či z mamčiny/rodinné knihovny, tudíž z městské knihovny my tam asi bude pár knížek chybět, ale moc jich nebude.Hodlám to přepsat do kompu, následně zkopírovat na blog, aby jste věděli co čtu. :)
Došel katalog knížního klubu, za měsíc budeme objednávat!
A... Mám rozvrh s TVD! (jo, nadšenci brava budou mít též, ale já si ho nekupuju, kámoška darovala). Ale, co je lepší - mám sešit s TVD! a na přední stránce je Damon.. a Stefan, ale to vůbec nevadí! :D z druhý je Elena. :) Sice za krutých 25 korun, ale nevadí. Hodlám ho použít jako druhý díl mého 'Seznamu přečtených knih', ale až pro další rok. :)
Co vaše první dva dny ve škole?
Vaše Das
(zdroj obrázku:http://weheartit.com/)
P.S.: v c.č. můj rozvrh, koho zajímá.

103. My Diary

27. srpna 2011 v 22:58 | Das
http://2.bp.blogspot.com/--zpluFo8M9Y/TZR8uyoTJiI/AAAAAAAAABY/s9L1nIDSk8U/s400/normal_anime_girl_-_brown_hair.jpg+Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš. I v slzách je síla, tak jdi a žij.+
Za týden již budeme zažívat první víkend v tomto školním roce. Prázdniny se bohužel už schylují ke konci a škola otevře své dveře.. Kupodivu se jako každej rok do školy docela těším. Na spolužáky, na to, jak bude vypadat novej rozvrh, jaké budu mít učitele a tak podobně.. Sakra, vůbec se netěším na to ranní stávání!
Pár lidí mě opravdu s**e. Sestra se vrátila ze soustředění a pěkně mě vytáčí. Sestřenku rozdejchávám a pratetiny nabídky jídla neúnavně odmítám. Nepřijela přece, aby nás vykrmovala!
Strašně mě štve, že se přes noc změnilo počasi. Ze 34 stupňů na 16. Z nočních 20 na 10. Nechápu! Ruší mi to pár plánů.
Nudím se. Nevím, co se sestřenkou dělat.
Strašně mi vadí, když nejdu se psem na procházku sama. Jsem pak možná až nepříjemná. Ale.. já prostě nejraději chodím sama, jsem na to zvyklá, všechno je podle mne, můžu jít kamkoli daleko bez toho, aby mi nějak extrémně vadilo, že leje. Člověka nezměníš.
Chci jít na brusle, chci se věnovat blogu, chci jít se psem ven (sama), ale momentálně nemůžu. Mám příbuzné ráda, ale občas kvůli nim nemůžete dělat to, co chcete.
Už aby byla cyklostezka zas o kus delší. Chci jezdit na bruslích a na kole dálky. A možná nejraději sama.
Chci svůj pokojíček, svůj notebook, svůj vymakanej foťák (zrcadlovku), basketbalové boty, možná vlastního psa, letní prázdniny na horách, lyžovat a koupat se.. Je toho moc a moc toho, co nedostanu. Proto raději mlčím a budu doufat. :)
Napadlo mě, že bych udělala takový projekt 'Co bych udělal/a s jedním milionem'. Šlo by o to, napsat článek na toto téma, rozepsat se, co byste si koupili, kolik komu dali, kolik uspořili. Možno napsat reálně, ale i trochu se zasnít.. Mohlo by se do toho zapojit víc blogerů a já bych si všechny články s chutí přečetla a pak bych vyzdvyhla ty nejlepší. Váš názor? Zúčastnili byste se?
Cítím, že jsem chtěla ještě něco napsat, ale jako obvykle si momentálně nemohu vzpomenout. Jsem na zabití.
Sladký sny a zbylý prázdninový dny,
Vaše Das

102. My Diary

22. srpna 2011 v 22:57 | Das
+Všichni na Zemi vymřou na vedra.+
To si dělá to počasí srandu..?! Chápu je léto, chápu všichni chtěj teplo, nechápu já chci chladnější počasí! chápete?!
Včera jsem byla s rodiči, bráchou, švagrovou a neteří na takový menší grilovačce u známejch na chalupě. Možná bych ten tatarák ochutnala, kdybych se nezeptala, co v něm je. Jaká závist nad (asi) zrcadlovkou toho známého. Slintala jsem! Nějak jsme tam všici byli jen jedním autem, takže jsem cestou dom jela v kufru. Seděla jsem tam, s hlavou a zádami skrčenýma a ťukala jsem do sedačky před sebou, neteř se tomu strašně tlemila a volala na mě. Je to tele jedno.
Dneska po obědě jsem se byla vyfotit na průkazku (licence na hraní) - vypadám tam strašně, ale čekala jsem to, tak jsem v klidu. Až v pět hodin jsem vyrazila vyvenčit psa, protože bylo takové vedro, že se mi ven vůbec ale vůbec nechtělo. Inteligentně jsem šla parkem do leva, páč v pravo je teď lidi jak nasráno, ale na cyklostezce jich bylo taky dost. Hafana jsem polila vodou a slíbila si, že někdy v podvečer musím vytáhnout brusle a projet celou cyklostezku. (konečně vyasfaltovali další část, takže se konečně projedu, pokud se k tomu dokopu.)
Momentálně blízko mne leze na stěně pavouk, kterej mi před hodinou lezl nad počítačem. Leze ke mě! O.o Malý nehejbající mi nevadí, ale takto velký, hnátatý, chlupatý.. brr! .. nehejbe se, hurá!
Večer jsem opět došla s Hafanem, kterej 'zaútočil' na jeden pár u řeky na mole. Ten kluk to bral v klidu, smál se, obdivoval ho, ta holka radši mlčela. :D
Hraju Virtual tennis 3D, čtu Smečka od Andrei Cremerové. Na oboum lehká závislost.
Jinak mimochodem pozítří sem přijede sestřenka. Netuším, co s ní budu dělat. Asi tátovi kývnu na to, aby nám domluvil, že bysme jeli z Tejna na Orlík parníkem. Snad na parníku nezhebnu nudou. Když jste zvyklí na rychlej člun, tak vám cesta parníkem přijde strašně dlouhá a nudná. .. Pokud by foťák nešílel, tak bych třeba i něco vyfotila. :) Ještě uvídm.
K fotce - pohrála jsem si s kontrastem, jasem a barvama. Byla celá tmavá a nebylo nic vidět, avšak teď vidíte Falkouše v celé jeho kráse, bohužel jsem fotku 'zničila' tima hrátka s barvama.
Článek o ničem, nikdo to nedočte. Sladký sny ;),
Vaše Das

101. My Diary

16. srpna 2011 v 14:45 | Das
http://th08.deviantart.net/fs48/300W/f/2009/180/f/f/ff0f9e223d6dc75b5f5b9f2ff3158fab.jpg+Dějiny světa bohužel nejsou, jak se většinou podávají, jen dějinami lidské odvahy, nýbrž i dějinami lidské zbabělosti.+
... a prázdniny jsou v čudu.
Jaké byly? nic moc.
Do školy se mi enchce, ale docela se těším na naše třídní hlášky. To zas bude. :D
Ani vlastně nevím, co jsme chtěla napsat. Ale jedno vím..
.. Propadla jsem opět mánii TVD! Ségra se na to začala dívat, tudíž s ní sleduju všechny díly od začátku. Damon je tak.. k sežrání! ♥
Vlastně se i koukám na Přátelé, ale to ne tak úplně z vlastní vůle. Ale někdy se u toho tak zaseknu, když 'omylem' kouknu sourozencům přes rameno. :D
Nemůžu se dočkat až dojde ségra se psem dom, chcu už se dívat na tvd. Ach jo. Jsem hrozná. -__-
Pořád čtu 'Hrabě Monte Christo'. Zajímavé, jak to spisovatel dokázal tak krásně napsat, že jakmile to otevřu, tak se okamžitě zahloubám do děje, ačkoliv to je o hodně postavách...
Došla mi Smečka, tešíms e až ju budu číst. :)
No nic, měj te se. :)
Vaše Das

100. My Diary

4. srpna 2011 v 23:08 | Das
+Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to. - EINSTEIN A.+
Mám tu sestřenky. :)Od včerejška do dneška tu byla mamky sestřenice. Prostě hafo lidí, a no time for blog. Takže-.. se nezlobte. :)
Se starší sestřenkou největší prdel. :D spí u mě v pokoji, už druhou noc. Vždycky počítáme tlukot zvonů z kostela. :D až dop čtvrt na dvě, pak jsme si řekly dobrou a.. spaly jsme. :)
Dneska jsem byla u babičky, půlka rodiny tam. Bohužel i babičin přítel. :/ Ale i tak.. dobré toto. :)))
Zejtra se chystáme jít z Bechyně do Tejna kolem vody. Snad trefíme, je to přes deset kiláků. :) Bereme Hafana, bude mrtvej. :D Odpoledne jdeme nakupovat ke zdejším vietnamcům. Potřebuju mikinu, džíny, řasenku a odličovadlo. Vše za 420,-. No,.. to nejspíše nepořídím. A to jsem zapoměla na balerínky, které si tak dlouho přeju. Nemáte rozmnožovadlo prachů?
Mimochodem na mém druhém blogu budou zveřejňovány moje a sestřenčiny povídky a fotky. :) http://little-complicated-stories.blog.cz/ -> komentujte!
Mějte se nádherně, krásný sny. Užívejte si zbytek prázdnin, co nejvíce a nezaobírejte se problémama, které se řešit zatím nemusí = škola. ;))
Vaše Das

99. My diary

30. července 2011 v 23:33 | Das
+Tygřice.. hraj to hlavou!+Basketball wallpaper
Jsem zpátky.
Byl to jeden z nejskvělejších týdnů plný hlášek, smíchu a basketu. :)
Od pondělka do středy nás trénovala Lenka, která lastně už basket nehraje, přešla na box, ale stejně je dost dobrá. :)
Jinak jsme samozřejmě trénovali s našim trenérem nebo s jeho synem, který nás bude trénovat i asi měsíc v zimě. na to, že je učitel s ním byla velká prdel. :D
Vypisovat všechno, co se dělo, co se řeklo, co se udělalo, co se neudělalo.. nemá cenu, proto jen zmíním pár věcí.
Milkuju basket. Spaly jsme všichni v jedné místnosti na vojenských palandách ve spacácích, jsme opravdu dobrej kolektiv, máme trapnej ale dobrej a dlouhej pokřik, jsme t-e-a-m, měli jsmě pizzu, pekli buřty, prolezli šumavu, prošli město Klatovy, do syta se najedli v úžasné jídelně,..
Bolí mě celé tělo? ne, nebolí, ale jsem unavená. Nebyl to záhul, ale jelikož o trénicích nic nestíháme, tak jsme si ukázali nové věci a během roku je budeme pilovat. Budeme konečně i hrát nějakej zápas.
Nebudu si nic namlouvat, i celkové výsledky tomu odpovídají - nepatřím ke špičce, jsem lemra, patřím k nejhorším, ale baví mě to a nehodlám přestat. Teším se na tréníky (snad) 2x týdne a co nejdřívě si musím koupit basketbalové boty a basketbalový míč velikosti šest.
Jsem šťastná, že jsem jela a sere mě, že nemůžu jít trénovat, protože podle mě to s míčem o číslo větším, který navíc neskáče nemá cenu. :D
Pořídím, pořídím!
Jinak jsou u nás slavnosti, zpíval Michal Hrůza a jeho kapela, Oceáni taky (ale ty slyším jen za oknem) a za chvíli bude koncert. Včera byl taky nějaký program a zítra v neděli je taky něco na plánu. Moc jsem tam nebyla, neměla jsem s kým, ani moc nálada nebyla. Byla jsem tam, když tam nikdo nebyl, na Hrůzu to pak bylo narvaný, tak jsem tam došla za sestrou, a teď už sedím dom a budu koukat z okna na ohňostroj. ;)
Jak jste se měli vy? :)
Vaše Das
(zdroj obrázku: http://www.youwall.com/)

98. My diary

21. července 2011 v 12:26 | Das
+Nač se zbytečně rozepisovat?+
  • Jsem nemocná.
  • V sobotu jedu na soustředění (na týden, aloha!) - musím se uzdravit.
  • Zítra musím vylézt z postele a dojít si pro míč.
  • Čtu předposlední díl VA.
  • Snažím se vyléčit.
  • Víkend na podoláku byl úžasný. :)
  • Našla jsem parťáka pro Hafana, ale ještě je malý štěně, tak snad se někdy domluvím s V., aby jsme je seznámili. :)
  • Mám nejlepšího bráchu na světě.
  • Posral se mi mobil. :/
  • Už asi nic nepřidám, mějte se tu. ;)
Vaše Das

97. My Diary

14. července 2011 v 19:45 | Das
http://data.whicdn.com/images/11337719/12602765218279_large.jpg?1309288615+Jsem šťastná, když lidé, které mám ráda, jsou šťastní.+
Viděla jsme na kraji řeky mrtvýho nafouklýho potkana - humus.
Víte co? Seďte si to u počítače celej víkend, znudění a vtažení do virtuálu. Já si jedu užívat reálu k vodě. Vodní lyže, koupání, čluny a tak. :) Sice jen přes víkend, ale i za to jsem ráda. Dříve jsem tam bývala o prázdninách celejch čtrnáctní dní, ale doba, která je teď to bohužel neumožňuje. Strašně se těším na všechny ty lidi! I když většinu neuvidím.. Doufám, že už tam bude jeden kámoš, nejlíp i jeho ségra, ale tomu moc nejvěřím. Tak dlouho jsem je neviděla. A berem sebou i Hafana! :) ♥
Vyrážíme zítrakolem desáté, musíme tam hodně věcí připravit a tak podobně, nebudu to tady vypisovat.
Příští sobotu odjíždím na týdení soustředění. ;)
Začínám přemejšlet o tom, že bych napsala další díl k mojí povídce o lovkyni upírů. (naleznete ji→ tvorba → povídky→Katy, lovkyně upírů→díly). Ale bude to někdo číst? Možná, že by bylo lepší kdybych napsala nějakou jednorázovku.ˇˇ
Čtu od znová sérii VA, jsem u třetího dílů.
Pokud byste se nudili, tak si určitě přečtěte skvělou parodii na konec HP (zde) nebo nádhernou povídku o Ochráncích. (zde).
Až se vrátím, tak možná čekejte článek o Bouřkách. Vře u nsá byla opravdu velká, do půlnoci nešel proud. Vyfotila sjme i pár fotek, takže pokud najdu kabel od foťáku, se tu možná objeví.
Mějte se nádherně a užijte si víkend venku a ne u kompu, což jsem - když pominu čtení - dělala já celej tejden.
Vaše Das

96. My diary

11. července 2011 v 12:56 | Das
http://www.flash-screen.com/free-wallpaper/uploads/201011/imgs/1288773740_1024x768_beautiful-anime-girl-with-black-hair.jpg+Internet šlape a prázdniny miluju!+
Od včerejška -kdo neví- mi konečně šlape net. :)
Minulý víkend jsem byla na basetbalovým soustředěním. Byla jsem tam druhá nejstarší, největší lemra, ale byli tam fájn lidi. :))
Pak jsem válela šunky doma, maximálně vylezla se psem ven. :D Tuto sobotu jsem byla nakupovat v Č.B. Účel - koupit plavky. Žádný jsme nesehnaly. Zatéo mám košili a tričko z kenvela. :D Nakonec jsem dneska zašla k vietnamcům a plavky mám. Nač si stěžovat. Plánuju znovu výlet do Č.B. a pořídit nějaký nový hadry. uvidí se. :D Teďka jsem tam byla se ségrou, bráchou a jeho přítelkyní. Bratr byl z nás hotovej, ona je otiž jeho holka strašně ukecaná. :D
Včera tu byla voříškiáda. Vyhrál pes, který se mi líbil, takže spokojenost. :) S Hafanem jsem se neúčastnila, protože právě mu vypršelo očkování.. Ale nevím jak by to tam s ním dopadlo. Jasně, vyhrál by, ale jeho touha hrát si se psy, by byla silnější. :D Táta nám s ním přišel naproti, tak seděl asi dvacet metrů před předváděčkou a vyjeveně zíral. :D
Čtu Hrabě Monte Christo, doporučuju! ;)
.. Plány? Poslední tejden v červenci basketbalové soustředění, potom tu budou sestřenky, na konci srpna tu bdue sestřenka (://). Jinak plavat, chodit se psem ven, četba, internet... :) NIc zvláštního. :D
Co vy, jak si žijete o prázdninách?
Vaše Das
P.S.: Sakra, musím změnit dess!!!

95. My diary

26. června 2011 v 22:36 | Das
http://www.animenation.net/blog/wp-content/uploads/2010/01/Ipod-anime-music-8792262-600-424.jpg+Někdy je lepší mlčet, než mluvit.+
Nemoc jsem hodila hnedka v sobotu ráno do koše a už jsem oficiálně zdravá. :D
Za ty dva dny (čt+pá), co jsem nebyla ve škole.. no, událo se tam pár změn. Nebudu se knim radši vyjadřovat, ale jsem zvědavá, jak to tam zejtra bude vypadat. Zítra do půl druhý, v úterý a ve středu jen do půl jedný. sláva! Navíc v úterý odevzdávání učebnic a ve středu pochoďák nebo nějakej volnej den.
Kámoška tu zůstane na devítku, sláva! :))))
A co jsem dělala o víkendu? Jak jsem se už zmínila, jsou tu až do středy sestřenky. Chodila se psem ven, hrála rpg.. a tak.
Dneska jsem byla ráno se psem dvě hodiny v lese. :D Měla jsem v botech tak mokro, že jsem si z nich vylejvala vodu (nezapomenout! - nechodit v mokré trávě v polorozpadlých botech).
Bratr ouřaduje u babičky, protože jede na několik dní pryč, tudíž sebou bere psa. Doufám, že en na celou dobu, chci s ním chodit ven.
Od čtvrtka do neděle tu nejsem.
10.7. plánuju s Hafanem návštěvu voříškiády. :)
Vaše plány? ;)
Vaše Das
(zdroj obrázku:http://www.animenation.net/)
 
 

Reklama