O lovcích

Noční přepadení

20. listopadu 2010 v 23:10 | Das
vystupují: Hakky, Ahena, Kecka, Anna(_Najný_), Coo (Cookies)

Bylo pár minut po půlnoci, restaurace se začali zavírat a bary se otřásaly pod náporem lidí. Měsíc pomalu plul podzimní oblohou. Úplněk nebyl, ale přesto vytvářel nádhernou atmosféru studené noci.
Na dlažbě klapaly vysoké podpatky Aheny, oblečené v elegatním krátkém kabátku. Vedle jejího boku kráčela Hakky, sportovně oblečená - připravená na cokoliv. Kecka průvod uzavírala a svím smíchem zkrášlovala konverzaci kamarádek. Právě se vraceli z kavárničky do svého vyhřátého bytečku.
Někdo seskočil ze střechy domu rovnou před děvčata, která sebou trhla.
Hakky bleskově zareagovala, ihned poznala, že se jedná o upíra a vytáhla kůl. Když Kecka zpozorovala, že má její přítelkyně v ruce kůl, zeptala se tichým šepotem Aheny: "Holka, máš ty kůl?"
"Nemám, nečekala jsem problémy," broukla lovkyně a zaujala bojový postoj, aby kryla Hakky záda.
Hakky hodila každé dívce po jednom rezervním kůlu a sykla k nim: "To si s váma ještě vyřídím, vyrazit po setmění ven a bez kůlu!!" očima stále sledovala upíra, který se pomalu přibližoval.
Z nenadání se otevřely dveře od vedlejšího domu a z nich vyskočila malá ženská postava. Přihnala se k upírovi a kopla ho do břicha, trochu zavrávoral, ale hnedka nabyl rovnováhy a prohodil onu osobu dveřmi, kterými přišla.
Kecka usoudila, že ostatní holky upíra zmáknou a šla se podívat na tu osobu (nejspíše lovkyni), neboť se pořád nezvedala. Měla ochranářské pudy, proto když zjistila, že dívka má krvavou ránu na rameni, utrhla si cár ze svého černého trika a položila jej na ránu. Dívka je japonka, proto tak malá, došlo Kecce. Japonka měla rovné černé vlasy po pás, sportovní džíny a černou bundu. Opatrně dívkou zatřásla a zeptala se jak se jmenuje. "Coo...," šeptla a upadla do bezvědomí.
Ahena s Hakky střídavě napadali upíra kopancema a ránama pěstí. Nakonec toho měla Ahena dost, rozběhla se, odrazila se od kamenný zdi, udělala salto a podpatkem kopla upíra pod bradu. Bylo to myšleno na srdce, ale přesto to byl skvělý tah. Hakky si přehodila kůl z ruky do ruky a slavnostně probodla upírovi srdce. Poté pomohla Aheně se zvednout, neboť ji ten vysoký podpatek zradil a podvrtkla si kotník. Přesto ji to nezkazilo náladu a vítězně si tleskla z Hakky.
"Holky, pojďte mi pomoct s tou holkou. Prý se jmenuje Coo," ozvala se Kecka a Hakky ji pomohla nést zraněnou dívku. Rozhodly se, že ji vezmou do svého bytu na druhé straně města. Ahena se plahočila za nimi a snažila se nedošlapovat na zraněný kotník.
"Moment, holky. Něco jste si tu nechaly," někdo za nimi promluvil. Všichni se k tomu hlasu otočily.
"Jsem Anna, lovkyně duchů," usmála se na ně o pár let starší žena. "Zapomněli jste si tu kůl,"
Hakky pro něj zašla a poděkovala, potom se zastavila a dodala. ,,Nikdy jsem vás nepotkala, jste tu dlouho?"
"Ani ne, jen jsem tu měla nějakou práci, zdejší lovec duchů byl nemocen. Teď se však vracím do svého loviště."
"Slyšela jsem, že je to s ním špatné.."
"Už je v pořádku. Mějte se pěkně. Musím chvátat, jinak mi ujede noční vlak," otočila se a odešla.
"Pozoruhodná žena," poznamenala Ahena.
"Ty radši mlč, s tebou a Keckou si ještě pořádně promluvím o těch kůlech," odsekla Hakky.

Snad se vám děvčata líbila. Někdy napíšu další, kde bude vystupovat někdo jiný. A možná někdo i z tihletich. ;))
 
 

Reklama